01.08.21, 07:31fot. Screenshot/ youtube/Radio ZET

Kwaśniewski: każdy rok rządów PiS bardziej wykreśla Tuska z historii

- Tusk walczy w istocie o siebie, dlatego że każdy dodatkowy rok rządów PiS-u, oznacza wykreślanie Donalda Tuska z historii - stwierdził Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Wprost. Jego słowa zdziwiły Leszka Millera, znanego z wychwalania Tuska. Nie są także tajemnicą jego dość oziębłe stosunki z Kwaśniewskim.

- On tutaj ma silną motywację, której ja nie mam - dodał Kwaśniewski, odnosząc się do działań Tuska.

Były prezydent wątpi jednak w to, że Platforma pod wodzą Tuska wygra wybory.

- Zwycięstwa? Trudno sobie to wyobrazić - stwierdził.

Ponadto w ocenie Kwaśniewskiego w Polsce obóz konserwatywno-eurosceptyczny ma po prostu więcej zwolenników i Tuskowi nie uda się odwrócić tej proporcji.

- Dla Platformy Obywatelskiej powrót Tuska jest w jakimś sensie zbawienny. Czy to wystarczy Platformie do wygrania? Nie. Musi zostać wykonana ogromna praca. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że z jednej strony mamy Polskę konserwatywną, eurosceptyczną, a z drugiej progresywną, euroentuzjastyczną. Te siły zdają się być wyrównane pół na pół, ale mam wrażenie, obserwując zresztą wszystkie ostatnie wybory, że ciągle lekka przewaga jest po stronie tego obozu konserwatywnego, czyli w obecnych realiach PiS-u, Konfederacji plus innych drobiazgów. Po prostu, obiektywnie rzecz ujmując, mają w Polsce więcej głosów. Czy akurat Tuskowi uda się zmienić te proporcje? Nie sądzę - stwierdził.

Krytyczne słowa wobec Tuska nie spodobały się Millerowi.

"Kwaśniewski: „Tusk walczy w istocie o siebie, dlatego że każdy dodatkowy rok rządów PiS-u, oznacza wykreślanie Tuska z historii”. Dobre sobie. Polityk, który był premierem, potem szefem RE i przew. największej partii europejskiej będzie wymazany z historii. Upał czy coś innego?" - napisał Miller na Twitterze.

jkg/wprost, twitter


Komentarze

Anonim2021.08.2 14:52
Panie Kwaśniewski współczuję - ile ominęło was kieszonkowego - bo "poszło" na 500 +, 13 emerytury, a ile nie poszło na złodziei wat ! - współczuję, aż łza się w oku kręci. !
Filip2021.08.2 12:48
Jarosław Kaczyński postanowił zdjąć maskę demokraty i pójść drogą Orbana oraz Putina. Suwerenność rozumie tak jak Putin – jako nieograniczoną, własną władzę. Tymczasem sytuacja polityczna PiS wydaje się bardzo trudna. Notowania partii spadły do poziomu poniżej wymaganej w Sejmie większości. Polski Ład nie odwrócił negatywnego trendu sondaży. Kolejne obietnice socjalne przestały działać, a to był przecież podstawowy mechanizm zdobycia i utrzymania władzy. Jesienią czeka nas kolejna fala pandemii i rząd jest wobec niej bezradny. Kaczyński nie ma wyjścia: albo zaostrzy kurs na dyktaturę używając wszystkich zdobytych do tej pory środków, albo pożegna się z władzą. Prezes niejednokrotnie mówił, że kluczem do władzy są media. To media „kształtują rzeczywistość”. „Frontalne ataki medialne” były kłodą rzucaną pod nogi jego rządów. „Równowagą w mediach” PiS usprawiedliwiał faktyczną prywatyzację TVP, która z telewizji publicznej stała się tubą partyjnej propagandy. Jeśli rozmywają się szanse na wygraną w uczciwych wyborach, to trzeba zmienić „rzeczywistość medialną”, by w tej nowej „rzeczywistości” wybory jednak wygrać. Czasu zostało mało – dwa lata.
Aldona2021.08.2 5:39
Miller typowy sprzedajny bezpaństwowiec SPRZEDAWCZYK I INFORMATOR CIA Kwasniewski doradca ukrainskich przekrętasów i alkoholik grają volksdeutchem w cymbergaja jeden jak zły żyd a drugi jako dobry żyd . A wszystko zostaje w judeo-komunie neoliberalnej
Filip2021.08.2 5:02
Na każdym froncie otwartym przez Kaczyńskiego PiS ponosi klęskę, za którą niestety płaci Polska. Polexit jest nieuniknioną konsekwencją wyboru takiej drogi. Kaczyński znalazł się przed diabelską z punktu widzenia jego interesów alternatywą. Niestosowanie się do kolejnych orzeczeń europejskich trybunałów, jawne łamanie traktatów europejskich, które Polska (także pod rządami braci Kaczyńskich) ratyfikowała, będzie oznaczać gigantyczne kary finansowe, łącznie z ryzykiem pozbawienia Polski środków unijnych zarówno z Funduszu Odbudowy, jak też z bieżącego budżetu UE. Ustąpienie Unii w sprawie praworządności oznacza obudowę w Polsce niezawisłych sądów i koniec władzy Kaczyńskiego.
PRANIE MÓZGÓW "CIEMNEMU LUDOWI"2021.08.2 5:41
Ludziom z prowincji nie da się tego wytłumaczyć, nie są w stanie tego zrozumieć. Mają mały upośledzony móżdżek
olo2021.08.3 19:44
To zydowskie gminy w Polsce to prowincja?
Piotr2021.08.2 6:25
Zanim zaczniesz pisac takie jednostronne komentarze zapoznaj sie ze wszystkimi aspektami sprawy. Jezeli jestes tylko zwolennikiem jednej strony politycznej , a nie zwolennikiem obiektywnej prawdy nigdy Twoje komentarz nie beda wiarygodne. Piszesz to co chce wmowic Polakom KE, TSUE z Tuskiem na czele. Moze najpierw bys sprawdzil czy faktycznie Polska lamie prawo czy moze KE z TSUE rozszerza swoje uprawnienia wbrew podpisanym traktatom. Podajac konkretne przyklady Twoj komentarz bedzie bardziej prawdziwy i bezstronny. Spruboj napisac cos samodzielnie i bezstronnie opierajac swoj komentarz na faktach , a nie na grze politycznej i masowym ataku na Polske.
Filip2021.08.2 6:44
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Izba Dyscyplinarna przy Sądzie Najwyższym łamie konstytucyjnie określony trójpodział władzy i niezawisłość sędziów, jest sprzeczna z Konstytucją i prawem europejskim. Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do badania kompetencji Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. W Trybunale Konstytucyjnym zasiadają nielegalnie wybrani dublerzy. W traktacie akcesyjnym Polska wstępując do UE zobowiązała się przestrzegać praworządność. Mgr Julia Przyłębska została wybrana Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, żeby ustawy sprzeczne z Konstytucją uznać za zgodne. Jestem prawnikiem i zdałem egzamin z prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie Warszawskim. Możesz w google wpisać hasło; "delikty konstytucyjne PiS-u i Andrzeja Dudy" i przeczytać.
Lechu K..- "filipie"!2021.08.2 15:30
Proszę przestań w końcu wklejać codziennie te same wpisy! Ten wpis też już codziennie tu dajesz, w różnych nickach!!.... To się nie da wytrzymać! Zbiera się wręcz na wymioty!... Czy na nic dobrego cię nie stać?... Nic nie umiesz napisać?! Płacą ci od byle jakiej sztuki?
Filip2021.08.2 15:33
Używam tylko swojego nicku "Filip". Ktoś podszywa się i używa mojego nicku.
wieńczysław2021.08.2 4:50
Nikt się nie nabierze na homilie wygłaszane przez Tuska. To zimny i cyniczny osobnik, który gardząc polskością jednocześnie próbuje coś ugrać dla siebie. To nie Polak, lecz zdrajca i takimi się otacza. Oni szkodzą naszemu krajowi donosząc i opluwając go. Działają na rzecz naszych wrogów
Skrzypek na dachu2021.08.1 20:42
Zapomnialem o tym obrzydliwym eskimoskim klamczuchu .
katolik2021.08.1 20:18
POLSCY KSIĘŻA PROBOSZCZOWIE, jak volksdojcze, jak wam nie wstyd przed Bogiem i ludzmi, że z ambon nawołujecie do szczepień i pozwalacie na tworzenie przy Domu Boga- działań samego szatana, morderstwa wiernych chemią genetyczną
katolik2021.08.1 20:12
ABP Gądecki kolaboruje z sSPIS nazisto- masonami i Ksieża tez, z ambon zachęcają do samobójstwa wiernych chemią genetyczną. Czyli jak Abp Gądecki zapisał się do partii nazistów SSPIS, to Księża zrobili to samo.
katolik2021.08.1 20:10
MĄDRY i OŚWIECONY DUCHEM ŚW. KSIADZ: ,,Antyszczepionkowym podejściem wyróżnił się między innymi proboszcz z parafii w Gromnikach. Ostatnio duchowny zabronił rozstawiania punktu szczepień pod jego kościołem.-- Ksiądz jako Ksiadz i jako facet ma odwagę moralną i przeciwstawił się nazizmowi, mordowaniu Polaków chemią, na co nie stac było Abp Gądeckiego. Wielu księży z ambon czyta ołoszenia zachecajace do dokonania samobójstwa. KSIĘZA bierzcie przykład z Proboszcza z w GROMNIKACH!!
PRAWDA2021.08.1 19:36
Kazdy Polak odaje ------Serce dla Ukochanej ---Wiara dla Boga ---Życie dla Ojczyzny ---
Skrzypek na dachu2021.08.1 19:16
Stolzman sam sie skreslil w ten dzien kiedy wstapil do PZPR .
waldeberg2021.08.1 19:12
Po dekadach eksperymentów polskie społeczeństwo dojrzało i stawia na te ugrupowanie, nie patrząc na ideolo, które sprawniej rządzi. Przestały się liczyć słowa, czyli sztuczki spin doktorów, UE straciła swój powab, decyduje teraz pragmatyka. A tzw Totalna Niedyspozycja RZĄDZIĆ SPRAWNIE NIE POTRAFI. Jedyną swoja szansę upatruje w działaniach Berlina zarządzającego UE i dlatego nawet nie przedstawiają żadnego spójnego programu. Naród już wie, że i tak go nie zrealizują!
basetla2021.08.1 18:31
no to sie Frondzie trafił autorytet
Anonim2021.08.1 18:56
i co dalej chłoptasiu ...?
Filip matis892021.08.1 16:47
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Ich historia2021.08.1 16:49
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Człek2021.08.1 16:30
Mam wrażenie że każdy rok rządów PiS wykreśla tę partię z historii...
Józef2021.08.1 17:10
Cymbalista?
Filip2021.08.1 15:40
Sztab wyborczy Patryka Jakiego w czasie wyborów samorządowych wyemitował w telewizji film pokazując płaczącego Donalda Tuska. Komentarz do filmu stwierdzał, że Donald Tusk płacze po przegranym meczu drużyny niemieckiej. Film został nakręcony w czasie pogrzebu jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Donald Tusk publicznie zapowiedział złożenie pozwu w sądzie. Patryk Jaki przestraszony ewentualnym wniesieniem pozwu, zatelefonował do Donalda Tuska i go przeprosił. Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło, do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. W parlamencie UE to ewenement, żeby rząd głosował przeciwko własnemu obywatelowi. Chcąc uzasadnić to głosowanie propaganda pisowska zarzuciła Donaldowi Tuskowi "zdradę", choć nie potrafiła określić na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Komisja sejmowa wzywała na przesłuchania Donalda Tuska w sprawie luki VAT-wskiej. W 2007 roku kiedy premierem był Jarosław Kaczyński jedynym krajem w UE, który miał lukę VAT-wską większą od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Komisja sejmowa ds afery Amber Gold wzywała na przesłuchania Michała Tuska syna Donalda. Małgorzata Wassermann cytowała publicznie zeznania przestępcy dotyczące Michała Tuska wiedząc, że są nieprawdziwe, bo już wcześniej były sprawdzone. Jednocześnie ilość afer z udziałem polityków z PiS-u przebiła wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Żadna afera z udziałem polityków związanych z PiS-em nie została rozliczona przez Zbigniewa Ziobrę. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Propaganda pisowska wymyśla kolejne pomówienia na Donalda Tuska, przekraczające granicę absurdu. Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce przejąć TVN, żeby odciąć wyborców od niekorzystnych dla siebie informacji. W przypadku przejęcia przez PiS TVN-u nasz kraj w wyniku arbitrażu międzynarodowego zapłaci wysokie odszkodowanie, z naszych podatków. Każdy rok rządów PiS-u, to kolejne straty dla naszego kraju, zarówno materialne jak i wizerunkowe.
ech, te konopie!!2021.08.1 16:04
znowu się znitrasiłeś i p..dolisz! tusk nie płakał nad ofiarami zamachu smoleńskiego! ON nad ciałami ofiar tej zbrodni ocierał się o Putina i przybijał z nim żółwiki!!
Filip2021.08.1 18:02
Powtarzasz kłamstwa propagandy pisowskiej!!!! Lech Kaczyński chciał sam decydować o lądowaniu w Smoleńsku, wiadomo z jakim skutkiem!!!! Organizacją lotu do Smoleńska zajmował się Jacek Sasin. Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach, ale powołał podkomisję, żeby okłamywać mniej inteligentnych!!!
abc2021.08.1 19:56
Gazeta wyborcza byłaby dumna. Skoro tak bardzo kłamliwy zjazd na zamach w Smoleńsku to o czym świadczą wyniki badań w niezależnych międzynarodowych laboratoriach od wypadków lotniczych w USA i we Włoszech. A najlepszym dowodem co do p.Tuska jest jego jako ówczesnego premiera decyzja o przekazaniu śledztwa Rosjanom. Czyżby o tym nie było wiadomo ? wszak to były kruczki prawne - tak ulubiony aspekt przeciwko PIS które wtedy były roztrząsane przez wybitnych prawników. Powinno być niezależne śledztwo w tej sprawie. Czyżby fanów Tuska cechowała mówiąc łagodnie "wybiórczość"? Czy (pomimo tych kilkaset afer z czasów Tuska) nie jest wystarczająca afera Amber Gold ? Olbrzymie plakaty reklamowe w centrum dużych miast. Potem te długie kolejki kogo ? emerytów do biur Amber Gold po odzyskanie tych marnych groszy. I to było dobrze zarządzane państwo? oj jest tego znacznie więcej. Natomiast rządy PIS są zupełnie inne - lepsze dla kraju i obywateli i jest na to mnóstwo przykładów.
gość2021.08.1 19:58
Jeden wielki stek kłamstw o czym doskonale wiesz
Filip z Konopii2021.08.2 5:47
Filip masz lekkie pióro jedź że ty do Hollywood może cię tam z więzienia Weinstein zwerbuje bedziesz mu scenariusze na Polske pisał . Możesz tez dalej siedzieć w konopiach i jarać (podobno suszone paprocie z kałem borsuka dużo lepsze)
Lechu - Filipku!... Zamknij się w końcu!2021.08.2 15:37
Wyskoczyłeś znów ..."JAK FILIP Z KONOPI"!... PYTAM ILE RAZY TO JESZCZE BĘDZIESZ WKLEJAŁ!... TU SĄ SAME POWTÓRKI STARYCH TWOICH WPISÓW! ... ODWAL SIĘ OD NAS, PEDZIU!... IDŹ NA SWOJE STRONY!...
Otóż, Kwaśniewski mówi prawdę!2021.08.1 15:23
Chociaż nie lubię Kwaśniewskiego, to myslę ,że ma rację!. Tusek już nie będzie rządził!... Za bardzo pamiętamy co zrobił z Polską, jak gospodarkę wyprzedał za grosze! ... Jak rozwalił Stocznie..! Jak narobili bardzo wiele Afer...! Jak ten Tusk śmie teraz nam Polakom w oczy spojrzeć?? ---- POLAKIEM SIĘ JEST, A NA ZAJMOWANYCH URZĘDZIE TYLKO SIĘ BYWA...! Co z tego że Tusk był w UE na "stołku"?... Co dobrego dla Polski tam zrobił!??? ---- Samo zło...! Więc o czym ten Miller.... tu pisze!???
Anonim2021.08.1 15:12
https://wiesci24.pl/2020/02/04/ojciec-szefa-gazety-polskiej-sluzyl-moskwie-ujawniamy-akta-ipn/
Prawda2021.08.1 13:53
Rodzina --Dziadka z Wermachtu Brat --w Wermachcie szwagier w Wermachcie ==Brat szwagra w Wermachcie ----- Typowi Karierowicze po Trupach i do CELU ===
Babka klozetowa2021.08.1 13:34
Na mój chłopski rozum to Tusk sam się wykreślił z Historii - służalstwem i wazeliniarstwem wobec Niemców i biurokratów z Brukselki. Postrzegany jest jako Volksdeutsch. A jako karierowicz i krętacz też nie zasługuje na miejsce w Historii. Ale pijaczyna Kwaśniewski to ekspert nominowany przez wiadomy układ, pewnie wie lepiej.
Jurek2021.08.1 15:25
I tu sie z tobą zgadzam
dobrze gada! polać mu! :)2021.08.1 13:17
"W świecie wegan, transwestytów, feministek, aborcjonistek, antyszczepionkowców, bezglutenowców itd.dobrze jest być zwykłym alkoholikiem. " /A.Kwaśniewski/
gość2021.08.1 13:01
Polski Ład contra tuski jad ...
matis892021.08.1 12:51
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Dzisiaj niedziela2021.08.1 13:03
a w kościele byłeś "katoliku"?
skoro niedziela....2021.08.2 6:33
... to ty par chu pewnie już po szabasie, zatem wyluzuj i wyjdź spod chałata rabe, bo bełkoczesz jak zaczadzony !
Skrzypek na dachu2021.08.1 12:41
Dosc juz tego ciagle pijanego eskimosa .
Mała162021.08.1 12:40
Nie jestem przekonany że Obóz "prawicowy" wygra. Mnóstwo młodych pójdzie zagłosować nawet na diabła, aby tylko przeciwko PIS. Tak działa zmiękczenie mózgu. Nawet jeśli wygrają to nie na tyle żeby stworzyć Rząd. Takie mam obawy.
Skrzypek na dachu2021.08.1 12:48
Brawo Konfederacja . PiS PSL Lewica i PO to jedno i to same zlo , Konfederacja ma racje .
e.ty!"Skrzypek.." ze smykiem bez skórki!2021.08.1 13:22
"konfederacja", to żyd na żydzie! zatem wyp...dalaj icek do tego OzjaszowegoJKM & BraŁnowego KIBUCU! i przestań tu smrodzić swoimi koszernymi pievdamI!!
B522021.08.1 14:06
niema lepszej pały na lewactwo i czerwoną szarańczę jak PISiory jak znasz daj znać chyba że czekasz na powrót czerwonej szarańczy
Marcin2021.08.1 12:09
Drogi panie sekretarzu PZPR! Były w Polsce tysiące, od Targowicy, po pana partię, ludzi zajmujących wysokie stanowiska. Kto o nich pamięta Poczytaj towarzyszu pamiętniki Lelewela, Skarbka, Zajączka. Tam dowiesz sie jak kończą zaprzańcy.
kasikas2021.08.1 11:50
w rio specjalista analizuje i sprawdza pracę skarbnika i rady,,,a zarabia o połowe mniej od tych których nadzoruje,,,to jest anomalia,,,która ciągnie się latami,,, PO nie umiało tego zmienić a teraz Pis też nie umie.....choć obiecywał ,że w budzętówce takich anomalii już nie będzie...
Anonim2021.08.1 11:30
Wojna Polsko-Polska, Polaka z Polakiem, ma za zadanie odwrócić uwagę od walki Żydów z Folksdojczami, od rządu nad duszami? i wyprzedaży Polski i polskości?
Skrzypek na dachu2021.08.1 12:51
No jak co to znowu polskojezyczne eskimosi zaczynaja z Polakami .
Kwadrat2021.08.1 11:28
Gdyby niemcy miały doopę... to Her Ryży byłby najambitniejszym w historii dupowłazem.
Obiektywny2021.08.1 11:22
TYLKO POLEXIT!!!! DOSĆ PANOSZENIA SIE SZWABSKICH ŚWIŃ ZŁODZIEI MORDERCÓW POLSCE I NAJLEPIEJ W CAŁEJ EUROPIE ANGLIA ZROZUMIAŁA OLAŁA TEN JEWROKOŁCHOZ
Adolf2021.08.1 11:11
Nasz "Oscar" na zawsze POzostanie w historii Niemiec !
olo2021.08.1 11:20
I "Balbina" będzie wPiSana w historię Rosji za rozbicie UE.
Jazzz2021.08.1 11:07
Towarzyszu Kwaśniewski, Tusk się sam wykreślił z historii Polski. Robił to przez wiele lat systematycznie, z konsekwencją i uporem. Nie jest żadną tajemnicą że dostał stanowisko w strukturach unijnych, od Niemców, w nagrodę. Bo to że nie jest wybitnym politykiem widać codziennie, szczególne teraz po powrocie. Jest słabiutki, wraca po wielu latach i ... nic nowego. Żadnego pomysłu, same stare wyświechtane frazesy. To widoczny regres.
Krzysztof2021.08.1 10:40
Fronda nawet Trynkiewicza albo Nergala by zacytowała gdyby powiedzieli JEDNO słowo przeciw Tuskowi. Ależ jest nienawiść do Tuska,że NIC nie powstrzyma tego portalu "katolickiego"(cudzysłów nie bez znaczenia)
Dam2021.08.1 10:58
Fronda niejednokrotnie używała Rosji, jako przykładu (np. co robi w sprawie ekologów albo LGBT), więc jak najbardziej się z tobą zgadzam. Raz też dali muzułmanina z WB z 11 dzieci żyjącego z socjalu jako przykład "idźcie i rozmnażajcie się"
Anonim2021.08.1 10:37
Komunista A. Kwaśnieski z domu Stolzman? Żyd przeciwko Żydowi? Upał czy coś innego?
Kaligula2021.08.1 10:28
....Stolzmana suszy...........znowu siedzi na bruku i zebrze.........aby ktos na niego uwage zwrocil .....
Maciej2021.08.1 10:24
Towarzysz Aleksander Kwaśniewski = T.W. "ALEK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tom Bombadil2021.08.1 10:17
No i co? Jak się rzuci picie, to i gada się rozsądnie.
Anonim2021.08.1 22:26
Nie tylko on,nie tylko,chociaż ja nie byłam,ale raz musiałam się tłumaczyć, w ciągu 3 dni wyrosła mi kepka siwych włosów, chociaż byłam mloda
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.1 10:12
Nic nie trwa wiecznie, w końcu nierząd PiSd się skończy, a wtedy za to co narobili zemsta będzie słodka. Bez zakładników.
***2021.08.1 10:18
Żebyś nie zafajdał gaci...(ze złości), po następnych wyborach.
Polak Dumny AntyLGBT2021.08.1 10:35
Nic nie trwa wiecznie, w końcu Tusk się skończy, a wtedy za to co narobili zemsta będzie słodka. Bez zakładników. PS; lempart do wariatkowa trafi.
Viking2021.08.1 11:24
No właśnie nic nie trwa wiecznie l;gbt żydowska unia pedofilski israelek to wszystko i wasza lichwa przestanie na zawsze istnieć
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.1 11:28
LGBT nigdy nie przestaną istnieć. Ta społeczność jest od zarania dziejów, starsza od waszego kościoła i go też przeminie. Kościoła nie będzie LGBT będą.
B522021.08.1 14:18
nie bądź taki pewny technika w dziedzinie szczepień postępuje i może się okazać że i ty zostaniesz wyleczony chwycą zaszczepią i przestaniesz gustować w cudzym odbycie
B522021.08.1 14:14
panie GEJU daj odpocząć komunie rządziła tym krajem od wyzwolenia i jest okrutnie zmęczona tłuste koty jak troszkę schudną to im to wyjdzie na zdrowie komuniści pewnie kiedyś powrócą ale mam nadzieję że już tego nie dożyję i tego samego wszystkim życzę oraz tobie
Mirek2021.08.1 9:56
Kwaśniewski ma rację ...ale nie do końca . Tusk doskonale wie że jest zdrajcą i szkodnikiem Polski i wie również że tak jak jego dziadek był w Wehrmachcie tak jemu jako jego wnukowi zostanie przypięta łatka zdrajcy smoleńskiego i polityka niemieckiego który szczuje przeciwko Polsce . Potomkowie Tuska będą obciążeni winami swojego ojca , dziadka i w dalszej kolejności pra - , pra - , pra - ...... . I jeszcze jedno . Niektórzy zazdroszczą Donaldowi Tuskowi jego stanowisk politycznych , wielkich apanaży itd . A ja jemu nic nie zazdroszczę . Wprost przeciwnie . Tusk nigdy nie powinien wchodzić do polityki choćby ze względów charakterologicznych . Jest mściwy , wredny i swoim działaniem wyrządził Polsce i swojej rodzinie ogromne szkody . Gdy Donalda Tuska już nie będzie to jego potomkowie będą obciążeni ogromnymi grzechami na przyszłość . "Potomek zdrajcy " to będzie łagodne określenie .
Anonim2021.08.1 9:31
Panie prezydencie Polacy poznali się na waszej robocie i to do czego doprowadzili wasi następcy POganie
Anonim2021.08.1 9:23
Tusk sam się już wykreślił mówiąc " jestem na etacie Niemiec"
Szczerbiec2021.08.1 11:25
robi lodziki tam ciapatym żydkom i mambo oraz starym szwabom
Olej2021.08.1 9:15
I ciebie również towarzyszu Stolzman.
"Tusk walczy w istocie o siebie"2021.08.1 9:12
Takich nam nie potrzeba!
katolik2021.08.1 8:31
Jaki jest poziom inteligencji i wiedzy o aktualnym stanie społeczno- politycznym, układach masonsko- nazistowskich Abp Gądeckiego, jeśli wszedł w układ z mordercami i jak oni nawołuje Polaków do dokonania samobójstwa chemią genetyczną, i nawet z ambon proboszczowie nawołują ludzi do dokonania sepuku chemią genetyczną. Jak napisał,, Cytat" tlenek grafenu w pseudoszczepionkach spowoduje paraliż, śmierć-- czy to do NARODU POLAKÓW przemawia, czy jeszcze nie dociera. Mordercy SSPIS i pseudoznachory , samorządowcy dający ogłoszenia w Kościołach, proboszczowie, Abp Gądecki - wszyscy oni mordują na całego Polaków, realizują plan mordu Billa Gatesa , sorosa szwaba. szwab powiedział, że nigdy ludzie nie zdejmą maseczek, będą bydłem, bo masoni tak chcą.
Józef Bonkzdupytuska2021.08.1 8:30
Gadanie ruskiego żyda przynajmniej w połowie żyda. Tusk sam się skreśla nie ukrywa nawet tego że jest rudy.
ala2021.08.1 8:57
Putin nie oddając wraku i skrzynek, który jest własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona. Każdemu, kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej.
AAAtomek2021.08.1 8:26
Dzień dobry. Jak tam podwyżki wynagrodzeń 5000zł+ dla katoprawicowych posłów, senatorów, ministrów, sekretarek i sekretarzy, rad nadzorczych, oraz ich dzieci, wnuków, synów i córek??? Będzie wyrównanie od stycznia?
B522021.08.1 9:37
zerwałeś się czerwony pajacu z tęczowej gumy a na to nie dostaniesz 500+
jak komuchh2021.08.1 8:25
o folks(wagen)dojcze - szczerze do buullu POplatfusa
Prawda2021.08.1 8:23
Dziadek z Wermachtu powinen zostać pod Sąd Polowy postawiOny ===Za Zdrade i Niszczenie Polskiego Przemyslu ==
gośc2021.08.1 8:59
A OFFE, VAT, katastrofa smoleńska, sprzedaż majątku polskiego za grosze.......
Wania Antonim2021.08.1 8:23
Kto jest Tusk
Makrela2021.08.1 8:21
Tusk to mój wierny piesek. Dałam mu rodowód i medale. Nie zezwalam na mówienie na niego złego słowa.
katolik2021.08.1 8:18
Wszyscy okazali się nazistowsko- masonskimi mendami mordującymi Polaków chemią genetyczną razem z Abp Gądeckim przewodniczącym Koscioła Katolickiego, bo Abp Polak się nie ujawnia, ale to ta sama klika bezmózgowa
Anonim2021.08.1 8:00
Redaktorzy Frondy są takimi samymi bezwartościowymi ludźmi jak Kwaśniewski ? To dlatego przytaczają wypowiedzi tego bezczelnego Żyda ? Jest dla nich autorytetem ?
bogdanus2021.08.1 7:54
Nawet Kwaśniewski nie ustrzegł się manipulacji formując słowo "eurosceptyczny". Każdy logicznie myślący wie że PIS nie chce wystąpić z UE a raczej chce ją zmienić.
diagnoza :2021.08.1 9:35
Eurosceptyczny rozumiany jako krytyczny wobec UE jaką jest ona dzisiaj, całkiem inna od tej do której wstępowaliśmy !!
Skrzypek na dachu2021.08.1 10:33
Niechec wobec zdemoralizowanej zbankrutowanej UE jest uzasadniona .