30.08.13, 09:46Manifestacja Czuwających we Francji (fot. ctb-lyon/Wikimedia Commons)

Lewicowa dyktatura: rząd zabrania demonstracji antygejowskich, a policja zastrasza przeciwników homomałżeństw

Czuwający to niekonwencjonalna forma wyrażenia dezaprobaty dla legalizacji tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Czuwający nie manifestują, ale spotykają się w jednym miejscu, zapalają świece i milczą, czytają kluczowe dla naszej cywilizacji teksty, niekiedy również śpiewają. Inicjatywa objęła ta w sposób spontaniczny praktycznie całą Francję. Uczestniczą w niej przede wszystkim młodzi.

Od 11 sierpnia trwa tak zwanych marsz czuwających. Codziennie spotykają się oni w innym mieście. Dzisiaj są w Nantes. Na 31 sierpnia zaplanowany został ostatni etap tego marszu w Paryżu. Czuwający nie przejmują się zakazami policji. „W tym kraju istnieje wolność przemieszczania. Nie potrzebuję niczyjego pozwolenia, by czytać na ulicy teksty Camusa czy Bernanosa” – oświadczył Gaultier Bès, rzecznik prasowy czuwających.

Manifestacja Czuwających jest najbardziej pokojowym ruchem społecznym w Europie. Zadziwia więc fakt, że rząd zabronił manifestantom wychodzenia na ulice. W kraju, który szczyci się swoją otwartością i różnorodnością, akcja rządu i policji przypomina dyktaturę i to z piekła rodem.

sm/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2013.08.30 10:00
"Francjo! Najstarsza corko Kosciola, cozes uczynila ze swoim chrztem?!" Widac jednak, ze normalnosc budzi sie z letargu i chce byc widoczna. Precz z homopropaganda! Niech zyje heteryczna NORMALNOSC!!!
anonim2013.08.30 10:33
Wszelkim zboczeniom i dewiacjom należy powiedzieć stanowcze nie. Lewactwu ciężko to pojąc wobec tego z braku argumentów prawdopodnie użyją służb porządkowych w celu rozbicia pokojowych protestów. Według mnie obecne działania rządów lewackich są celowe w celu rozbicia uporządkowanej cywilizacji na rzecz zniewolonej zdeprawowanej masy. Pierwsze ich ofiary widać choćby tutaj na forum..
anonim2013.08.30 10:35
Zed, śmieszna jest sugestia, że jest jakakolwiek symetria tutaj "Homomalzenstwa nie protestuja przeciwko heteromalzenstwom wiec, heteromazenstwa nie beda takze protestowac przeciwko nikomu kto nie protestuje przeciwko nim". Normalni ludzie protestują przeciwko legalizowaniu i chronieniu wynaturzeń.
anonim2013.08.30 10:45
jak się nie podoba polityka Francji, zawsze jest Rosja i Putin
anonim2013.08.30 10:53
@Zed: Rozumiem, ze Solidarnosc tez nie powinna protestowac przeciwko PZPR, bo PZPR nie robila protestow przeciwko Solidarnosci? Oczywiscie, nie mozna protestowac przeciwko poprawnosci politycznej, bo to niepoprawne politycznie. Obawiam sie, ze za dwa-trzy lata zamiast zniczy wezma butelki z benzyna, jesli zamiast zwyklej przyzwoitosci dalej panowac bedzie polit-poprawnosc.
anonim2013.08.30 10:55
Karta Praw Podstawowych UE Art. 12 Wolność gromadzenia się i stowarzyszania się 1. Każdy ma prawo do swobodnego, pokojowego gromadzenia się i swobodnego stowarzyszania się na wszystkich poziomach, zwłaszcza w sprawach politycznych, związkowych i obywatelskich, z którego wynika prawo każdego do tworzenia związków zawodowych i przystępowania do nich dla obrony swoich interesów. To jak to jest jedni moga a drudzy nie ? Zed i Artur Db są przeciw karcie praw podstawowych?
anonim2013.08.30 11:14
@zed z cepem to coś wspólnego ma twoje myślenie. małżeństwo jest instytucją, więc oni protestują przeciwko czemuś a nie komuś. To po pierwsze. Po drugie idąc twoim takim myślenia, jeśli nawet zaprotestuję przeciwko osobie - powiedzmy, pedofilowi, to spowoduję jego wykluczenie a nawet mogę go skrzywdzić, jeśli ktokolwiek "napędzony" moim protestem da mu w mordę. Wniosek (z "logiki" zeda)- nie powinienem tego robić a państwo powinno mi zabronić używając do tego wszelkich środków przymusu. Cóż z takiego jak twoje myślenia rekrutują się chyba sprawni funkcjonariusze reżimów wszelkiej maści.
anonim2013.08.30 11:23
Artur db7. Orientacja seksualna jest tylko jedna HETEROSEKSUALNA!!!!! Zrozumiano?!! Cala reszta to wymysl chorych i rozgrzanych glow, ktore chca wytlumaczyc kazde zboczenie i wynaturzenie. Nauka to nie jest WYROCZNIA!!!
anonim2013.08.30 11:25
A db Sama demonstracja nikogo nie dyskryminuje jak tą logiką się będzieci posługiwali to dorzućcie jeszcze jeden paragraf " Wszyscy ludzie są równi , ale inni są równiejsi"
anonim2013.08.30 11:26
dziwicie się? socjaliści zawsze w końcu stosują terror!
anonim2013.08.30 11:30
Artur db jak będziesz miał czas to zapoznaj się z przebiegiem marca 68 w Polsce. Kiedy studenci demonstrujac powoływali się na konstytucję PRL i prawa z niej płynące , władze komunistyczne odpowiadały w podobnym sensie , co Ty na mój cytat z art. 12 Karty. Czyli można powiedzieć ,że Karta jest tyle samo warta co konstytucja PRL.
anonim2013.08.30 11:59
Jest roznica miedzy protestowaniem w sprawie przywilejow, a praw podstawowych. Jesli nazisci zorganizowali by zgromadzenie ze swymi haslami, to nawolywaliby: 1. Do przemocy 2. Do odbierania praw podstawowych (nie przywilejow) niektorymr grupom. Nie dostrzegam zadnej z tych przeslanek w marszu Czuwajacych. Czy moral z tego plynie taki, ze nie wolno juz nawet nie zgadzac sie z jakas ideologia lewicowa, ktora dla jednych konczy sie na adopcji dzieci przez dewiantow, dla innych na kazirodztwie wsrod maloletniego rodzenstwa, a dla jeszcze innych w ogole sie nie konczy? I kto za to wszystko placi?
anonim2013.08.30 12:02
Artur.db Nie zapomnij się zbulwersować legalnie istniejącymi w większości Europy partiami komunistycznymi. Wejście do siedziby takiej partii we Włoszech i zobaczenie obrazów Lenina i Stalina dla Polaka - bezcenne.
anonim2013.08.30 12:18
2013 tonie wiesz? Karta praw jest dla LGBT oraz wszelkiej maści dewiantów i lewactwa, a nie dla normalnych ludzi.
anonim2013.08.30 12:19
Artur DB Zawsze jak jest jakiś spór a brakuje wam argumentów ubieracie przeciwników w hitlerowski mundur albo biały kitel Ku Klux Klanu .
anonim2013.08.30 12:21
Nabi Tak jak PRL-owska konstytucja była dla PZPR .
anonim2013.08.30 12:37
Artur db Ja nie jestem zwolennikiem idei hitlerowskiej podobnie jak totalizmów w jakiejkolwiek postaci . Natomiast Twoje określenie o specjalnych względach dla Hitlera ze strony katolików świadczy o bardzo pobieżnej znajomosci historii .
anonim2013.08.30 12:53
Zed napisał(a):Sie 30, 2013, 10:01 rano Viva la France! Homomalzenstwa nie protestuja przeciwko heteromalzenstwom wiec, heteromazenstwa nie beda takze protestowac przeciwko nikomu kto nie protestuje przeciwko nim. Bo protestowanie przeciwko KOMUS powoduje nierownosc, wykluczenie i rozlew krwi na koncu. Proste jak konstrukcja cepa. @Zed: prosta (jak konstrukcja cepa) to jest Twoja umysłowość. Rozwijając Twoją teorię należałoby napisać: Ponieważ pedofile (także ci wśród księży) nie protestują przeciwko współżyjącym z dorosłymi, to także normalni przeciwko pedofilom protestować nie powinni. Bo protestowanie przeciwko komuś powoduje nierówność.
anonim2013.08.30 13:03
@artur: To, ze przychodzi dwu kandydatow na jakies stanowisko i pracodawca wybiera jednego, to tez jest dyskryminacja. Ze wzgledu na plec, rase, wzrost, kolor wlosow, wiek, wyksztalcenie, doswiadczenie, prezencje czy cokolwiek inego. Zabronisz pracodawcy wybierac (tj. dyskryminowac jednego), nawet jesli w gre wchodzi jedynie jryterium doswiadczenia? A czy glosujac na PO nie dyskryminujesz PiS lub SLD i ich modelu i swiatopogladu? Wybor zawsze wiaze sie z jakas dyskryminacja. Zadaniem panstwa jest nie dopuscic do takiej formy dyskryminacji, ktora wiaze sie z przemoca (fizyczna, finansowa, itd.). Kazda inna dyskryminacja jest normalna i nie powinna podlegac sankcjom, w przeciwnym razie bedzie mozna wytoczyc proces dziewczynie, ze sie nie umowila z Toba, tylko z kim innym, bo to bedzie dyskryminacja.
anonim2013.08.30 13:15
"mielizna intelektualna " ? Bardzo to głębokie
anonim2013.08.30 13:57
Zed a Ty to masz chyba jakieś układy na Frondzie . Jadną panią powycinali i wczoraj i dziś a Ciebie jakoś nie aż się obraziła a Ciebie jakoś nie ruszają . To jak , jakiś kumpel ze szkoły ?
anonim2013.08.30 14:23
Zed Czasy ciężkie trzeba jakoś zarobić nie mam Ci tego za złe w końcu żadna praca nie hańbi.
anonim2013.08.30 16:23
@Zanarkand "Prawo -prawem!Ale sprawiedliwość musi być po katolickiej stronie"!!!
anonim2013.08.30 16:24
Cisza bywa niebezpieczna - zwiastuje burzę.
anonim2013.08.31 9:01
@Zanarkand: Niestety, prawo jest jedno dla wszystkich, więc stanowi pewien kompromis. Jak zazwyczaj bywa, każdy chce przechylić szalę na swoją stronę. Sztuka polega na tym, żeby państwo nie przeginało pały, a co za tym idzie, aby nie ograniczało wolności krytyki. Środowiska homoseksualne mają prawo do krytyki systemu i tłumaczeniu, dlaczego to rzekomo są dyskryminowani. Przegięciem pały jest to, że nie wolno być oponentem wobec nich, bo albo jest się wyciszanym i wyplutym po za przekaz, albo samo państwo zabrania pokojowej manifestacji. Jeszcze, gdyby Francja miała w 80-90% taki sam pogląd w sprawie homoseksualistów, ale jak widać społeczeństwo jest bardzo podzielone. Okazuje się, że wszyscy nagle zostali faszystami? Bo gdy ktoś ośmieli się podnieść krytykę, zaraz jest faszystą i nazistą, hitler, wojna, obozy i huje-muje dzikie węże. Żenujący poziom intelektualny i brak dyskusji powoduje, że ludzie mają już dość, bo każdy posiada jakąś przyzwoitość, ale nie lubi, gdy się go bezczelnie zmusza do przyjęcia jakiejś wydumanej poprawności opartej na poczuciu winy wobec kogoś, wobec kogo nie odczuwa żadnej winy. Tak przy okazji, prawo jest dla społeczeństwa i jednostek, ale dobro publiczne zawsze jest wyższą wartością, niż dobro jednostki. To też jest podstawą demokracji, a nie hedonizm i wszystkomiwolnizm. Jak mawiali Rzymianie, pro publico bono. Ja się więc zastanawiam, jakie dobro publiczne jest w promowaniu LGBT? Cui bono, bo na pewno nie publico?
anonim2013.08.31 16:53
@Zanarkand: Ja nie jestem pewien, czy na dobre forum wkleiłeś swoją odpowiedź? Stosowanie Twoich kwantyfikatorów w postaci "wszyscy", "tutaj", "fronda (cała)" wskazuje, że jesteś strasznym pieniaczem, albo nie masz zamiaru dyskutować, tylko się awanturować. Mam podobne wrażenie, jak gdy słuchałem wykładu Pana, który przyjechał z USA, a był żydowskiego pochodzenia. Opowiadał, jak to cała Polska była antysemicka i gnębiła Żydów już przed IIWW. Też mówił "cała", "wszyscy", "wszędzie" o kraju, który miał najwięcej sprawiedliwych wśród narodów świata. Tyle o tym, jak piszesz, tymczasem to, co piszesz jest skrajnie głupie. Nie wiem, kto tu pisze o zabijaniu gejów, o odbieraniu praw obywatelskich (przecież wszystkie mają)? Kto pała jakąś skrajną nienawiścią, albo nawołuje do przemocy, kto odczłowiecza? Jasne, pojawiają się głupie wpisy, albo przerysowane artykuły, ale żeby napisać: "Tutejsi oponenci homoseksualistów nie różnią się niczym od nazistów w Niemczech Hitlera". to trzeba być bezsilnym i sfrustrowanym człowiekiem. Współczuję. To jest portal, który prezentuje całkowicie inną wizję świata, niż środowiska LGBT, który pokłada ufność i nadzieję w tradycji, porządku i Bogu. Jeśli zarzucasz nam propagowanie nazizmu, to złóż zawiadomienie do prokuratury (teraz jest na to popyt). A jeśli nie, to nie wycieraj sobie buzi ludźmi, z którymi nie stać cię na dyskusję.