16.04.19, 19:34(fot. screen/yt)

Kurator oświaty dobitnie: Dość tego!!

- Jak długo można igrać z emocjami uczniów?! Dość tego! - podkreśla w oświadczeniu przesłanym portalowi wpolityce.pl Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Generalny strajk organizowany przez ZNP oraz FZZ trwa już od ubiegłego poniedziałku. To dzięki dopuszczeniu do pracy osób mających uprawnienia pedagogicznie, udało się przeprowadzić egzaminy. Pozostaje jeszcze kwestia matur. 

- Obowiązkiem konstytucyjnym władzy publicznej jest zapewnić obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. Matury w związku z tym muszą się odbyć, uczniowie muszą mieć zagwarantowaną możliwość zdania egzaminów i podjęcia dalszego kształcenia na wyższych uczelniach - podkreśla Barbara Nowak

- Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych mają obowiązek, zgodnie z ustawą Prawo oświatowe, zwołać rady pedagogiczne w celu klasyfikacji uczniów i dopuszczenia ich do matury. Nie zwalnia ich z tego obowiązku okoliczność strajkowania przez część nauczycieli. Jakkolwiek zgodnie z art. 73 ust. 1 Prawa oświatowego uchwały rady pedagogicznej są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków, a podjęcie uchwały bez tego quorum jest niezgodne z tym przepisem, to należy mieć na uwadze następujące fakty - zaznacza

- Obowiązkiem konstytucyjnym władzy publicznej jest zapewnić obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. Matury w związku z tym muszą się odbyć, uczniowie muszą mieć zagwarantowaną możliwość zdania egzaminów i podjęcia dalszego kształcenia na wyższych uczelniach. Czy nie o to nam chodzi? Jak długo można igrać z emocjami uczniów?! Dość tego! Namawiam do odważnej obrony praw Ucznia. Państwo Polskie i jego urzędnicy muszą wreszcie stanąć po stronie tych, dla których system oświaty istnieje – po stronie Uczniów - dodaje.

baz/wpolityce.pl

 

Komentarze

roman2019.04.20 6:40
Broniarz to awanturnik ,a nie społecznik, to pontofelek Schetyny i bandy złodzieji co okradali nasz kraj a teraz nie chodzi o podwyżki dla nauczycieli tylko obalić władzę która chce dobra dla wszystkich polaków,,,,nauczyciele nie dajcie się wciagać w awantury bo na tym żle wyjdziecie ,,,przekonacie się niebawem
Druh Ryszard2019.04.17 12:28
Z tego co można wyczytać z oświadczenia pani Barbary Nowak, małopolskiego kurator oświaty, to prawo oświatowe nie przewidziało takiej sytuacji jaka nastąpiła wskutek strajku bezterminowego nauczycieli. Niech rządzący staną na głowie i znajdą wyjście z tej sytuacji, która nigdy nie powinna się zdarzyć. Według mnie, nauczyciele jako funkcjonariusze publiczni nie powinni mieć prawa do strajku, i to powinno być uregulowane prawem. Zdaję sobie sprawę z trudności sytuacji, gdy TSUE tylko czeka na okazję przyłożenia Polsce, że tu reżim i totalitaryzm panuje, ale nie może tak być, aby kasta nauczycieli mogła sobie wywrócić stolik, który nazywa się Polska. Trzeba warchołów traktować bez pobłażania, zwalniać za łamanie prawa do nauki dzieci i młodzieży, ale jak to zrobić gdy ustawodawca czegoś takiego nie przewidział. Ale od czego jest władza państwowa ? Obywatel ma prawo oczekiwać od niej zapewnienia przewidywalności i skuteczności stanowienia prawa. Czuwaj !
Edi2019.04.17 8:56
Polskie społeczeństwo jest w dużym stopniu ZDEMORALIZOWANE i SKORUMPOWANE - bo jakim cudem nauczyciel zostawia uczniów na pastwę losu a lekarz wystawia FIKCYJNE ZWOLNIENIA LEKARSKIE - tak jak to było w przypadku mundurowych nagle parę tys. mundurowych na zwolnieniach lekarskich - TO JEST EFEKT WYMORDOWANIA POLSKICH ELIT PODCZAS II WŚ. PRZEZ NIEMCÓW I RUSKICH - TRZEBA ODBUDOWAĆ ETOS PRAWIE KAŻDEGO ZAWODU.
Polak2019.04.17 8:50
Prosze, małopolska kurator popiera nauczycieli ostro wypowiadając się o ślamazarności rządu. Coś PZPR-bis dewelopera K sypie się coraz bardziej.
VIKTORIA2019.04.22 21:26
Taki z Ciebie Polak jak z koziej d..y mandarynka...
focus2019.04.16 22:30
Jestem cholernie ciekaw reakcji tej "kurator" gdyby przy korycie było PO. Zapewne nie miałaby tak brązowego jezyka od lizania tyłka władzy.
ZERR02019.04.17 10:21
Doskonale wiesz, że dotychczas nauczyciele, choć strajkowali, nigdy nie narażali uczniów. NIGDY. Bo to było jeszcze pokolenie solidarności albo JP2. Teraz to co innego - zmiana pokoleniowa na coś podłego. Strajk strajkiem, pensje powinny być wyższe, szczególnie w wielkich miastach, ale branie zakładników to zbydlęcenie. Cel nie uświęca środków. Kij ci w duszę, jeśli w ogóle masz jakąś duszę.
VIKTORIA2019.04.22 21:27
Rozumie,że zna Pan z autopsji ten kolor...
Urszula2019.04.16 21:41
Ale ma ryja. :D Z Terleckim mogłaby się spiknąć. :D
anonim2019.04.16 21:45
pokaż swego ryja starsza oborowa, podobno jesteś szpetna, w ch.uj.
VIKTORIA2019.04.22 21:23
Pani język świadczy o Pani intelekcie i mniemam,że jest Pani obrończynią grupy tych strajkujących nauczycieli...a więć tak jak Pani intelektualnych miernot...gratuluję...
Piotr Nowak2019.04.16 21:04
Ciociu! Już jadę. Bez obaw! Leki wiozę.
anonim2019.04.16 21:44
twoja ciocia to w Afryce kokosy zrywa, pani kurator nawet nie wie że istnieje takie coś jak ty, pomyleniec nowak.
KarolinaKarolajn2019.04.16 21:48
w to ,że masz leki przy sobie chyba nikt nie wątpi... ale pochopnie podejmujesz decyzję ,że się chcesz nimi dzielić-może to faza euforii? trzymam kciuki za zdrówko
Piotr Nowak2019.04.16 22:00
ale to naprawdę moja ciotka jest... Odwalcie się :(
Magda Lenka2019.04.16 20:59
To jest niepojęte, że Broniarz nie został do tej pory aresztowany. Wszędzie terrorystów i szantażystów się aresztuje, nie negocjuje! Ten człowiek, w porozumieniu z Schetyną zorganizował PUCZ a nie strajk. Jest zawzięty, przelewa tą swoją zawziętość na nauczycieli, którzy ulegli mu i powoli opanowywani zostają przez ZŁO, którego wiele przykładów podają media. Zdemolował stosunki rodziców, ich dzieci z nauczycielami w imię ambicji politycznych. "Dzień Nauczyciela", który wyróżniał ten zawód, podkreślał posłannictwo w tym zawodzie został zaorany przez tego psychopatę. No i jeszcze to nie koniec.
Cogito ergo sum2019.04.16 20:57
I znowu Wielki Strateg wygrał.
KarolinaKarolajn2019.04.16 20:03
ma rację- świętą rację! zadziwiające ,że tak ewidentne łamanie KONSTYTUCJI nie przeszkadza "nosicielom"koszulek z tym napisem i skandującym to słowo bez opamiętania,gdy tylko rząd próbuje coś dobrego zrobić albo zabrać złodziejom ukradzione pieniądze..
JaKi2019.04.16 19:48
Czy wiecie że najwięcej nauczycieli w Sejmie jest z PiS? Czyli nierobów,leni,cwaniaków,żuli,chamów itd( to z dzisiejszych komentarzy o nauczycielach)
VIKTORIA2019.04.22 21:40
Zapomniał Pan napisać,że i o Panu
szcze rydzykowi w ryj2019.04.16 19:48
Jak długo można igrać z emocjami uczniów? tak długo jak PiS igrał z osobami niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami i opiekunami, protestującymi w sejmie! Także niech Baśka swojego parszywego i zakłamanego ryja nie wyciera sobie uczniami!!!
Leon Napoleon2019.04.16 19:58
Znowu ty? I znowu jak zwykle nie masz nic w temacie do powiedzenia. Co za nędza umysłowa! Wytrwały jesteś w udowadnianiu własnej głupoty.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 8:18
Napoleonie, daj mu spokój. Płacą mu za to! Jak nie odrobi, to go wywalą i będzie żył z budżetu państwa, bo chłopak nic innego robić nie potrafi, tylko pluć!
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 8:22
Leonie, daj mu spokój! Jemu za to płacą! Jeśli go zwolnią z pracy, to przejdzie na "budżetówkę", bo chłopak niczego robić nie potrafi, tylko pluć! Więc kto inny go zatrudni?
MarianCh2019.04.16 20:09
Kary dla tych, co robili podziały, dzielili Opuszczaliśmy się do kolejnych kręgów. W jednym z nich widziałam, jak duszę rąbały na kawałki dwa ogromne demony, w takich skórzanych fartuchach, z siekierami. Rozrąbywały. Robiły to powoli. Rąbały duszę, ale krwi nie było. Był tylko ból. Był wrzask. Krwi nie było. Mówię: „A dlaczego nie ma krwi?” – „Krew należy do Pana”, – powiedział Anioł. – „W piekle nie ma wody i krwi, ponieważ należą one do Pana. Krwi nie ma, ale od tego ból nie staje się mniejszy”. Przypomniałam, że – tak, przecież Krew Chrystusa – ona odkupiła wielu. Zapytałam: „Dlaczego rąbią ich na kawałki?” – „To są ci, którzy robili podziały na ziemi,- uzyskałam odpowiedź. Mówię: "Jak to? Jaki podział?" - "Oni dzielili rodziny. Robili podziały w pracy. Doprowadzali ludzi do tego, aby rozerwać, złamać. Oni robili podziały w rodzinach, kościołach. Wszędzie, gdziekolwiek się zjawili, służyli sobie i tylko sobie. A teraz odczuwają rozdział w pełnym zakresie - teraz ich się dzieli.
Nauka głupcze2019.04.16 20:31
A kto wyprodukował te kotły, z jakiej stali i kto je tam umieścił? I skoro to się dzieje w domenie pozamaterialnej, to w jaki sposób "przeteleportowano" do niej te metalowe (czyli materialne) kotły? I co te kotły utrzymuje w miejscu, skoro rzecz dzieje się w domenie pozamaterialnej. (Brak grawitacji)
Urszula2019.04.16 21:38
Skąd to wziąłeś?
Dumi2019.04.16 21:23
Oooooooo, widzę, że po tragedii prezydenta Adamowicza wyciągnąłeś wnioski i używasz "języka miłości"... Ciekawy jestem Twoich komentarzy zaraz po tragedii. Też tak kozaczyłeś??? Odpowiedz sobie sam to może być owocna lekcja...
Mojoto2019.04.16 21:28
poliamoryjny parch się odezwał...