Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do zaangażowania przewodniczącego Rady Europejskiej w polską politykę (i to, rzecz jasna, po konkretnej stronie sporu? 


„Prezydent mojego kochanego Gdańska obchodzi dziś urodziny. Drogi Pawle, najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta będzie Twoje niedzielne zwycięstwo”- napisał były premier na Twitterze do Pawła Adamowicza. 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Gdańska w najbliższą niedzielę zmierzy się w II turze wyborów z kandydatem Zjednoczonej Prawicy, Kacprem Płażyńskim.

Adamowicz rządzi Gdańskiem od dwudziestu lat, startuje z własnego komitetu wyborczego Wszystko dla Gdańska. W II turze wyborów poparcia udzieliła mu pomorska Platforma Obywatelska, a także kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta europoseł PO Jarosław Wałęsa, który w I turze uzyskał trzeci wynik.

Kacpra Płażyńskiego, kontrkandydata obecnego prezydenta, gdańskiego prawnika i syna Śp. marszałka Sejmu, Macieja Płażyńskiego- jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej, poparło m.in. ponad 60 naukowców z Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku.

Jeżeli chodzi o "laurkę" Tuska dla Adamowicza, internauci okazali się niezawodni. Przypominali samorządowcowi m.in. o burłaczeniu samolotu, sugerowali również, że lepszym prezentem byłby np. preparat na poprawę pamięci.

yenn/Twitter, PAP, Fronda.pl