16.01.15, 10:01fot. Wikimedia Commons

"Lawirantka',"Pijak pijak"? W Sejmie jak w knajpie! ZOBACZ FILM!

Co powiedział Przemysław Wipler i co tak wzburzyło niektórymi posłami ?

Wszystko rozpoczęło się od posła SLD, który w trakcie swojego wystąpienia nazwał Ewę Kopacz "Lady Thatcher". Przeciw takiemu sformułowaniu zaprotestował Przemysław Wipler, który poprosił posłów lewicy, by "nie porównywali Żelaznej Damy, Lady Margaret Thatcher do tej lawirantki, do tej kobiety, która kłamie, oszukuje - osoby, która jest odpowiedzialna za to, że teraz ginie Śląsk".

Na te słowa od razu zareagowali obrońcy Kopacz. Posłowie krzyczeli: "Pijak, pijak, pijak". Na mównicę wszedł Marek Poznański z Twojego Ruchu i cytując Marka Twaina, powiedział: "Panie pośle Wipler. Lepiej siedzieć cicho i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" - na co izba zareagowała oklaskami. Artur Górczyński z PSL-u dodał, że politycznie można panią premier oceniać różnie, ale nie ma zgody na obrażanie kobiet w tej izbie. - Panie pośle Wipler, nawet nie jestem w stanie nazwać pana chamem spod budki z piwem, który wywalił kilka jabcoków, bo to jest dla pana zbyt dobre określenie - powiedział Górczyński.

Później kolejny raz na mównicę wkroczył Wipler i wyjaśnił, że zgodnie ze słownikiem języka polskiego wyraz "lawirantka" nie jest wyrazem obraźliwym czy wulgarnym, a jedynie opisuje prawdę na temat tego, co robi premier Ewa Kopacz. To spowodowało reakcję marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który powiedział, że znał lady Margaret Thatcher i dodał: - Pan nie jest politykiem jej wymiaru.

Premier Ewa Kopacz nie skomentowała słów posła Wiplera.

W Sejmie jak w knajpie!

mm/Polskie Radio

Komentarze

anonim2015.01.16 10:28
Poseł Wipler nie nazwał pani Kopacz "lafiryndą",tylko "lawirantką".Można się z tym zgadzać,bądź nie ale nie jest to określenie obraźliwe,choć z pewnością pejoratywne.A zadyma jest jak zwykle po to,by odwrócić uwagę od spraw znacznie ważniejszych.
anonim2015.01.16 10:31
Bardzo dobra wypowiedź posła Wiplera !! To prawdziwe słowa opozycji. Tak trzymać. Ma pan racje lawirantka to nie jest obraźliwe, ale tłuszcza tego nie kuma. Pijakiem niech się pan nie przejmuje . Niech takie moralności jak Sikorski "ch** d*** kamieni " nie poucza i niech ta reszta nie moralizuje.!!
anonim2015.01.16 10:36
lawirantka 1. pot.konformistka, oportunistka, spryciara, spryciarka, sprytna bestia, chytra sztuka, chorągiewka na dachu/wietrze
anonim2015.01.16 10:38
1939- czwarty rozbiór Polski. 1989- powstanie PRL bis( bezpieka i smiersz) I WSZYSTKO JASNE!!!!
anonim2015.01.16 10:41
Bajka o chlewie. W pewnym chlewie świń gromada wprost z koryta się zajada, przepychają się do niego, nie pchaj ryja tu kolego, słychać ostre upomnienia, nie dla wszystkich dość jedzenia, choć koryto jest głębokie, nie dla wszystkich dość szerokie, szlocha locha prosi prosie, mamy kwiki takie w nosie, jest zbyt mało, koniec basta, żreć do syta może kasta, kasta nasza, ta wybrana, idź się poskarż do barana, wasze brzuszki są już tłuste, nasze puste chcą kapustę, chcesz kapustę, sadź se sam, gdy wyrośnie daj ją nam, najtłuściejsze te wybrane, najedzone i wyspane, przy korycie tak prawiły, aż się w końcu przeliczyły, bo pewnego dnia o świcie się zaczęło świniobicie, te najcięższe świnie w chlewie są już w swoim świńskim niebie, Jaki morał z tego płynie? Kto się dzieli przy korycie ten ma często lepsze życie.= sejm PRLbis
anonim2015.01.16 10:44
@michigan: A co konkretnie było w jego zachowaniu kompromitujące? Bo ironią łatwo się operuje, gorzej wskazać konkret.
anonim2015.01.16 11:09
Wipler mistrz! Tak należy masakrować zakłamaną kopaczkę smoleńską.
anonim2015.01.16 12:39
Bardzo dobrze powiedział i wcale jej nie obraził, chyba że prawda jest obraźliwa dla pani lawirantki i kłamczuchy premier. Brawo Wipler !!!
anonim2015.01.16 14:05
"Pan nie jest politykiem jej wymiaru." Na to Wipler po prostu zmiażdżył Sikorynkę kilometrówkami...