24.03.19, 08:00

Zbigniew Kuźmiuk do Schetyny: A daj pan spokój!

1. Wczoraj odbyły się dwie konwencje- czwarta już konwencja w tym trzecia konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości, tym razem w okręgu wyborczym dolnośląskie i opolskie i pierwsza Konwencja KE prezentująca „jedynki” i to tylko Platformy w niektórych okręgach wyborczych.

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości wystąpił prezes Jarosław Kaczyński prezentując zarówno tzw. swoją piątkę jaki zamierzenia programowe zawarte w 12-punktowej Deklaracji Europejskiej podpisanej przez liderów list do PE na Konwencji programowej w Jasionce pod Rzeszowem.

Konwencja trwała bardzo krótko z niej czołowi politycy rozjechali się po całym okręgu wyborczym składającym się aż z dwóch województw na bezpośrednie spotkania z wyborcami, po kilka takich spotkań ma odbyć zarówno prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Widać wyraźnie, że w tej kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość jest kilka okrążeń przez Platformą i Koalicją Europejską, która do tej pory zajmuje się listami wyborczymi i kolejnością na nich.

2. Z kolei Grzegorz Schetyna na pierwszej Konwencji KE w Warszawie, jak to ma już od dłuższego czasu w zwyczaju przemawiał z udziałem promptera, odmieniał przez wszystkie przypadki nazwę Prawo i Sprawiedliwość i straszył rozliczeniami jakie przeprowadzi wtedy, kiedy już wygra wybory parlamentarne.

Szef partii, której czołowi politycy stoją pod prokuratorskimi zarzutami (jak były sekretarz generalny Stanisław Gawłowski, czy obecny przewodniczący klubu parlamentarnego Sławomir Neuman), a mimo to nie zostali zawieszeni, choćby w prawach członka klubu parlamentarnego, zapowiadający rozliczenia i odpowiedzialność karną dla obecnie rządzących, może raczej budzić politowanie niż strach.

Co więcej zaprezentował także liczne obietnice np. wynagrodzenia „ włoskie” i „hiszpańskie” do 2030 roku, niższe podatki i składki ZUS, a nawet podniesienie wynagrodzeń nauczycielom o 1000 zł brutto.

Ten swoisty festiwal zakończył sugestią wyboru pomiędzy państwem nienawiści, które jego zdaniem reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość i państwem solidarnym, które wszystkich obywateli traktuje godnie i równo i które według niego reprezentuje Platforma.

3. Na takie porównanie można odpowiedzieć tylko cytując klasyka tj. Jarosława Kaczyńskiego, który kiedyś tuż po wystąpieniu ówczesnego premiera Donalda Tuska mówiącego o godności i honorze, wyszedł na mównicę i powiedział „Panie premierze Tusk, Pan o godności i honorze- daj Pan spokój”.

W taki sam sposób, trzeba odpowiedzieć na wczorajsze wystąpienie Grzegorza Schetyny, który mówił o państwie nienawiści i państwie solidarnym - „Panie przewodniczący, daj Pan spokój”. Formacja która rządziła 8 długich lat i miała dwóch premierów, a także prezydenta i która przeprowadziła podwyżkę stawek podatku VAT, zamiast uszczelnienia systemu systemu poboru tego podatku, która zdecydowała się na podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn i jednocześnie postanowiła zabrać 153 mld zł z OFE i teraz jej przywódca mówi o państwie solidarnym to hipokryzja sięgająca szczytów Himalajów.

W prowadzeniu skutecznej polityki, niezbędna jest bowiem wiarygodność, a tej Platforma i jej politycy nie mają „za grosz”, bowiem złamali wszystkie zobowiązania wyborcze jakie składali w kampanii wyborczej.

Mieli nie podwyższać podatków, a je podwyższyli w tym w szczególności podatek VAT dotyczący wszystkich konsumentów, obiecywali nie podwyższać wieku emerytalnego, a go podnieśli dla kobiet o 7 lat i dla mężczyzn o 2 lata, ale w rolnictwie aż o 12 lat dla kobiet i o 7 lat dla mężczyzn), więc teraz w swoich kolejnych obiecankach, są kompletnie niewiarygodni.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Ix Ypsilon2019.03.25 7:59
Gdzieś w sieci czytałem, że ten typ noszący pseudonim "Grzegorz Schetyna", w rzeczywistości nazywa się Ozeasz lub Ozjasz Schwarz. Czarną, to pewnie on ma duszę i dlatego wstydząc się swojego prawdziwego nazwiska ukrywa się pod pseudonimem.
polka2019.03.24 12:51
Jedno prostepytanie. Dlaczego Szczodry Schetyna nic nie dal nikomu przez 8 lat, a teraz bedzie dawal jak wygra wybory w maju.Kogo on chce oszukac, chyba sam sobie nie wierzy.Przeciez musi byc gdzies granica klamstwa POKO.Polacy pamietaja.
Stachu2019.03.24 20:05
Nie ma czegoś takiego jak "pieniądze, które daje rząd". Jeżeli myślisz, że pod rządami koalicji Zjednoczona Prawica jest inaczej, to jesteś w "mylnym błędzie" :)
Marta2019.03.25 1:56
Stachu, a ty znów głupstwa piszesz! Najpierw powiedz co to znaczy "mylny błąd"? A czy można być w niemylnym błędzie?? Jak bład to zawsze mylny przecież! A odnośnie dawania pieniędzy przez rząd - to jest skrót myslowy!, Ale o to zapytaj Schetynę, to on tak na wiecu mówił!
Tomek 3.202019.03.24 9:30
Grześ Schetyna ku..wa świnia!!!
GAJOWY2019.03.24 9:16
Od 45r w Polsce trwa wojna polsko zydowska. Zydzi zeby zamaskowac swoja tozsamosc przybrali polskie nazwiska I udaja polakow robiac nam krecia robote na calym swiecie.Wczoraj wieczorem czerwony zyd z Krakowaw programie p Ogorek zachowywal sie bardzo beszczelnie gdy dyskusja nie szla po jego zydowskiej mysli.Wrzeszczal na cale studio nie dajac prawdzie sie slyszec a do tego oblewal go czerwony czosnkowy pot.CZY ZYD Z POD ZNAKU JUDASZA TO NORMALNY CZLOWIEK
ardo2019.03.24 9:19
Wszędzie widzisz żydów gawnojedzie.
GAJOWY2019.03.24 8:56
Przez osiem lat zydostwo z parti oszustow grabilo Polske finansowo a teraz smieja sie nam w twarz beszczelnie mowiac ze zlodzieje oszusci zbrodniarze z pod znaku judasza to najlepsi kandydaci do eurokolchozu A Polacy nie gesi i swoj rozum maja
GAJOWY2019.03.24 8:49
ja sie pytam czy jest jakis polak ktory by bral powaznie te brednie tego zyda zulika lwowskiego
Marian2019.03.24 8:54
niestety jest ich bardzo duzo i prawda o PO do nich nie dociera ,ale nas jest wiecej
GAJOWY2019.03.24 9:02
tylko musimy robic wszystko zeby jak najwiecej polakow poszlo poszlo na wybory bo v kolumna tz ulica i zagranica pod wodza zyda wuja sorosza jest bardzo zorganizowana.
Krzysztof2019.03.24 9:36
Trochę tych durniów niestety jest ogladaja TVN a ci potrafią tak omotać widza i postraszyć że głupieja