21.10.21, 08:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kuźmiuk: Kraj, który od 10 miesięcy ma rząd tymczasowy, a także jest rajem podatkowym, atakuje Polskę

1. Istotą organizacji międzynarodowej jaką jest Unia Europejska, powinna być wspólnotowość, wszak jej poprzedniczki Europejska Wspólnota Węgla i Stali, czy Europejska Wspólnota Gospodarcza (EWG), nawet swoimi nazwami podkreślały znaczenie tej właśnie zasady dla ich funkcjonowania.

Niestety już od rozszerzenia UE w 20024 roku o 12 krajów głownie z Europy Środkowo-Wschodniej, a później także o Bułgarię, Rumunię i Chorwację, to wspólnotowe działanie coraz częściej było kwestionowane, a kraje nowo przyjęte w wielu sytuacjach są traktowane jak członkowie II kategorii.

W ostatnich latach ten proces się nasila, a Polska i Węgry w związku z tym, że mają rządy wspierane przez prawicowe koalicje (a tych w Brukseli się nie lubi), doświadczają tej kategoryzacji w sposób szczególnie dokuczliwy.

2. Jednym z krajów, który najczęściej zajmuje się recenzowaniem członków UE z Europy Środkowo-Wschodniej jest Holandia (Niderlandy), a jego natężenie rośnie proporcjonalnie do kłopotów jakie ma rząd tego kraju.

W styczniu tego roku rząd Marka Rutte musiał się podać do dymisji (funkcjonuje teraz jako rząd tymczasowy) po wielkiej aferze zasiłkowej, którą specjalna parlamentarna komisja śledcza nazwała „bezprecedensowym naruszeniem zasad praworządności”.

Otóż w latach 2012-2019 władze skarbowe mimo nadzoru rządu, bezpodstawnie wszczynały postępowania o wyłudzenia wobec ok. 10 tysięcy rodzin (najczęściej mających podwójne obywatelstwo), pobierających zasiłki dla dzieci.

W wyniku tych postępowań skarbowych wiele tych rodzin, które zostały zmuszone do zwrotów tysięcy euro, popadło w poważne kłopoty finansowe, straciło domy i mieszkania, często wręcz zostało doprowadzonych do ruiny finansowej.

Dopiero parlamentarna komisja śledcza udowodniła rażące łamanie prawa przez służby skarbowe i nakazała wypłatę stosownych odszkodowań dla tych rodzin ale ich wypłacanie idzie jak po grudzie i mimo upływu już 2 lat, takie odszkodowania otrzymało zaledwie 10 procent poszkodowanych.

3. Ale premier Rutte ma i inne poważne kłopoty, otóż już po wygranych w marcu tego roku wyborach parlamentarnych, wyszło na jaw, że chciał się pozbyć z parlamentu posła koalicyjnej partii Pietera Omtzingta, który ujawnił aferę zasiłkową.

Premier zaprzeczał, że prowadził takie działania, wtedy ujawniono notatkę, która potwierdzała, że mówił w parlamencie nieprawdę i niższa jego izba podjęła uchwałę o braku do niego zaufania.

Stąd poważne kłopoty Rutte w stworzeniu nowej większości, mimo tego, że jego partia wygrała wybory parlamentarne, to rozmowy koalicyjne trwają już ponad pół roku i wszystko na to wskazuje, że zapowiadane na październik powołanie rządu, który uzyska poparcie w parlamencie, jednak nie dojdzie do skutku.

Co więcej obecny minister finansów, pochodzący z partii koalicyjnej, która będzie także w nowym rządzie, okazał się jednym z unikających płacenia podatków w Holandii poprzez inwestycje dokonywane za pośrednictwem Brytyjskich Wysp Dziewiczych, co ujawnili dziennikarze śledczy w ramach ostatnio głośnej afery Pandora Papers.

4. Holandia to także agresywny raj podatkowy, który mówiąc wprost, okrada budżety innych krajów członkowskich UE, ponieważ ma tak skonstruowane przepisy podatkowe, że sprzyjają one sztucznemu transferowaniu zysków do tego kraju.

Według ostatnich dostępnych danych z 2016 roku, holenderski budżet zyskał z tego tytułu 8 mld euro dochodów z podatku CIT, co stanowiło aż ponad 80% całkowitych wpływów z tego podatku.

Tyle tylko, że ten holenderski proceder powoduje, że inne kraje UE tracą przynajmniej kilkadziesiąt miliardów euro wpływów z CIT rocznie, także Polska traci z tego tytułu 2-3 mld zł wpływów z tego podatku.

W tej sytuacji warto chyba zadać pytanie premierowi Rutte czy szef rządu, który został oskarżony przez własny parlament o „bezprecedensowe naruszenie praworządności”, a także pozwala na okradanie budżetów innych krajów UE z wpływów CIT na dziesiątki miliardów euro rocznie, powinien zajmować się ocenianiem czegokolwiek u swoich sąsiadów.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Anonim2021.10.21 20:22
atakuje oszołomów i krętaczy takich jak komuch Kuźmiuk !!!!!!
janton2021.10.21 11:59
bo w normalnym kraju jakikolwiek przekręt jest piętnowany ,gdybyście rządzili Kuzmiuk np. w tej Holandii już już dawno za wasze przekręty bylibyście na orbicie
kefas2021.10.21 10:52
30% Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, benzyna po 6 zł /ltr, inflacja najwyższa od dekad, podwyżka cen gazu i energii, a do tego duże prawdopodobieństwo obcięcia funduszy unijnych, bezprawie, nepotyzm, korupcja, anarchia. No po prostu cud miód ! Panie Kuźmiuk, walnij się pan w ten łeb. Oto Polska właśnie.
slawek522021.10.21 12:54
Te kafas pytali się o ciebie lekarze ze szpitala psychiatrycznego w Warcie w woj. Łódzkim . Zgłoś się może ci pomogą z twoją dolegliwością.
kefas2021.10.21 13:26
skończyłeś edukację na gimnazjum, rozumiem.
jan2021.10.21 10:21
nawet nazwę kraju zmieniono na Niderlandy żeby źle si ę nie kojarzyła
Dam2021.10.21 10:14
Co ma piernik do wiatraka? Polska też może być rajem podatkowym, no ale to nie po myśli wschodniej szkoły ekonomii (hossa - podwyższyć podatki, bessa - podwyższyć podatki). A ich rząd tymczasowy robi dla ich kraju znacznie mniej złego, niż rząd miernot z PISu dla Polski. A skoro uważają, że PIS działa niezgodnie z prawem, mogą pouczać.
...2021.10.21 9:28
Kuźmiuk, może mają tam rząd tymczasowy, ale sprawdza się o wiele lepiej niż wasz złożony z nieudaczników. Tam po prostu żyje się lepiej, a wy, durnie, doprowadziliście do największej inflacji od dwudziestu lat.
Polak mały2021.10.21 9:43
Dureń jesteś . Poczytaj sobie co Bild Niemiecki napisał na temat Holandii. To przejrzysz na oczy na temat tego cudownego kraju - raju podatkowego i narkobiznesie.
wróć postkomuno2021.10.21 9:44
Afera Amber Gold Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa Afera hazardowa Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera autostradowa, Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych Afera z KGHM Afera z Elewarrem Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO Masowa inwigilacja obywateli Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
Anonim2021.10.21 10:21
Czy to dzisiaj przekaz dnia. Jeżeli tak to dzisiaj w skrajnym ubustwie żyje więcej ludzi niz za PO i PSL.
Mariusz2021.10.21 12:27
Skrajne ubóstwo zostało znacznie ograniczone dzięki 500+ , dodatkowym 13, 14 emeryturom i kolejnym wydatkom socjalnym. Wcześniej te pieniądze nie wpływały do najuboższych ale do najbogatszych i wypływały z Polski. Czy lepiej więc by te pieniądze "podciągały" doły społeczne i pozwalały im włączyć się w życie społeczne czy lepiej by zgarniało je kilku wybrańców i kupowało sobie za nie nowe wyspy na Karaibach?
B522021.10.21 9:11
czy Holandia i Belgia leży w Europie Kazirodztwo między rodzeństwem lub rodzicami i dziećmi wywołuje zgorszenie i sprzeciw. W Polsce kazirodztwo jest zakazane prawem, jednak np. Belgii, czy Holandii dobrowolne kazirodztwo między dorosłymi osobami jest dozwolone.
Maria Błaszcza2021.10.21 9:24
Zajmij się lepiej Polską, katoliku PiSonie. W Polsce pedofilia w pewnych kręgach jest dozwolona, jest ukrywana przez przełożonych i nie rozliczana przed sądem.
nie ma sprawy2021.10.21 9:45
Afera Amber Gold Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa Afera hazardowa Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera autostradowa, Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych Afera z KGHM Afera z Elewarrem Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO Masowa inwigilacja obywateli Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
Anonim2021.10.21 9:50
ty myślisz że przeciwnicy bolszewików to wyłącznie katolicy no to grubo się mylisz są tacy którzy pamiętają że danie władzy komunistą kończy się kartkami na żywność
B522021.10.21 10:00
widzisz tylko że komuniści wprowadzili immunitet który miał bronić swoich i to działa do tej pory Polska chce wprowadzać zmiany w sądownictwie ale nasz postkomuna biega do Brukseli na skargę że gwałcą prawa nabyte przez czerwonych a jak ksiądz gwałci to przecież wasz partyzant w przebraniu
No to może wreszcie dotrze do Polaków2021.10.21 9:09
...z czego żyją Holendrzy. Nie z pracy bynajmniej. Żyją z prania kasy, lichwy i handlu ludźmi oraz narkotykami.
Maria Błaszcza2021.10.21 9:33
Zajmij się lepiej pedofilią, na którą w pewnych środowiskach było przyzwolenie, która była w pewnych środowiskach ukrywana, a dzisiaj sprawiedliwe ich zakończenie jest jeszcze dalej. Ręka rękę myje w Polsce. Te grupy są ze sobą połączone.
TYLKO U NAS!!! MEGA MASAKRA!!!2021.10.21 9:01
Kraj, w którym od wieków jest bajzel, w którym nigdy poza szlachtą, magnaterią czy arystokracją, szaremu, zwykłemu człowiekowi nie żyło się dobrze - kraj ten chce instruować kraje, w których żyje się dostatnio i do których Polacy masowo emigrują jak rządzić by żyło się dobrze. Czy ktokolwiek z was posłucha sąsiada, u którego w mieszkaniu panuje wieczny bałagan jak zarządzać mieszkaniem by panował w nim porządek?
TYLKO U NAS2021.10.21 9:20
co ty wiesz w szkole podstawowej na całą klasę holendrów 2-3 szt, reszta to kozie syny brak pracy masowo powstają agencje pracy tymczasowej na godziny to oczy ty piszesz to było ale przy władzy są komuniści a jak to komuniści zniszczą wszystko a my wiemy co potrafią komuniści w Polsce postkomuna rządziła od wyzwolenia
Anonim2021.10.21 9:28
Bzdury piszesz
Ksiądz Bartold2021.10.21 8:58
Towarzyszu Kuźmiuk! Ależ wy tępą propagandę robicie! Obrażacie inteligencję nie moją, ale swoich wyborców. 26:2 w parlamencie europejskim. Posadziliście Polskę w oślej ławce z przyjacielem Putina, niejakim Orbanem. I dalej liczycie, że ciemny lud to kupi?
Anonim2021.10.21 9:07
Czy z tego 26:2 wynika, że Holandia nie jest marketem narkotykowym i rajem podatkowym?
Ksiądz Bartold2021.10.21 9:20
Czy z tego, że Holandia zalegalizowała marihuanę wynika, że polscy biskupi nie kryją księży pedofili, a sympatycy kościoła nie kryją polskich biskupów? To są niezależne sprawy, ale przebywanie Polski w oślej ławce z przyjacielem Putina - Orbanem i marginalnymi eurosceptykami JEST FAKTEM.
Inka2021.10.21 9:23
To wyrażenie”towarzysz”to już z przyzwyczajenia używacie-tęsknota za starym”dobrym?czasem.
Anonim2021.10.21 8:55
To nie Holandia nas traktuje jako kraj drugiej kategorii, tylko Kaczyński z PiS-em do tego doprowadził. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Nie można wchodzić w gumofilcach do teatru i wymagać aby wszyscy uznali to za normę. Kaczyński nigdy nie rozmawiał z żadnym politykiem z zachodu, a chce rządzić UNIĄ. Niestety tam są inne standardy, tam system do głosowania nie psuje się na życzenie dyktatorów, tam nie ma reasumpcji głosowań. Niestety panie Kuźmuik, chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.
Miro2021.10.21 9:14
Głupi tyś głupi.
POdPIS2021.10.21 8:54
A towarzysz Kuźmiuk zna li ten kraj w stolicy którego po kilku dekadach spokoju jest wścieklizna.
Portofino2021.10.21 8:54
To pokłosie rządów Tuska. Teraz byle łachudra europejska, gdy tylko ma problemy wewnętrzne, Polskę sobie bierze jako chłoptasia do bicia.
Ksiądz Bartold2021.10.21 8:59
Masz na myśli 26 krajów, które spokojnie sobie współegzystują w ramach UE? POLSKA jest pariasem, pariasem zbrukanym PiSowską religią.
Portofino2021.10.21 9:05
Twoją "naukę" księże, odrzucam w całości.
Ksiądz Bartold2021.10.21 9:22
Ja to rozumiem. Nawet jak PiS doprowadzi do rozbiorów to będziesz im bil brawo i ślinił się na widok Jarka.
Portofino2021.10.21 9:32
Nic nie rozumiesz. Koniec, bez odbioru.
Nie tylko raj podatkowy2021.10.21 8:47
To największy w Europie diler narkotyków. To zagrożenie dla mieszkańców całej wspólnoty.
Ala Wilk2021.10.21 8:44
Kaczyński na polecenie Putina i Łukaszenki sieje zamęt w UE. Dlatego popierają go niemieccy wielbiciele Hitlera z AfD i francuscy wielbiciele Putina np. Le Pen
chrumkaj chrumkaj2021.10.21 8:54
czerwony prosiaku tęsknisz za postkomuną
Naczelny Knur RP2021.10.21 9:00
Kwi kwi UE zła! Kwi kwi PiS dobry! Kwi kwi wszyscy chcą nas zniszczyć! Kwi kwi my jesteśmy dumnym narodem!
Ala Wilk2021.10.21 8:43
Dla pisowców suwerenność = import węgla z Rosji
a co Alu2021.10.21 8:51
tęsknisz za powrotem postkomuny
Sanitariusz Pogotowia z WHO2021.10.21 20:09
Nie , Ala pamięta jak bolszewicy gwałcili babcie i mamę i tez chce. Urok depresji bo tata nieznany.
Anonim2021.10.21 9:09
Rząd powinien zakazać biznesmenom sprowadzać węgiel z Rosji? - to dopiero byłby skandal w Związku Sozjalistycznych Republik Europejskich!
Leon2021.10.21 8:35
Czasy się zmieniają, ale Kuźmiuk stale kręci się przy rządzących.
Anonim2021.10.21 8:44
To członek kliki mafijnej familii POPiS. Oni stale u koryta z ojca na syna i córkę.