07.05.15, 19:23Grzegorz Braun (fot. YouTube)

"Lustracja" Grzegorza Brauna kandydata na Prezydenta Polski

Grzegorz Braun związany z Ruchem Narodowym, reżyser i publicysta w oświadczeniu opublikowanym na salon24.pl zapowiedział że "jako państwowiec gotów jest podjąć próbę, być może ostatnią, wykorzystania demokratycznej procedury do wywarcia istotnego wpływu na rzeczywistość polityczną w naszej Ojczyźnie".

Kandydat na prezydenta jest zdeklarowanym przeciwnikiem Unii Europejskiej i USA oraz sympatykiem Rosji. Prezentuje pakiet poglądów politycznych zadziwiająco zbieżny z tymi, które prezentuje propagandowa tuba Kremla - Głos Rosji. Również, co bardzo istotne w kontekście trwającej wojny na Ukrainie, jest zdecydowanym protagonistą rosyjskiej agresji.

Poniżej  garść cytatów z wystąpień kandydata na prezydenta Polski Grzegorza Brauna.

Zagrożeniem Stany Zjednoczone i Żydzi

16 sierpnia 2014 r. Grzegorz Braun gościł w Mielcu, gdzie wygłosił wykład pt. „Czy nadchodzi wojna i czy powinniśmy na nią iść?”. Braun krytykował polskie powstania; ostrzegał przed antypolskim patriotyzmem Ukraińców; oskarżał Stany Zjednoczone o wywoływanie wielu konfliktów, w tym wojny ukraińskiej. Stwierdził też, że wielkim zagrożeniem dla Polski są Żydzi. Wiele z tych idei powtórzył później w rozmowach z „Telewizją Republiką” oraz „Radiem WNET”, kładąc dodatkowo nacisk na rzekomą niezdolność opozycji demokratycznej do reformy państwa polskiego.

Polskie powstania dziełem obcych mocarstw. "Moskiewski" realizm

Grzegorz Braun rozpoczął od krytyki polskiej tradycji powstańczej, która, jak starał się dowieść, była inspirowana przez „antypolskie spiski”. Reżyser wyraził opinię, w myśl której polscy powstańcy byli li tylko pionkami na szachownicy w cudzej rozgrywce, a obce mocarstwa wprost zagrzewały do podobnych kroków. Miały w tym swój cel: tym mocniejsze uderzenie w Polaków. Ten „przykład” zagranicznego wpływu na wydarzenia z polskiej historii miał w zamyśle Brauna pokazać, że mówienie o „spiskowej teorii dziejów” nie zawsze jest bez sensu, bo spiski, owszem, istnieją.

Źródło ukraińskiej wojny jest w Izraelu.

Następnie reżyser przeszedł do demaskowania amerykańsko-żydowskiego spisku, którego efektem jest wojna na Ukrainie. Stwierdził, że niezwykle ważnym tłem tych wydarzeń jest „kwestia Izraela”. Braun wywodził następnie, jak wielkim problemem jest dla państwa żydowskiego demografia. Jego zdaniem zbyt mała liczba obywateli Izraela bardzo osłabia jego pozycję na Bliskim Wschodzie; bojąc się w tym kontekście zwłaszcza Iranu, Żydzi rozpoczęli przed kilkoma laty antyirańską kampanię. Przygotowywana była wojna, w wyniku której Stany Zjednoczone miały Republikę Islamską spacyfikować. Okazało się jednak, że najpierw trzeba zaatakować Syrię, tak więc w wyniku izraelskich knowań wybuchła wojna z Assadem.

Żydowskie zagrożenie nad Europą środkową

Ostatecznie do ataku na Iran nie doszło. Jako, że Barack Obama nie został obalony, to zdaniem Brauna amerykańskie lobby żydowskie musi mieć jeszcze jakiś plan B. „Izrael potrzebuje bazy kontynentalnej. Tamtejsi generałowie i ministrowie nie mogą tolerować takiego stanu rzeczy, o którym można powiedzieć, że jest to siedzenie na bardzo wąskim parapecie, z którego mogą nas w każdej chwili zepchnąć” – stwierdził reżyser. A zatem potrzebny jest Żydom gdzieś w świecie kawałek terytorium, gdzie struktury ich państwa będą mieć swoją siedzibę. „Gdzieś trzeba umieścić tę bombę atomową i tę walizkę, gdzie jest guzik do tej bomby; gdzieś to wszystko musi być” – tłumaczy. I choć Izrael nie wycofa się w opinii Brauna z Bliskiego Wschodu, to nowy bunkier przeznaczony dla Żydów ma znaleźć się gdzieś w Europie środkowej.  „Moja hipoteza jest taka, że miejsce dla tego bunkra jest gdzieś w Europie środkowej. Myślę, że to jest jeden z kontekstów całej tej układanki ukraińskiej. Kontrakt do zrealizowania, do którego zobowiązał się Biały Dom  nie został zrealizowany, imperium perskie nie zostało rozgromione, trzeba w jakiś sposób wypłacić rekompensatę za niezrealizowany kontrakt. Sadze, ze ta rekompensata jest realizowana właśnie w Europie środkowej” – powiedział. Dodał, że „Ukraina jest w moim czarnym scenariuszu tylko pierwszą kostką domina, tylko pierwszym elementem układanki”.

Niemal to samo mówił Braun w programie „Wolne głosy” na antenie Telewizji Republika. Stwierdził tam nawiązując do skandali wyborczych, że państwo polskie dąży do autokompromitacji, za którą ma z kolei przyjść pacyfikacja. „A prowadzi to wszystko, razem z wojną ukraińską, do – w szerszym kontekście – destabilizacji całej Europy środkowej, całego Międzymorza bałtycko-adriatycko-czarnomorskiego. Prowadzi to do scenariusza kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Taki jest scenariusz docelowy” – przekonywał.

Opozycja demokratyczna niczego nie zdziała

Dodał w „Wolnych głosach”, że tego planu nie mogą zatrzymać żadne działania demokratyczne. „Z całą pewnością nie obronimy się przed tym, zajmując się pudrowaniem demokracji, galwanizowaniem tej żaby, która już zalatuje. Naprawdę nie warto się nad tym truchłem pochylać, warto się zastanowić, czy, jeśli się otworzy jakieś okienko koniunktury międzynarodowej, jak w 1918 – jeszcze sto lat nie minęło – czy znowu Polacy skapitulują przed duchem czasów, z powodu wewnętrznego zrewolucjonizowania i zdemokratyzowania nie będą widzieli świata poza demokracją, czy też wyciągną wnioski z dotychczasowych doświadczeń i w porę – krótka sprawa – wymodlą powrót króla” – mówił Braun.

W podobnym tonie wypowiedział się reżyser o opozycji demokratycznej w „Poranku WNET”:

„Nie pokładam wielkiej nadziei w tych, którzy sądzą, że politykę polską należy prowadzić kuluarowo, gabinetowo, demokratycznie. Nie sądzę, żeby sprawa polska miała znaleźć swoje pomyślne rozwiązanie na ścieżce demokratycznej – a gdyby nawet nastąpił jakiś błąd w systemie, gdyby znowu, na moment, patrioci tu mieli dojść do władzy, to nie utrzymają niepodległości Polski, jeśli będą dalej hołdować demokratycznym frazesom” – stwierdził.

Polska jest pchana do wojny na własną zgubę

Braun w Mielcu mówił następnie, jak wielkim zagrożeniem jest dla Polski „wojna ukraińska”, która ma wiązać się „po prostu z bankructwem wielu Polaków”. Wpływają na to jakoby sady, które, jeżeli nie zostaną wycięte, to już w następnym roku nie zostaną „opylone tym, co trzeba”. To zaś doprowadzi do ich ruiny.  Więcej jednak. Jeżeli Polska, wywodził Braun, bardziej zaangażuje się w ukraiński konflikt, to „już za parę miesięcy Ukraińcy będą dobrze wiedzieli, kto jest winien temu, że wyłączyli prąd, gaz i że wszystko jest 150 razy droższe (…). Nie Amerykanie, nie Moskale – winni będą oczywiście Polacy” – powiedział.

W „Poranku WNET” powtórzył, kto jego zdaniem kieruje Polskę do tej wojny. „W tym wypadku jest to lobbing amerykański i żydowski w Polsce. Imperium amerykańskie oraz państwo położone w Palestynie przez cały mijający rok usilnie starały się wepchnąć Polskę w wojnę ukraińską. Właśnie na przełomie sierpnia i września ważyła się, wisiała na włosku, sprawa obecności polskich brygad pancernych na Ukrainie, co byłoby już kompletną katastrofą. Dlatego, że jak państwo wiecie… nastąpiła nowa Jałta, to znaczy spotkał się Ławrow z Kerrym w Paryżu i ogłosili, że będą wspólnie walczyć z terroryzmem na Bliskim Wschodzie. No a jak wspólnie tam, no to znaczy, że Ukraina jest jednak drugorzędnym teatrem działań wojennych. I gdzie są ci, którzy wcześniej robili wszystko, by Polskę w tę wojnę wepchnąć? Polska byłaby – i w dużej mierze niestety została – czarnym charakterze tej historii” – przekonywał.

Motywacje polskiej władzy: bandyci i filosemici

 Tymczasem polskie władze miały, jak wykładał Braun w Mielcu, duży interes w zaangażowaniu w wojnę. Po pierwsze miałoby stać z tym pragnienie spełniania wszystkich amerykańskich oczekiwań. Po drugie rząd chciałby dokonać „resetu” wszystkich afer, jako, że władze Polski są po prostu bandyckie. Dodatkowo chętnie pozbyto by się z Polski „patriotycznego elementu, wysyłając go na front ukraiński”. Powody do wojny ma także zdaniem reżysera Prawo i Sprawiedliwość. „Oni wierzą w to, jak wierzył śp. prezydent Kaczyński, że zyskując pozycję ugruntowaną pozycję najlepszego alianta alias agenta amerykańskiego w Europie zyskamy punkt oparcia do budowy niepodległego państwa Polskiego, że ponieważ jesteśmy we wrogim otoczeniu, w związku z tym musimy mieć jakiś lewar, na którym oprzemy konstrukcję państwową” – powiedział.

Izrael a Polska. Rozbój, Armia Czerwona, pogarda do Polaków

Następuje teraz „gwóźdź programu”. Otóż Braun wskazał, że bycie „najlepszym agentem amerykańskim” wymaga, by być zarazem najlepszym sojusznikiem Izraela. I taka też miała być polityka śp. Lecha Kaczyńskiego. Jak wygląda to w praktyce? Zdaniem Brauna „trzeba milczeć na temat realnych sprzeczności, jakie istnieją między ambicjami żydowskiej diaspory czy polityków państwa położonego w Palestynie a polskim projektem niepodległościowym”. Chodzi tu między innymi o roszczenia majątkowe Żydów, które Braun nazywa po prostu „wymuszeniem rozbójniczym”. Dochodzi do tego fakt uznania przez Izrael (czy, jak chce Braun, przyjęcia za dogmat) „wyzwolicielskiej roli Armii Czerwonej”. Państwo żydowskie miało stać się według reżysera „żyrantem tej kłamliwej wersji historii”. Braun przytacza następnie przykład jednego (sic) prominentnego generała izraelskiego, Amira Eszela. Na tej podstawie twierdzi, że wychowanie dzieci w Izraelu zawiera elementy pogardy i wrogości wobec Polski.

Amerykanie nam nie pomogą. Tu chodzi o „nową Jałtę”

Braun kreśli też wizję polskiego osamotnienia w Europie. Twierdzi, że nie ma większej wartości liczenie na pomoc Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji. Waszyngton, jak uważa, „nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany dezintegracją Rosji. Wręcz przeciwnie, Stany Zjednoczone są zainteresowane integracją Rosji, jeśli nie jako sojusznika, to co najmniej jako solidnego partnera, w ich, Amerykanów, rozgrywce z Chińczykami”. Waszyngton chce wiec jedynie wymienić tego Putina na innego Putina. Przestrzega, by Polacy nie dali sobie wmówić, że Polska ma ruszać do boju za zapłatę w przyszłości. „Nie idźcie na tę wojnę i nie pozwólcie iść na tę wojnę politykom” – wezwał Braun. Zasugerował też, że Amerykanie tak naprawdę nie traktują Polaków poważnie. Chcą tylko poprawić pozycję negocjacyjną „w przyszłej Jałcie”. Gdyby było inaczej, to powinni nas natychmiastowo dozbroić. Skoro tego nie robią, to wygląda na to, że Polska ma jedynie „odegrać rolę karty przetargowej w ich przyszłych negocjacjach”.

O samym Władimirze Putinie, Grzegorz Braun powiedział w jednym z wywiadów: „Funkcjonariusz zbrodniczej organizacji Włodzimierz Putin nie jest bohaterem mojego romansu – co, jakby się kto pytał, jasno wynika z moich filmów (np. „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Transformacja – od Lenina do Putina”). Ale dostrzeganie inspiratorów wojny ukraińskiej tylko na Kremlu - to dowód poważnej wady wzroku. Kto przekonuje dziś Polaków, że tylko Rosja zagraża wolności narodów w naszej części świata – ten jest albo nie dość bystry, albo nie dość szczery." (wywiad: Grzegorz Braun dla KSD: Dostrzeganie inspiratorów wojny ukraińskiej tylko na Kremlu - to dowód poważnej wady wzroku, maj 2014).

Banderowcy czyhają na Przemyśl

Na koniec reżyser odwołał się do klasycznego antyukraińskiego argumentu, ostrzegając przed nienawiścią banderowców do Polaków. Stwierdził, że zacięcie ukraińskich patriotów jest „nierzadko szowinistyczne”. Istnieją u naszych sąsiadów ruchy, których tradycję stanowi „mordowanie Polaków i Żydów”. Według Brauna wszystko to świetnie pasuje do „następnego aktu scenariusza” w kwestii Europy środkowej. Otóż ukraiński szowinizm i „niedorżnięty polski patriotyzm” mogą zostać „przekierowane” na siebie. To zaś oznacza, że Polska może wejść w wojnę ukraińskim pod hasłem „operacji pokojowej ratowania Zadnieprza”, a wyjść „z nową wojną, nie o Lwów, tylko tym razem o Przemyśl”.

Tadeusz Grzesik

Komentarze

anonim2015.01.24 20:25
Braun to rozsądny człowiek. Mam takie same poglądy na sprawę Polski.
anonim2015.01.24 20:28
Dodam też, że polscy antysemici uratowali najwięcej żydów w II wojnie. Dodam, że teraz żydzi upokarzają nas ''polskimi obozami'' by wydrzeć kasę. Nie wszyscy oczywiście, ale USA popiera oszustów. Koń widzi, Braun widzi i chyba wszyscy widzą. Dodam, że nie jestem prorosyjska i widzę tu ruską mafię, jak i Braun widzi.
anonim2015.01.24 20:33
Frondo kocham cię za tak obrzydliwe, niegodziwe i ohydne manipulacje. Słucham Grześka od lat...BZDURY!!! Problem w tym, że pojawił się następny kandydat merytoryczny i jest zlecenie na Niego.
anonim2015.01.24 20:47
fe,nieładnie FRONDO! Zupłnie,jakbym czytałaowrogu klasowym... Czystej wody manipulacja... A jeśli Panowie nie wiecie, w jakim duchu w stosunku do Polaków wychowywana jest i uczona młodzież izraelska, wystarczy popytać w krakowskich hotelach goszczących doroczne grupy odwiedzające Auschwitz lub personel LOTU- który ma zaszczyt obsługiwać te grupy w powietrzu...Nie wiem czy zagłosuję na pana Brauna, ale Wasza lustracja może mnie tylko utwierdzićw przekonaniu,że warto dać mu szansę... Gdzie się podziała FRONDA sprzed lat 7-8....
anonim2015.01.24 21:14
Nakręcił filmy demaskujące ruski zamordyzm a polskojezyczny cyngiel "Flądry" zarzuca mu proruskość. Chyba trzeba będzie się zaangazować w jego kampanię ...
anonim2015.01.24 21:24
Piorunem Pan wystartował z tym tekstem. Czujny jak ważka w locie...
anonim2015.01.24 21:41
Nie rozumiem zarzutów kierowanych w stronę pana Brauna, jak i tego opluwania przez frondę, każdego kto uważa, że nie powinniśmy mieszać się w sprawy ukraińskie. Ja również uważam, że nie ma sensu pchać się w ten bajzel na wschodzie, chyba że władze polskie osiągnęłyby z tej racji jakieś korzyści polityczne. A tak my wspieramy Ukrainę, Ukraińcy mają nas w d... i wynoszą banderowców na bohaterów narodowych i wszyscy są szczęśliwi.
anonim2015.01.24 21:41
Nie rozumiem zarzutów kierowanych w stronę pana Brauna, jak i tego opluwania przez frondę, każdego kto uważa, że nie powinniśmy mieszać się w sprawy ukraińskie. Ja również uważam, że nie ma sensu pchać się w ten bajzel na wschodzie, chyba że władze polskie osiągnęłyby z tej racji jakieś korzyści polityczne. A tak my wspieramy Ukrainę, Ukraińcy mają nas w d... i wynoszą banderowców na bohaterów narodowych i wszyscy są szczęśliwi.
anonim2015.01.24 21:48
Ile oficerowie prowadzący dali za te wypociny?
anonim2015.01.24 22:14
Grzegorz Braun związany z Ruchem Narodowym - dowód? jest (..) sympatykiem Rosji - dowód? Prezentuje pakiet poglądów politycznych zadziwiająco zbieżny z tymi, które prezentuje propagandowa tuba Kremla - Głos Rosji - dowód? jest zdecydowanym protagonistą rosyjskiej agresji - dowód? To tylko przykłady kłamstw z dwóch pierwszych akapitów. Później miały być cytaty, ale ich nie było, dalej rytualne oskarżenia o antysemityzm itp, itd. Bzdury, kłamstwa, manipulacje. Wiadomo, że te wybory i tak zostaną sfałszowane, tak jak poprzednie, po kiego grzyba ukazują się takie kompromitujące autora artykuły? Osobę p. Grzesika należy omijać z daleka.
anonim2015.01.24 22:16
Pierwszy sensowny kandydat, który autentycznie ma coś do powiedzenia, a na portalu, który śledzę codziennie z zainteresowaniem taki paszkwil. Wstyd Redakcjo tak szczekać na patriotę. Lewacy nie muszą nic robić. Prawica sama siebie wykończy.
anonim2015.01.24 23:10
Pro-żydowska Flądra rozwarła swą paszczę plując na wskazanych im przez Mosad przeciwników. Absurdalne oskarżenie Brauna ( autor "transformacji od Lenina do Putina") o bycie człowiekiem Moskwy obnaża de facto agenturalne zaangażowanie Flądry po stronie Mosadu. Ton mojego wpisu odpowiada zawartości tekstu powyżej. Fronda traci resztki swojej wiarygodności angażując się we wspieranie jakiś żydowsko-amerykańskich operacje służb na świadomości prawicowo zabarwionej części polskiej publiki. Wolę Amerykanów od Ruskich, ale to nie rozgrzesza redaktorów Frondy z bawienia sie w bycie agenturą wpływu, jakiejkolwiek ze stron....zdaje się że inny był cel istnienia tego medium niż pranie polskich mózgów wg wskazań którejś z ambasad.
anonim2015.01.24 23:17
Nareszcie dobry polityk . A na hieny dziennikarskie nie patrzmy .
anonim2015.01.25 1:25
Pan Grzesik, to jest jakiś pistolecik? Czy może jakiś rozpłodnik? Ostatnio popełnia tekst za tekstem zapładniając, ale niestety nie intelektualnie.
anonim2015.01.25 2:05
Red Grzesik używa słów i zwrotów których nie rozumie ... np. "PROTAGONISTA rosyjskiej agresji" A poza tym zrobił p. Braunowi zasłuzoną reklamę...
anonim2015.01.25 5:23
Panie Grzesik, jeszcze, jeszcze pan sraj. Korespondent z Tel Awiwu się znalazł.
anonim2015.01.25 5:45
Panie Redaktorze! To, że ja cenię sobie panujący w PRL względny porządek, czy obowiązującą wtedy karę śmierci nie oznacza bynajmniej, iż chcę powrotu PRL w pełnej krasie.
anonim2015.01.25 8:38
Nawet nie ma co komentować tego tekstu - dno
anonim2015.01.25 9:20
Pan Grzegorz ma mój głos!
anonim2015.01.25 9:51
Pan Braun sensownie mówi. Ciekawy kandydat na Prezydenta.
anonim2015.01.25 10:22
"Kandydat na prezydenta jest zdeklarowanym przeciwnikiem Unii Europejskiej i USA oraz sympatykiem Rosji." w tym momencie przestałem czytać. Też mogę wymyślić milion określeń, np. że JarKacz zamordował swojego brata itp. ale nie jestem na tyle głupi, żeby robić o tym "artykuł"
anonim2015.01.25 11:47
Widać, że redakcji Frondy trzeba zafundować słownik języka polskiego, żeby wreszcie zaczęli pisać poprawnie po polsku. Braun jest protagonistą agresji Rosji na Ukrainę? Serio? Protagonista to inaczej bohater, główny uczestnik (zwłaszcza w teatrze i filmie). Czyli co? Braun bierze udział w wojnie ukraińsko-rosyjskiej? Żenujące...
anonim2015.01.25 11:52
Czekam na debaty...
anonim2015.01.25 13:11
Lustracja Lecha Kaczyńskiego byłaby o wiele prostsza mimo iż był to najlepszy prezydent ostatnich kadencji: Brał udział w obradach Okrągłego Stołu (znaczy sprzedał polskę komunistom) Popierał UE (sprzedał Polskę eurokratom) Nie zakazał aborcji (dlatego opuścił go Marek Jurek) Nie zakazał in vitro Jakieś pytania?
anonim2015.01.25 13:30
Kim doprawdy jest autor tego paszkwila o Braunie?
anonim2015.01.25 15:45
Drugą pompejankę odprawię w intencji, by Braun został prezydentem tego nieszczęsnego kraju, nie Terlikowski, Sakiewicz ani Kaczyński.
anonim2015.01.25 16:14
Całkiem rozsądne poglądy. Mam nadzieję, że uda mu się wystartować w wyborach prezydenckich, i że coś wokół siebie zbuduje przed wyborami parlamentarnymi.
anonim2015.01.25 17:54
"[Braun]Twierdzi, że nie ma większej wartości liczenie na pomoc Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji. Waszyngton, jak uważa, „nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany dezintegracją Rosji. Wręcz przeciwnie, Stany Zjednoczone są zainteresowane integracją Rosji, jeśli nie jako sojusznika, to co najmniej jako solidnego partnera, w ich, Amerykanów, rozgrywce z Chińczykami”O samym Władimirze Putinie, Grzegorz Braun powiedział w jednym z wywiadów: „Funkcjonariusz zbrodniczej organizacji Włodzimierz Putin nie jest bohaterem mojego romansu – co, jakby się kto pytał, jasno wynika z moich filmów (np. „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Transformacja – od Lenina do Putina”). Ale dostrzeganie inspiratorów wojny ukraińskiej tylko na Kremlu - to dowód poważnej wady wzroku. Kto przekonuje dziś Polaków, że tylko Rosja zagraża wolności narodów w naszej części świata – ten jest albo nie dość bystry, albo nie dość szczery." Wniosek autora: "Kandydat na prezydenta jest zdeklarowanym przeciwnikiem Unii Europejskiej i USA oraz sympatykiem Rosji. Prezentuje pakiet poglądów politycznych zadziwiająco zbieżny z tymi, które prezentuje propagandowa tuba Kremla - Głos Rosji. Również, co bardzo istotne w kontekście trwającej wojny na Ukrainie, jest zdecydowanym protagonistą rosyjskiej agresji." Te bzdury napisane na początku artykułu to w jakim celu? Samoośmieszenia autora?
anonim2015.01.25 18:17
Braun ma rację!
anonim2015.01.25 18:35
Cóż za zbieżność poglądów?... pana Grzegorza B. z moimi? Zastanawiające... Musi to musi być manipulacja jaka... ;) chyba zmanipulowałem się! A Flądra? Analfabetyzm wtórny. Cóż, była sobie kiedyś Frąda.pl. Polecam w takim razie, kto jeszcze nie zna: https://www.youtube.com/watch?v=F3CPdWQ-6Pg
anonim2015.01.25 18:40
Sprytny zabieg. Chodzi o to, żeby WSI miało dużo więcej pracy w szkalowaniu kontrkandydatów Wujka Bronka. Żeby pękł mit I tury. Braun jest realistą i jak ten punkt zostanie złamany, to jestem pewien, że jako realista właściwie dokona analizy i zachowa się jak trzeba...Ogórek, Duda, Braun - wspólnie mogą odebrać Odmętowi sporo głosów.
anonim2015.01.25 20:39
Wreszcie jest ktoś kto nas łączy!!!! Grzegorz Braun prezydentem wszystkich Polaków!!
anonim2015.01.25 20:58
Franko, w celu aby ludzi myśleli, że prawicy innej niż socjaliści z PiS być nie może. Narodowcy źli, Braun zły, Korwin zły. Zobaczył Pan tu kiedyś jakiś krytyczny wpis o PiS? PiS to partia obłudna do szpiku kości.
anonim2015.01.25 21:50
No nie wiem.Niby taki dobry kandydat a w necie jakies paszkwile na jego temat się pojawiają: http://naszeblogi.pl/52333-braun-na-prezydenta-kardynal-nycz-na-papieza "Mnie osobiście do łez radości doprowadza ta cudowna zupełnie sytuacja, kiedy to kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią."
anonim2015.01.25 23:21
Artykuł Grzesika to stek bzdur napisany przez człowieka żle życzącego Polakom.A szlify dziennikarskie zapewne pod okiem największej świni dziennikarskiej Jerzego Urbana.Tyle zakłamań w tym tekście świadczy o świadomej wrogiej Polsce propagandzie.Mam nadzieję ze powrót Górnego przyczyni się do poprawy rzetelności dziennikarskiej i prawda będzie normalnością w artykułach na portalu katolickiego czasopisma,bo co uprawia Grzesik jest obrzydliwym łgarstwem i szkalowaniem uczciwych ludzi.
anonim2015.01.25 23:36
c.d.Jednak że właścicielem tego czegoś jest Grzesik na jakiekolwiek zmiany liczyć nie można,wiec jedynym wyjściem jest więcej nie wchodzić na ten portal i traktować frondelkę jak czasopismo Urbana których nie należy dotykać bo można się pobrudzić.
anonim2015.01.26 1:43
http://1polska.pl/ Nareszcie Polska. Wpisujcie głosy Braunowi.
anonim2015.01.26 5:59
G.Braun kandydatem na Prezydenta... Cóż wolno mu ale czy powinien? W kontekście pokonania Komorowskiego, mnożenie kandydatów na prawicy jest pociągnięciem negatywnym ale ok, szanuję G.Brauna i cenię Jego filmy. Szkoda tylko, że zaczęła się nagonka albowiem G.Braun jest prawdziwym antykomunistą, nie trawi kacapów i mówi prawdę o Żydach.
anonim2015.01.26 14:01
Tak wiadomośc jest jak balsam, przynajmniej dla moich uszu. Przelecieć można portale , gazety, blogi i już widać które są nasze. :)
anonim2015.01.26 18:55
@temida Na szczęście w internecie jest mnóstwo wykładów - gawęd - Grzegorza Brauna. Kto chce się naprawdę dowiedzieć, to się dowie. Kościół, Szkoła, Strzelnica - to też moje hasło...
anonim2015.01.26 21:11
Tekst nie posiada autoryzacji.
anonim2015.01.27 9:53
Braun po prostu mówi prawdę. To zrozumiałe, że śmiało brzmiące jego oceny mogą większości osób nie mieścić się w głowach, ale takie są niestety fakty. Proszę, poczytajcie w necie o przygotowywaniu, finansowaniu i celach przewrotu na Ukrainie, o działaniach USA i zaangażowania wojskowych instruktorów z Izraela. Poczytajcie choćby ze źródeł amerykańskich, nie mówię o portalach rosyjskich, ale tam też podaje się wiele nieznanych faktów. Np. o tym jak Amerykanie sfinansowali zamach stanu w Kijowie i do czego zmierzają. No i o oczywistym związku amerykańsko-izraelskiego pochodu przez Afrykę Północną i Bliski Wschód, projekcie likwidacji niezależnych od globalnego układu finansowego państw (ofiary: Europa Srodkowa i Wschodnia, Libia, Egipt, Syria, następny w kolejce Iran), likwidacji niezależnych związków handlowych, podstępnej depopulacji na świecie, uczynieniu poprzez kredyty niewolników z państw i ich obywateli. Ukraina jest elementem szerszego projektu któremu na imię "hegemonia nadludzi nad człekopodobnym bydłem". Jednym słowem: New World Order. A ci, którzy krzyczą w rytm muzyki sączonej przez MAINSTREAM to zwykli użyteczni idioci. Ot.
anonim2015.01.28 0:27
PAN BRAUN W MOIM MNIEMANIU MA ZUPELNA RACJE I OPTUJE ZA JEGO SLOWAMI. JA SAM NA INNYCH PLASZCZYZNACH DAWALEM UPUST WRECZ NASZEJ GLUPOTY I BRAKU WYCIAGANIA WNIOSKOW.POPIERAM TEZ PANA REDAKTORA STASIA MICHALKIEWICZA I KS. ZALEWSKIEGO.
anonim2015.01.28 17:32
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.01.31 0:37
Ostatecznie mnie przekonaliście tym tekstem, szmaciarze
anonim2015.02.1 10:14
Trzeba zacząć od cytatu z Tomasza Terlikowskiego, który kiedyś oświadczył, że portal Fronda za karę nie będzie już publikował tekstów Stanisława Michalkiewicza. Żeby było śmieszniej chodziło o tekst, który Fronda ukradła Michalkiewiczowi i opublikowała bez jego wiedzy, nie mówiąc już o zgodzie, czy honorarium. Poszło o zwrot, że obóz w Auschwitz jest "chwilowo nieczynny" (chodziło o to, że totalniacy tylko chwilowo wyrzekli się drastycznych środków). Tekst dotyczył natomiast kuriozalnej decyzji o sesji izraelskiego parlamentu w Polsce. Terlikowski wyjaśnił wówczas, że Fronda jest "proizraelska". Zatem mamy do czynienia z portalem będącym ekspozyturą obcego państwa, które wobec Polski wysuwa roszczenia materialne w wysokości ok. 65 mld dolarów. Na wszelkie połajanki odnośnie osób będących na celowniku Frondy z uwagi na ich stosunek (bezpośredni, czy też pośredni) do interesów żydowsko-amerykańskich (patrz tekst tegoż autora dot. X. Isakowicza) trzeba patrzeć jako działanie czysto agenturalne i propagandowe.
anonim2015.02.23 10:54
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.03.26 16:23
Braun mądry facet, a ze pewnych Żydów jego poglądy rażą to inna sprawa. Prawdziwy mąż stanu! Osoiście podzielam jego poglądy!
anonim2015.04.1 17:46
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.05.9 18:47
Goń sie Grzesik....zepsułeś ten portal, jesteś odpowiedzialny za upadek Frondy. Jesteś politycznym agitatorem najętym pewnikiem przez jakąś ambasadę a nie dziennikarzem.
anonim2015.05.9 19:42
Tak naprawdę Grzesik nic nie rozumie z tego, co mówi Pan Braun. Przytacza wyrwane z kontekstu zdania, których nie potrafi związać z całością wywodu. Kładę to na karb nie tyle złośliwości Grzesika, ile miałkości jego umysłu. Po prostu więcej nie pojmie, choćby nawet chciał. Takich ma "Fronda" "intelektualistów".
anonim2015.05.9 21:32
Pan Grzesik bzdurzy i tyle, a Fronda z poziomem leci w dół i leci...
anonim2015.05.9 23:09
Co za szkalujacy i falszywy artykul :-( Jak mozna takie klamstwa wypisywac na takiego czlowieka???
anonim2015.05.10 5:28
Pan Grzesik odnotowuje kolejne swoje rekordy manipulacji wypowiedziami Grzegorza Brauna, których albo nie rozumie albo ma takie rozkazy...
anonim2015.05.14 14:32
Grzesiuk propagandzista PIS. Nisko upada ta partia mając taką tubę partyjną, jak Fronda.