26.03.19, 09:00

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o homolobby w Kościele w Polsce

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi o sprawie homoseksualistów w szeregach duchownych katolickich. Kapłan w rozmowie z portalem pch24.pl porównuje to do choroby. Najpierw dawała lekkie objawy, ale nieleczona, bardzo się rozprzestrzeniła. 

 

,,Problem homoseksualizmu wśród księży istniał już dawno, natomiast był marginalny i bardziej ukrywany. Wyraźne rozluźnienie w sprawach obyczajowych i poszerzanie wpływu środowiska homoseksualnego ma miejsce od lat 60. i 70. XX wieku'' - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

Jak wytłumaczył, jest to związane z rewolucją obyczajową i błędnymi interpretacjami Soboru Watykańskiego II.
Jak podkreślił dalej, ,,na szczytach duchowieństwa – chodzi tu szczególnie o biskupów, o środowisko watykańskie – jest bardzo wielu homoseksualistów''.

Kapłan stwierdził też, że należy ujawniać homoseksualizm duchownych. Wymienił tu dwa powody. ,,Po pierwsze, w dobie internetu i mediów społecznościowych wypływa coraz więcej informacji o środowisku homoseksualnym. Po drugie to lobby czuje się niesłychanie silne, pewne siebie'' - powiedział.

Następnie ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał przypadek abp. Juliusza Paetza - powszechnie znany był jego homoseksualizm, ale nie przeszkadzało mu to we współpracy z Pawłem VI, a potem w awansach - najpierw został biskupem w Łomży, potem arcybiskupem w Poznaniu. ,,Gdy wybuchł skandal w roku 2002, był mocno chroniony przez ówczesnego nuncjusza papieskiego, a późniejszego prymasa, Józefa Kowalczyka, który nie przejmował się ofiarami, ale tym, żeby nic złego nie stało się arcybiskupowi Paetzowi. Ta sytuacja jak w soczewce pokazuje wszystkie problemy – nie tylko w Kościele polskim'' - powiedział duchowny.

W jego ocenie homo-lobby musi mieć ciągle bardzo silne wpływy, skoro sprawa Paetza nie została jak dotąd wyjaśniona.
Podobnie ks. Isakowicz-Zaleski ocenił przypadek abp. Józefa Wesołowskiego; i tutaj dobrze wiedziano o jego skłonnościach, przenoszono go z miejsca na miejsce. ,,Dopiero wybuch sprawy z pedofilią, gdzie chodziło o molestowanie młodych chłopców na Dominikanie, pokazał, że to jest wierzchołek góry lodowej'' - wskazał.

Kapłan zastanawiał się też, dlaczego sprawą nie zajmuje się Watykan ani lokalne Kościoły. Czy to kwestia niechęci do rozwiązywania problemów, a może wpływów homolobby?

Ks. Isakowicz-Zaleski stwierdził też, że docenia działania ostatnich trzech papieży z Franciszkiem włącznie na rzecz walki z pedofilią. Trzeba jednak mówić o niej w szerszym kontekście. ,,Natomiast jest jeden wielki znak zapytania. Przemilcza się fakt, że w wypadku pedofilii w Kościele 80 proc. ofiar to chłopcy, co oznacza, że ta pedofilia ma silne zabarwienie homoseksualne. Bez powiedzenia prawdy, bez powiedzenia, że to jest działanie homolobby, mamy do czynienia ze swoistym leczeniem bardzo silnej choroby za pomocą witaminy C'' - podkreślił.

Wreszcie kapłan wezwał do pełnej jawności. ,Kościół to nie tylko księża czy biskupi, ale wszyscy ludzie ochrzczeni, którzy wspólnie mają rozwiązywać problemy. Wszelkie tuszowanie, wszelkie symboliczne zamiatanie pod dywan, wyrządza zło'' - powiedział.

bsw/pch24.pl

Komentarze

Foster2019.03.26 16:36
I znowu mnie oszukali - kiedyś mówiono, że to są pojedyncze przypadki.
eeej Dummy geeej2019.03.26 12:27
Dummy geju!!!!! Broń homoseksualnych biskupów przed nietolerancyjną homofobką elą pawłowską!!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.26 14:24
Ona ma 100% racji. Wraz ze wzrostem sympatii i poparcia wobec społeczności LGBT spada odsetek żyjących w szafie, wzrasta liczba żyjących otwarcie i bez wstydu, a wręcz z dumą. Konsekwencją tego jest oczywiście spadek tzw. powołań jako że kiedyś w czasach ukrywania się LGBT azylem była katosekta. Dziś już nie ma takiej potrzeby, nie trzeba szukać partnera w seminarium, można to robić na gay romeo, fellow, datezone, klubach gejowskich itd itp. Ci zaś, którzy nadal są w katosekcie spełniają ważną funkcję koni trojańskich, którzy rozwalją tę organizację przestępczą od środka. Tak więc i wilk syty i owca cała :)
eeej Dummy geeej2019.03.26 12:24
ela pawłowska dlaczego nazywasz biskupów homoseksualistów starymi pedałami? Czy Robert Biedroń będący po czterdziestce też wedłóg ciebie jest starym pedałem? Czyżbyś była nietolerancyjną lewacką świnią?
rdaneel2019.03.26 11:13
"homolobby w Kościele" W sumie ciekawa historia. To nie my to "oni". "Oni" u nas to znaczy co za "oni"? A czy oni to "my ale oni"? I będziemy z "onymi" u nas walczyli? Czy wtedy ci "my" staną się "onymi"?
anonim2019.03.26 12:17
he?????
eeej Dummy geeej2019.03.26 11:07
Błszczyk gejowski propedofilski propagagandysto do roboty!!!! nie spać po kątach!!!!! Dummy geju dlaczego nie bronisz kumpli homosiów w sutannach? Aufereterfere autorytecie za 4,99 do roboty!!!!
ela pawłowska2019.03.26 11:04
Syn znajomego jest młodym, bardzo przystojnym i ładnym mężczyzną. Wstąpił do seminarium. Po 3 latach zrezygnował, bo go ciągali po imprezach, gdzie musiał usługiwać starym pe..łom w czerwonych myckach na łbie w kuriach. Co chwilę dostawał propozycję seksualną od uczestników imprez. Nie wytrzymał.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.26 10:59
Księże Tadeuszu? Homolobby "w Kościele" (za ołtarzem czy pod ołtarzem)? A nie zauważasz go wszędzie i jako jedno światowe?
eeej Dummy geeej2019.03.26 10:52
Środowisko LGBT chroni pedofilów w swoich szeregach i szerzy propagandę propedofilską. Nieważne czym zajmuje się gejowski pedofil , czy jest nauczycielem sędzią księdzem politykiem czy biskupem zawsze może liczyć na ochronę środowiska LGBT. CZas z tym skończyć
marianl2019.03.26 10:37
Homolobby w Obliczu Najwyższego !Jak to możliwe?Panie pomóż tym wszystkim tak straszne zło czyniącym.Mnie pozostaje modlitwa za nich .
anonim2019.03.26 10:23
Zacząć walkę z homolobby w Kościele Polskim od rydzyka! nikt z taką fanatyczną zaciekłością nie broni homoseksualnych i pedofilnych księży jak łojciec d erektor!
Szymon2019.03.26 10:17
Lobby homoseksualne biskupów i księży zniszczyło kościół hierarchiczny w Polsce . Skutkiem tego są pustoszejące seminaria , kościoły , zniszczenie jedności i zaufania miedzy zdrowymi księżmi wywołując chaos , zamieszanie i strach ...
ela pawłowska2019.03.26 11:00
A ja myślę, że już aż tak bardzo nie trzeba się kryć ze skłonnościami, więc stąd pustoszejące seminaria.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.26 11:38
Przypominam, że KOŚCIÓŁ jest JEDEN: księży i świeckich. Każdy grzech, księży i świeckich jest przeciw KOŚCIOŁOWI Tego nie wiesz?
500+ na każde planowane dziecko2019.03.26 9:36
Jak ksiądz, który podejmuje decyzję życia w celibacie opowiada że jest hetero albo homoseksualny. Jego seksualność wraz z przyjęciem święceń kapłańskich powinna nie wpływać na jego życie. A już wykorzystywanie dzieci to coś niewyobrażalnego. A jeśli księża mają problem z wytrzymaniem w czystości powinno się skończyć z celibatem.
eeej Dummy geeej2019.03.26 10:46
Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny.
anonim2019.03.26 10:50
Jaki tam celibat.Ci normalni księża mają kobiety , a nawet dzieci. Problem stwarzają geje pedofile w sutannach
Stanislaw znad Dunajca2019.03.26 11:41
Czy Ty nie uprawiasz nierządu z jakąś manią - z psycho-Manią?