19.04.16, 08:50

Liroy chce wytłumaczyć Bono stanowisko Polski ws imigrantów

Poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec zaprasza do Warszawy lidera grupy U2, by ten zrozumiał stanowisko naszego kraju w kwestii kryzysu migracyjnego. 

– Czuję się zobowiązany do tego, by pomóc Ci zrozumieć stanowisko Polski w kwestii walki z terroryzmem i kryzysu migracyjnego w Europie – napisał poseł Piotr Marzec w swoim liście adresowanym do lidera grupy U2 Bono.

Lider legendarnego zespołu U2 podczas swojego wtorkowego przemówienia przed amerykańskim Senatem, krytycznie odniósł się do postawy niektórych państw europejskich wobec kryzysu imigracyjnego. – Polska i Węgry prezentują hipernacjonalizm – powiedział Bono. W jego opinii, to właśnie w tych dwóch krajach najbardziej widoczny jest zwrot w stronę kierunków prawicowych.

W związku z przemówieniem Bono, list do niego postanowił napisać poseł Kukiz'15 Piotr Marzec. Liroy przyznał, że zaniemówił, kiedy dowiedział się, że Bono zajął się obecną sytuacją w Polsce.

"Ośmielę się stwierdzić, że Twoja wiedza w tym zakresie jest oparta na raczej wątpliwych źródłach i jest daleka od prawdy. Zarówno jako muzyk, jak i polski parlamentarzysta, chciałbym zaprosić Cię do Warszawy w celu przedyskutowania tematu, który poruszyłeś w swoim przemówieniu, tak byś mógł na własne oczy zobaczyć, jak jest w Polsce" – napisał poseł.

Poseł podkreślił, że czuje się zobowiązany do tego, aby pomóc zrozumieć artyście stanowisko Polski w kwestii walki z terroryzmem i kryzysu migracyjnego w Europie.

emde/telewizjarepublika.pl