12.02.19, 10:45

Liberał kard. Walter Kasper gromi kard. Gerharda Müllera: To nowy Luter!!! - twierdzi

Kard. Walter Kasper, liberalny teolog bliski papieżowi Franciszkowi, zasugerował, że kard. Gerhard Müller chce być nowym Marcinem Lutrem. W ten sposób skomentował głośny ,,Manifest wiary'' byłego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Kilka dni temu kard. Gerhard Müller, którego jeszcze papież Benedykt XVI uczynił Strażnikiem Wiary w Świętym Oficjum, opublikował ,,Manifest wiary''. Przypomniał w nim wiele podstawowych prawd wiary katolickiej - całkiem otwarcie korygując przy tym nauczanie papieża Franciszka. Uczynił to między innymi odnośnie rozwodników w nowych związkach, Komunii dla protestantów, roli sumienia wiernych czy kwestii nierówności religii. ,,Manifest'' wywołał furię środowisk liberalnych. Zareagował na niego między innymi jeden z najbardziej wpływowych dziś w Watykanie teologów, kard. Walter Kasper. Ten uczony stwierdził w specjalnym oświadczeniu, że kard. Müller zachowuje się niczym herezjarcha Marcin Luter.

,,Czy za manifestem kryje się Luter redivivus? Ktoś, kto słusznie opowiada się za reformami w Kościele, ale chce je przeprowadzić mimo papieża i przeciwko niemu? Nie chcę w to wierzyć. To mogłoby bowiem doprowadzić wyłącznie do zamętu i podziału. Wywróciłoby to Kościół z równowagi'' - napisał.

Według Kaspera ,,Manifest'' Müllera ,,wprowadza zamęt'', zawiera ,,liczne półprawdy'', a jako teologię Kościoła przedstawia jakoby ,,prywatne opinie'' teologiczne autora.

To zrozumiał, że hierarcha zaatakował byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Kasper jest bowiem właściwym inicjatorem takich zmian, jak dopuszczenie do Komunii świętej rozwodników i niektórych protestantów. Promuje też nową wizję ludzkiego sumienia, zgodną raczej z filozofią Immanuela Kanta niż z Pismem Świętym, sprzeczną z Veritatis splendor św. Jana Pawła II.

hk/pch24.pl

Komentarze

ect2019.02.12 13:45
Są też tacy psychopaci, którzy krzywdzą i krzyczą, że to jego ofiary są winne. Czyli innymi słowy kłamca nazywa siebie ofiarą lub prawdomównym a ofiarę nazywa krzywdzicielem i kłamcą. Taki przewrotny, typowy dla złych duchów sposób działania. Jak myślicie kto jest Lutrem, Kasper czy kard. Muller? Odpowiedzi pewnie trudno się domyśleć.
enre2019.02.12 13:44
kto jest kłamcą i ojcem kłamstwa? diabeł - diaballo - rozdzielać, dzielić tak jak Luter doprowadził do oddzielenia protestantyzmu od Kościoła, tak dziś kard. Kasper, Marx i in. dopełniają dzieła zniszczenia jakie to diabelskie, przewrotne, takie kłamstwo w żywe oczy w wykonaniu Kaspera...
Dzban2019.02.12 12:46
Biedny człowiek, współczuję, dam sobie rękę uciąć, że niedługo ,,Umrze'' jak Jan Paweł I.
Quec.2019.02.12 20:15
Zapamiętajcie DZBAN jedna z większych kanalii na stronach katolickich. Ten pedał wszędzie tu miesza. Przed "okresem" tzw. suczą cieczką jest bardzo wredny i każdemu. To co tu napisał, to wcale nic pozytywnego! Sprawdzajcie gnoja na innych art.
Daria2019.02.12 11:35
Müller jest chętnie widziany w Polsce, bo polscy biskupi to ortodoksja, ciemnogród, integryzm. Najchętniej wybraliby Rydzyka antyapieżem.
Jozin z bazin2019.02.12 12:40
no ale ty się znasz na KK jeju jestem powalony tfojom wiedzom :)
ect2019.02.12 13:38
Tak Muller jest chetnie widziany w Polsce przez wzgląd na to, że głosi zdrową, zgodną z Ewangelią naukę.
Quec.2019.02.12 20:17
No, jeszcze jeden lub jedna, komu bije Dzwon! Te, a po wlazłaś na to co nie twoje?
athos2019.02.12 11:17
Nowym Lutrem to jest Walter Kasper, który ma przemożny wpływ na Franciszka. To Kasper stoi za niekatolickimi elementami adhortacji "Amoris laetitia". To on obecnie z paroma innymi kardynałami rozmontowują Kościół.
Anna2019.02.12 11:05
Niesłychane! W Watykanie, jak w PO - kłamcy swoimi winami obciążają przeciwników!! To Kasper razem z Franciszkiem zmieniają przecież doktrynę Kościoła, "reformują", jak Luter. Otwarcie mówią o reformowaniu, a przecież to nic innego jak luterańska reformacja. Obaj sprawiają, że nauczanie św. Jana Pawła II i Benedykta XVI będzie przez Watykan zakazane, podobnie jak encykliki Pawła VI i Jana XXIII. Nic to nie znaczy, że to święci i błogosławieni papieże, a kompetencje teologiczne obecnego Papieża i jego doradców, są - delikatnie mówiąc - mierne. Nie mogą się równać z wiedzą teologiczną Jana Pawła II czy Benedykta. Gdzie są ich dzieła teologiczne? Ale ignoranci zawsze uwielbiają zmieniać, reformować, a właściwie niszczyć.
obserwator2019.02.12 11:02
Ale zgorszenie! Kardynałowe ze Stolicy Apostolskiej skoczyli sobie do gardeł. I dziwić sie że w terenie parafianie zagryzają swych duszpasterzy.
michu2019.02.12 10:58
Jakby nie było, w sprawach WIARY I MORALNOŚCI, jeśli nie wiesz gdzie stanąć, stój zawsze tam gdzie biskup Rzymu, czyli tam gdzie papież.
olo2019.02.12 11:10
a gdzie stoi????
Anna2019.02.12 11:12
Ale gdybyśmy wiedzieli, gdzie stać! To, co można w Niemczech, czy gdzieś w Ameryce, w innych krajach jest niedopuszczalne. Trzeba kierować się sumieniem, nie dogmatami wg Franciszka. Można iść do komunii bez spowiedzi, mogą to nawet robić luteranie - i tym podobne ciekawostki głoszone przez obecnego Papieża i jego totumfackich. Odsunął wszystkich, którzy współpracowali z poprzednimi, wybitnymi przecież papieżami. Ja trzymam się Jana Pawła II i Benedykta XVI. To zupełnie inny poziom!!!!
michu2019.02.12 16:24
A co np można w Ameryce albo w Niemczech a gdzie indziej nie wg papieża?
Jan2019.02.12 11:15
W sprawach WIARY I MORALNOŚCI, Jeśli nie wiesz gdzie stanąć stój zawsze tam gdzie nauczanie Kościoła od setek lat, które jest nie zmienne i to samo. Jeśli ktoś próbuje to zmienić to znaczy, że błądzi i głosi herezje.
michu2019.02.12 16:25
Nauczanie KK zawsze było związane z nauczaniem papieskim.
Wawa2019.02.12 17:31
A może lepiej stanąć tam, gdzie stoi Pismo święte, które nie dość, że naprawdę jest niezmienne (czego nie można powiedzieć o tzw. "nauczaniu Kościoła"), to jeszcze ma za sobą autorytet samego Boga - jako słowo Boże.
Beno2019.02.12 10:52
Kardynał Kasper i uczony? Może trzeba by, by przynajmniej Katechizm Kościoła i dokumenty ostatnich papieży przestudiował. A jeśli nawet je zna, ale wykazuje złą wolą, to jeszcze gorzej - to fałszywy prorok jakich dzisiaj wielu w otoczeniu papieża Franciszka i nie tylko w jego otoczeniu.
lolek kremówka2019.02.12 11:47
A co sądzisz o objawieniach znawco katechizmu? Żyjący w XVI stuleciu św. Jan od Krzyża – w jednym ze swych najważniejszych dzieł, zatytułowanym „Droga na Górę Karmel” – zauważył, że skoro przez swego Syna Bóg powiedział nam wszystko naraz i nie ma już nic więcej do powiedzenia, to: „Jeśli dzisiaj ktoś chciałby Go jeszcze o coś pytać lub prosić o jakąś wizję albo objawienie, nie tylko postępowałby nieroztropnie, lecz także obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych jedynie w Chrystusa, bądź szukając poza Nim innej rzeczy albo nowości”.