27.09.21, 05:40

Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki

PIERWSZE CZYTANIE

Zapowiedź wybawienia

Za 8, 1-8

Czytanie z Księgi proroka Zachariasza

Pan Zastępów skierował do mnie następujące słowo: «Ogarnęła Mnie zazdrość wielka o Syjon i zapłonąłem wielką żarliwością o niego.

Powrócę znowu na Syjon i zamieszkam znowu w Jeruzalem. I znowu Jeruzalem nazwą Miastem Wiernym, a górę Pana Zastępów – górą świętą.

I znowu staruszkowie i staruszki zasiądą na placach Jeruzalem, wszyscy z laskami w ręku z powodu podeszłego wieku. I zaroją się place miasta od bawiących się tam chłopców i dziewcząt.

Jeżeli uchodzić to będzie za coś niemożliwego w oczach Reszty tego ludu w owych dniach, czy Ja również mam to uważać za coś niemożliwego?»

Tak mówi Pan Zastępów: «Oto Ja wybawię mój lud z krainy wschodu i z krainy zachodu słońca. Sprowadzę ich, i mieszkać będą w Jeruzalem. I będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem, wiernym i sprawiedliwym».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Nauka pokory

Łk 9, 46-50

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Uczniom Jezusa przyszła myśl, kto z nich jest największy. Lecz Jezus, znając tę myśl w ich sercach, wziął dziecko, postawił je przy sobie i rzekł do nich: «Kto by to dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto by Mnie przyjął, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki».

Wtedy przemówił Jan: «Mistrzu, widzieliśmy, jak ktoś w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Przestańcie zabraniać; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

rebeliant2021.09.27 14:11
Kolejne bezużyteczne teksty mądrze brzmiące - a wiadomo, że dobrze jest jak jest dobrze, a źle jest gdy jest źle.
Anonim2021.09.27 6:09
Powinien być disclaimer - nie dotyczy Jarosława Polskęzbawa
Oto wielka tajemnica wiary.2021.09.27 6:06
Jedna z najsmutniejszych lekcji historii jest następująca: jeśli byliśmy oszukiwani wystarczająco długo, mamy tendencję do odrzucania wszelkich dowodów na to, że zostaliśmy oszukani. Nie jesteśmy już zainteresowani dociekaniem prawdy. Zawładnęło nami oszustwo. Po prostu zbyt bolesne jest przyznanie się, nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani. Jeśli raz dasz szarlatanowi władzę nad sobą, prawie nigdy jej nie odzyskasz. — Carl Sagan
tak2021.09.27 11:55
Na tym to polega - na hodowli głupców którzy chodź by mieli przed oczami jakąś logikę -np omylności Jezusa -nigdy w nią nie uwierzą bo tak rządzi już nimi wiara ponad celność - logikę -wynikająca ze strachu .
rebeliant2021.09.27 14:15
No, a gdy taki pochwycony przypomni sobie jak szorował kolanami po chodniku oraz szeptanie do ucha "nieznanemu" nieznajomemu jak żonę po pupce macał no to faktycznie płomienie wstydu nie dadzą nawet samemu sobie spojrzeć w lustro.