08.10.15, 08:35

Kukiz chwali .... czasy Jaruzelskiego!

Polityk-muzyk-wichrzyciel odnosząc się do afery taśmowej stwierdził, że problem afery taśmowej jest powiązany z kondycją polskich służb. W jego ocenie, funkcjonowały one lepiej w okresie PRL. – W Polsce stały sowieckie czołgi, ale więcej ta Polska miała swojej państwowości, niż ma obecnie – przekonywał na antenie Radia ZET.

Zapytany, czy w takim razie za Jaruzelskiego było lepiej, odpowiedział, że nie. – Ale na pewno za czasów Jaruzelskiego służby działały tak, jak powinny funkcjonować – dodał. Były kandydat na prezydenta stwierdził, że obecnie służb w Polsce nie ma i jest tak między innymi dzięki Antoniemu Macierewiczowi.

– Gdyby służby w Polsce pracowały dziś tak, jak za komuny, to bylibyśmy państwem bezpiecznym. Mielibyśmy wywiad gospodarczy, interes Polski byłby chroniony – mówił. 

Więc lepiej czy nie lepiej, panie Kukiz?

mm/Radio Zet

Komentarze

anonim2015.10.8 9:09
Odczepcie się wreszcie od Kukiza. To wróg waszego wroga, więc wasz sprzymierzeniec. Kukiz nie chwali PRL, tylko gani III RP i ma po stokroć rację. Dajcie mu szansę wejść do Sejmu, bo inaczej wejdą komuchy z SLD i banksterzy z Nowoczesnej. Razem z mafią PO/PSL mogą stworzyć koalicję i skończą się sny o potędze.
anonim2015.10.8 9:17
Redakcjo, przesadzacie z tą nadinterpretacją słów Kukiza. Nieładnie.
anonim2015.10.8 9:23
No ale przecież to prawda. Służby działały lepiej.
anonim2015.10.8 9:36
A kto powiedzial o Gierku ze byl patriota?
anonim2015.10.8 11:40
Przede wszystkim z polskim wojskiem i mężczyznami po przygotowaniu wojskowym wtedy trzeba było się bardziej liczyć niż obecnie. Nieładnie przekręcać słowa p. Kukiza, zwłaszcza że, jak pisano, nie jest to mądre, bo z niego żaden wróg.
anonim2015.10.8 13:12
A czy pan Kukiz zadał sobie pytanie: jaka jest ciągłość pomiędzy obecnymi a tamtymi służbami ? Nie tylko Macierewicz, lecz np. S.Michalkiewicz twierdzi, że jest ona ewidentna i występuje tu nawet ciągłość pokoleniowa, chyba nawet większa niż w rodzinach muzyków. Dlatego uważam, że pan Kukiz coś tu fałszuje. Zresztą, np. na temat jakości peerelowskiego wywiadu wojskowego jest opracowanie pana Cenckiewicza - oceny są fatalne. Ale tego chyba Kukiz nie czytał ?
anonim2015.10.8 15:00
Lepiej nie mieć głupców za sprzymierzeńców...