14.12.16, 20:10

Lech Wałęsa 'obalił' nie tylko komunę? Cenckiewicz publikuje listę...

Dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego Sławomir Cenckiewicz, w odpowiedzi na werbalny atak Lecha Wałęsy na Kornela Morawieckiego opublikował na Twitterze listę artykułów spożywczo-monopolowych, z jakich korzystał były prezydent w czasie internowania.

Były lider "Solidarności Walczącej", Kornel Morawiecki powiedział wczoraj, że Lech Wałęsa został wykluczony z historii opozycji przez "fałsz, jaki sobą przedstawia". Były prezydent poczuł się oburzony. W rozmowie z portalem wPolityce.pl zarzucił Morawieckiemu, że "zdezerterował", a dziś korzysta z jego zwycięstwa.

"Był wykluczony, zdezerterował, jak był czas. Wszystko jest podzielone. Teraz korzysta z naszego zwycięstwa! On przecież nie przyczynił się do tego zwycięstwa![...] Zobaczymy, kto się tak naprawdę wykluczył z historii dzisiaj i w przyszłości" – powiedział były prezydent Polski.

"Wczoraj Wałęsa napadł w Sejmie na Morawieckiego mówiąc, że nie walczył i "zdezerterował". Fakt, tak jak Wałęsa to Morawiecki nie walczył"- napisał na Twitterze historyk Sławomir Cenckiewicz i opublikował dość ciekawy dokument z czasów internowania Lecha Wałęsy. Wynika z niego, że były prezydent, "samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzajcych" go w czasie internowania skonsumował m.in. 289 butelek wódki i 1115 butelek piwa.

ajk/Twitter, niezalezna.pl, Fronda.pl