24.05.20, 14:39Kazik Staszewski, Marek Niedźwiedzki/YT/S.P. Records/Polskie Radio

Kulisy afery w radiowej ,,Trójce''

Historia afery głosowania, które się nie odbyło i w wyniku którego piosenka Kazika znalazła się na pierwszym miejscy Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia była nie do przeoczenia. W najnowszym numerze tygodnika SIECI, który ukaże się jutro, autorzy Marek Pyza i Marcin Wikło odsłaniają kulisy tej afery.

W artykule możemy przeczytać:

- Po zliczeniu wszystkich głosów Kazik był na miejscu czwartym, ale wtedy do akcji wszedł asystent prowadzącego i unieważnił część głosów oddanych na poszczególne utwory. Jak się okazuje, to na liście stała praktyka. Narzędzie, choć niedoskonałe, bo opierające się na uznaniowości moderatora, pozwala odrzucać głosy, co do których ma on podejrzenie, że są wysłane przez tzw. maszynki do głosowania.

Oraz:

- Wygląda to jak od dawna planowana akcja, z której odpaleniem czekano tylko na sygnał. Ostatecznie dali go Marek Niedźwiecki i jego asystent Bartek Gil, który widnieje w informatycznych danych jako ten, który dokonywał zmian na liście przebojów, za co został zawieszony.

Autorzy wyjaśniają też:

- Jedna z osób przez lata związana z PR3 mówi nam, że od lat jest kłopot z muzyką w stacji, bo w zasadzie nie ma tam żadnych zasad. – Funkcjonuje mgliste pojęcie „muzyki trójkowej”, ale cóż to znaczy? Nie ma jednolitej linii, nie ma kolegium redakcji muzycznej, które zdecydowałoby, czy dana piosenka jest na tyle dobra, by dostać się na antenę.

O historii programu piszą:

- Cała historia Trójki, radia przecież przede wszystkim muzycznego, była związana z polityką. Jej początki wspomina Magdalena Jethon w wywiadzie dla Wyborcza.pl: „[…] Trójkę zbudowali komuniści po to właśnie, żeby była takim wentylem bezpieczeństwa. Żeby ludzie, którzy już nie byli w stanie wytrzymać tej bezczelnej, chamskiej propagandy, mieli jakieś radio. Po to powstała Trójka, żeby skupić właśnie tę inteligencję, która będąc wokół radia, nie będzie za dużo podskakiwać”.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze

ff.12020.05.25 16:23
no to Ci kulisy, no no, naprawdę, rozpisaliście się, że hej!
Ewa2020.05.25 15:44
Wasze KO owskie wycie działa na mnie znakomicie wyjcie wyjcie z bezsilności może wam jakaś żyłka pęknie
jestem2020.05.25 14:03
stare dziadki na emeryture albo prywatnie sobie dzialajcie czas dla mlodych i zdolnych
Maciej2020.05.25 10:54
Marek Niedzwiedzki = T.W. "BERA "
Ex3fan2020.05.25 8:46
Zawsze warto być optymistą: rusza radio Nowy Świat z prawie wszystkimi wartymi słuchania ludźmi nie tak dawnej Trójki. Już jestem sponsorem.
Marek2020.05.25 8:17
Po co naczelnikowi jest potrzebna Trójka? Po co mu inteligencja? Nie chwalą pincetplusa i słuchają dziwnej muzyki.
gośka2020.05.24 22:24
może za młodu Niedźwiecki dobrze wybierał utwory...ale z wiekiem zawód staje się niebezpieczny...wchodzi korupcja itp...kiedyś może zakłady pracy były uczciwe...ale teraz w obawie o pracę ludzie zdolni są łamać prawo a bojących się tego likwidować i niszczyć
antoni.s2020.05.24 20:05
Gówno prawda,wentylem był pietrzak.
Polo2020.05.24 20:04
"Nie ma jednolitej linii, nie ma kolegium redakcji muzycznej, które zdecydowałoby, czy dana piosenka jest na tyle dobra, by dostać się na antenę". Jeżeli ktoś uważający się za ważnego potrafi coś takiego z całym przekonaniem o słuszności własnych słów powiedzieć publicznie, to ja już nie mam więcej pytań. No, ale ja te czasy, kiedy o tym co ma się dostać na antenę a co dostać się nie może ze względu na brak zgodności z jednolita linią (...) zwyczajnie pamiętam. I pamiętam tych ludzi, któ©zy identyczne tezy wygłaszali 40 czy 50 lat temu.
Kusiciel2020.05.24 19:59
Niedzwiedz przyszedl razem z WRON , kto pamieta ten wie . I tyle...
ak2020.05.24 19:45
A to już regulamin nie został złamany ? Piosenka nie weszła spoza listy ? Dalej rżniecie głupa pisowskie pismaki ? Grunt że zadanie zostało wykonane.
gumowa kaczka2020.05.24 18:31
SIECI wzór obiektywizmu
Antoni2020.05.24 16:41
Marek Pyza i Marcin Wikło doszukują się w tym wszystkim "planowanej akcji" a nie widzą, że głosy oddane na piosenkę Kazika to wyraz buntu słuchaczy przeciwko bezczelności polityków z partii rządzącej. W Trójce "Nie ma jednolitej linii, nie ma kolegium redakcji muzycznej, które zdecydowałoby, czy dana piosenka jest na tyle dobra, by dostać się na antenę." bo to prowadzący decydowali do niedawna, jaka muzykę emitują. To wyraz wolności, charater programów autorskich i siła Trójki. Teraz a w zasadzie nie teraz, tylko kilka lat temu pojawiła się bezczelna cenzura, odejścia kolejnych świetnych pracowników radia i upadek tej stacji, która nawet za komuny miała większą wolnosć, niż pod rządami PiS. Najbardziej tragiczne jest to, że znajdują się ludzie broniący tego, co politykierzy robią z wolnością słowa.
disco polo2020.05.24 16:13
Pani Mario Patynowska: to już nie Trójka lecz Trujka. A utwór Kazika ma ponad 6 mln wyświetleń na YT.
ed2020.05.24 15:56
Kompletnie nie rozumiem czym się kierują dziennikarze, prowadząc swoje śledztwo na temat tej afery z "piosenką" Kazika. Wicepremier przeprasza, prezydentowi głupio, że Kazik skrzywdzony, premier też coś tam, coś tam...A tu się okazuje, że Marek Pyza i Marcin Wikło doszli do tego, że załgany asystent Niedźwiedzkiego, zapewne w porozumieniu ze swoim szefem, pozamieniali miejsca, pokombinowali, nałgali, bo przecież nie ma jasnych zasad, no i "piosenka" Kazika weszła na pierwsze miejsce! (Oczywiście idą w zaparte, rezygnują z posady itp, itd...Mann czeka ze swoim radyjkiem na bohaterów, którzy wrzucili granat do szamba Trójki.) No ale podać tą info na portalu wPolityce, gdzie pisują, no nie, bracia Karnowscy się nie zgodzą, od czego jest pismo w Sieci. Kupisz, przeczytasz. Powiem Państwu, że dla mnie takie działania informacyjne to jakiś KOSZMAR!
po stalinowsku, jak sobie Piotruś życzy2020.05.24 15:35
Dedykuję to wszystkim sfrustrowanym towarzyszom z opozycji. Już niedługo, obok Kazika będzie Piotruś, Maryśka, Lesiu, Agniesia, Stasiu, Józiu-Albert miał "Miedzynarodówkę" w oryginale. A w najbliższej przyszłości zastąpi Hejnal Mariacki. Интернационалом Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей. UURAAAA!
Glaudiusman2020.05.24 15:22
Należy rozpędzić to środowisko z Trójki radiowej. Te bezczelne twarze, komentarze, ten brak zasad, ta chamska kastowość były nie do wytrzymania. Należy wymienić na ludzi nowych i młodych. A tamci won.
Agnieszka Dz. 2020.05.24 15:25
A to ktoś Ci kazał słuchać Trójki? Młodych, nowych ludzi masz w Radiu Maryja, Trójka nie dla Ciebie.
Japa 2020.05.24 19:55
Myślę ,że z Panem "(zdjęcie to lipa )jest identycznie . Fluchci pan na Pi S i na Frondę .a nikt Pana nie zmusza do przebywania na tych forach. Chyba ,że to ,,praca " .Aaaa to co innego.
Agnieszka Dz. 2020.05.24 20:01
Żałosny jesteś Józek. Smutne przekonywać się jak bardzo.
Maria Blaszczyk2020.05.24 17:27
Sami poszli... Nie martw się. Założyli sobie nowe radio. Dobra wiadomość jest taka, że jego też nie musisz słuchać...
XD2020.05.25 9:24
Przede wszystkim należy wymienić dziennikarzy Trójki na takich, co będą robić co się im każe – prowadzić propagandę sukcesu PiS i nie dopuścić, żeby ktokolwiek zaśmiał się z rządu.
Agnieszka Dz. 2020.05.24 15:19
Przemówienie z dnia siódmego roku bieżącego Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież Interwizję, Eurowizję Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież tyle pieniędzy Wolność. Po co wam wolność? I będziecie ich mieć coraz więcej Maszerujmy ramię w ramię Ku słońcu świata nowego Zbudujemy nowy most Imienia przewodniczącego Maszerujmy ramię w ramię Ku słońcu świata nowego Zbudujemy nowy most Imienia przewodniczącego Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież do pracy autobusy Wolność. Po co wam wolność? I bezpłatny przydział spirytusu Wolność. Po co wam wolność? Macie komu oddawać cześć Wolność. Po co wam wolność? Dostaliście też Mundial '86 Maszerujmy ramię w ramię Ku słońcu świata nowego Zbudujemy nowy most Imienia przewodniczącego Maszerujmy ramię w ramię Ku słońcu świata nowego Zbudujemy nowy most Imienia przewodniczącego Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież filmy fantastyczne Wolność. Po co wam wolność? Czasem zezwolenie demonstracji ulicznych Wolność. Po co wam wolność? Z każdej wystawy dobrobyt tryska Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież chleb i igrzyska Maszerujcie ramię w ramię Ku słońcu świata naszego Wszyscy położycie głowy Za przewodniczącego Czy słyszysz, czy słyszysz Co tu dzieje się od lat Jaki wokół siebie szum wytwarza ten fatalny świat Co za fatalny świat Podzielony granicami Z ludźmi, których kochasz Rozmawiasz tylko listami Czujesz ich jedynie przy pomocy pocztowego kleju Tylko dlatego, że mieszkają w innym kraju Na tym świecie każdy jest zachłanny i pazerny Na tym świecie każdy chce pieniądze i koncerny Kilku frajerów rządzi świata tego polityką A potężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką Co za fatalny świat Przemówienia z dnia siódmego Co za okropny świat Roku bieżącego
Marian2020.05.24 15:25
Wszystko z Toba w porządku?
Agnieszka Dz. 2020.05.24 15:26
Ze mną tak, ale Ty mi się jakiś nieczysty rasowo wydajesz.
anonim2020.05.24 15:31
:D Miazga!
Marian2020.05.24 15:34
To złudzenie. Optyczne?
Marian2020.05.24 15:41
Mamy nową rasistkę na Frondzie.Witamy.
Agnieszka Dz. 2020.05.24 15:45
Tak? Ja tylko zacytował Ciebie. Większego rasisty i antysemity ze świecą szukać, w piekle są specjalne kociołki dla takich jak Ty. Będziesz tam miał doborowe towarzystwo.
Marian2020.05.24 16:08
Uznanie w Twoich oczach naprawdę cieszy.Zmartwi mnie dopiero jezeli jakos udowodnisz ze antysemityzm jest grzechem za ktory grozi Piekło.Nie obnoszę się z tym ale ja uważam że filosemici mają do Piekla bliżej.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.05.24 18:22
Chłopie, nie słuchałeś papieża Jana Pawła II?
J.P2020.05.24 20:45
Antysemityzm jest zaprzeczeniem miłości do bliźniego Marianie. Pozostajesz w grzechu, dodając do tego nienawiść, która w naturalny sposób koreluje z antysemityzmem .. to sam rozumiesz, kociołek czeka..
Po 11 jestem obojętny2020.05.24 19:57
Po co nam polski rząd , mamy przecież w Berlinie . Po co rząd decyduje . robią za nas w Brukseli . Po co polskie media . mamy w Berlinie . Po co nowoczesna gospodarka , mamy w Niemczech . itd
Micha\\305\\202 Jan2020.05.25 7:50
Po co nam przedsiębiorczość, jak mamy 500+
Machiavelli2020.05.24 15:17
Przeglądam ten pisowski ściek i coraz bardziej nie dowierzam. Spiski, lewe teorie i wszędzie zamieszani komuniści (??). Równie "zabawne" są dla mnie komentarze tutejszych katolickich sekciarzy pałających "miłością" do bliźniego. Kiedy doczekamy się rzetelnego krytycznego artykułu np. o knypku jarosławie i jego dłupisowym koledze "prezydencie" :-) ? Koniec kadencji blisko, czas na podsumowanie.
Martha2020.05.24 20:56
Machiavelli...no, no...to żeś napisał. Ostry jesteś...bardzo, nawet bardziej niż Machiavelli, co najmniej jak dwa Makiawela a może nawet macchiata.
anonim2020.05.24 15:16
Kolejna nieudolna próba odwrócenia kota ogonem. Przecież afera nie jest o listę przebojów, tylko o to że Kazik napisał piosenkę o tym i jak to Kaczyński ma się za lepszego od innych a obowiązujące zakazy są dla durnego ludu a nie takich "panów" jak on. Afera jest o to że pisowskie doopowłazy po stalinowsku chciały usunąć piosenkę która obnaża bucowatość ich bożka, tylko dlatego że mówi prawdę. A pissowskie media, wiedząc że ich odbiorcy to albo starzy komuniści nawróceni na pis, alb zwykli debile, będą tłoczyć przekaz o jakimś ustawianiu listy i innych pierdołach, bo są świadomi tego że "ciemny lud to kupi". Takie stalinowskie metody. Brawo wy! Fajna "dobra zmiana" kvrwa mać... :(
Klapaucjusz2020.05.24 15:10
Dziękujemy pani Patynowskiej za obnażenie kolejnego spisku podłych elit przeciwko władzy ludowej, przepraszam, władzy suwerena.
kibic2020.05.24 15:09
Zlikwidować to gniazdo szerszeni !!!
PRZEBOJOWIEC z RADIOWEJ TRÓJKI. ŚMIECHU WARTE....2020.05.24 15:08
W tym samym dniu, na tym samym cmentarzu był z kwiatami pod tym samym pomnikiem Hołownia. Zapytany jak to zrobił, odpowiedział, że bez żadnego problemu. Wystarczyło zadzwonić do administracji cmentarza i otwierano bramę. Nie sądzę, że Kaczyński tę bramę wyłamał. I nawet to nie jest problemem. Wiadomo, że chęć uderzenia psa ułatwia znalezienie kija. Problem jest inny i ma go ten głupawy Kazimierz Staszewski ps. Kazik ze swoim, pożal się Boże, przebojem muzycznym Radiowej Trójki. I ten przebój, i tego wykonawcę, we wspomnianym wyżej aspekcie, uważać mogą jedynie paranoicy. A tych, widać niemało. I jeszcze jak głośno ryczą.
Micha\\305\\202 Jan2020.05.24 17:05
Taki głupi ten Staszewski, a jak prostym tekstem potrafił pisowcom dopiec. A te głupki, zamiast się opamiętać, dalej brną. Prezydent fotografuje się w objęciach z leśnikami z spod Baligrodu, premier z kumplami w restauracji tłumaczy, że odległości, to tylko zalecenia. A to zaraz po tym, jak pisowscy siepacze ukarali mandatami kobiety przyglądające się manifestacji anty-rządowej.
TO FAKTYCZNIE JEST ŚMIECHU WARTE2020.05.24 17:26
No ale przecież ten Staszewski mógł zaadresować swój utwór choćby również do Hołowni? Do niego akurat nie mógł? Przecież Hołownia też był na cmentarzu, na który rzekomo nikt wtedy nie mógł do grobów swoich bliskich się dostać i dlatego musiał przeżywać taki ból? A o tym traktuje ten utworek tego Kazika. Więc przestańcie raczej brnąć dalej w kłamstwa, które są waszym podstawowym narzędziem w bezpardonowej walce z rządzącymi. Tak naprawdę, miałem ich do dziś gdzieś, widzę jednak jak nisko potrafią upaść wściekle zwalczający ich ludzie byłej władzy byle tylko poniżyć innych. Dlatego już nigdy nawet nie spojrzę w stronę kłamców kompromitujących się publicznie jak w tym przypadku.
Maria Blaszczyk2020.05.24 17:39
A czy pan Hołownia był na cmentarzu na grobie swoich bliskich? Czy może przy pomniku ofiar katastrofy lotniczej, w jej rocznicę?
rajdowiec z trójki, ha, ha, ha2020.05.24 17:48
a jakież to ma znaczenie w kontekście gorzkich żalów wylewanych przez niejakiego Kazika o tym, że jeden ból jest lepszy od drugiego? Z główką coś nie tak?
Maria Blaszczyk2020.05.24 20:05
Znaczenie ma takie, że pan Kaczyński był i TU i TU. Na dwóch różnych cmentarzach. Na jednym uczcił ofiary katastrofy, wraz z tłumem innych osób - i nikt się o to nie czepia. Tam był też pan Hołownia. I też nie ma się co czepiać. Na drugim urządził prywatę. Tam pana Hołowni nie było.
Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.05.24 18:36
Brnijcie dalej. Pan Hołownia poszedł prywatnie i groził mu za to mandat. "Nauczycielowi" nie. Najwyraźniej jest już zaplanowane oddanie władzy (teraz p. Staszewski może jeszcze napisać piosenki o wyczynach prezydenta i premiera), żeby ktoś inny sprzątał bałagan zrobiony przez pisowskich panikarzy. Innymi słowy - Drodzy Pisowcy - "Nauczyciel" ma Wasze nadzieje na zachowanie suwerenności i utrzymania konserwatywnej obyczajowości w najgłębszym poważaniu.
Maria Blaszczyk2020.05.24 17:25
O jeżu... Na jakim "tym samym" cmentarzu? Przecież pan Hołownia był na Cmentarzu Wojskowym, a pan Kaczyński - na Cmentarzu Powązkowskim. Są one w tym samym mieście, nawet niedaleko od siebie - ale są to dwa oddzielne cmentarze. Są między nimi np. ulica Tatarska, Kaliny Jędrusik, Szamockawielkie torowisko, klub jeździecki, ogromna centrala ZUS i parę innych rzeczy. A jak ktoś nie widzi różnicy miedzy prywatną wizytą na grobie mamusi, a złożeniem wieńca na pomniku w rocznicę katastrofy, którą ten pomnik upamiętnia - no cóż...
WIOSENNY WYSYP "TOTALNYCH" PRZYGŁUPÓW2020.05.24 17:37
Trzeba być kompletnym idiotą by w tej dmuchanej przez totalnych obłąkańców na całą Polskę sprawie uznawać jedynie "winę" Kaczyńskiego w porównaniu z takim samym czynem Hołowni. I, jako element różnicujący, uznawać to, że nie chodzi o ten sam cmentarz a o pobliski. Idąc dalej za takim obłędem, należy winę Kaczyńskiego uczynić jeszcze większą ponieważ raczył składać wieniec a nie wiązankę jak uczynił to Hołownia. Czy można jeszcze cokolwiek dodać, by z takich wydumanych wynurzeń przygłupa podpisującego się "Maria Błaszczyk" nie uczynić przypadkiem czegoś, co inni mogliby potraktować jako rzecz godną uwagi?
Maria Blaszczyk2020.05.24 18:24
Ale to nie było to samo. Obchody przy tym pomniku odbywały się tego dnia od rana. Bylo tam wielkie mnóstwo ludzi, bi była DZIESIĄTA rocznica. https://www.radiomaryja.pl/multimedia/obchody-10-rocznicy-katastrofy-smolenskiej-uroczystosci-zlozenia-wiencow-przy-pomniku-ofiar-katastrofy-smolenskiej-na-cmentarzu-wojskowym-na-powazkach/ Cmentarz Powązkowski to inna nekropolia i ona była ZAMKNIĘTA. Dla wszystkich, z wyjątkiem pana Kaczyńskiego. Który nie przestrzegając żadnych tam obostrzeń sanitarnych wjechał na jej teren limuzyną - serio myślisz, że mógłby to zrobić pan Hołownia? robiąc z siebie nie dość, że nadczłowieka, to ofiarę losu, która nie może pójść jak zwykły człowiek na cmentarz.
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.05.24 18:39
Obawiam się, że usiłujesz przekonać albo wykonujących zadanie zadymienia oczywistej wtopy, albo z osobnikami z zadymionymi umysłami. To ich tłumaczenie bezczelności "Nauczyciela" p. Hołownią jest tak żałosne, jak przekazy w TVPiS.
Maria Blaszczyk2020.05.24 20:08
Pewnie masz rację. Poza tym, mnie ciągle jakiś taki niesprawiedliwy los spotyka, że a to bronię tego mizogina pana Hołownię a to tych prawaków z PO, co listę żalów do nich mam jak stąd do Chin, a to Kazika, z którym się od ćwierć wieku nie zgadzam prawie nigdy - uznając jego artystyczne osiągnięcia. Nie cierpię jednego i drugich, a trzeci mnie denerwuje, ale wkurza mnie ta ciągła nagonka...
Michał Jan2020.05.24 21:35
Najwyraźniej powinnaś coś zrobić ze swoją skłonnością do uprzedzeń :-)
Maria Blaszczyk2020.05.24 23:47
Na to wygląda...
szczepionki masońkie Gatesa ZABIJAJĄ!2020.05.24 15:05
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" ! 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀!
Jowojasi2020.05.24 15:10
Weź pigułkę. Weź pigułkę.
anonim2020.05.24 15:35
paranoja i zaburzenia impulsywno-kompulsywne też mogą prowadzić do śmierci
anonim2020.05.24 14:57
MASONERIADr Stanisław Krajski: PiS w zasadzie realizuje to co chcą masoni25 listopada 2018SHARETWEETSHARESHARE0 COMMENTS Dr Stanisław Krajski od wielu lat zajmuje się tematem masonerii, a jego sztandarową pozycją książkową jest cykl o masonerii polskiej. zakazanaprawda.pl/dr-stanislaw-krajski-pis-w-zasadzie-realizuje-to-co-chca-masoni/ Fragmenty z wywiadu jakiego dr Krajski udzielił „Dziennikowi Narodowemu” w lutym 2017 roku – Układ w którym działa Prawo i Sprawiedliwość, cały ten ustrój społeczny, polityczny, gospodarczy, finansowo-bankowy to twór masonerii. I PiS nie zamierza zmieniać tego układu tylko próbuje w jego ramach coś zrobić, więc w tym sensie realizują w zasadzie to co chcą masoni. – PiS do tej pory prowadził politykę proamerykańską i spełniał wszystkie życzenia Amerykanów. Jak np. w ambasadzie amerykańskiej reaktywowała się loża B’nai B’rith no to prezydent Lech Kaczyński wyraził jakby radość i poparcie co pokazuje, że polityka proamerykańska to jest znowu spełnianie życzeń tyle, że masonerii rytu szkockiego.
anonim2020.05.24 15:33
gdyby ten psychopata Krajski nie popadł w paranoje i nie widział wszedzie spisków, lóż, 447, 5G i inych binai brith, to może by zakumał że gdyby PiS był w układzie masońskim to Duda byłby już dawno prezydentem na 2 kadencje, POKO, LGBT, PSL, N i Konfa dawno by nie istniały lub siedziały w wiezieniu a EU zamiast nas codziennie upominać chwaliłyby i słały wiązanki kwiatów i grantów. A Trójka radiowa puszczałaby peany w wykonaniu maleńczuka kazika czy innych celebrytów, naiwny gówniarzu
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 14:53
PiSdziactwo rozyebało "Trójkę" jak stadninę w Janowie...
Dziadek2020.05.24 15:02
Co z tym twoim skretynieniem?na wszystkim się znasz,wszędzie pełno twoich skretyniałych wypocin-opamiętaj się-bo nienawiść ciebie zniszczy-a sumienie to wazna wartość.
Japa 2020.05.24 16:54
O czym ,,Dziaziu "mówisz ?Oni z sumieniem i honorem nic wspólnego nie mają . . Prawda też im jest obca . Burak te sprawy ustanawia .
Japa 2020.05.24 17:48
Taaaaak ? To ,,Kazik " poświęcił się dla PiS-u ? Ma teraz szansę w TVN ..Noooo ...Chyba jak wygramy wybory , sprzeda się Trójkę TVN-owi . A TVP do likwidacji .Albo też na na sprzedaż .... .
Maria Blaszczyk2020.05.24 14:50
No i to by było na tyle. Nie będzie już wentyla bezpieczeństwa dla tych, którzy nie mogli wytrzymać tej bezczelnej chamskiej propagandy. Trójki nie ma. Można zameldować wykonanie zadania.
Marek212020.05.24 14:54
Jest wiele wentyli w stacjach niepaństwowych. Gorszy jest los koni w Janowie. One nie mogą jednym ruchem przełączyć swojej zagnojonej zagrody na inną.
Maria Blaszczyk2020.05.24 17:10
Och, ale To są sprawy nieporownywalne. Ja w ogóle nie jestem jakoś sprawą Trójki szczególnie załamana, on była niszczona systematycznie już za pierwszego PiSu, a teraz już od 5 lat. To była tylko konstatacja faktu, przy czym - jako że dobro PiS w najmniejszym stopniu mnie nie zaprząta - ich samobójcze działania wręcz mnie cieszą. I choć jako dziecko dorastałam w domu, gdzie Trójka grała na okrągło i przez wiele lat słuchałam jej z sentymentem - dawno już ją odżałowałam. Zniszczenie stadniny w Janowie jest zbrodnią - zarówno przeciwko tym przepięknym koniom, jak i przeciwko własnemu krajowi. Janów to była jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek... Na całym świecie każda nastoletnia dziewczynka "interesująca się końmi" ją znała - a wśród znawców to była świętość.
Japa 2020.05.24 22:30
,, Na całym świecie każda nastoletnia dziewczyna " interesująca się końmi " ją zna-...." Pani to jest ,pani Mario .Najlepsze ,,konie" to podobno były w Zatoce Sztuki..u ,,Krystka "
Maria Blaszczyk2020.05.24 23:42
No cóż, głodnemu chleb na myśli... Ale może są jakieś inne sposoby, nie trzeba zaspokajać go tam, gdzie ludzie są gwałceni i szantażowani... Nie każdy musi zachwycać się końmi, nawet najpiękniejszymi na świecie. Ale chyba nic w tym złego? To był jeden z symboli Polski na świecie, powszechnie rozpoznawany, obecnie utopiony w gnoju.
anonim2020.05.24 15:24
idź sobie żyły otworzyć, jak PO reprywatyzowała-likwidowała Polskie Nagrania to szat nie rwałaś, a teraz rozpaczasz bo postokumuna w PR3 z TW Niedzwiedzkim, Manem, Jeton nie będą gdzie mieli Kaczorów ugryźć
Maria Blaszczyk2020.05.24 17:17
Ale czemu ja mam sobie żyły otwierać? Swoją drogą, dobry z Ciebie człowiek, tak innej osobie zalecać popełnienie samobójstwa. Ja tylko stwierdziłam fakt. Nie ubolewam nad nim jakoś szczególnie, uważam wręcz, że PiS robiąc takie głupoty sam sobie szkodzi, przecież zaraz rusza Radio Nowy Świat, tam będą te osoby, których nazwisk nawet nie umiesz zapisać bez błędów... Nie mam powodu rozpaczać, trochę mi szkoda, ale bez przesady. Nic nie trwa wiecznie, Trójka się kiedyś zaczęła - to i kiedyś musiała się skończyć. Podobnie jak Polskie Nagrania - które zostały sprywatyzowane nie dlatego, że ktoś coś chciał w durny sposób cenzurować, tylko dlatego, że nie były w stanie płacić swoich zobowiązań.
ASTOM2020.05.24 17:22
Ooo, jaka ulga, kolejny bastion czerwonych chachmęciarzy upada. A jeszcze kupa roboty przed nami: dokończyć sądy (NAJWAŻNIEJSZE!!), zabrać się za szkolnictwo wyższe, środowisko naukowe, no i odciąć od państwowych zleceń każdą firmę mającą jakikolwiek związek z esbecją i wuesi a także prześwietlić ich wzajemne powiązania i ukrócić zmowy cenowe. No, trochę się zejdzie....
Maria Blaszczyk2020.05.24 23:37
No tak. I z każdą z tych rzeczy zrobić to, co ze stadniną w Janowie? Dać utonąć w gnoju? Jest to pewien pomysł... Ciekawe, kim trzeba być, by go popierać. Cenzura na wyższych uczelniach - cudowne...
Japa 2020.05.24 17:37
Wszystko zrozumiałem ,Tylko co to za dranie z ta ,,bezszelną chamską propagandą " I komu to zameldować .Kaczyńskiemu ,Berysowi Budce , Biedroniowi , Czarzastemu ?
Maria Blaszczyk2020.05.24 23:43
To była parafraza. Pogoogluj chwilę, a się dowiesz.
Marek212020.05.24 14:50
Trójkę zrobili komuniści? Jacy? Ci sami dzięki którym Prezes Narodu dorastał jak pączek w maśle i zrobił doktorat? Dzięki któremu Niezłomny Reszczyński robił karierę w komunistycznym Teleekspresie? Dzięki któremu niezłomny Pietrzak robił karierę w warszawskim kabarecie dla elity z KC? Komunizm - najbardziej obrotowy z polskich nowotworów umysłowych.
ASTOM2020.05.24 15:42
Ci sami komuniści, którzy do MO przyjmowali bandziorów odsiadujących wyroki przed wojną, ci sami, którzy na sędziów powoływali aparatczyków kompletnie nie znających prawa i posłusznych w orzecznictwie linii PPR, ci sami, którzy dyrektorami fabryk robili aktywistów partyjnych bez wykształcenia ekonomicznego, ci sami, którzy tak nam zelektryfikowali kraj, nabudowali fabryk, że po 45 latach ekonomicznie wylądowaliśmy w czarnej Afryce czyli w czarnej doopie, a żeby było mało to PO 1990 r rozgrabili albo sprzedali ojropie zakłady w cenie gruntu.
Japa 2020.05.24 16:45
A skąd oni maja to wiedzieć ?Na WUML -u tego nie uczyli . To tak jak ze studiami Gierka ,Zadzwonił na AGH w Gliwicach ,,Towarzyszu Rektorze , na którym to ja roku jestem ? Na pierwszym .Na pierwszym -pyta ponownie G. ?Oooo ..Przepraszam , na piątym,szóstym . Zaraz tam dokumenty doniesiemy tow. Inżynierze .
A kiedy Marian ze schod\303\263w spad\305\2022020.05.24 19:46
Japo, a ciebie nie nauczyli w szkole interpunkcji.
Japa 2020.05.24 22:19
To oko to jest .Wypatrzyło interpunkcję a treści nic a nic. Dla ścisłości.Nie chodzi o mój wpis z wadą interpunkcyjną ( zgubiłem linijkę) ale o treść strony . No ,ale skoro Burakow za to płaci .....
Dam2020.05.25 8:59
Czyli prawie tacy sami, jak PIS. PIS zrobił kryminalistę ministrem. Pis powołał na sędzię TK Krystynę "ta ustawa jest niezgodna z konstytucją, ale zagłosowałam jak prezes kazał" Pawłowicz. PIS wrzucił do zarządu Misiewicza, znosząc specjalnie dla niego wymóg posiadania wyższego wykształcenia. P.S. To pisanie "PO" wszędzie, to jakaś choroba? Nerwica?
Tomasz2020.05.24 21:24
Masz chłopie rację komunizmu w Polsce po prostu nie było.Może jednak jakiś nowotwór jest tylko nie umysłu ale duszy.Będziesz niedługo już wiedział tak jak ja kto wyglądało.Tutaj jest pewność 100%
anonim2020.05.24 14:48
Fundacja George'a Sorosa finansowała studia Rafała Trzaskowskiego! www.youtube.com/watch?v=y86qCBlrxX4
JaKi2020.05.24 15:12
I Morawieckiego.Nie zapominajmy o nim,bo też był finansowany przez Sorosa.
Marian2020.05.24 14:45
Ten Niedźwiecki to taki jakiś chyba nieczysty rasowo.Czy to jego prawdziwe nazwisko?
killpedryll2020.05.24 14:52
TW Bera, zatem może Berman? Poza tym Marek jest ciepłą paruvą.
anonim2020.05.24 15:26
a co, spedrylił cię ?
killpedryll2020.05.24 15:43
nie. spedrylił Nowaka, ale Nowak to lubi.
anonim2020.05.24 15:05
Maryjan a ty jak masz na nazwisko?
Marian2020.05.24 15:18
Hans Globcke.
anonim2020.05.24 15:34
Globke. No tak. Jasne :)
Krzysztof 2020.05.24 15:42
Dlaczego katolicy uwielbiają kłamać i oszukiwać w niedzielę?
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.05.24 16:11
Pod tym nickiem ukrywa się pewnie Marian Kowalski z Lublina.
Marian2020.05.24 16:17
Zdemaskowales mnie.Teraz wiedzą juz wszyscy.Jam nim jest,cichy sojusznik pisu.
Japa 2020.05.24 16:32
Panie ,,Marianie ".Przypomnij Pan tym Pana interlokutorom ,że tu mowa o kancie p.t ,,Kazik " a nie ,,Marian"
Marian2020.05.24 16:46
Do nich przecież nic nie dociera.Na dziś tak sa zaprogramowani,moze jutro będą inni.
Japa 2020.05.24 17:28
Nie sądzę .Nooo ..Chyba ,że dostana polecenie .Przecież to niemożliwe .Pisarz , co to umie pisać takie pierdoły był az taki głupi .Tu nie rozumu brak .To brak HONORU .
Krzysztof 2020.05.24 14:43
Mario Patynowska a co w Sieci piszą o SMS "Zróbcie coś z tym Kazikiem" ?
anonim2020.05.24 15:20
taa, też wpiszę sobie twoje nazwisko zamiast kontaktu kumpla i powiem żeby mi SMS wysłał pod twoim nazwiskiem z treścią jaka mu podyktuje
anonim2020.05.24 15:30
Taki masz zlasowany mózg? Myślisz że Metz sam napisał tego smsa bo chciał się zwolnić? No to gratuluję Takie rzeczy to tylko pisi umysł stworzy.
Japa 2020.05.24 16:27
Panie ,,Piotrze Nowaku ", Czyli zamknij dziób pisiorze . Tylko ja mam rację .To taki ,,totalny przywilej"? .
To ,, " nie jest cudzysłów2020.05.24 22:20
Popracuj, Japa, nad interpunkcją.
Krzysztof 2020.05.24 15:41
Przecież dyrektor Kowalczewski potwierdził wysłanie takiego SMS Xd więc nie wymyślaj głupot bo się ośmieszasz.