09.08.19, 06:40Fot. SIlar via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Kukiz'15 ma dostać nawet 11 ,,jedynek'' na listach PSL

Wczoraj na konferencji prasowej Paweł Kukiz poinformował, że jego formacja wystartuje w wyborach razem z PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Według nieoficjalnych informacji, kandydaci Kukiz’15 mają otrzymać nawet 11 „jedynek” na listach PSL.

Na listach PSL-Koalicja Polska „jedynki” otrzymać mają między innymi: Paweł Kukiz, Stanisław Tyszka, Agnieszka Ścigaj, Jarosław Sachajko i Paweł Szramka.

Pewność mamy co do Pawła Kukiza – będzie na pierwszym miejscu na liście wyborczej w woj. opolskim. Tyszka ma startować z pierwszego miejsca w Rzeszowie, Ścigaj natomiast w Krakowie.

Paweł Szramka według nieoficjalnych informacji PAP ma otwierać listę w Toruniu, Stefan Romecki natomiast w Koszalinie. W Koninie „jedynką” ma być Łukasz Rzepecki, Andrzej Kobylarz z kolei ma mieć pierwsze miejsce w Gdańsku lub w Elblągu. W okręgu chrzanowskim ma to być poseł Józef Brynkus. Możliwe, że „jedynkami” zostaną też Robert Mordak oraz Maciej Masłowski.

Pełne listy PSL-KP ogłosić ma w trakcie konwencji, która będzie miała miejsce 17 sierpnia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Cogito ergo sum2019.08.9 7:38
Chłopi oddali jedynki w miastach gdzie i tak nie przechodzą. Kukiz wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle ale nie miał innego wyjścia, bo ta partia istnieje w mediach i na papierze.