01.10.20, 11:40Fot. pixinio, domena publiczna

Laickie państwo? Nigdy! To błąd potępiony przez papieży

Komentarze

alle2020.10.1 17:23
laickie państwo to podstawa praworządności...gdzie każdy traktowany jest równo...ale laickie państwo wymaga ochrony bo zawsze wepchnie się jakiś świniak...katolik, islamista...który będzie wprowadzał swoje prawko tu i tam...a to gębunię zasłoń...a to w spódnicy chodź bo gender...
Polak2020.10.1 15:38
To że sekciarze potępiają system w którym są odcinani od publicznych pieniędzy nie powinno nikogo dziwić. Przytoczona tu argumentacja to doskonały powód by laickie państwo było jedyną formą funkcjonowania państwowości.
AAAtomek2020.10.1 14:38
Znowu muszę to napisać, że ja i prawdopodobnie kilkanaście milionów Polaków mają w d.. zdanie papieży.
Do pośredniaka byś w końcu poszedł.2020.10.1 14:30
j.w.
wacula2020.10.1 14:02
najlepsze państwo to byłoby na wzór ojca Rydzyka Podobnie bez kupowania, najlepiej BRAĆ
T2020.10.1 13:24
Laickie państwo zakłada wielość poglądów: chcesz być Katolikiem? Bądź sobie. Chcesz być Muzułmaninem? Bądź sobie. Póki nie przeszkadzasz inny. Państwo nie musi narzucać jednego sposobu myślenia wszystkim. Przekonanie, że państwo powinno być podporządkowane jednej ideologii (np. katolickiej) jest przekonaniem totalitarnym.
"jest przekonaniem totalitarnym."2020.10.1 13:52
Ideologia ateistyczna jest TOTALITARNA! Gardzi wierzącymi i ich prześladuje.
Ninel2020.10.1 13:56
To jest po prostu kłamstwo. Laickie państwo niczego takiego nie zakłada. Laickie państwo zawłaszcza całą sferę publiczną i ruguje z niej wszystkich niepodzielających Laickiego Światopoglądu, w szczególności rozpętuje trwałą nagonkę na Osoby Wierzące, opłaca "kulturę" katofobiczną lub inną antyreligijną, przymusowo poddaje dzieci osób wierzących antyreligijnej indoktrynacji. Państwo Laickie ledwie toleruje osoby wierzące, o ile chowają się w katakumbach i nie usiłują urządzać Życia Społecznego wg własnych norm, bo do tego mają wyłączność katofobi i laicy. Prawo jest stanowione wyłącznie wg norm Laickich, normy wszystkich osób inaczej myślących są instytucjonalnie podważane, niszczone i zakazywane. Przekonanie, że państwo powinno być podporządkowane jednej, Laicko-humanistycznej Ideologii jest przekonaniem totalitarnym.
Maria Błaszczyk2020.10.1 16:15
Nie no, niekoniecznie w katakumbach, ale rzeczywiście mają nie urządzać życia społecznego. chcesz niedzieli - czy soboty czy piątku - dla boga i rodziny - nie ma sprawy, ale pamiętaj, że dla większości ten bóg nic nie znaczy. Chcesz co roku mieć nowe dziecko - proszę uprzejmie, ale niektórzy z nas chcą mieć tylko dziesięcioro, pięcioro, dwoje lub nie mieć w ogóle. Itd. Nie potrzebujesz budować sobie katakumb, tylko o swoje normy dbaj sam. Nie jest rzeczą państwa promować zakazu antykoncepcji ani zakazu handlu w niedzielę - za swoją moralność odpowiadasz Ty i tylko Ty. Działa to oczywiście w drugą stronę - moja moralność nakazuje mi zbierać śmieci z lasu i nie jeść mięsa - ale nie zrzucam odpowiedzialności za to na państwo, tylko sama to ogarniam. Strasznie musisz być niepewny własnych przekonań, że oczekujesz, że ktoś za Ciebie zadba o to, byś był moralny dbając o życie społeczne uniemożliwiające Ci zakup prezerwatywy w niedzielę...
Ninel2020.10.1 17:11
Jak dotąd to właśnie dlatego dla "większości" na zachodzie "Bóg nic nie znaczy", bo zbydlęcone, laickie Państwo dekadami uprawia indoktrynację, politykę wykluczania osób wierzących i promowania najgorszego, laicko-zbrodniczego elementu. Polityka ta, gdzie Laicka Hołota narzuca zasady życia społecznego (i masowo gwałci dzieci w szkołach, bo dzieci zgwałcone są potulne, wycofane i bojaźliwe) prowadzi prosto do komunizmu - czyli systemu niewolniczego.
Maria Błaszczyk2020.10.1 17:39
No rzeczywiście... Zbydlęcone lewackie państwo winne jest temu, , że ludzie stworzyli na swój obraz i podobieństwo tysiące bogów na przestrzeni tysięcy lat, a na domiar nieszczęść Ziemia okazała się być elegancko sferyczna, teorii ewolucji nikt nie potrafi nawet naruszyć i wyszło na to, że choroby to nie efekt grzechów, tylko mają zupełnie inne przyczyny... Serio, tu chodzi o komunizm??? A dzieci są wycofane i bojaźliwe, gdy stosuje się wobec nich przemoc, tak przez Ciebie gloryfikowaną.
Anonim2020.10.1 18:50
Dzieci które były wychowywane tradycyjnie, jak należy, za pomocą kar fizycznych, nie są wycofane i bojaźliwe, czego dały dowód w Powstaniu Warszawskim, później w buntach przeciwko Komunistom, aż do Solidarności. Na dzisiejsze uniseksualne pierdoły nie potrzeba by było ZOMO, wystarczy głośniej krzyknąć, i już się rozpłaczą, bueee bueee mamaaaa bo on, bo on , bo on nazwał mnie... bueeee, on nazwał mnie ideologią bueeeee, bueeee, bueeeee, popełnię samobójstwo, bueee, bueee... I to by było wszystko w temacie przemocy i wycofania.
Maria Błaszczyk2020.10.1 20:37
Serio? No więc nie. Samobójcza śmierć dzieciaków w Powstaniu jest przejawem wielu różnych rzeczy, ale także destrukcyjnego oddziaływania przemocy. Namówienie dzieci, by szły bez broni walczyć z uzbrojonym wojskiem, nie jest trudne, różnica między dzieckiem a dorosłym jest taka między innymi, że gorzej ocenia konsekwencje swoich działań. Obaj moi dziadkowie jako dzieciaki brali udział w Powstaniu, więc wiem, jak oceniali to potem. Nie ma nic chwalebnego w bezsensownej śmierci - ani w bezsensownym zabijaniu. A nie wiem, gdzie widziałeś tego płaczącego osobnika z powodu nazwania do ideologią, ale to też chodzi o ofiary. To nie mnie nazwano, ale ja płaczę z tego powodu. Bo to chodzi o tę dziewczynkę z Kozienic. O tego chłopaka, właśnie odratowanego w Warszawie. Nie mam pojęcia, co masz przeciwko uznawaniu ich za ludzi, ale oni za to płacą wysoką cenę. Nie widzę w tym nic dobrego.
Anonim2020.10.1 23:33
Jak zwykle wyciągasz nieistotne dla istoty sprawy didaskalia, bo dla oceny jakości pokolenia nie jest istotny sens wojskowy powstania czy brak uzbrojenia czy odwaga Gimnazjalistów, a nie żadnych tam "dzieci". Sens jest taki, że pokolenie kolumbów było po prostu dzielne. A było między innymi dlatego, że chłopaki prali się na podwórkach a potem brali lanie w siedzenie. Tacy ludzie nie popełniają samobójstw od pierdnięcia, jak twoje człeki elgiebete. Żałosne, wychowaliście pokolenie nienadające się do życia poza cieplarnią.
Anonim2020.10.1 19:02
No i nie zapominaj, że dopóki społeczeństwa zachodu były wierzące (czy to po protestancku, czy to po katolicku) ich rozwój gospodarczy był spektakularny. Odkąd Nowe Pokolenie wybrało drogę pajacowania i lewakowania, rozwój trafił tzw szlag, przemysł został przeniesiony do Chin kontynentalnych, dług publiczny idzie w kosmos a same społeczeństwa wymierają w tempie budzącym szczery podziw. Zapewne nie wiesz, ale najwyższy dochód rozporządzalny, czyli obiektywna miara dobrobytu, na zachodzie (w tym w Holandii, co pięknie wykazał w analizie jeden z waszych Banków), osiągnął maximum w latach 70-80, a potem było już tylko gorzej, co rządy maskują zadłużeniem oraz z rabunkiem krajów europy centralnej (m.in. z zasobów ludzkich) i eksploatacją Chin - na co władze Chin się zgodziły, bo wiedzą, że na końcu tego procesu jest anihilacja całej zawszonej Unii Europejskiej. Jest zresztą cała masa dowodów i poszlak wskazujących bezspornie, że społeczeństwo lewaków może trwać ale tylko do momentu, gdy przeżrą oni wszystkie osiągalne zasoby, i zniszczą do reszty bazę ludzką i produkcyjną. Wkrótce, za raptem dekadę, czeka was wyniszczenie przez świadomych swojej roli przywódców muzułmańskich, którzy od lat konsekwentnie przemycają do Europy setki ton uzbrojenia, które posłuży do wymordowania zdegenerowanych białasów, gdy tylko siła bojowa mniejszości muzułmańskiej osiągnie wymagany próg. Będziemy się waszej zagładzie przypatrywać z bezpiecznej odległości.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński,2020.10.1 12:31
Żyd i wice kürwa w Loży Polin, dumny właściciel legitymacji PZPR-u, honorowy oficer SB z bogatą kartoteką w IPN, hmmm ... Zasłużył na WPIERRDOL... Ale z racji wieku ... niech go chüj strzeli naturalnie.
Darek2020.10.1 12:34
Sądząc po opisie to chyba jakiś minister w rządzie PiS, obecny lub były.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński,2020.10.1 12:49
Żyd i wice kürwa w Loży Polin, dumny właściciel legitymacji PZPR-u, honorowy oficer SB z bogatą kartoteką w IPN, hmmm ... Zasłużył na WPIERRDOL... Ale z racji wieku ... niech go chüj strzeli naturalnie.
Radio Kolor2020.10.1 12:27
Laickie. Jak najbardziej.
Maciek2020.10.1 12:24
Tylko, że nic nie można już z tym zrobić, powołań nie ma, większość młodego pokolenia odchodzi od kościoła, a w miejsce tych którzy wyjechali przyjeżdżają prawosławni, hindusi i buddyści. Jeszcze 20 lat i po KK...może nawet wczesniej.
Darek2020.10.1 11:51
Papieże potępiali też prawo kobiet do posiadania majątku, prawa wyborcze kobiet, ale nawet i mężczyzn, demokrację, wolność prasy, wolność wyznania, medycynę, w szczególności chirurgię, astronomię oraz wszystkie polskie powstania i dążenia niepodległościowe. Generalnie jeśli Kościół coś potępia to znaczy że jest to coś dobrego i służącego społeczeństwu.
Anonim2020.10.1 14:00
Prawa wyborcze to wyjątkowo obrzydliwa socjotechnika mająca zapewnić BEZKARNOŚĆ nawet najbardziej zdeprawowanym bandytom zarządzającym Państwem. Prawo wybierania sobie Kata. raz na cztery lata, nie czyni wolnym, tylko przeciwnie - pogłębia niewolę. Żadna, nawet najbardziej pazerna monarchia nie nakłada nowych licznych podatków tak łatwo i szybko jak "liberalny" parlament.
Maria Błaszczyk2020.10.1 16:19
No tak. Bo widzisz, w tym parlamencie zasiadają przedstawiciele ludzi. I ci ludzie chcą mieć autostrady, bezpieczeństwo energetyczne czy od bandziorów i respiratory. To kosztuje pieniądze. Monarcha, nawet jeśli ma jakiś dwór, zapewni sobie helikopter, generator prądu i ten respirator za dużo mniej pieniędzy niż wszyscy obywatele. Bo jest ich po prostu więcej. Stąd potrzeba więcej podatków.
Anonim2020.10.1 17:17
W parlamentach nie zasiadają żadni przedstawiciele ludzi. Weź zejdź na ziemię, jesteś dorosła. W Parlamentach zasiadają przedstawiciele obcych mocarstw, korporacji i banków. Ludzi - nigdy. Gdy przypadkiem trafi się jakaś partia ludowa, jest likwidowana w sposób mniej lub bardziej brutalny. Przykład: zlikwidowanie LPR i Samoobrony przez Kaczyńskiego (co zapowiedział on w Fundacji Batorego), zlikwidowanie Pima Fortuyna (Holandia), zlikwidowanie Jorga Haidera (Austria).
Maria Błaszczyk2020.10.1 17:48
Zwłaszcza Pima Fortuyna. Pim Fortuyn to musi być Twój idol, jak sądzę - przegięty gej z pieskami. A taki szczegół, że został zamordowany, myślisz, że nie miał znaczenia??? Chociaż właściwie Samoobrona jako partia ludowa też jest dość zabawna - z panm Lepperem na czele, jako trybunem ludowym... Co się na trybuna ludowego nadawał w przybliżeniu jak ja, do tego wspierana nie przez lud, a krwawego dyktatora, pana prezydento-premiero-samodzierżcę Rosji Putina. Zginął przez samobójstwo. Jörg Haider zginął pijany wracając z klubu gejowskiego, przekroczywszy dwukrotnie prędkość, co trudno nazwać "likwidacją", co najwyżej sam się zlikwidował, jak setki naszych rodaków co roku. Poważnie twierdzisz, ze jak ktoś po pijaku wjeżdża w słup, to dlatego, że komuś się jego poglądy nie podobają? niesamowite, zawsze miałąm wrażenie, że większość Polaków nie bardzo ma jakieś poglądy...
Anonim2020.10.1 19:13
Na szczęście w 2009, wdowa po Haiderze wygrała proces przeciwko dziennikowi Bild, który opublikował wywiad z rzekomym, długoletnim kochankiem polityka. Sąd zagroził także karą do 100 000 euro, wszystkim potencjalnym głosicielom informacji o homoseksualizmie lub biseksualizmie Haidera. Wszelkie okoliczności morderstwa wskazują na dzieło Mossadu, zamaskowane jako "wypadek". Samochód zaś nosi ślady ostrzelania. W Polsce posługują się raczej Ciężarówką ze Żwirem, jak w przypadku posła Adwenta.
Maria Błaszczyk2020.10.1 20:46
No i? Sąd może zakazał, ale pisała o tym chociażby Jelinek jeszcze za jego życia. Jej nie zakazał, chociaż niby mógłby się z nią sam procesować... Ale to bez znaczenia. Bo przecież były ślady wybuchu w salonce i sztuczna mgła... Szkoda tylko, że nawet śledztwo tego nie potwierdziło.
Anonim2020.10.1 22:24
Jedyny sędzia, Giovanni Falcone, którego śledztwa dużo potwierdzały, wyleciał na 350 kilogramowej minie w roku pańskim 1992. Tak że wiesz, śledztwa to ściema na ściemie, a sekcja zwłok zawsze czeka kilka dni (seryjny samobójca lubi piątki, dowcipniś) żeby ewentualne ślady zdążyły się rozłożyć. po tym jak zabito Pańkę, profilaktycznie szlag trafił wszystkich chyba świadków, a śledztwo nadal niczego nie wykazało. Nawet jak jednemu z żyjących oblano mordę kwasem i kazano zamknąć ryja, śledztwo nadal stało w martwym punkcie. Tak to już jest ze śledztwami, śledczy też chcą żyć i bogacić się.