16.09.20, 16:28Fot. screenshot - YouTube (Fundacja Służby Rzeczypospolitej)

Ks. Wierzbicki w TVN: Represje wobec LGBT przypominają czasy komuny

Na kolejną skandaliczną wypowiedź ks. prof. Alfreda Wierzbickiego nie trzeba było długo czekać. Duchowny, który poręczył za Michała Szutowicza, oskarżonego o napaść na wolontariusza i zniszczenie mienia fundacji, teraz przekonuje na antenie TVN24, że… w Polsce ma miejsce represjonowanie mniejszości seksualnych przypominające represje stosowane przez reżim komunistyczny.

Ks. Alfred Wierzbicki jest kierownikiem Katedry Etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tej samej, którą niegdyś zarządzał ks. prof. Karol Wojtyła. W ostatnim czasie duchowny zasłynął tym, że znalazł się wśród 12 osób poręczających za Michałem Szutowiczem, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Niedługo po tym poręczeniu Sąd Odwoławczy w Warszawie zadecydował o uchyleniu aresztu. Prokuratura zarzuca Michałowi Szutowiczowi, który sam siebie określa jako „Margot”, czyn chuligański polegający na napaści na wolontariusza fundacji Pro-Prawo do Życia oraz zniszczeniu należącej do tej fundacji furgonetki.

Kiedy Michał Szutowicz wyszedł na wolność, natychmiast na nowo zaczął prowokować. W mediach społecznościowych zamieścił swoje zdjęcie, na którym jedną ręką wykonuje wulgarny gest, a w drugiej trzyma tabliczkę z napisem „POLSKO TY HÓJU PRZESTAŃ MI MARGOT ARESZTOWAĆ” (pisownia oryginalna). We wpisie tym m.in. nazywa ministra sprawiedliwości „jeb***m ch***m”.

Po kolejnych prowokacjach ks. prof. Wierzbicki zabrał głos na łamach „Gazety Wyborczej”, gdzie podkreślał, że nie żałuje swojego poręczenia za Michała Szutowicza i podpisałby się pod nim ponownie.

Teraz duchowny kolejny raz wypowiedział się w tej sprawie, goszcząc na antenie TVN24. Jego zdaniem Michał Szutowicz (w odniesieniu do którego duchowny używa żeńskich form) jest osobą o „wielkim potencjale intelektualnym” i stał się ofiarą represyjnego państwa. Właśnie stosowaniem represji przez państwo etyk nazywa zatrzymanie i tymczasowy areszt wobec chuligana, który w biały dzień brutalnie zaatakował na ulicy człowieka, co dzięki nagraniom zobaczyła cała Polska. Więcej, zdaniem ks. prof. Wierzbickiego są to represje porównywalne do tych, jakie stosowano w PRL-u.

Wykładowcę etyki pytano również o wulgarne wyzwiska, jakie Michał Szutowicz skierował po wyjściu z aresztu wobec ministra sprawiedliwości:

- „To był raczej rodzaj konfuzji, zmieszania niżeli zaskoczenia. Ale zmieszania też dlatego, że rozumiem, ile wściekłości przeżywa. Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że jest to osoba o wielkim potencjale intelektualnym i to też jest w jakimś kontraście” – stwierdził.

Przy okazji kapłan skrytykował Zbigniewa Ziobro za to, że mówi o Michale Szutowiczu jako o mężczyźnie.

Poręczenie za Michała Szutowicza i ostatnie jego wypowiedzi na temat aktywisty nie są jednak pierwszymi kontrowersjami, jakie pojawiają się wobec pracownika KUL. Od wielu lat afirmuje on ideologię gender, m.in. w swoich publikacjach na łamach „Gazety Wyborczej”. Wobec tego wiele osób domaga się natychmiastowego zwolnienia go z pracy na lubelskiej uczelni. Podpisy pod petycją w tej sprawie zbiera fundacja Pro-Prawo do Życia. Za zwolnieniem ks. prof. Wierzbickiego opowiedziało się już 5507 osób. Petycja dostępna jest [TUTAJ].

Zwolenia kierownika Katedry Etyki KUL domaga się również ks. prof. Ryszard Sztychmiler kanonista i były pracownik tej uczelni. Podkreśla on, że ks. prof. Wierzbicki od wielu lat wygłasza oburzające tezy, które budzą zgorszenie wśród polskich katolików oraz godzą w dobre imię uczelni. Dodaje, że nie można pozwolić, aby swoimi poglądami infekował on umysły młodych studentów i pracowników.

Do tej pory rektor uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski ograniczył się jedynie do publicznego odcięcia się od „prywatnych opinii” swojego pracownika.

Tymczasem ks. prof. Wierzbicki nie widzi nic niewłaściwego ani w tym, że Michał Szutowicz publicznie obnosi się z informacjami o swoich licznych partnerach i partnerkach seksualnych; ani w tym, że publicznie w niezwykle wulgarny i obsceniczny sposób obraża Polskę, Kościół katolicki, św. Jana Pawła II (po którym ks. Wierzbicki objął katedrę) czy poszczególnych polityków; ani w tym, że publicznie przekonuje on, iż używanie przemocy w służbie LGBT jest uzasadnione. Wręcz przeciwnie, lubelski etyk nie tylko nie widzi w tym nic niestosownego, ale przekonuje w mediach, że Michał Szutowicz jest ofiarą „homofobii”.

- „Myślę, że ks. Wierzbicki staje się powoli nową gwiazdą takich mediów, jak TVN czy Gazeta Wyborcza. Dziwi nas, że w tej sytuacji nie ma interwencji arcybiskupa Stanisława Budzika, by zatrzymać te występy” – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info Krzysztof Kasprzak z Pro-Prawo do Życia.

Kasprzak dodaje też, że jeżeli rektor KUL nie podejmie właściwych kroków, fundacja skieruje się najpierw do lubelskiego biskupa a następnie do Nuncjatury Stolicy Apostolskiej w Polsce.

kak/tvp.info.pl, Fronda.pl

Komentarze

prawda boli2020.09.17 13:20
Panie ,,ks.,, Alfredzie Wierzbicki zrobiłeś pan KUL karierę a nie zauważyłeś kiedy pańskie oczy zaczęły nie widzieć a uszy nie słyszeć mimo że je masz , a dlaczego to odpowiedz jako pracownik naukowy KUL znasz -rzuciło się panu coś, ktoś na serce a to prowadzi do śmierci- -Cóż za korzyść ma człowiek który cały świat mniema że zyskał ,a na swej duszy szkodę poniósł
Józek2020.09.17 11:22
Tyn ksiondz, to pewnie tyz jaki zbok, broni zbokow, lubi przemoc, to pywnie jesce pedofil. Do wienzienia dziada i to na 10 lot.
prawy2020.09.17 9:04
jaki to ksiąc to towarzysz ,jacy to katolicy ktorzy POpierają działanie szatana i ich upadłych katolików
Jarek2020.09.17 8:35
Nie mogę się nadziwić baardzo "kulturalny" i "pełnym miłosierdzia i szacunku" komentarzom "katolików" I bardzo ciekawe i zarazem smutne jest to, iż Bóg daje człowiekowi wolną wolę, a inny człowiek drugiemu, tą wolną wolę odbiera. Czy jesteście więksi od Boga? Pycha, pycha, pycha, syndrom "narodu wybranego". Wstyd mi za takich "katolików"
Anonim2020.09.17 10:57
Jarek- zanim zaczniesz pisać swoje "wywody" to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem Stary Testament a potem Nowy i dopiero wtedy jak coś z tego dotrze do twojego wnętrza to zacznij robić swoje wpisy. Bo na razie twoje wywody to tak rozmowa ślepego o kolorach.
Beno2020.09.17 11:19
Głupcze i wichrzycielu. Hitlerowi i innym zbrodniarzom, przestępcom, wichrzycielom, małym dzieciom..... też trzeba według ciebie zostawić dobrą wolę i w ogóle w życiu społecznym nie potrzeba żadnych uchwałą, żadnych przepisów. Pierwszy bym ci mordę oprał, bo to też moja wolność.
schlesier2020.09.17 8:32
komu ten "profesor" "ksiadz" służy ? " w Margot tkwią ogromne możliwości intelektualne "- tak komentuje zachowanie nieszcześliwego Michała Sz. majacego problemy z własna tożsamością
Halina Stopa2020.09.17 8:26
oj! dobrze żyło się ks. Wierzbickiemu za czasów komuny, z gruntu fałszywe porównanie. Odpowie ksiądz przed Bogiem
Anonim2020.09.17 7:32
Dlaczego przełożony ( Arcybiskup) tego "księdza" MILCZY ?????. Czyli popiera to co mówi jego podwładny !!!
Andrea2020.09.17 5:24
Nie płacę na KUL bo przestałó być uczelnią głoszącą naukę katolicką. Nie płać i ty!
Andrzej2020.09.17 3:40
JESLI TAKA SPONSOROWANA GNIDA! jest tam wykładowcą to znaczy że KULu już dawno nie ma ,została tylko wydmuszka
Genderolożka2020.09.17 0:30
Margot ma prawo do wyboru płci. To jedno z fundamentalnych praw człowieka. W przypadku osób transseksualnych wystarczy tylko dokonać uzgodnienia płci. W wielu postępowych krajach taki zabieg chirurgiczny jest finansowany przez państwo ale z ograniczeniami (do max. 3 razy). Bardziej skomplikowana sytuacja jest gdy mamy np. mężczyznę identyfikującego się psem płci żeńskiej mającym skłonności do własnej płci. W tym przypadku mamy do czynienia z kombinacją TZL i kuracja hormonalna oraz zabieg chirurgiczny jest bardziej skomplikowany zarówno w opisanej transmitacji jak i kolejnych.
Beno2020.09.17 0:54
Przestań pier.... o postępowych krajach. Pisz lepiej zdegenerowanych krajach: nie mają siły roboczej, nie mają dzieci, potrzebują niewolników. A wartość euro i dolara leci w dół. Zobaczymy co będzie za 10 lat.
Anonim2020.09.17 7:27
To że teraz różnego rodzaju odchyleńców jest coraz więcej to skutek coraz słabszej psychiki u ludzi, a szczególne i facetów. . Ludzie już nie nadążają za postępem cywilizacyjny. Faceci coraz bardziej niewieścieją , miękną psychicznie i fizycznie.. A to że facet każe sobie mówić , że dzisiaj jest "Ona" , a jutro mówi ,że jest "On" świadczy tylko o tym co napisałem wyżej - siadła mu całkiem psychika. A Ci co to to akceptują przyczyniają się tylko do jeszcze większej tragedii tych biednych chorych ludzi
coraz lepiej2020.09.17 0:02
"Potencjał intelektualny" Szutowicza? Przecież on nawet zwykłego wulgaryzmu jak ch*j nie potrafi poprawnie ortograficznie napisać!
Ex-kul2020.09.16 23:29
Jak on zostanie na "KUL-u" to ten przestanie byc na prawde KULem, a zostanie LGTB UL. Sami sobie ukreca stryczek.
anonim2020.09.16 22:30
i po co ksiadz to robi? jak sam chce biedronia to nie musi oglaszac tego na caly swiat tylko lewtywa potrzebna aby nie smierdzialo na KULU.moze potrzebna pomoc i stypendium do miejsca odosobnienia a moze SOWA ???
Beno2020.09.16 21:55
Wierzbicki, mowa trawa - jak się to mówi. Nie słowa, ale czyny. Na następnych marszach organizowanych przez LGBT pewnie studenci zobaczą swojego profesora z KUL-u. Ciekawie jak się ubierze, czy przebierze?
Agnieszka2020.09.16 21:33
Dzięki księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu wiemy jak to prześladowanie wyglądało za komuny - zwłaszcza w Kościele. Te skłonności były bardzo częstą podstawą werbunku księży i i świecki do bycia agentami SB w akcji Hiacynt. Czy pan Wierzbicki zwany księdzem i etykiem chce powiedzieć, że też jest homoseksualistą i na ten hak został właśnie zwerbowany, żeby robić i pieprzyć głupoty, jakimi zabłysnął ostatnio na cała Polskę? No to kto pana zwerbował skoro już wiemy na co?
drik2020.09.16 21:31
mogę sobie mówić jak do stołu....latałam w piekle za nazywanie kogoś zboczeńcem...do Was to i tak nie dotrze, że to Bóg decyduje kogo chce mieć u siebie...a nie Wy!
rebeliant2020.09.16 19:29
O ile można zrozumieć dramat osób pokaleczonych na swej seksualności i, że błądzą w fałszywej organizacji lgbt, to jednak tego porównania obecnej sytuacji do represji z czasów prl nie można tej gnidzie odpuścić. Mało kto nadaje się z powołania na ucznia Chrystusa. Wierzbicki powinien zostać wysłany przez Episkopat Polski do miejsc kaźni i zsyłek, które zgotowali ludziom marksiści - taką pielgrzymkę jest on winien wszystkim ofiarom komunizmu. Bowiem tym porównaniem napluł on w twarz ludziom spałowanym przez milicję - począwszy, a skończywszy na ludziach, którzy zamarzali całymi rodzinami w wagonach jadących do łagrów na Syberii.
stonka2020.09.16 19:14
Link do petycji do władz KUL o odwołanie ks. Wierzbickiego: https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego
Łagodny2020.09.16 19:03
Jak to ZERO zwolennik LGBT ,może być Kaplanem Kościoła Katolickiego?????????? Jak NAJDALEJ od takich Kapłanów.
Anonim2020.09.16 18:41
Jak długo ten pan zwany ksiądz będzie pracował na KUL-u nie dam grosika na ta uczelnię. Jak stoczyła się ta uczelnia, brakło Świętego Jana Pawła i wyszło szydło z worka , który ksiądz jest prawdziwym księdzem , a który tylko nosi koloratkę. Żal mi tych studentów.
a2020.09.16 18:40
Możliwe tylko przy Franciszku
Anonim2020.09.16 18:39
Rolnicy zaskoczyli policjantów i ruszyli na siedzibę PiS …. https://www.youtube.com/watch?v=P4tXkzry6rQ
Randka juz teraz, teraz ...2020.09.16 18:34
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.09.16 18:28
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2E6raDB ======================================================================= Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki! Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!
Ninel2020.09.16 18:10
Nie odnotowano najmniejszych nawet "represji" wobec Sekty LGBT. Wręcz przeciwnie - to Sekta LGBT wywala ludzi z pracy, zaszczuwa za poglądy, bije, prześladuje, ochrania homoseksualnych gwałcicieli oraz masowo niszczy dzieci normalnych ludzi. Na zachodzie bez przeszkód wmawia zmiennopłciowość i zboczenia, do tego stopnia, że 15% do 25% dzieci około 15 lat określa się jako zboczeńcy. Jak widać, z małego dziecka można zrobić w zasadzie wszystko, nawet zmiennopłciowca, zboczeńca czy kastrata.
opty2020.09.16 17:56
Czy represje POlegają na braku refundacji pampersów dla pederastów?.....a może niedokończona akcja "Hiacynt"..
GS2020.09.16 17:52
Problemem nie jest ksiądz Wierzbicki (bo zapewne to biedny człowiek, który nie potrafi wyzwolić się od swoich udręk cielesnych). Problemem są Ci, którzy go na KULu hołubią i zatrudniają. Ośmieszając i mieszając z błotem uczelnię katolicką ,która przetrwała przez cały PRL. Na Rektorze i radach wydziałowych bym się bardziej skupił. (kto tam siedzi)
Absolwent2020.09.16 17:14
Złotówki nie dam już na TP KUL ani na tecę!
GS2020.09.16 17:49
Ten Wierzbicki chciałby żeb tak było. Zapewne od wielu lat kibicuje jego rozwaleniu swoją postawą.
Wojtek Polak2020.09.16 17:08
czy rektor KUL-u wywalił obrońcę upadku moralnego z uczelni ks.prof.Wierzbickiego . czy episkopat wystosował odpowiednie pismo o natychmiastowego zaprzestania wygłaszania przez ks.prof. Wierzbickiego gloryfikacji grzechu i grzeszników. czy episkopat wysłał ks Wierzbickiego na rekolekcję w trosce o jego zdrowie duchowe i nie siania zgorszenia. a jeśli to nie przyniesie skutków wydalić ze stanu kapłaństwa . czy lawendowi i reformatorzy przejęli episkopat i nie ma tam żadnego sprawiedliwego co by się wstawił w obronie nauki Pana naszego Jezusa Chrystusa i KKK. a może hierarchowie KK odwrócili się od nauk Chrystusa i prowadzenia do nieba a zwrócili się do bożków św spokój i matki ziemi? niszczycie takich duchownych jak ks.Glas ks.abp Lenga ks. Małkowski ks. Kneblewski ks.Isakiewicz Zalewski wspaniały o. Pelanowski a takich postępowych lawendowych w nagrodę awansujecie czy czasem nie zapomnieliście nauk Pana naszego Jezusa Chrystusa?
natrętne szambo2020.09.16 17:00
LGBT to taki sama głupota jakby zebrać jedzących pająki, karaluchy, mrówki czy skoropiny. Nikt idiotom niczego nie zabrania choc z medycznego punktu widzenia powinny być 1000 razy większe kary niż za marihuane- ludzie nie chcą słuchać o tych obrzydlistwach 24h
orgii2020.09.16 16:56
niesamowite ......nie wiedziałem ,że KC PZPR prowadziło Seminarium Duchowne .......
infor2020.09.16 16:55
ten pajac w koloratce ciągle udowadnia że jest tylko zwykłym debilem. To hańba dla KUL-u że zatrudniają takiego debila
Żydowska Synagoga SZATANA2020.09.16 16:43
Co powiedział Ks. Wierzbicki na temat arcybiskupa PETZA który gwałcił w odbyt kleryków z seminarium duchownego. Czy jest zachwycony tymi gwałtami. Czy on też prowadzi takie zajęcia ze swoimi klerykami.