24.10.21, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kuźmiuk o Tusku: Szkodził, szkodzi i będzie szkodził Polsce

1. Wczoraj na krótkiej konferencji prasowej w Sopocie, Donald Tusk stwierdził, że wrócił z Brukseli, gdzie przed posiedzeniem Rady Europejskiej, odbyło się spotkanie szefów rządów, którzy są zrzeszeni w Europejskiej Partii Ludowej (Tusk jeszcze do wiosny będzie kierował tą partią).


Powiedział także, że z tych rozmów wynika, że nikt w UE nie chce pozbawić Polski środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), co więcej on „gwarantuje”, że te pieniądze do naszego kraju trafią.
Po raz kolejny w ostatnich tygodniach, Tusk próbuje się prezentować jako „mąż opatrznościowy” naszego kraju, choć wiadomo, że Polsce szkodził, będąc przewodniczącym Rady Europejskiej, szkodzi i będzie szkodził jako lider opozycji.   

2. Przypomnijmy, że już w pierwszym roku kierowania przez niego Radą Europejską, wymusił na ówczesnej premier Ewie Kopacz w październiku 2014 roku zgodę na zaostrzenie unijnej polityki klimatycznej (redukcja CO2 o 40% do roku 2030 i zmniejszenie ilości darmowych pozwoleń na emisję dla naszego kraju), a wtedy jeszcze można było te propozycje zawetować.
Z kolei w 2015 roku wymusił na Ewie Kopacz zmianę stanowiska rządu w sprawie administracyjnego rozdziału imigrantów, ówczesny rząd najpierw ustalił z pozostałymi członkami Grupy Wyszehradzkiej, że zgłoszą sprzeciw wobec tego mechanizmu, a następnie Polska zdradziła te kraje i zagłosowała za jego utworzeniem, co pozwoliło na jego uruchomienie.
Dopiero powołanie rządu Prawa i Sprawiedliwości i zawarcie na nowo porozumienia w tej sprawie z Węgrami, Czechami i Słowacją, przy wsparciu kilku innych krajów, doprowadziło do zablokowania tego mechanizmu, a następnie KE się z niego wycofała.
Ale wtedy kiedy mechanizm rozdziału imigrantów został między innymi przez Polskę zablokowany, Tusk kilkakrotnie publicznie straszył nasz kraj, że możemy imigrantów nie przyjmować ale za każdego nieprzyjętego, zapłacimy 200 tys euro (te środki miały być potrącane ze środków przekazywanych naszemu krajowi z unijnego budżetu).
Z kolei po uchwaleniu budżetu przez większość parlamentarną na 2016 rok w sali kolumnowej Sejmu RP (sala plenarna była okupowana przez opozycję) w jednym z wywiadów twierdził, że budżet jest nielegalny i w związku z tym Komisja może zablokować środki finansowe dla Polski.

3. Ale Tusk jako przewodniczący RE, nie tylko straszył rząd Prawa i Sprawiedliwości ale także w czasie słynnego „puczu sejmowego” w grudniu 2016 roku przyjechał do Polski jako swoisty namiestnik brukselski i chciał tutaj tworzyć „rząd tymczasowy”, po obaleniu przez tzw. ulicę rządu Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał bardzo mocny demokratyczny mandat zdobywając bezwzględną większość mandatów w Sejmie i w Senacie.
To wtedy 17 grudnia 2016 roku na uroczystości zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, snuł opowieść „o polskich grudniach”, mając nadzieję, że gwałtowne protesty zorganizowane w Sejmie i na ulicach Warszawy, doprowadzą do ofiar, a on będzie działał jako obiektywny rozjemca stron, przysłany z Brukseli.
Na szczęście mimo prowokacyjnych zachowań opozycji i jej zwolenników, mimo wręcz fizycznych ataków na policjantów, te zamiary się nie udały i Tusk musiał wrócić do Brukseli z niczym.

4. Do historii hańby jego zachowań wobec naszego kraju, przejdzie wystąpienie w Parlamencie Europejskim w lutym 2017 roku, kiedy jako szef RE poparł sankcje na Polskę zaproponowane przez KE.
Obecny na sali ówczesny przewodniczący KE Jean Claude Juncker, nie krył zaskoczenia, kiedy Tusk nawet niespecjalnie się mitygując, powiedział, że zgadza się z działaniami KE podjętymi przeciwko Polsce.
To wtedy obecny na sali ówczesny poseł Platformy Jacek Saryusz-Wolski, jak to komentował później po wysłuchaniu Tuska popierającego sankcje, stwierdził „powiedziałem sobie w myślach. co za szmata”.
Tusk wystartował w wyborach także na II kadencję przewodniczącego RE, choć Polska wystawiła innego kandydata, właśnie europosła Saryusza-Wolskiego, jak się okazało później zgłosiła go przewodnicząca obradom Malta, przy silnym wsparciu Niemiec.
Walnie przyczynił się do opuszczenia UE przez W. Brytanię, poważnie osłabiając UE pod każdym względem ludnościowym, gospodarczym, bezpieczeństwa militarnego, przy okazji osłabił także pozycję naszego kraju w UE, bo to właśnie W. Brytania wspierana przez Polskę, blokowała powolne przekształcenie UE w „Stany Zjednoczone Europy”.

5. Także po dosyć nagłym powrocie do polskiej polityki latem tego roku, Donald Tusk nie zmienił swojego postępowania, jego codzienność to mówienie źle o naszym kraju, jego wpisy na portalach internetowych, są nawet przez przyjaźnie do niego nastawionych publicystów, określanie jako „trollowanie”.
Rozpowszechnianie przez niego kłamstwa o Polexicie, ma zniechęcić ponad 80% proeuropejsko nastawionych Polaków do rządu Prawa i Sprawiedliwości i w konsekwencji do upadku rządu.
Zamienne było wystąpienie w PE jego partyjnego kolegi Niemca Mafreda Webera, który podziękował mu za zorganizowanie antyrządowych demonstracji w Warszawie i innych miastach, po ostatnim rozstrzygnięciu Trybunału Konstytucyjnego o wyższości Konstytucji RP nad prawem unijnym, który w ten sposób go zdekonspirował i potwierdził, że były one wywołane na życzenie Brukseli.
Strojenie się teraz przez Tuska w piórka obrońcy polskich spraw i gwaranta unijnych środków w sytuacji kiedy jego partyjni koledzy w PE na jego rozkaz, głosowali za najbardziej antypolską rezolucją i zablokowaniem środków dla Polski, to są jednocześnie Himalaje hipokryzji i tania operetka.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Polak2021.10.25 9:09
Wydawało by się że na czym jak na czym, ale na szkodzeniu Polsce to czopek kuźmiuk się zna, w końcu zrobił z tego całą karierę. A tu czopek wyskakuje z takimi bredniami.
ali2021.10.25 8:48
Tusk był , jest i będzie prusackim bucem !
Mariusz2021.10.25 7:36
Szymon Hołownia ma jasny pogląd na przyczynę wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy. - Kaczyński bał się zdjęć dzieci umierających w tych samych lasach, w których my z naszymi dziećmi jeździmy na rowerach i chodzimy na grzyby. Bał się, że zaczniemy im współczuć, że przestaniemy się ich bać, a wtedy on nie zarobi swojej politycznej renty na przekonywaniu, że nas przed nimi obroni - uważa - Dużo bardziej od wyziębniętych, przerażonych 4-latków tulących się do maskotek, boję się gości, którzy w ciepełku swoich gabinetów snują mesjańskie fantazje - dodaje nasz rozmówca Lider PL2050 tłumaczy się również ze swojej nieobecności na manifestacji zwołanej przed Donalda Tuska. - Po prostu dałem wyraz temu, co jest chyba oczywistością w tym wszystkim: Polski w Unii Europejskiej nie zatrzyma sama Warszawa. Zatrzyma ją Białystok, Chodzież, Nakło, zatrzymają Suwałki i Końskie Hołownia sądzi, że możliwe są przedterminowe wybory. - Nie ma takiej propagandy, która przykryłaby liczby widoczne na koncie każdego z obywateli, to co wyświetla sklepowa kasa. I dlatego, zakładając że Kaczyński będzie mógł chcieć uciec do przodu, trzeba realnie brać pod uwagę wybory na wiosnę Były dziennikarz nie wyklucza ponownego startu w wyborach prezydenckich. - Tak, rozważam to. Wydaje mi się, że miałem dobry pomysł na prezydenturę - mówi nam Hołownia.
Mariusz2021.10.25 8:08
Czy rzeczywiście grozi nam polexit? Mam nadzieję, że nie. Strategia Kaczyńskiego jest prosta: skonfliktować i spolaryzować co się da. Po pierwsze będzie więc próbował skleić w głowach swoich wyborców lubianą przez nich Unię z bardzo nielubianym przez nich Tuskiem, licząc na to, że część elektoratu negatywnego Tuska przejdzie na Unię. A Kaczyński potrzebuje ją nam obrzydzać, bo chce na nią przerzucić winę za totalną nieudolność swojego rządu w walce z drożyzną i inflacją. Będzie np. przez najbliższe miesiące wmawiał Polakom, że rosnące rachunki za prąd i gaz to wina wymagań Unii, a nie tego, że oni nie umieją zrobić transformacji energetycznej.
KuźmiukCzytujeWorkiPoNawozach2021.10.24 23:53
Kuźmiuk ma ćwierć semestru Telewizyjnego Technikum Rolniczego. W klasie chowu nutrii. Na bycie aparatczykiem partyjnym reżimu PiSocjalizmu katolickiego wystarczy.
Glaudiusman2021.10.24 20:39
Na szkodnika, takiego jak pampersiarz, gnom Półtusk jest jedna metoda. Bransoletki na przegubach i pęcinach, masaż dechą i jazda taczka po wyboistym bruku do Berlina lub do pudła.
Mariusz2021.10.24 19:54
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
gorka2021.10.24 18:47
Polska przeprasza za Tuska! On jest z niemieckiej matki!
type2021.10.24 18:36
——————————————————————————————————————————————————————————— ——————————————————————————————————————————————————————————— ——————————————————————————————————————————————————————————— ———————————————————————————————————————————————————————————
How soon is now?2021.10.24 18:33
Członek ZSL od 1986.
najlepszym środkiem na tego wielkiego szkodnika2021.10.24 18:31
jest wytworzony genetycznie owad, który go zniszczy
­2021.10.24 18:30
Komentujecie u Kuźmiuka na blogu? —————————————————————————————————————————————————————————————— https://www.salon24.pl/u/zbigniewkuzmiuk/
matis892021.10.24 18:21
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Mariusz2021.10.24 18:19
Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na wybudowanie i rozbieranie bloku C elektrowni w Ostrołęce. Łukasz Szumowski zmarnował miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Mateusz Morawiecki zmarnował w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony w Fundacji Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz zmarnował miliony na podkomisję ws katastrofy smoleńskiej. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje około 1,5 mln zł z naszych podatków. Fundacje Tadeusza Rydzyka dostały dotacje z budżetu państwa za poparcie polityczne 326 mln zł. TVP na propagandę oczerniającą opozycję rocznie dostaje z budżetu państwa 2 mld zł. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne w kwocie 770 mld euro. Daniel Obajtek nie potrafi wytłumaczyć pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z ukradzionych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Czytam wypowiedź Kuźmiuka, który twierdzi że Donald Tusk szkodzi Polsce. Tylko nie potrafię się doczytać w czym jego zdaniem miałby zaszkodzić naszemu krajowi. Znowu "wina Tuska". Politycy z PiS-u i Solidarnej Polski zwracają się do ciemnego ludu, który wszystko kupi! Tylko ciemny lud uwierzy w takie bzdury. Najbardziej Polsce szkodzi Jarosław Kaczyński!!!
Mariusz2021.10.25 7:36
Dodam jeszcze, że Marek Kuchciński latał codziennie do swojego domu w Małopolsce służbowymi samolotami za pieniądze z naszych podatków.
Kaczor2021.10.24 18:14
Czy to prawda że Tusk tak naprawdę nazywa się Kuklinowski ?
JeszczeKuźmiukowiBłotoNaGumofilcachNieZaschło2021.10.24 18:08
Gdyby nie Tusk, wsioch Kuźmiuk nadal podcierałby się łopianem za stodołą, a nie przebierał się za eksperta w Kurwizji. Gdyby nie Wałęsa, Wyszkowski dalej byłby smarowaczem suwnic po siedmiu klasach wieczorowej podstawówki, a nie klaunem w jakiejś państwowej radzie nadzorczej
Agencja Kosmiczna2021.10.24 17:56
Kuźmiuk, my chcemy lockdown, my chcemy lockdown, miski ryżu i większej inflacji!! 300 dni lockdownów to było za krótko.
Agencja Kosmiczna2021.10.24 17:53
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
Agencja Kosmiczna2021.10.24 17:50
— Nie znam obowiązków pani minister, mam nadzieję, że na tym stanowisku się sprawdzi. Mam nadzieję, że wywiąże się ze swoich obowiązków — powiedziała Anna Zalewska. Gdy prowadzący Andrzej Stankiewicz wyjaśnił, że będą to "kierowanie polityką kosmiczną i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego", obecna w studiu posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska wybuchnęła śmiechem. Z kolei poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk dodawał: "Myślę, że będzie wielka rakieta, która wszystkich polityków PiS-u może wysłać w kosmos". — Wylądujcie na Ziemi, wróćcie z kosmosu — apelował do PiS Michał Kobosko z Polski 2050. Ministerstwo Rozwoju i Technologii o nominacji Semeniuk na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej poinformowało w sobotę. Priorytetami dla przewodniczącej będą: kreowanie polityki kosmicznej, realizacja zadań wynikających z Polskiej Strategii Kosmicznej przyjętej przez rząd w 2017 r. i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego. Semeniuk jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Ponadto, ukończyła studium dla przyszłych liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. "Zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną skoncentrowanie funkcji zarządczej i koordynacyjnej znajduje się w rękach Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odpowiadającego za całokształt polityki kosmicznej, przy jednoczesnym zapewnieniu współpracy z innymi resortami oraz partnerami. Polska Agencja Kosmiczna wspiera w tych działaniach MRiT" - wyjaśniono w komunikacie. Dodano, że do najważniejszych zadań Polskiej Agencji Kosmicznej należy m.in. wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki, wspieranie polskiego przemysłu w celu zwiększenia jego konkurencyjności na rynku europejskim i pozyskiwania przez krajowe firmy kontraktów organizacji międzynarodowych, zwłaszcza Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej. Agencja odpowiada ponadto za przygotowanie i implementację Krajowego Programu Kosmicznego. Ma też działać na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, m.in. w rolnictwie, leśnictwie, transporcie lądowym i morskim, monitoringu środowiska, zarządzaniu kryzysowym czy prognozowaniu pogody.
Falsus in uno, falsus in omnibus2021.10.24 17:49
­
SDB2021.10.24 17:49
…a gdzie jest ten „tlusty leb“ Herr zdradek sikorsky?
Alojzy Cedzidło2021.10.24 17:51
Tłusty łeb to Kempa, kradziejka.
Agencja Kosmiczna2021.10.24 17:47
— Nie znam obowiązków pani minister, mam nadzieję, że na tym stanowisku się sprawdzi. Mam nadzieję, że wywiąże się ze swoich obowiązków — powiedziała Anna Zalewska. Gdy prowadzący Andrzej Stankiewicz wyjaśnił, że będą to "kierowanie polityką kosmiczną i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego", obecna w studiu posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska wybuchnęła śmiechem. Z kolei poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk dodawał: "Myślę, że będzie wielka rakieta, która wszystkich polityków PiS-u może wysłać w kosmos". — Wylądujcie na Ziemi, wróćcie z kosmosu — apelował do PiS Michał Kobosko z Polski 2050. Ministerstwo Rozwoju i Technologii o nominacji Semeniuk na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej poinformowało w sobotę. Priorytetami dla przewodniczącej będą: kreowanie polityki kosmicznej, realizacja zadań wynikających z Polskiej Strategii Kosmicznej przyjętej przez rząd w 2017 r. i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego. Semeniuk jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Ponadto, ukończyła studium dla przyszłych liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. "Zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną skoncentrowanie funkcji zarządczej i koordynacyjnej znajduje się w rękach Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odpowiadającego za całokształt polityki kosmicznej, przy jednoczesnym zapewnieniu współpracy z innymi resortami oraz partnerami. Polska Agencja Kosmiczna wspiera w tych działaniach MRiT" - wyjaśniono w komunikacie. Dodano, że do najważniejszych zadań Polskiej Agencji Kosmicznej należy m.in. wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki, wspieranie polskiego przemysłu w celu zwiększenia jego konkurencyjności na rynku europejskim i pozyskiwania przez krajowe firmy kontraktów organizacji międzynarodowych, zwłaszcza Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej. Agencja odpowiada ponadto za przygotowanie i implementację Krajowego Programu Kosmicznego. Ma też działać na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, m.in. w rolnictwie, leśnictwie, transporcie lądowym i morskim, monitoringu środowiska, zarządzaniu kryzysowym czy prognozowaniu pogody.
zdrajcy2021.10.24 17:43
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf ze mną, LUCYFEREM, jak Twardowski. A ja Lucyfer się nazywam Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
zdrajcy2021.10.24 17:40
Przy najwyzszej w Europie gestosci zaludnienia efekty liberalnego podejscia Holendrow przy rekordowej 1 fali to bylo 3100 hospitalizacji, w Szwecji 2900 w 2 fali.... U nas musieli zamykac lasy i pol gospodarki a wyborcy PIS chwalili ze mają najlepszy rzad od czasow Adolfa................. Gastronomia miala 279, a silownia fitnes 298dni lockdownu.... Byly tez ciagle zamkniete galerie handlowe, hotele, szkoly, sklepy meblowe, budowlane, kina, teatry, fryzjerzy, kosmetyczki, stoki, obiekty sportowe itd......... Nie bylo w historii wiekszych zdrajcow od PiS. Dzis mamy dane kliniczne szczepieni/placebo oraz populacyjne z calego swiata wiec nie przejdzie poza wyborcow PIS ze wszyscy falszuja statystyki. PO na kolanach pomagala PISowi by dewastacji kraju, ale nie oni byli decyzyjni i nie oni beda opisani w ksiazkach jako zdrajcy. https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
You don't speak, write & understand2021.10.24 17:45
one fucking word of English, you DUMB FUCK, kike! SO?! What's your fucking point ASSHOLE?!
Anonim2021.10.24 17:52
Wiesz ze z perspektywy czasu wyszedles na najwiekszego idiote i najwieksza curwe na frondzie?
Po 11 ... kefas ...precz_z_komunia2021.10.24 17:34
"Dekrety katolika Bieruta to najświętsze prawo dla stalinowców PiSowskich :-)" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
kefas2021.10.24 17:26
za to ludzki pan z Żoliborza z bandą pisowieckich akolitów oddaje Polskę w objęcia putinowskiej Rosji.
Anonim2021.10.24 17:39
raz dwa trzy j**** zdradzieckie czerwone psy!!!
Panie Kuźmiuk!2021.10.24 17:21
Nie masz Pan nawet pojęcia jaką prawdę Pan piszesz o Tusku i jego poczynaniach! ---- Chyba przez delikatność, nie wspomniał Pan o rządach /aferach/Tuska w ..."tym kraju", bo tak Tusk przecież nazywał naszą Ojczyznę! --- Nie napisał Pan, jak Tusk mówił o Polsce w mediach, że: "...polskość to nienormalność..."! Dziwne, że Tusk teraz chce w naszej Polsce rządzić!!! Nie wstyd mu?? Skąd on oczy od wstydu pożyczy?!!!
nil2021.10.24 17:12
Tusk szkodzi ...? Niemcy są odmiennego zdania.
Putin lubi2021.10.24 17:34
to co robi Kaczyński
WONtusk2021.10.24 17:02
raz dwa trzy ***** zdradzieckie peowskie ,pslowskie lewackie czerone psy!!!
442021.10.24 16:59
"Szkodził, szkodzi i będzie szkodził Polsce" - Dlaczego? - Ponieważ szkodnictwo nie wymaga przygotowania, nakładów pracy, poświęcenia. Najczęściej szkodzą ludzie zachłanni i prymitywni.
POwska świnio !2021.10.24 17:15
Ojca Rydzyka i Pana Kaczyńskiego zostaw w spokoju ! Zobacz jak kradło PO !
EWA2021.10.24 16:52
Sakramencko mądry ten Kuśmiuk...Czy jakoś tak..
Anonim2021.10.24 16:43
Skąd w pisie tyle debili? Niektórzy się mienią tytułami naukowymi ! Żenada !
marian2021.10.24 16:51
Jarek ma szczególną zdolność przyciągania idiotów.
?2021.10.24 16:56
A jakieś konkrety? nieprawdę mówi? dlaczego debil? a może to ty jesteś debilem?
z2021.10.24 18:34
tven-u,nie kumasz?
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.24 16:40
Kuźmiuk a kim ty jesteś w porównaniu z Tuskiem ? Nikim
Anonim2021.10.24 16:49
w porównaniu z Tuskiem to Kuźmiuk jest Polakiem, posłem RP który reprezentuje sprawy polskie a nie niemieckie
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.24 16:39
kuźmiuk PiSdowata kreaturo wytrzyj nos bo masz ubabrany w czymś brązowym! aa to tylko kacze gwno, to już wiadomo gdzie trzymasz nochal zyebie...
Po 11 ...2021.10.24 16:39
Tusk o Kaczyńskim: Smrodził, smrodzi i będzie smrodził w Polsce.
Nie, nie, nie .... Jesteś w błędzie!2021.10.24 16:56
To tak o żydach, niemal na wszystkich kontynentach, mówią, piszą i dezynfekcją po nich pomieszczenia.
Piotr Nowak2021.10.24 16:35
Rezolucje PE (Parlamentu Europejskiego) przeciwko Polsce, to bezpardonowa walka lewicowych i lewacko-liberalnych europosłów z Polski (PO, Lewica, PSL). Oni sieją stały zamęt, jątrzą, kłamią, bo tu, za granicą, upatrują drogi w walce o koryto. W walce oczywiście niedemokratycznej chcąc obalić polski rząd siłą. Po 8 latach ich rządów i katastrofy kraju Polacy ich już nie chcą, a zatem wyborów już nie wygrają. Mogą liczyć jedynie na ulicę i zagranicę ! Obaliliśmy komunizm, ale zbrodniarze komunistyczni pozostali w Polsce. To oni wrzucili Polskę w łajno, jakim jest UE, by tam mieć pole do walki przeciwko polskiemu rządowi. Europosłowie z innych krajów Europy mówią, że mają już dość tych debat dotyczących Polski i tych skandalicznych rezolucji przygotowanych przez zdrajców Narodu Polskiego ! Ale ci z innych krajów Europy nie protestują, bo zajmując się stale Polską mają spokój z problemami swoich krajów. To komunistyczni zbrodniarze, którzy należeli do PZPR, postkomuniści i lewaccy-liberałowie z PO i PSL walczą przeciwko „własnej” Ojczyźnie !!! To nie są Polacy ! Oni mają szacunek dla obcych, pogardę dla swoich !!!