09.12.19, 18:41Zdj. Silar, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Kukiz: JOW'y albo śmierć!

"Jestem w 100% przekonany o tym, że bez kluczowych zmian ustrojowych - czyli zmiany sposobu wybierania posłów i zmian w ustawie o referendum - nie ma szans ani na pojednanie Polaków ani na normalność" - pisze w komentarzu nt. wyborów prezydenckich Paweł Kukiz. 

"Dlatego zagłosuję w wyborach prezydenckich jedynie na takiego kandydata, który zobowiąże się do złożenia inicjatywy ustawodawczej w tych kwestiach. Na razie żadna osoba deklarująca swój start w wyborach tego nie uczyniła -ani kandydaci partyjni ani tzw. niezależni. Jeśli się więc taki kandydat nie pojawi to nie widzę sensu, by w ogóle głosować.

Mam nadzieję, że kiedyś Ludzie zrozumieją, że to nie PiS czy Platforma są złe a ustrój, "prawo", które pozwalają im robić z Obywatelami co im się żywnie podoba. A jeśli nie zrozumieją, albo zrozumieją jak już będzie za późno? Cóż... Trudno. Ja sumienie mam czyste. JOW-y za każdą cenę. JOW-y albo śmierć"-czytamy we wpisie Pawła Kukiza.

 

Komentarze

jork2019.12.10 10:58
pawel napij się piwa bo bredzisz
diki2019.12.10 7:38
W Anglii się zastanawiają czy z JOW-ów nie zrezygnować.. cele są inne...a mianowicie prawo do prawdy... ale kto ustali prawdę... prawo do 10 przykazań ale ludzie (w tym wyborcy) je łamią ...i co im Kukiz zrobisz... ? więc Kukizie JOW-y nie zbawią ..sojusze również (choć mogą być przydatne) .. zbawia tylko Pan Bóg.. ale trzeba Go wybrać.. ale wielu Go odrzuca.. i ważne jest "granie" strategicznych przedsiębiorstw pomiędzy Niemcami a Rosją na dzisiaj rozdrobnienie dzielnicowe było by bardzo niekorzystne... w rzeczywistości łatwiej i prościej rozliczyć Prezesa i Grzesia... ciebie też suweren rozliczył ..zostało ci ledwie 5 posłów.. jak dla mnie od razu te twoje poglądy to było "nie halo" ale przyłączając się do PSL który to PSL jest nadal w sojuszu z PO (czyli do matolskiego ant-PiS) sam stałeś się matołem ... a może nim byłeś od razu... ale było to ukryte.. teraz wyszło na światło dzienne ... a twoim wyborcom nie współczuje..
Alojzy Cedzidło2019.12.9 22:38
, Ja sumienie mam czyste JOW-y za kazda cenę. JOW-y albo śmierć " - pisze pan Kukiz , nasz artysta . No to o tej śmierci .Czyja ? Moim zdaniem , działalności artystycznej w polityce pana Kukiza . Konać zaczął jak wstąpił w szeregi PSL-u..Tylko idiota da się nabrać na obiecanki ,że jak wstąpi w koalicję ze starymi wygami obrotowymi. ,to ci zapewnia mu w 100% JOW-u . Po pierwsze władzy jeszcze nie mają a po drugie , brak jakiejkolwiek gwarancji czy ją kiedykolwiek osiągną w wymiarze gwarantującym wywiązanie się z obietnic... Czy .,,Kukizy mogły nie zemrzeć . A mogły , mogły . popracować razem z rządzącymi , którzy nie gwarantowali realizacji planów Kukiza . ale mógł z nimi dojść do jakichś kompromisowych osiągnięć . Walka o realizację swoich pomysłów bez żadnego widoku na ihcrealizację , zachowywanie się jak chorągiewka na wietrze ,. zapoczątkowały to teoretyczne konanie . A teraz co ? Tylko ścena u Jurka Owsiaka.
KATON STARSZY2019.12.9 20:47
Kukiz ty nie masz zadnej idei ani ideałów ,tylko żłób.Szkoda mi Ciebie.
anonim2019.12.9 20:04
pawełek to ty ...... naprawdę....... żyjesz??? teraz z zielono zarazo będziesz politykę robił......
Kukizow2019.12.9 19:56
JOB-y ! JOB-y ! JOB-y !
JS2019.12.9 19:42
Panie Kukiz, marnie pan skończył i został takim politykiem, jakim się przeciwstawiał. Dopadła pana zaraza, bycia politykiem za wszelką cenę. Popierałem pana działania przed poprzednimi wyborami i w sejmie. Teraz jest pan dla mnie nikim, standardowym nie godnym zaufania parlamentarzystą. Pozdr.
ToJa2019.12.9 21:50
A może zawsze taki był? To artysta, nie nadążysz.
B522019.12.9 19:38
a po grzyba skręciłeś w lewo byłeś moim małym faworytem z malutką pałeczką na lewactwo a teraz pałeczki brak
Gamberro2019.12.9 19:56
Już w Jarocinie mi zaczął śmierdzieć pozer jeden
B522019.12.9 21:10
nie śledziłem jego dokonań bo za mały ja tylko szukam największej pały na postkomunę a PISiory taką mają jak niema pały na rynku nie idę na wybory szkoda butów
Urszula2019.12.9 21:28
To o co ci w ogóle chodzi? O niszczenie lewactwa czy komuny? I kto to jest komuna wg ciebie? Czy ci, którzy żyli, uczyli się za socjalizmu czy ci, którzy teraz rozdają za friko społeczną kasę bo de facto oni działają na komunistycznych zasadach. Więc o kogo chodzi? No i jakie masz zarzuty wobec lewicy?Ale lewicy, tej prawdziwej.
Japa2019.12.10 9:43
Pogubiłem się . Co to jest lewica ? Co to jest prawica . , co to ten socjaslizm dawny a dzisiejszy .,O komunie nie wspomnę . Tej starej i tej nowej . Tej za Stalina i ta za Putina . Za Bieruta i za Dudy. A Pani Urszulek pyta wprawdzie ,,B52 " A ja tez chciałbym wiedzieć..