W ramach London Fashion Week, pokazu mody w stolicy Wielkiej Brytanii, w skrajny sposób sprofanowano chrześcijańską katedrę. I co najstraszniejsze, stało się to za zgodą anglikańskich władz tej świątyni...

W kościele św. Andrzeja Holborn w Londynie Centralnym zorganizowano pokaz tureckiej projektantki Dilary Findikoglu. Jej stroje nosi między innymi piosenkarka Rihanna. Odznaczają się otwartym nawiązywaniem do motywów satanistycznych. Sama Findikoglu przyznała niedawno w rozmowie z magazynem ,,Vogue'', że fascynuje się okultyzmem i magią.

W londyńskim kościele zobaczono wię czerwono-czarne stroje, rogi, pentagramy, odwrócone krzyże i rozmaite inne diabelskie symbole. ,,Chrześcijanie mogą być wściekli. Tego nie trzeba było robić. To bluźniercze'' - ocenił były anglikański ,,biskup'' Rochester, Michael NAzir-Ali. Jak wyjaśnił, kościoły nie mogą stawać się przestrzenią wydarzeń, które ,,godzą w cześć Chrystusa lub przeczą wierze chrześcijańskiej''. Co skłoniło władze katedry, by wpuścić do środka częściowo roznegliżowane kobiety z pentagramami na twarzach?

Władze kościoła po fakcie przeprosiły. Jak wytłumaczyły, zawsze wspierały London Fashion Week i także tym razem zgodziły się na udostępnienie świątyni ,,w dobrej wierze, nie będąc świadomymi treści ani kreacji, zanim spektakl się nie rozpoczął'' - powiadomiono, zapewniając, że ,,więcej się to nie powtórzy''. 

By opisać głupotę anglikańskich władz kościelnych brakuje wprost słów. Trzeba przy tym powiedzieć jedno: tak niesamowicie dyletanckie podejście do fundamentalnych kwestii wiary wskazuje ne faktyczny ateizm i dogłębną sekularyzację anglikańskiego kleru. Diabły w świątyni? Nie można się tłumaczyć brakiem przezorności. Ryba psuje się od głowy - i to kolejny dowód na to, że za postępujący upadek wiary chrześcijańskiej na Zachodzie w dużej mierze odpowiadają schizmatyccy i heretyccy duchowni, którzy sami przestają w istocie wierzyć w Jezusa Chrystusa. 

A anglikanom polecamy czym prędzej nawracać się na wiarę katolicką. Tylko ta zachowuje nieskalną prawdę o naszym Panu. Protestanci jeszcze raz pokazali, jak głęboko błądzą...

mod/dailymail, fronda.pl