01.08.15, 17:23(fot. screen dzienniklodzki.pl)

Łódzkie: profanacje? Św. Faustyna bez dłoni, pomnik św. Jana Pawła uszkodzony

Jak informuje „Dziennik Łódzki”, wandale zdewastowali marmurowy pomnik św. Faustyny na pl. Niepodległości w Łodzi. Świętej oderwali dłonie. Do wandalizmu doszło w nocy z piątku na sobotę (31 lipca/1 sierpnia).

Obecnie policja poszukuje sprawców, którzy uszkodzili pomnik św. Faustyny. Pomnik wstępnie został zabezpieczony. Nie wiadomo, z jakich pobudek sprawcy dokonali tak wandalicznego czynu. Jedyną wiadomą jest data – rocznica wstąpienia św. Faustyny do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dzisiaj (1 sierpnia) mija dokładnie 90 lat od tego wydarzenia…

Czy to przypadek i "jedynie" wybryk chuliganów, czy profanacja dokonana z premedytacją?

Z kolei "Telewizja Republika" podaje, że również tej nocy w województwie łódzkim został uszkodzony pomnik św. Jana Pawła II. Wydarzenie miało miejsce w Brzezinach, sprawcy są nieznani.

Módlmy się o dar rozumu i mądrości dla tych, którzy tego dokonali... A Dobrego Boga prośmy o przebaczenie

KZ/Dziennik Łódzki

Komentarze

anonim2015.08.1 19:08
to czyn karalny, wandalizm, profanacja tego co przedstawia wartości religijne katolików i tu można bezkarnie obrażać niszczyć to co katolickie ciekawe co będzie dalej ?
anonim2015.08.2 14:20
@Zebzydowski Jak zwykle głupio piszesz - co myślisz że Bóg nie ujmie za swoimi świętymi, żaden mądry człowiek nie szkodzi, ani żywym a tym bardziej zmarłym tym bardziej, że są oni znanymi w Polsce świętymi KK. No ale o ile jesteś opętany tak jak sprawca sprawcy tych czynów - to staje się zrozumiałe że szydzisz jak żydzi mówiąc do Jezusa "zejdź z krzyża a uwierzymy! i co myślisz, że nie zostali ukarani przez Najwyższego
anonim2015.08.2 16:44
@Zebzydowski Potępienie nie jest zależne tylko od samego Boga /który jest nie tylko Miłosierdziem ale również i Sprawiedliwością wieczną) a jest częścią wolnych wyborów dobra i zła. Jeżeli będziesz świadomie wybierał zło, to wybierane w pełnej wolności woli, zło ciebie zgubni i potępisz się. Dlaczego ? Ponieważ utrwaliłeś się złu i już inaczej bez grzechu, nie wyobrażasz sobie dalszego życia!