16.09.21, 12:06fot. yt/rmf fm/polskie radio pr3

Kukiz odpowiada na szpilę Budki: Gdzie mogę znaleźć pakiet ustaw antysitwowych Tuska?

- W tej chwili na posiedzeniu sejmowej komisji Twoi nowi koledzy z PiS odrzucili poprawki opozycji i „wyłamali zęby” przepisom antykorupcyjnym. Zakaz pracy parlamentarzystów w spółkach skarbu państwa dopiero od nowej kadencji. Chyba nie o to Ci chodziło, prawda? - napisał na Twitterze poseł KO oraz były lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka, adresując swój wpis do lidera Kukiz’15 Pawła Kukiza.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu zarekomendowano odrzucenie wszystkich poprawek opozycji dotyczące tzw. ustawy antykorupcyjnej. Do tego właśnie odniósł się Budka na Twitterze

Na jego wpis odpowiedział Paweł Kukiz, który jest jednym z inicjatorów tego projektu ustawy.

Projekt, o którym mowa, rozszerza zakres przestępstw, „których popełnienie będzie grozić bardzo surowymi sankcjami m.in. obligatoryjną utratą pracy, a także dożywotnim zakazem pracy w instytucjach publicznych w przypadku recydywy” – czytamy na portalu niezalezna.pl. Projekt zakłada takżę m.in., że „skazani za korupcję nie będą mogli ubiegać się o pieniądze publiczne w ramach przetargów; sąd będzie mógł pozbawić skazanego za korupcję praw publicznych; wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, parlamentarzyści nie będą mogli być zatrudniani w spółkach, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają co najmniej 10 proc. akcji lub udziałów” – czytamy dalej.

Dodatkowo będzie ewidencjonowane finansowania partii i będą one miały miały obowiązek prowadzenia rejestru zawieranych umów.

Piotr Sak (PiS) poinformował dzisiaj, że poprawki opozycji nie uzyskały akceptacji i będzie rekomendowane ich odrzucenie przez Sejm, a w to miejsce zostały zgłoszone poprawki posłów PiS.

- Są to poprawki techniczne, dotyczące rozszerzenia katalogu PKW, tak aby wszystko było ze sobą zsynchronizowane. To była tak naprawdę kwestia techniczna i opowiedzieli się za nimi posłowie opozycji. Nie wywołały one żadnych kontrowersji czy emocji – powiedział Sak.

Po odrzuceniu poprawek opozycji Borys Budka postanowił wbić szpilę Kukizowi, który na jego wpis odpowiedział następująco.

- Jak za dwa lata obejmiecie władzę, to zaostrzycie tę ustawę. A przy okazji - chętnie poznałbym szumnie zapowiadany lata temu przez D. Tuska "Pakiet Ustaw Antykorupcyjnych i Antysitwowych". Gdzie go (pakiet) mogę znaleźć?

mp/pap/niezalezna.pl/twitter

Komentarze

12021.09.18 14:59
Paweł Kukiz BRAWO
Sołtys2021.09.17 9:31
Jeszcze pamietam tę tarcze antykorupcyjną z Piterą jako specem od korupcji
Palestyna2021.09.17 9:08
Konfideraci nienawidza Kukiza .Bez Kukiza nie byłoby konfideracji.Drugi szczegoł ustawki z jednej strony totalniacy zsl lsd razem platformersi koderasci żydy a na prawo PIS i nienawidzaca pisu konfederastia .To zagranie obcych służb to majstersztyk
Palestyna2021.09.17 9:02
Ta sławetna tarcza antykorupcyjna herr Thuska z Wojtunikiem na czele i sprzedaz Kulczykowi Ciechu .
x2021.09.17 6:22
Tusk i ustawa antysitwowa. Padłam ze śmiechu.
"Ustawy antysitwowe PO"2021.09.16 17:43
...to oksymoron. Ta totalna hołota to kwintesencja żydokomuszej sitwy ubekistanu.
Felek2021.09.16 17:14
Niech się Kukiz nie ośmiesza jeszcze bardziej. Słynny "antysystemowiec" wszedł z buta do systemu i udaję, że nie widzi kolesiostwa, korupcji, nepotyzwu i sitwy w Pisie bo liże im podeszwy. No i już zaczyna szczekać jak jego mocodawcy bo jak nie ma się argumentów to trzeba zwali na Tuska, który już dawno nie decyduje o niczym w tym kraju. Oj przejedziesz się pijaczku mocno za swoje bratranie z pisią mafią. Wydymaja cie bez mydła i tyle zobaczysz swoich przepchnietych ustaw. Już nie jedna partia się o tym przekonała.
B522021.09.16 16:37
Niech się Kukiz nie martwi. Zamiast ustawy antykorupcyjnej w tej kadencji może dostać uchwałę Komitetu Politycznego PiS, że jej nie będzie. Swoją drogą fakt, że PiS przepisy antykorupcyjne wprowadza od 2023 świadczy, że w swoje następne zwycięstwo wyborcze absolutnie nie wierzą.
Odpowiadam2021.09.16 15:29
na szpilę Kukiza. Panie Pawle! Gdzie są JOWy?!
Dell2021.09.16 16:25
W JOW-ach wybierani się senatorowie i radni gmin do 20 tys. mieszkańców, nieprawdaż?
Artur2021.09.16 13:36
Zarówno Trzaskowski jak i Tusk, obaj należą do grupy politycznych impotentów. Obaj potrafią tylko recenzować cudze programy polityczne ale sami nie potrafią niczego stworzyć.
karolina karolajn2021.09.16 14:15
oj nie bądź tak okrutny i nie odbieraj tym panom innych talentów....Potrafią perfekcyjnie kłamać,manipulować,oszukiwać,,kombinować,obgadywać,unikać jakiejkolwiek odpowiedzialności...No długo by można wymieniać ich "talenty"
tur2021.09.16 21:13
Nie przeginaj, przecież Trzaskosiu skleił taśmą szybę..