20.09.21, 12:37Fot. Krzysztof Wiśniewski via wikimedia CC 4.0

Kontrakt Vitala Heynena wygasł. Kto obejmie reprezentację Polski w siatkówce?

Belgijski szkoleniowiec Vital Heynen, brązowym medalem zakończonych właśnie Mistrzostw Europy zakończył kilkuletnią przygodę z prowadzeniem Biało-Czerwonych. Czy jego następcą będzie po kilkunastoletniej przerwie selekcjoner z Polski?

Vital Heynen na kilka lat przed objęciem reprezentacji Polski, dał się poznać kibicom w naszym kraju prowadząc w latach 2013-2015 zespół Transfer Bydgoszcz. Gdy na początku 2018 roku objął funkcję selekcjonera, już po kilku miesiącach osiągnął gigantyczny sukces, broniąc z Polską tytułu mistrza świata. Potem było też podium w Lidze Narodów oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Europy (2019 i 2021).

Jednak dla mistrzów świata, „zaledwie” trzecie miejsce na Starym Kontynencie nie jest wynikiem o jakim by marzyli. Dwie prestiżowe porażki, poniesione na przestrzeni kilkudziesięciu dni – w olimpijskim ćwierćfinale z Francją oraz w półfinale ME ze Słowenią, sprawiły, że niemal wszystkie strony zgodnie uznały, że projekt p.t. Heynen i reprezentacja Polski – powoli się wypalił.

I choć huczy od sensacyjnych wieści, że znakomity belgijski szkoleniowiec, który we wzruszający sposób pożegnał się już z szatnią aktualnych mistrzów świata, miałby teraz dla odmiany objąć teraz funkcję selekcjonera polskiej reprezentacji kobiet, to jednak pozostaje jakże istotna kwestia obsady stanowiska po Heynenie.

Wśród potencjalnych następców Belga dywaguje się o nazwiskach polskich szkoleniowców, takich jak: Michał Winiarski, Andrzej Kowal czy Mariusz Sordyl. Spore szanse przyznaje się też włoskim szkoleniowcom: Andrei Anastasi, który prowadził już Biało-Czerwonych w latach 2011-2013 oraz będącemu wówczas jego asystentem Andrei Gardiniemu. Zainteresowany pracą z naszą kadrą miałby być również niedawny triumfator z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, Nikola Grbić.

Niebawem mają się odbyć wybory w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Przed ich rozstrzygnięciem nie należy spodziewać się ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

 

ren/polsatsport.pl

Komentarze

emil2021.09.21 7:28
Oczywiście, że Grbic byłby najlepszy. Udowodnił swoją klasę trenerską dokonując niemożliwego, czyli wygrywając z Zaksą Kędzierżyn Ligę Mistrzów w siatkówce z takimi gigantami jak Rubin Kazań, Cucine Lube Civitanova, Trentino. Jedyny problem, to niedostatki lojalnościowe Grbica, który w ostatniej chwili, a nawet juz po czasie, zerwał kontrakt z Zaksą. W dodatku jest trenerem klubowym Perugii.
BędzieKradłForsęZaDojazdyKadryAutokarem2021.09.20 14:02
Jedynym kandydatem jest aparatczyk PiSocjalizmu katolickiego, wyłudzacz diet Czarnecki, ojciec nożownika Czarneckiego.
zdumiony i rozbawiony głupotą jakiegoś prymitywa2021.09.20 14:13
kto spłodził takiego intelektualnego debila jak ty?
Hanys GórnoŚląski2021.09.20 17:48
takich debili kobiety nie rodzą: oni są wysr*wani przez kozy
Anonim2021.09.20 14:01
Antiga byl najlepszy.
Po 11 ...2021.09.20 13:56
Kto obejmie reprezentację Polski w siatkówce? .... Czarnecki?
aaaa2021.09.20 13:24
Wczoraj sobie pomyślałem, że Vital byłby dobry na trenera naszych dziewczyn. Są dobre , a jednak coś nie wychodzi. Baby ogarnąć to trzeba twardej ręki i sposobu.
Żeby być najlepszym to nie tylko praca trenera.2021.09.20 12:48
To nie trener wygrywa mecze, zdobywa medale. Moim zdaniem polscy siatkarze są na poziomie światowych, ale NIE są najlepszymi. Podobnie jest ze Światek. Ma 20 lat co dla tenisistek jest to wiek dojrzały, ale jak siatkarze do I-go miejsca jest jej daleko.
Dell2021.09.20 16:25
Nie ma najlepszej drużyny na świecie. I dlatego jest ciekawie. Dlatego są emocje. Polska jest w grupie tych, które są w ścisłej czołówce, w której każdy może wygrać z każdym. Gdyby ustawić drużyny, na tych Mistrzostwach Europy, według ilości wygranych meczów, to Polska byłaby na drugim miejscu. Pierwsi, Włosi, wygrali wszystkie mecze; my (trzeci) przegraliśmy jeden; Słoweńcy (drudzy) przegrali trzy.
M2021.09.20 16:31
Wg takiego rozumowania to Brazylia powinna mieć mistrzostwo świata do końca świata , drugie miejsce Niemcy a trzecie Włochy. Dzięki Bogu tak nie jest i dlatego sport jest taki fajny gdyż nieprzewidywalny...... A nasi gali i grają bardzo ładnie i Iga również......