28.01.22, 12:28Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Kukiz ostro o Polskim Ładzie. ,,Wiceministrowie powinni polecieć’’

Goszcząc na antenie Radia Plus współpracujący w ostatnim czasie z Prawem i Sprawiedliwością lider Kukiz’15 Paweł Kukiz bardzo krytycznie ocenił wprowadzenie reformy podatkowej w ramach Polskiego Ładu. Polityk stwierdził, że program powinien trafić do kosza, a odpowiedzialni za reformę wiceministrowie finansów powinni zostać dymisjonowani.

- „Ustawy podatkowe zawsze można zmienić, na przykład można wywalić w tej chwili ten Polski Ład do kosza, zostawiając kwotę wolną od podatku 30 tys. zł, bo to był jeden z postulatów, który był już składany przez Kukiz'15 w tamtej kadencji”

- stwierdził gość Radia Plus.

- „Jest tam wiele rzeczy pozytywnych w Polskim Ładzie, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że on był pisany w czasach, kiedy nikt nie wiedział o tym, że dojdzie do tak globalnego załamania gospodarki, globalnej inflacji”

- dodał.

Stwierdził też, że czymś „nie do pojęcia” jest dla niego fakt, iż odpowiedzialni za reformę wiceministrowie finansów przepraszają.

- „Na Boga, co znaczy przepraszam!? Powinni poleć! Nie nadajesz się? Out, nie ma cię. Powinien zostać zwolniony”

- powiedział Kukiz.

kak/Radio Plus, DoRzeczy.pl

Komentarze

rudy2022.02.1 12:18
Kukiz wchodzi w buty Gowina
BieS2022.01.31 14:21
Kukiz! Nigdy nie dojdziesz do niczego bo s.asz w gniazdo gdzie miałeś szansę, jedyną i już niepowtarzalną. Takim sposobem znikasz ze sceny na zawsze. Nikt do ciebie nie wyciągnie ręki, chyba, że natychmiast przestaniesz "kozaczyć" i zajmiesz się mozolną pracą dla Ojczyzny.
Anna2022.01.28 16:03
Kukiz wkurzasz mnie! ZP przygotowała reformę , po drodze zdarzyła się pandemia , i inne przypadłości , zaczyna wdrażać to co przygotowali i naprawiać to co obecnie nie funkcjonuje , Nie upiera się przy pozostawianiu bubli , tylko koryguje sprawy od ręki i moim zdaniem jest to ok. urzędnicy nawet gdyby rok mieli na przygotowanie toby i tak wszystko zagmatwali , więc po co coś odraczać jak na gorąco może poprawić? A reforma była potrzebna , bo uśmiech naszych seniorów po otrzymaniu emerytury bezcenny , nawet gdy ja prowadząc działalność gospodarczą trochę do tego uśmiechu dopłacę .
Dam2022.01.28 18:04
Ty jesteś niepoważna. Takiej reformy nie koryguje się w trakcie tylko robi od razu jak najlepszą, zwłaszcza że chodzi tutaj o pieniądze milionów Polaków. Jak ci hydraulik powie, że co prawda przecieka, ale będzie naprawiał po kawałku jak ci będzie kuchnię zalewać to będziesz zadowolona? Czy się będziesz sądzić o straty może? Bronisz partaczy, tylko dlaczego?
Anna2022.01.28 18:43
Tobie widać wszystko wychodzi od razu i nic nie potrzeba poprawiać : gratulacje . Uważam że przy tak dużej reformie nie można uniknąć wpadek. Gdyby ją ZP wprowadzała etapami , toby przy obecnej opozycji jej nie wprowadziła boby na mur beton te darmozjady unijne się do tego wtrąciły. U nas w kraju to należy wszystko wprowadzać hurtem i mam nadzieję ze reforma sprawiedliwości też wejdzie w całości i obejdzie się bez kopania w barierki , A tak nawiasem to moi synowie podliczyli że im się ta zmiana podatków opłaciła i to całkiem dobrze. Jeśli chodzi o hydraulików i innych fachowców to różnie bywa z ich fachowością , wiem bo remontowałam stary dom, Wypiłam hektolitry melisy
Dam2022.01.29 9:06
Widzisz, ja od ludzi którym płacę wymagam rzetelności i kompetencji. A jak robią duży projekt to tym bardziej. Różnica jest taka, że niekompetentnego hydraulika mogę pogonić, a na niekompetentnych rządzących jestem skazany przez idiotów którzy myślą, że 500+ jest z "pieniędzy rządowych" a oni "nie płacą żadnych podatków". No i przez ten rok będziemy mieli 2 różne systemy podatkowe, bo okazało się że mnóstwo ludzi którzy nie powinni straci. Wymysł godny "narodowych czempionów". Nie broń miernot, którzy wprowadzają rewolucję w podatkach w czasie kryzysu. Za komuny tez mieli plan 5-letni który wprowadzali niezależnie od okoliczności i jak się skończyło?
BieS2022.01.31 13:45
Z tymi idiotami to bym przyszedł do ciebie. Mógłbym powiedzieć, że przeważnie twoje wpisy są idiotyczne przez manierę, którą uprawiasz a mianowicie lewacką ośmio -gwiazdkową. To uczyniło z ciebie tego, kim w istocie jesteś.
cam2022.01.28 18:14
Tak sobie tłumacz. To legislacyjna kiła. Ten gniot trzeba będzie poprawiać dziesiątki razy, bo tam jest błąd na błędzie a nowe kwiatki będą wyłaziły co chwila.
ech2022.01.28 18:47
myśl pozytywnie, jak będzie wychodzić fuszera , to będą poprawiać i wyrównywać straty bo wybory za pasem , Co się odwlecze , to nie uciecze.Najwazniejsze żeby te wielgachne korporacje zagraniczne zaczęły wreszcie płacić podatki na równi z naszymi przedsiębiorcami
Jeżeli jest tak źle to dlaczego jest tak DOBRZE?2022.01.28 14:51
jw.
man.of.Stagira2022.01.28 14:33
I to mówi o innych gość który w życiu nie przepracował jednego dnia i nie odpowiadał za nic w życiu.// Szczególnie za samego siebie. Wstyd.
gumowa kaczka2022.01.28 13:50
ten pan się skompromitował i nie powinien być traktowany poważnie.Jego misją jest aktualnie załapanie sie na listy wyborcze PiS i trwanie przy korycie,w ramach walki z systemem partyjnym
x2022.01.28 13:03
Należy sprawdzić, kto głosował za tzw. "Polskim Ładem" i rozliczyć parlamentarzystów z przyjęcia tak fatalnego prawa.
Anonim2022.01.28 12:51
Krótka ławka rezerwowych w PiS-ie? Obowiązuje, mierny, ale wierny?
Anonim2022.01.28 12:44
Cookies udaje, że nie ma nic wspólnego z PiSdzielskim Bardakiem. 😁😁😁
istotnie2022.01.28 19:00
... on nie ma nic wspólnego z tobą, biedaku ...