02.09.20, 15:07fot. wikipedia.org/flickr.com

Ks. Urbańczyk, dyplomata Watykanu mówi w obronie ludzi sprzedawanych w niewolę

Nawet w XXI wieku niewolnictwo i handel ludźmi to ogromna plaga, z jaką możemy się spotkać. Powszechna ogólnoświatowa pandemia koronawirusa oraz pozbawienie wielu osób środków do życia sprawiły, że plaga niewolnictwa na świecie zaczęła w ostatnim czasie wzrastać. Polski ksiądz na forum międzynarodowym upomniał o tych ludzi, którzy stali się ofiarami przemocy i handlu.

Stolica Apostolska upomniała się na forum OBWE o los współczesnych ofiar handlu ludźmi. Ks. Janusz Urbańczyk przypomniał słowa Papieża Franciszka o „okropnej pladze”, jaką jest traktowanie istoty ludzkiej jako towaru.

„Stolica Apostolska przywiązuje ogromną wagę do trudnej sytuacji milionów dzieci, kobiet i mężczyzn, którzy są przemycani i zniewoleni. Należą oni do najbardziej odrzuconych i zdehumanizowanych istot ludzkich we współczesnym świecie i można ich znaleźć w każdym zakątku ziemi. Są oni traktowani jako surowce na wiele niewyobrażalnych sposobów” – mówił ks. Urbańczyk.

Watykański przedstawiciel przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie podkreślił także, że państwa powinny dzielić się między sobą istotnymi informacjami na temat handlu ludźmi i opracować wspólne reagowanie w zakresie zapobiegania, ochrony oraz danych z procesów sądowych. Potrzebna jest ściślejsza i skuteczna współpraca i koordynacja, która powinna obejmować również społeczeństwo obywatelskie, organizacje wyznaniowe, przywódców religijnych, a także sektor biznesu i media.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie OBWE, do której przemawiał ks. Janusz Urbańczyk, powstała w 1995 roku. Jest ona instytucją międzynarodową, której celem jest zapobieganie konfliktom w Europie. Oprócz państw europejskich jej członkami są także Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Mongolia. Poza działaniami na rzecz pokoju konferencja zajmuje się także ochroną mniejszości narodowych oraz ekologią.


mp/vaticannews.va/Eryk Gumulak SJ – Watykan

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 12:53
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin.
***2020.09.2 18:29
Kościół katolicki do niedawna popierał niewolnictwo - w końcu Biblia popiera też. Dopiero niedawno stwierdzili, że jednak Pismo Św. jest nieludzkie. Ze ślubami homoseksualnymi będzie podobnie.
Szybka Randka2020.09.2 17:20
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
rebeliant2020.09.2 15:46
Żeby zapewnić dzieciom przestrzeganie ich praw w Polsce trzeba zacząć - piszę to z goryczą - od odwołania obecnego Rzecznika Praw Dziecka.
Natalja Siwiec2020.09.2 15:43
Biblia nie potępia niewoli, ani płacenia za ludzi. Polecam poczytać.
Talmud parchatych zaleca:2020.09.2 16:21
kazirodztwo, pedofilię dla szybkiej prokreacji, nienawiść i pogardę dla reszty świata nieparchatej i oczywiście rasizm. Nie zalecam ani czytać ani stosować się, a jak już jesteś parchem to się powie. To też talmud doradza.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 15:37
urbańczyk obłudny pedofilny klecho! a może powiedz co się dzieje na waszym zawszonym katolickim podwórku i jak to z zakonnic zrobiliście sobie niewolnice seksualne które prócz tego muszą wam jeszcze usługiwać, oczywiście wmawiacie całemu światu że to jest służba bogu! Niedawno franciszek o tym mówił...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 15:41
To powyższe to jest bełkot, który napisałem w amoku nienawiści. Nie czytajcie tych wypocin.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 15:12
Muszę wyznać, że ponowne zalewanie warszafki gównami bardzo mnie zmartwiło. Przypomniało mi o mojej zboczonej orientacji. Trzeba to jakoś zwalić na PIS. Trochę ulgi przynosi mi obsesyjne wypominanie pedofilii księżom. Ale jest ich tylko 0.6 promila. Nie szkodzi. Metodą Gazety Koszernej Michnika zrobimy z tego 100%. Goebbels w piekle się ucieszy. W końcu to jego szkoła.