22.07.19, 14:45

Litwa coraz bliżej Polski

Prezydent składający pierwszą wizytę zagraniczną w Warszawie i zaproszenie partii litewskich Polaków do koalicji i rządu. Litwa zdecydowanie stawia na zbliżenie z Polską, widząc w tym wzmocnienie swego bezpieczeństwa. Leżący między naszpikowanym wojskiem obwodem kaliningradzkim a prorosyjską Białorusią niewielki bałtycki kraj reaguje na wzmocnienie sojuszu polsko-amerykańskiego. Wilno widzi, że Polska stała się głównym partnerem USA na wschodniej flance NATO. Im silniejsza Polska i im więcej Amerykanów nad Wisłą, tym lepiej dla Litwy. Należy oczekiwać, że po znakomitej współpracy wojskowej, gospodarczej i politycznej z Warszawą, na samej Litwie rozwiązane zostaną najbardziej palące problemy polskiej mniejszości. Sprzyja temu skład rządzącej koalicji.

 

Komentarze

cris2019.07.22 22:21
to państwo powinno nazywać się lita , prawdziwa litwa to białorus , tak samo jak z krzyżakami to tak naprawdę krzyżowcy ,fałszerstwa historii .
Max Fiend2019.07.22 21:03
No to kiedy w Polsce euro? Litwa już je ma.
wicek2019.07.22 18:06
na co nam ten obrzyn - Litwa?
adidrem2019.07.22 15:53
Adamus Mickievicius był Litwinem
nikt2019.07.22 16:07
Przykro mi to napisać , ale był też Żydociusem . :)
Lennon2019.07.22 16:09
A Kopernik?
nikt2019.07.22 18:45
Nie wiem . Obejrzałam tylko niedokładne portrety .
Urszula2019.07.22 15:51
Skopiowane: "Podczas piątkowego bloku głosowań Sejm odrzucił wniosek o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie ustawy Kukiz'15 w sprawie tzw. "JUST Act", zwanego też ustawą 447. Przeciwko było 234 posłów, za - 49, 138 się wstrzymało. Przeciwko byli posłowie PiS, "za" głosowało między innymi 21 parlamentarzystów Kukiz'15. Ustawa została złożona przez Kukiz'15 w trakcie kampanii wyborczej do PE. Zakładała m.in. penalizację prowadzenia przez polskich urzędników negocjacji ws. mienia bezspadkowego i zakaz prowadzenia takich rozmów. Kukiz'15 chciał też, by rząd informował opinie publiczną na temat osób fizycznych i prawnych występujących z tego typu roszczeniami. Ustawa 447, jak przekonywała ambasador USA w Polsce, zobowiązuje Departament Stanu jedynie do sporządzenia "jednorazowego raportu dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji". Jednak zdaniem środowisk narodowych ustawa ta ma być formą nacisku na Polskę ws. restytucji mienia zagarniętego w czasie Holokaustu obywatelom Polski żydowskiego pochodzenia." I ktoś powie, że PiS chroni interesy Polski.
Agnieszka2019.07.22 15:23
Nie wiem czy to gorsza wiadomość dla Polski czy dla Litwy. Takie zbliżenie o ile jest, to wynika z tego ze jak zwykle albo Polska o nie zabiegała, olewając już kompletnie Polaków i polską spuściznę na Litwie. Albo jak faktycznie Litwie zależy to nie na rzecz przyjaźni z Polską będzie coś robić, by do tego doszło, ale na rzecz USA czyli wszelakie pedalstwo formalne i mentalne dojdzie tam do władzy jak w Polsce i raz dwa zacznie się tam promocja wśród dzieci i młodzieży litewskiej grzechów sodomii - co dziś jest zabronione także w postaci parad równości. I wtedy ich piękna młodzież, kształcona z dumą po angielsku zacznie zasilać homoseksualne burdele zblazowanego zachodu. To jest wasza przyszłość Litwini jak wprzęgniecie się w to samo jarzmo z upodloną, zniewoloną Polską! Uważajcie, bo spod jednej rynny wpadniecie pod drugą albo obie na raz! Spójrzcie na Mosbacher i uczcie się na naszym upadku. Za kogo oni nas mają dając ambasadorkę, której najwyżej podrzędny burdel by się nie powstydził jako burdel-mamy czy sprzątaczki i pozwalając na jej panoszenie się jak w burdelu swoim właśnie? Nam tu nikt z zachodu nie przyjechał dawać niepodległości od Ruskich skoro sami jej nie potrafiliśmy lub nie chcieliśmy odzyskać a wolność Bożą i Boga jak wroga traktujemy. Oni tu przyjechali skorzystać, że łatwy z nas kąsek, by nas POD SWOJE DEMONY podporządkować i jak interes w tym będą mieli, to z Rruskimi się cichaczem dogadać i się nami między sobą podzielić. Serio tak głupi jesteście, że wierzycie, że diabeł diabła chce w tej wojnie o nas czy o was pokonać i to dla naszego zbawienia i niepodległości? Mogę być czasem i często jestem wściekła na władze Litwy, gdy krzywda się dzieje Polakom czy Polsce, ale nikomu a zwłaszcza Litwinom takiego zagrożenia i tragedii jaka wisi nad Polską z winy demonów przywleczonych z USA za zgodą polskich władz nie życzę im - zwłaszcza że dziś w tym zakresie stanowić mogą wzór dla polskich prawodawców i władz. Idźcie swoja drogą wolności od demonów Rosji i nie brnijcie w kolejną niewolę może jeszcze potężniejszych demonów, co władają USA i Izraelem!! Żeby być z Polską w sojuszu, to Polska musi najpierw odzyskać siebie czyli Boga w sercu a tak to się staniecie pachołkiem pachołka i do swoich "litewsko-ruskich" diabłów, co wam krew spijają w jątrzących się ranach narodu dodacie te demony, co niszczyły Polaków, Amerykanów, Niemców i Żydów. To nie za duża mieszanka duchowa jak na jeden mały kraj? Może Chiny jeszcze wam się marzą? A przekładając na materializm: mało wam ruskiej i swojskiej mafii? Uporaliście się już z nimi, że jeszcze o żydo-amerykańską się prosicie za pośrednictwem Polski? Samobójcy...
nikt2019.07.22 16:05
Zasadniczo masz rację , ale przyszłość niesie niespodzianki .
michu2019.07.22 15:16
Ważne, że w końcu j.polski będzie na Litwie urzędowy i zmian nazwisk nie będzie. Wszystko inne to ściema i lipa ;)
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 14:48
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
nikt2019.07.22 15:59
Wiesz.....piszesz to ,co od dawna " chodzi mi po głowie". Obejrzę sobie , dziękuję . Z tym , że ja to wszystko widzę w konkretnej ludzkiej wersji z udziałem konkretnych ludzi . Porównam sobie . Dlatego tak drobiazgowo śledzę politykę Jarosława Kaczyńskiego i jestem przeciw innym opcjom politycznym .
Sariel2019.07.22 14:47
Jezu, niech ucieka póki może