25.05.13, 10:25fot. Marsz dla życia 2013

Lubelski wojewoda wycofuje patronat nad Marszem dla Życia

Jak zapewniał rzecznik wojewody Kamil Smerdel w rozmowie z Polskim Radiem Lublin, wojewoda popiera idee marszu. Nie została jednak poinformowana, że będą na nim zbierane podpisy pod Europejską Inicjatywą Ustawodawczą "Jeden z nas". Celem akcji jest zwiększenie obrony ludzkiego życia w ramach prawa i polityki budżetowej Unii Europejskiej. Kamil Smerdel mówi, że wbrew regulaminowi organizatorzy marszu nie poinformowali urzędu wojewódzkiego o zbieraniu podpisów. 

Ksiądz Piotr Drozd, dyrektor Centrum Jana Pawła II - organizatora marszu, jest zaskoczony decyzją wojewody. 

Przeciwko objęciu przez władze Lublina swoim patronatem marszu protestowali działacze SLD. Szef lubelskich struktur tej partii, poseł Jacek Czerniak mówił, że ugrupowanie jest przeciwne zbieraniu podczas marszu podpisów pod dokumentem zabraniającym zapłodnienia in vitro. Działaczom SLD nie podoba się też udział w marszu przedstawicieli ONR. Jacek Czerniak zapowiedział, że SLD złoży zawiadomienie do prokuratury, jeśli podczas marszu działacze ONR będa propagowali hasła nacjonalistyczne lub faszyzujące. 

eMBe/IAR/Dziennik.pl 

Komentarze

anonim2013.05.25 16:00
^ Zabij się juz teraz. Oszczędzisz roboty eutanatorom sieroto z szarą komórką jedynaczką.
anonim2013.05.25 16:13
@AlicjaKoson - masz 18 lat i powinnaś używać rozumu. Płód to człowiek na płodowym etapie swojego życia (tak jak nastolatek na etapie nastolatka) - tak trudno zrozumieć? Człowieka nie wolno zabijać na żadnym etapie jego życia! Jeśli myślisz inacze4j, to jesteś pomylona W marszach promujących życie pójdą setki tysięcy ludzi w całej Polsce. W marszach lewackich i zboczonych pomyleńców idą nieliczne gromady.
anonim2013.05.25 17:29
@AlicjaK Powieś się.Będzie to najlepszy czyn który zrobisz.Te tzw.cywilizowane kraje zachodu dogorywają moralnie i gospodarczo.Taki starożytny Rzym;Babilon Wielki.Muslimy wykończą tych lelków i lewaków.Mam nadzieję że Polska nie pójdzie tą drogą.
anonim2013.05.25 17:33
Drodzy Internauci ! Niektórzy mają coś przeciwko organizacji manifestacji takich jak ta. Czyli jak to jest ?! W tym naszym pięknym , przesyconym ,, postępem " i hasłami powszechnej ,, tolerancji " XXI wieku nie ma już miejsca dla tego typu marszu ?! Mogą wychodzić na ulice jedynie homoseksualiści domagający się swych przywilejów ?! W imię czego ! Jakich wartości ?! Bo chyba nie tak przez wielu obśmiewanych wartości chrześcijańskich. Pozdrawiam , Przyjaciele:)
anonim2013.05.25 18:01
@[email protected] Dziecko zamilcz !!!!!.
anonim2013.05.25 18:04
AlicjaKoson - lewacka trollówa - trollewaczka - ignorować.
anonim2013.05.25 18:26
@AlicjaKoson - nie rób z siebie totalnej idiotki!!! Gdybyś nie była blastulą, to by ciebie nie było - DOCIERA!!!??? Każdy był kiedyś blastulą, embrionem, płodem, niemowlęciem. NIKT NATOMIAST NIE BYŁ PLEMNIKIEM (ANI KOMÓRKĄ JAJOWĄ) - więc powtarzam - nie rób z siebie durnia!!!! Marsze promujące życie winny być zakazane??? Taka młoda i już porażenie umysłowe bolszewickim zamordyzmem??? Pewnie nie wiesz, ale swobodę aborcji dla Polaków przyznał jako pierwszy - Adolf Hitler. "Gratuluję" więc wzorców. Dziewczynko, zanim zacznie się cokolwiek publicznie pisać, trzeba się czegoś nauczyć. Powtarzanie debilnych sloganów feministycznych świadczy jedynie o zidioceniu i nieuctwie.
anonim2013.05.25 18:43
Trochę to zabawne. Marsz dla życia ok, ustawa dla życia już nie. Czyli co, za a nawet przeciw? "Jacek Czerniak zapowiedział, że SLD złoży zawiadomienie do prokuratury, jeśli podczas marszu działacze ONR będa propagowali hasła nacjonalistyczne lub faszyzujące. " Hasła nacjonalistyczne nie są zakazane to raz. Dwa jak są tak bardzo wyczuleni na art. 13 Konstytucji RP to niech jeszcze na swój własny pochód pierwszomajowy zwrócą uwagę. Zresztą niech tak się stanie, w końcu sąd uzna czy to co robi ONR ma coś wspólnego z faszyzmem. Chociaż dla lewactwa faszyzmem jest wszystko, co nie pasuje do pasuje do ich poglądów. " Mam przyjąć że blastula to już człowiek bo katolicy tak krzyczą?" Biologia, embriologia, biomorfoza. Uwierz mi to naprawdę nie boli "A jak katolicy zaczną krzyczeć że plemnik to też człowiek na wczesnym etapie rozwoju" Nie zaczną bo z samego plemnika nic nie ma, nie powstanie nowy organizm, nie będzie nowego życia. Do tego jeszcze bardzo daleka droga, samo zapłodnienie to bardzo skomplikowany proces. Przy okazji zapytam tak samo. A co będzie jak feminazistki (nie mylić feministkami, a na pewno sufrażystkami) stwierdzą że noworodek to nie człowiek (bo nie ma świadomości, bez opieki nie przetrwa bla bla bla), a sprzeciw wobec ich uśmiercania to niewolnictwo kobiet? "W cywilizowanym, bogatych krajach tak nie uważają - aborcja jest na życzenie." Czyli np. Korea Południowa to nie jest cywilizowany, bogaty kraj? No tak szalejący kapitalizm i w dodatku bardzo popularne (jak na Azje) Chrześcijaństwo. Zresztą ja nie zgadzam się że poziom cywilizacji i bogactwa, mierzyć przez pryzmat legalności i aprobaty ludobójstwa czy akceptacji i promocji zboczeń. "Na Polskę tez przyjdzie czas"" Jeżeli walka o to ograniczać się będzie do całodobowej napinki na portalach katolickich, to ja sukcesu w Polsce jej nie wróże. Tym bardziej że aktywność i realne działania zmierzają w innym kierunku. "Takie marsze powinny być zakazane. Nie wolno promować nazizmu" Zakazywanie marszów promujące wygodne dla kogoś poglądy, to właśnie przejaw nazizmu i postawy antydemokratycznej. Zgłoś się do SLD, może przed starciem z ONR muszą trochę potrenować na sali sądowej:) "czy niewolnictwa a ci ludzie promują NIEWOLNICTWO KOBIET i to w cywilizowanej Europie w XXI wieku!" Skoro tak to ludzie Twojego typu, promują ludobójstwo kobiet, gdyż jak pokazują statystyki 3 na 5 zabitych jest płci żeńskiej. Zresztą odnoszę wrażenie że popełniłem wielki błąd traktując Cię poważnie :D
anonim2013.05.25 18:53
Alicja, Przyjdzie też czas że zostaniesz zbanowana:D
anonim2013.05.25 19:01
[email protected] pyta: "Mam przyjąć że blastula to już człowiek bo katolicy tak krzyczą?" I to jest jeden z wyrazistych dowodów na niedouczenie przy jednoczesnym zahamowaniu racjonalnego myślenia przez ideologię. No to odpowiedzmy nieoduczonym, bo w tym pytaniu już są zawarte 3 błędy wynikające z głębokiej niewiedzy. A zatem: 1. jeśli blastula jest ludzka ( a nie innego ssaka - autorka pytania tego nie definiuje, bo pewnie nie wie, że to etap rozwojowy dotyczący wszystkich ssaków) to bez wątpliwości już jest to człowiek; 2. z przyczyn wskazanych w pkt. 1 tak każdy rozumny i racjonalny, przeciętnie inteligentny człowiek, zdolny ukończyć szkołę podstawową przyjmuje; 3. a przyjmuje nie dlatego, ze Katolicy coś krzyczą, tylko tak jak Katolicy winien oprzeć się na faktach naukowych przyjętych przez cały świat medyczny i biologiczny jako potwierdzone w 100% i opublikowane w 1985 r przez 6 niezależnych, renomowanych uniwersytetów medycznych na świecie zajmujących się naukowo ta problematyką. Do lewackich ideologów to i tak nie trafi, bo nawet nie przeczytają, a jak przeczytają to nie pojmując odrzucą ideologicznie a priori, ale każdy normalny, racjonalny człowiek zrozumie.
anonim2013.05.25 19:08
A co do meritum tematu artykułu - sprawa jasna wojewoda lubelski zastosowała sobie zabieg socjotechniczny polegający na zastosowaniu propagandowego chwytu "jestem za, a nawet przeciw", będąc w istocie przeciw życiu. Wojewoda w pierwszej chwili chciała sobie zjednać obrońców życia dając sygnał, że "popiera" (Panu Bogu świeczka), a następnie (licząc, że zapomną i nikt nie zwróci uwagi) - objawie prawdziwy pogląd - przeciw życiu i poparcie dla lewackiej ideologii w UE. I całe wyjaśnienie, reszta to prymitywny pretekst.
anonim2013.05.25 20:07
@Marguar: To jakaś 18-letnia idiotka która właśnie zmaga się z życiem w liceum matematyczno-fizycznym. Z czego wynika jej aktywność na tym forum, należałoby przebadać. Mam pewne podejrzenia - jak chcesz to zapytaj o nią wujka google i przeanalizuj komentarze, które zamieszcza tylko pod notkami o tematyce jak powyżej.
anonim2013.05.25 20:30
@[email protected] Pomyśl czy ty sama siebie sie nie brzydzisz?. PS.Tyle razy zwracam ci uwage smarkulo ,nie zabieraj głosu w sprawach w których jesteś zielona.Znajdź sobie ścianę płaczu w innych dziewczęcych pismach!!.
anonim2013.05.25 20:36
"mają na obronę swojej tezy że blastula ludzka to już człowiek " Już się do tego raz odniosłem, ale tak na dokładkę proszę przedstaw dowody przemawiające za tym, że ta blastula to inny gatunek tudzież inny byt. Pisząc otwartym tekstem że nie jest to człowiek, musisz takowe dowody przedstawić, natomiast aktualna forma rozwoju na której się znajduje nie świadczy raczej na Twoją korzyść:)
anonim2013.05.25 20:44
@[email protected] Dobranocka już była!!!.Niegrzeczna dziewczynka!!!.
anonim2013.05.25 20:46
PROSZĘ REDAKCJĘ O WYKASOWANIE KONTA TEJ FASZYSTKI (BO JAK INACZEJ NAZWAĆ, GDY MÓWI "BRZYDZĘ SIĘ KATOLIKÓW".)
anonim2013.05.25 21:03
@[email protected]: Mam troje dorosłych dzieci i wiem co ci dolega. Według moich norm moralnych należy ci się miłosierdzie, ale tak zaciekle je atakujesz, że wobec ciebie mam ochotę zastosować twoje normy. Zawsze to jednego człekokształtnego mniej w wyścigu po życie. Może uchronię swoje dzieci przed kontaktem ze zwierzęciem? https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/942131_576783105689653_284825609_n.jpg
anonim2013.05.25 21:36
Wygląda na to że wojewoda jest za ochroną życia ale taką bardziej teoretyczną. Bo jak przychodzi co do czego to wyłazi prawda na wierzch. POlityczna POprawność ?
anonim2013.05.25 21:50
Czy jeżeli z płodu urodzi(poroni) się sama noga (co się zdarza) to ten płód też jest/był człowiekiem? Jeżeli nie to ten płód człowiekiem nigdy nie był, czyli nie każdy płód człowiekiem jest (według mnie żaden płód człowiekiem nie jest, tak samo jak kijanka nie jest żabą, czy jajko nie jest kurczakiem). I ja się mogę założyć, że w końcu minie kryzys, przywrócą spokojne czasy, prawica znowu zacznie odchodzić w zapomnienie a aborcja nawet w Polsce zostanie uznana za normalny zabieg lekarski. Takie myślenie odejdzie do lamusa tak samo jak odeszły inne zabobony (palenie czarownic, zakaz sekcji zwłok itd.*). *[Swoją drogą ktoś wie czy można tak zakończyć zdanie? Bo nie powinno się kończyć zadania nigdy skrótem z uwagi na dwie kropki a czy z nawiasem taka operacja jest dozwolona?]
anonim2013.05.26 1:18
@Wrog_Z_Papieru: "I ja się mogę założyć, że w końcu minie kryzys, przywrócą spokojne czasy" i wtedy cię wyskrobiemy. Taka d... bez mózgu - nieprzydatna.
anonim2013.05.26 8:15
Pitekantropus: Naucz się Pan pisać zrozumiale bo nie da się zrozumieć nic z tego bełkotu. Proszę się też o mnie nie martwić, nikt mnie nie wyskrobie.