16.08.19, 11:08(fot. twitter/PSL)

Kukiz wywalczył swoje? Sawicki: Około połowy ,,jedynek'' PSL odda swoim partnerom z Koalicji Polskiej

- Około połowy „jedynek” Polskie Stronnictwo Ludowe odda swoim partnerom współtworzącym Koalicję Polską – powiedział poseł Marek Sawicki. Listy wyborcze PSL-Koalicja Polska będą ogłoszonę w najbliższą sobotę podczas krajowej konwencji wyborczej w Płocku.

– To nie jest tylko Kukiz. Jest kilka środowisk, które przyszły i musimy się tymi „jedynkami” z nimi podzielić – zaznaczył wiceszef Rady Naczelnej PSL.

Na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu „jedynką” listy PSL-KP będzie lider dolnośląskich struktur PSL Paweł Gancarz, a we Wrocławiu – poseł UED Jacek Protasiewicz. W woj. kujawsko-pomorskim listę w Bydgoszczy prawdopodobnie otworzy Dariusz Kurzawa (PSL), a w Toruniu – Paweł Szramka (Kukiz’15).

Jak wynika z informacji PAP, w Lublinie z pierwszego miejsca wystartuje Jan Łopata (PSL), w Chełmie „jedynką” będzie Jarosław Sachajko (Kukiz‘15), a w Zielonej Górze Jolanta Fedak (PSL).

Z kolei w Piotrkowie Trybunalskim numerem jeden na liście będzie wiceprezes PSL, szef zarządu województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, a w Sieradzu poseł Paweł Bejda (PSL).

W Opolu listę otworzy lider Kukiz‘15 Paweł Kukiz, w Krośnie numerem jeden będzie Mieczysław Kasprzak (PSL), w Rzeszowie wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz‘15 Stanisław Tyszka, a w Białymstoku Stefan Krajewski (PSL).

tb/PAP

Komentarze

Cogito ergo sum2019.08.16 18:57
Kukiz łatwo przyzwyczaja się do władzy i porzuca swoje ideały za poselską dietę i noclegi w poselskim hotelu gdzie można pić bez kontroli żony i rodziny
Marcin №2019.08.16 12:26
JEDYNKĘ to Ty Paweł ode mnie dostajesz, ale taka na koniec roku szkolnego Paweł! i nie ma że boli... przegrałeś wszystko, możesz iść do domu... nie ma już nic
Kukiz15 zbliża się2019.08.16 11:44
Piosenka wyborcza dla Kosiniaka-Kamysza będąca tylko małą i nieudolną modyfikacja znanego utworu zespołu Piersi pod tytułem: ZChN zbliża się, melodia ta sama Paweł Kukiz się zbliża Już puka do mych drzwi Pobiegnę go przywitać W mym ręku wino drży O szczęście niepojęte Kukiz odwiedza mnie Wyborco wspomóż głosem Bym mógł siedzieć w Sejmie. W spiżarni trzymam koniak W lodówce wódki dwie Pobiegnę po kieliszki Kukiz napije się O szczęście niepojęte On wypił flaszki dwie Sprowadzę go po schodach Bo sam wywróci sie Kukiz apolityczny odwiedził peesel Nasi wierni wyborcy znowu ucieszą się. Otwieram drzwi Toyoty Pawełek chwali mnie, W swej Nysce policjanci życzliwie śmieją się Kukiz odjechał z piskiem Nie zdążył uciec kot Zahaczył światłem słupek I wyrżnął bokiem w płot. Wku.rwi.eni znów wyborcy Co widzieli krakse Toyota drogie auto Znów trzeba wybrać go
alcapone2019.08.16 11:20
Ten Kukiz jest ewidentnie głupi. 3 lata mu zajęło żeby się zorientował że politykę jednak robią partie polityczne, a nie kółka towarzyskie. A do tego też potrzebne są do tego pieniądze. A jak nie dostanie się ich z budżetu to podchodzą różne dziwne misie i tak proponują - dałbym wam pieniążki tylko taką ustawę mi zrobicie? Poza tym ten idiota Kukiz chce zamienić Polskę w jeden wielki powszechny gigantyczny sejmik szlachecki. Kucharska z robotnikiem budowlanym i sprzedawczynią mają wieczorami ( zamiast oglądać ulubione seriale ) siedzieć nad trudną literaturą i studiować finezyjne kwestie prawne, polityczne, organizacyjne itd. - mają zostać wybitnymi ekspertami wielu nauk. W Wielkiej Brytanii coś ich podkusiło i zrobili to jedno referendum, i do dzisiaj nie wiedzą jak się z tego wykaraskać. W końcu lud się wypowiedział, i co z tym dalej zrobić???