22.05.19, 18:32zdj. screen Twitter

Kto pomoże w usuwaniu skutków powodzi? Ważna decyzja wiceministra Jakiego

"Poprosiłem Służbę Więzienną, aby oddelegowała więźniów do pomocy"-poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Mają oni pomóc usuwać skutki powodzi, która przeszła przez m.in. Dąbrowę Tarnowską czy Kazimierzę Wielką.

"W związku z trudną sytuacją powodziową w Małopolsce i Świętokrzyskiem poprosiłem Służbę Więzienną, aby oddelegowała więźniów do pomocy. Na teraz zgłosiliśmy już 100 osadzonych do pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza. Szukam kolejnych możliwości pomocy"-czytamy w tweecie wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego.

W usuwaniu skutków powodzi i nawałnic, które nawiedziły południowo-wschodnią Polskę, uczestniczy państwowa i ochotnicza straż pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej, a także Straż Graniczna. Dołączą do nich również więźniowie.

Najgorsza sytuacja występuje w Dąbrowie Tarnowskiej w woj. małopolskim, Kazimierzy Wielkiej w woj. świętokrzyskim, a także w Stasinie w woj. lubelskim. Poprawa pogody ma nastąpić w piątek – informuje IMGW.

Tysol.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.05.22 23:06
Niemiec nie osiedlał się na terenach zalewowych. Choć przez lata powodzi na terenach nie było - terenów zalewowych nie zasiedlał. Polak myśląc, ze jeżeli przez ileś tam lat na terenach powodzi nie było - sprzedawał drugiemu Polakowi ziemie na terenach zalewowych a kupujący postawił tam domy i teraz jest płacz...
Kanty2019.05.22 19:48
man woman albo gender czyli pierdzielniety, jak i twoj wpis, nie kazdy jest taki lasy na zajumanie cos powodzianom , jak ty ! Nie wszyscy osadzeni to zlodzieje !
Andrzej Malik2019.05.23 7:26
Oczywiście, są też mordercy, gwałciciele, alimenciarze, dilerzy narkotyków. Hm... to wolę alimenciarzy.
man woman albo gender2019.05.22 18:42
Więźniów do pilnowania opuszczonych domów zatrudnił? :D
ja2019.05.22 18:58
Oni już głupsi nie mogą być. Wszelkie rekordy zostały pobite :)
Leon Napoleon2019.05.23 7:41
Ciekawe jakie rekordy głupoty ty już pobiłeś!
Leon Napoleon2019.05.23 7:40
Myślenie nie boli! Łeb nie służy tylko do czesania przedziałka! To są osadzeni, którzy mają niskie wyroki. Ludzie, którym nie opłaca się uciekać. Ludzie, którym zostało niewiele do odsiadki. Nie trzeba się ich bać. Oni chętnie pomagają nawet dla zabicia czasu. Często bardzo ofiarnie i chętnie pomagają. Kto nie miał z nimi do czynienia niech się głupio nie odzywa!