06.12.21, 18:53Fot. Screenshot You Tube nexta

Łukaszenka: Gdyby opozycja doszła do władzy to NATO będzie pod Smoleńskiem w jeden dzień

Żadnej opozycji na Białorusi, wywodzącej się z uciekinierów być nie może” – powiedział podczas posiedzenia rządu 6 grudnia białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka. - Gdyby oni doszli do władzy na jeden dzień, blok NATO stałby pod Smoleńskiem – dodał.

Jak dowiadujemy się z komunikatu korespondenta BiełTA, białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka miał przestrzegać przed możliwością powstania opozycji na Białorusi. Miał on się oburzyć tym, że jego przeciwnicy dążą do przeciągnięcia swoich ludzi do władzy.

Ważne jest, aby nie rozpoczynać polowania na czarownice i nie postrzegać wszystkich jako wrogów” – powiedział przezornie.

Łukaszenki stwierdził, że przebywająca na emigracji białoruska opozycja chce wybrać kogoś, kto byłby akceptowalny dla Kremla, ale celem byłoby obalenie jego rządów.

Szukają kogoś, na kogo mogliby postawić i kogo mogliby wspierać. Szukają kogoś, na kim mogliby się oprzeć – kto byłby znośny dla Rosji, jak to mówią – wszystko jest pisane na Zachodzie, ale byłby bezwzględnie posłuszny Zachodowi” – powiedział Łukaszenka.

Uznał też, że wielkim błędem byłoby, gdyby przed rokiem dopuszczono do przejęcia władzy na Białorusi przez opozycję, ponieważ – w jego opinii – „kraj po prostu by nie istniał”.

- Gdyby oni doszli do władzy na jeden dzień, blok NATO stałby pod Smoleńskiem. Wystarczy przejąć władzę na jeden dzień i wezwać tu obce wojska. Konstytucja zezwala na to prezydentowi. Gdyby prezydent był ich człowiekiem, skorzystałby z tego. Dlatego staramy się podważyć Konstytucję” – powiedział białoruski satrapa odnosząc się do konieczności zmian w białoruskiej konstytucji.

Przezornie stwierdził jednak, że „władzy nie można skoncentrować w rękach jednej osoby”.

 

mp/belta.by/kresy24.pl

Komentarze

gość2021.12.7 17:01
I tak będzie.
Łapy precz od kołchozu Białoruś!2021.12.7 2:27
MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem! PRECZ z JAŚNIEPAŃSKIMI PANAMI z NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ!
Esse Quam Videri2021.12.7 0:17
Najwyższy czas na to, aby stare białoruskie miasto wróciło do macierzy. Odrywane było kilkakrotnie, pierwszy raz - pół tysiąca lat temu.
katolicka deratyzacja Polski2021.12.6 23:35
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
katolcka deratyzacja Polski2021.12.6 22:46
i wlasnie dlatego popieramy bialoruska opozycje demokratyczna.
plutonowy Weremczuk2021.12.6 22:25
Pozwól odejść już Że nie całkiem zechciej wierzyć Pozwól odejść już Najlepszemu z twych żołnierzy Miejsce w szyku znam Żołnierz mieszka w czasie przeszłym Gdy w swojej roli ma trwać Tam we mnie obłoki Obłoki gęstnieją Tam dzban przepełniony lekko się chyli Tam para danieli przykrywa się knieją A noc wróży z nocnych motyli Na mnie już pora Nim słowo za ciasne Nim gest za obszerny Nim karta znaczona Nim zimna koszula obejmie całunem Tę chwilę co w nas jak ikona Pozwól odejść już Że nie całkiem zechciej wierzyć Pozwól odejść już Najlepszemu z twych żołnierzy Miejsce w szyku znam Moje miejsce w czasie przeszłym Gdy w swojej roli mam trwać Tam we mnie granica Granica zacicha Tam grobla mizerna nadmiaru nie zbiera Tam strażnik zakłada łach przemytnika A noc wróży z ręki dżokera Na mnie już pora Nim słowo za ciasne Nim gest za obszerny Nim karta znaczona Nim zimna koszula obejmie całunem Tę chwilę co w nas jak ikona Na mnie już pora Nim słowo za ciasne Nim gest za obszerny Nim karta znaczona Nim zimna koszula obejmie całunem Tę chwilę co w nas jak ikona Na mnie już pora Nim słowo za ciasne Nim gest za obszerny Nim karta znaczona Nim zimna koszula obejmie całunem Tę chwilę co w nas jak ikona
… i mówili2021.12.6 22:01
Małe psy Dopadały mnie po drodze Każdy z nich Chciał dla siebie urwać kęs Choć czasami Miałem tego dosyć Trzeba było się Tą drogą wlec Masz do skrzydeł Przywiązaną złotą rybę Jeśli ty odfruniesz Serce jej przestanie bić Słuchaj, ptaku, W klatce nie jest ci najgorzej Źle jest wtedy, Kiedy nie chce się już żyć Gdy pukałem Zamykano wszystkie bramy Gdy waliłem Ryglowano wszystkie drzwi I mówili Nie powinien między nami Nie powinien między nami Taki człowiek żyć Masz do skrzydeł Przywiązaną złotą rybę Jeśli ty odfruniesz Serce jej przestanie bić Słuchaj, ptaku, W klatce nie jest ci najgorzej Źle jest wtedy, Kiedy nie chce się już żyć Wiele razy Dopadałem bramy piekieł I niebieskie Mnie kusiły często drzwi W głowie pustka, Wszystko dawno się skończyło Puste miejsca, Pozostały tylko sny
Panie Moravietzky2021.12.6 21:58
Serce bić jej przestało w Paryżu wcześnie rano… —————————————————————————————————————————————————————————— https://music.youtube.com/watch?v=cG_8U_4roeQ
kłaMateuszu Klepacki-Morawiecki2021.12.6 21:55
Nie omami nas forsa…
Michał Jan2021.12.6 21:51
Byle była szynka i polędwica sopocka dla dzieci Tadka Grzesika.
Anonim2021.12.7 4:52
A DLA HER TAUSKA PAROWE
katolik in statu nascendi2021.12.6 21:34
Teofila Bepko: Gdyby opozycja doszła do władzy to Wojtek Pawelczyk będzie pod Pruszkowem w jeden dzień. Kaczyński: Gdyby opozycja doszła do władzy to Niderlandy będą pod Lublinem w dwa dni (po drodze jest miasteczko Paary na Roztoczu).
Imagine2021.12.6 21:30
https://music.youtube.com/watch?v=rAn-AWXtHv0&salute_to_teofila_bepko
Michał Jan2021.12.6 21:22
Smoleńsk należy się Białorusi, a nie Moskalom, bo to dawne ziemie Rzeczypospolitej.
Nawija jak żydek Po 11 ... Kloakacjusz ..2021.12.6 21:13
Gdyby, jakby, co by, podobno...
Po 11 ...2021.12.6 21:05
Łukaszenka: Gdyby opozycja doszła do władzy to NATO będzie pod Smoleńskiem w jeden dzień. Kaczyński: Gdyby opozycja doszła do władzy to IV Rzesza będzie pod Warszawą w dwa dni ( po drodze jest Szczecin)
Miensk i Minsk2021.12.6 20:23
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
gosc2021.12.6 20:01
On doskonale zdaje sobie sprawę co go czeka po zmianie władzy.Czauszesku stoi mu przed oczami
­2021.12.6 19:43
Baćka Łukašenka to wytwór Związku Sowieckiego. Inteligencja białoruska nawiązuje do języka Wielkiego Księstwa Litewskiego i historii Rzeczypospolitej wielu narodów.
bielik2021.12.6 19:30
Gdyby opozycja białoruska doszła do władzy, to powstałoby państwo demokratyczne, a nie reżim. To oznaczałoby rozwój ich kraju, na wzór Polski.Tego życzą sobie w większości Białorusini, a tego obawia się Łukaszenko, który jest w zdecydowanej mniejszości. Naród ma go dość, i chce zmian.
Miensk i Minsk2021.12.6 19:24
Darahija minčanie i hości stalicy Ja chaču z vami dumkaj svajoj padzialicca Karaciej, heta dziŭna, ale c'est la vie: My ŭ stalicy žyviem niby na dźvie siamji! My žyviem adnačasova U dvuch haradach Padvajeńnie asoby Zryvaje nam dach Dyk niaŭžo ž nam nikoli nia skleić, nia sšyć Miensk i Minsk - dźvie pałovy Staličnaj dušy Horad Miensk - pieršy horad z tych dvuch haradoŭ Nie pabačyš na mapach sučasnych hadoŭ. Jon u sercy žyvie, jon žyvie ŭ hałavie Šmat kaho, chto ŭ horadzie Minsku žyvie. A ŭ tym Minsku prapiska j harvykankam I ladovy pałac i betonny parkan, Zrujnavanych damoŭ cieni pryvidnyja I dziaciństva majho pralaciełyja dni... My žyviem adnačasova U dvuch haradach Padvajeńnie asoby Zryvaje nam dach Dyk niaŭžo ž nam nikoli nia skleić, nia sšyć Miensk i Minsk Jość u Minsku nazovy biazradasnyja - Jość Kalektarnaja a jość Bazisnaja. Tam narod zabiaśpiečvaje pravilny naš Vykanańnie zadačy pastaŭlenaje... A pa Miensku pryjemna špacyravać, Drobnych kramak vitryny utulna harać, Tam hatyčnyja viežy kaściołaŭ starych Tam dachoŭka j bruk, tam dvary i mury... My žyviem adnačasova U dvuch haradach Padvajeńnie asoby Zryvaje nam dach Dyk niaŭžo ž nam nikoli nia skleić, nia sšyć Usio błytajecca ŭ Minsku - chleb i maca, I Vialiki Kastryčnik i Radaŭnica, I pjanaja ślaza, i takaja papsa, Što ratunku nia daść ni Mizim, ni Upsa. Nu, a ź Mienskam ničoha nia možna zrabić - Niemahčyma jaho zrujnavać, zachapić, Jon nikoli, tvoj Miensk, nie zhnije, nie zharyć, Budzie movaj tvajoju z taboj havaryć My žyviem adnačasova U dvuch haradach My žyviem adnačasova U dvuch haradach…
po co2021.12.6 19:15
!
Zabić Cichanouską2021.12.6 19:12
Zgadza się. Ci wszyscy mężczyźni co wychodzą protestować z tymi kobietami - łudzą się że jak pomogą tym kobietom bardziej się wyzwolić -zwiększyć wpływy euro feminizmu - to te będą ich kochały i będą bardziej ich. - Zupełnie tak jak polska ciota imprezowa np jakiś piłkarz czy zawodnik m m a - myśli że ubierze się w garnitur a jego szmata tak jak ma ochotę - i będzie jego - bo zrobił to co od niego oczekiwała - tak było od zarania dziejów.
oczekuj wizyty policji2021.12.6 19:41
.
Zabić Cichanouską2021.12.6 20:18
Twoje dzieci to śmieci a twoja matka to k u r w a
GUBI SE, LAMERĈULO2021.12.6 21:28
Gubi se, ruski trol.
SLAWAN2021.12.6 19:05
Z pewnością. Kręcą ich zużyte onuce i zwyczajnie nie mogą się powstrzymać.
Newsroom2021.12.6 19:01
Zwykli Białorusini wiele by dali żeby role się odwróciły, rządzonej przez bandycki reżim - wiele by dali by spuścić do szamba armię Putina, a w jej miejsce żeby pojawiło się NATO. Zwykły mieszkaniec Mińska byłby szczęśliwy bo poszłyby za tym dalsze zmiany , Białoruś w Trójmorzu i w NATO ! O takich zmianach marzą Białorusini !