14.05.18, 10:12zdj. screen TVP Info

Kto rozpowszechnia plotki o chorobach prezesa PiS?

W wywiadzie dla "Wprost" wicemarszałek Senatu, Adam Bielan odnosi się do spekulacji i plotek na temat stanu zdrowia prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. 

Bielan podkreśla, że jedynym, co tak naprawdę dolega liderowi partii rządzącej jest przewlekły ból kolana. Jak się okazało, Jarosław Kaczyński długo odkładał operację, jednak w ostatnim czasie ból nasilił się tak bardzo, że dalsze zwlekanie okazuje się niemożliwe. 

W opinii publicznej przewijają się plotki na temat znacznie poważniejszych kłopotów zdrowotnych prezesa PiS. Spekuluje się, że Jarosław Kaczyński choruje na nowotwór. Choć wydaje się, że plotka wyszła od Zbigniewa Stonogi, który swego czasu sugerował, że lider PiS ma raka trzustki, a o tym nowotworze często mówi się, że jest "wyrokiem śmierci", Bielan podkreślił, że tego rodzaju plotki nie są niczym nowym. Już na początku lat 90. Kaczyński miał stykać się z nieprawdziwymi informacjami na temat stanu zdrowia.  

W ocenie wicemarszałka Senatu, plotki o rzekomych przewlekłych chorobac byłego premiera są najprawdopodobniej elementem gry politycznej. Co ciekawe, rozmówca "Wprost" poinformował, że niedawno sam przyłapał jednego z polityków opozycji na rozpowszechnianiu tych "wyssanych z palca informacji" o chorobach Jarosława Kaczyńskiego. 


yenn/Wprost.pl, Fronda.pl