23.02.21, 17:01Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. Zieliński: Kwestia pedofilii w Kościele jest powtórką z lustracji

Red. nacz. tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński dzieli się swoimi spostrzeżeniami po obejrzeniu nowego filmu dokumentalnego Patryka Vegi „Oczy diabła”. Wyrażając uznanie dla reżysera, zwłaszcza za uratowanie życia noworodkowi, autor zwraca uwagę na dwie kwestie ukazane w filmie.

Pierwszą z nich jest fakt, że w zbrodniczym procederze handlu dziećmi swoją rolę odgrywa szatan.

- „Nie tylko zgadzam się z Vegą, że człowiek wierzący w Boga i świadomy, że kiedyś trzeba Mu będzie zdać rachunek, nigdy nie zaangażuje się w tak piekielną działalność. Ale w pełni zgadzam się również z tym, że diabeł jest od nas o wiele inteligentniejszy i podejmując z nim grę, zawsze przegramy, bo on w swoich scenariuszach jest o kilka ruchów przed nami. Ratunkiem jest dla nas kurczowe trzymanie się Boga”

- pisze duchowny.

Dalej wskazuje, że kwestia pedofilii przypomina dziś lustrację ludzi Kościoła. Dzięki wskazaniu na duchownych, jak przekonuje, inne środowiska próbują uniknąć odpowiedzialności. Jednocześnie ma to służyć innemu zasadniczemu celowi diabła – odebraniu Kościołowi prawa głosu.

- „Nie znaczy to bynajmniej, że wśród duchownych nie było zdrajców i donosicieli do SB, ani że nie było i nie ma pedofilów. Byli i są i należy ich z całą surowością ścigać. Ale tworzenie asocjacji: ksiądz = pedofil, a Kościół = miejsce zranienia, jest faktyczną eliminacją z walki z pedofilią w świecie tej instytucji, która moralnie jest do tej walki przygotowana i wezwana jak rzadko która. Czy nie jest to diabelska strategia?” – pyta ks. Zieliński.

Duchowny zwraca też uwagę, że kolejną wartością filmu Patryka Vegi jest fakt, iż został bezpłatnie udostępniony tuż przed modlitewnym maratonem w intencji ofiar handlu ludźmi, który został zorganizowany przez „Talitha Kum”.

kak/idziemy.pl

Komentarze

T.2021.02.25 8:57
No właśnie cała afera z pedofilią nie dotyczy samych czynów - takie jednostki się zdarzają w różnej skali w całym społeczeństwie. Problem polega na tym, że duchowieństwo przez lata nie widziało w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - uważano ujawnienie takich sytuacji za opcję gorszą niż przymykanie oka i ukrywanie prawdy, ignorowanie ofiar. Równie skorumpowani są może tylko artyści i politycy, żeby aż tak ręka rękę myła. I to akurat wielu ludzi boli, bo z jednej strony Kościół akceptował zło, a z drugiej ma czelność innych pouczać. Nawet nie to, że to niechrześcijańskie, ale to czysta hipokryzja. Więc zamiast zżymać się, że ludzie zaczynają robić zbitki ksiądz=pedofil, może zabrać się za pokazanie, że się poważnie traktuje takie sytuacje. Że postępowania nie będą trwały dekadami aż oskarżeni umrą, albo się przedawni. Że zamiast zmowy milczenia będzie akceptowanie prawdy. Ale łatwiej powiedzieć, że to wszystko to niecny zakus i spisek diabła, rączki umyte, niech zostanie po staremu, bo kto to widział tak duchownych szkalować...
ect2021.02.24 16:09
Potrzeba było aż tyle niewinnych ofiar, tylu wieków i tak nikłej reakcji kanonicznej przełożonych, aby dotarło wreszcie do świadomości niektórych duchownych pokrętnie rozumiana zależność tych grzechów z niszczeniem Kościoła? Pisze pokrętnie rozumianej, bo tak naprawdę Kościół najbardziej niszczony był przez grzech i tolerancję na tego typu zachowania wobec dzieci. Kościół niszczony był od środka przez zachowania, które tak mocno potępił sam Jezus. Większość księży wciąż wydaje się nie rozumieć, że to grzech ich współbraci i nie tylko grzech ich znajomych "po fachu" był i i jest głównym źródłom zniszczenia. A Pan Bóg dopuszcza czasami karzącą rękę z zewnątrz dla opamiętania , oczyszczenia i odnowienia Kościoła, gdy do skamieniałych serc i sumień, pełnych zarozumiałości i pychy nie trafiają już argumenty krzyżowanej miłości Boga.
BabaJaga2021.02.24 8:25
Nie ma powodu do owijania w bawelne. W kosciele jest wielu pedofilow. Jesli wiedza o ich przestepstwach nie przedostala sie do mediow, moga liczyc na skuteczna ochrone. Najbardziej przesladowani sa ksieza krytykujacy koscielna pedofilie we wlasnym srodowisku. Wobec nich mobilizuje sie ukryty sprzeciw i ataki polegajace na probach kompromitacji, oczerniania czy szerzenia falszywych plotek. Pedofile maja w biskupach najwiekszych sprzymierzencow. Nie brakuje ich rowniez wsrod swieckich i politykow. Wielu z nich odczuwa zapewne pedofilskie potrzeby, ale byc moze maja wieksza samokontrole. Niektorzy podejrzewaja, ze istnieje swoista pedofilska miedzynarodowka obejmujaca swieckich i duchownych, ktorzy wzajemnie sie wspieraja. Mowienie o pedofilskiej mafii w kosciele jest calkowicie uprawnione. Srodowiska koscielne wykazuja czesto wprost szatanska nienawisc do gejow, ale wobec pedofilow ich retoryka jest bardziej stonowana. Jestem pewien, ze stoja za tym wplywy janopawlowych biskupow, ktorych by nie awansowano, gdyby okazywali brak zrozumienia dla pedofilow.
Moly2021.02.24 3:42
Wymowki. Szukanie " drugiego dna". " Inne srodowiska...". Czas zalozyc potezniejsze serwery...
Foster2021.02.23 19:36
Dlaczego tak długo to nie jest rozwiązane ? Dzisiaj oglądałem wstrząsający wywiad Janusza Szymika. Co ten ks. prałat Wodniak ma w tej sprawie do powiedzenia ?
matis892021.02.23 17:34
Skończcie do znudzenia klepać o tej pedofili jak lewactwo ją legalizuje. Natomiast milczycie gdy szatanistyczny, lewacki PIS globalnym szczepieniem Antychrysta, Rządu Światowego NWO wyciąga swoje łapska po kawałek duszy każdego Polaka. W następnym kroku będą chcieli całej duszy dla Antychrysta bo już oficjalnie wspierają państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii Chipowania. Tak samo milczycie na wiele innych zagrożeń.
katolicja deratyzacja Polski2021.02.23 17:52
Antypolska Konfederacja reprezentuje moralnosc zydowsko-protestancka,i dlatego jest to najbardziej zaklamana formacja w Polsce.
ladychapel2021.02.23 17:17
Kaczyński na spotkaniu liderów obozu władzy przyznaje: Nie przewidziałem konsekwencji w sprawie aborcji
kastolicka deratyzacja Polski2021.02.23 17:54
Lady chapel jest tak znany jako prowokator komunistyczny,ze powinien sobie zdawac sprawe,ze kazdy jego atak,jest reklamowaniem Kaczynskiego.