20.09.20, 14:17Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

M. Jakubiak: Konfederacja chętnie poszłaby na sojusz z PiS

Zdaniem Marka Jakubiaka Konfederacja jest bardzo cynicznym środowiskiem. Dlatego polityk twierdzi, że gdyby dziś dostała propozycję wejścia do rządu, to mimo swojej krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości, chętnie by ją przyjęła.

W wywiadzie dla „Plus Minus” Marek Jakubiak przekonuje, że gdyby udało się doprowadzić do porozumienia Pawła Kukiza z Ruchem Narodowym i Korwinem, o co się starał, to dzisiejsza scena polityczna wyglądałaby zupełnie inaczej. W ten sposób Narodowcy z Kukizem i Korwinem Mikke za poprzedniej kadencji mieliby klub składający się z 60 posłów, a PiS byłby zmuszony do koalicji z Konfederacją.

W rozmowie z „Plus Minus” Jakubiak odniósł się też do przeprowadzonych w Konfederacji prawyborów przed wyborami prezydenckimi. Jego zdaniem była to ustawka narodowców, którym dał się ograć Korwin.

- „A przeciwko mnie zorganizowali hejt. Winnicki jeszcze przed wyborami parlamentarnymi rozesłał do narodowców esemesa: Niszczymy Jakubiaka. Potem się tego wyparł, ale ja wiem, że to poszło w teren” – mówi były kandydat na prezydenta.

- „To jest bardzo cyniczne środowisko. Gdyby dzisiaj Konfederacja dostała propozycję wejścia do rządu, to nie mam wątpliwości, że by to wzięła, mimo iż krytykuje wszystko, co robi PiS” – ocenia Marek Jakubiak.

kak/Plus Minus, DoRzeczy.pl

Komentarze

Jakub2020.09.21 2:51
No to Targowicy 2 tak blisko do PiS? Nastał chyba czas cudów. Ile jeszcze masek spadnie i co się ukaże?
czyżnie?2020.09.20 22:30
Jakubiak jest śmieszny, sklecił na szybko jakąś mikropartyjkę z Liroyem i uważał ze należy mu się tyle jedynek na listach Konfederacji co Wolności albo Ruchowi Narodowemu posiadającym tysiące członków i rozbudowane struktury. Z kają Godek była podobna historia. Co do Kukiza to bardzo dobrze że ostatecznie z nim nie poszli, Kukiza interesują tylko JOWy, których wprowadzenie skutkowało by zabetonowaniem sceny politycznej i trwałym podziałem między PiS i PO. Pewnie w końcu by przyznał że to był błąd jak w przypadku upierania się przy formule ruchu obywatelskiego ale było by już za późno.
Łagodny2020.09.20 17:58
Panie Marku Jakubiak by Federacja dla Rzeczpospolita miała jakie kol wiek znaczenie ,to MUSI ZJEDNOCZYĆ byłych Członków Stronnictw Narodowego ,PAX ,Narodowych--Ludowców,Związek Słowian,Partia Słowian Polskich ,Obóz Wielkiej Polski,oraz pomniejsze Autonomiczno--Narodowe Partie.
Jakub2020.09.21 2:54
Czyli sami kacapowcy. Z łańcuchami na szyjach hołd kacapom.
Anonim2020.09.20 17:27
Jakubiak przecenia siłę tysiąca nasranych prawic. Połowa konfederatów glosowała na Trzaska co pokazuje jaka przestrzeń interesuje wielu ludzi. Homoterror jest złem ale państwo wyznaniowe także
Waldi2020.09.20 21:32
W Państwie, w którym obowiązuje wolność poglądów i wolność wyznania jest prawdziwie demokratyczne, jeżeli wchodzi lewactwo i zaczyna się, że religia to zło, że część poglądów, ta prawicowa, to wg zarezerwowanych słów dla lewactwa to faszyzm, nazizm, rasizm, katotaliban, a demoralizacja, odczłowieczanie i sprowadzanie człowieka do wartości bezmózgowego vibratora jest cacy, to ja dziękuję za taką "naprawę świata".
Jakub2020.09.21 2:59
A czy nie jest odczłowieczeniem czczenie mongoloidzkich kacapów i brednie sKórwina n.t. konieczności korekty historii Polski oraz wywiady dla Sputnika?!
Szybka Randka2020.09.20 16:49
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: == www.erooo.pl == Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
violencja2020.09.20 15:41
maybe,maybe,maybe....
Anonim2020.09.20 15:02
SAJUZ
Anonim2020.09.20 14:53
Solidarna Polska + Konfederacja + ci posłowie, co nie zapisywali się do partyjnego łajdactwa i lewactwa w jednej koalicji wyborczej, to może być taki obóz konserwatywnej prawicy, taka ilość głosów, co może utworzyć rząd.
Jakub2020.09.21 3:06
Myślę, że Pan Ziobro i ci Państwo co nie poparli PiS-u w ostatnim głosowaniu, mają na tyle godności by ze zdradziecką, pro kacapską konfederacją targowicką 2 nie wchodzić w żadne układy. Niech sami swą hańbę spijają.
Anonim2020.09.20 14:48
Kluje w oczach Konfederacja? Żaden problem polityczne nieroby, trzeba zasuwać w Sejmie, bronić to co jest jeszcze polskie, aby Polska była Polska, to może i was zauważą prawi Polacy.
Jakub2020.09.21 3:09
Raczej brzydzi.
Anonim2020.09.20 14:42
Panie Jakubiak, żal du - pę ściska? Miał Pan możliwość być w Konfederacji? Zazdrość jest grzechem.
jak ty WSIokowy kmiocie jak ty2020.09.20 14:41
poszedłeś?Wczoraj o tym mówil Korwin. Nie ma takiej opcji.Chyba,że PiS przestanie byc lewactwem.
Halina Stopa2020.09.20 14:40
pytanie ile musi zapłacić za taką koalicję PiS Konfederacji? Może zażądają stanowisko premiera i współpracy z Rosją?
Anonim2020.09.20 14:57
PiS już pokazał Ziobrzystom jak przeżuwa koalicjantów w lewackie g.
Agnieszka2020.09.20 14:40
I kto wie czy w tej szamotaninie nie chodzi właśnie o to, że PiS do reszty skompromitowany w oczach wyborców własnych i Konfederacji, wyciągnie rękę do Konfederacji a ta na czele z Korwinem poleci w podskokach, żeby po pełnej kompromitacji, utracie elektoratu usłyszeć od PiS, że już im są niepotrzebni. Może to pomysł na zniszczenie Konfederacji, w której faktycznie masa bufonów i debili, co swoją cyniczną bezideowość i pęd do koryta nazywają pragmatyzmem czy strategią polityczną. Kiedyś byłam za taką koalicją, gdyby w Konfederacji nie było ludzi pokroju Korwina, bo już miałam dość zatruwania zjednoczonej Prawicy przez Gowina a Korwin to coś po stokroć gorszego niż Gowin. Ale dziś jestem przeciw, nawet gdyby w Konfederacji byli sami idealiści, bo ich g... idącego na dno PiSu zatopi a topiący się PiS po zniszczeniu ziobrystów to się tylko od zatapianej Konfederacji odbije i znów sam zostanie na prawicy, szantażując nas, że są jedynym możliwym wyborem, bo mniejszym złem.
Jakub2020.09.21 5:45
Pani Agnieszko. Powszechny błąd "dobrych ludzi" to maseczka na oczach, nie pozwalająca dostrzec podstawowego błędu Dmowszczan czyli ich wiernopoddańczego stosunku do kolejnych dzierżymordystów kacapskich, którym na kolanach i z łańcuchem na szyi chcą ofiarować Polskę i Polaków. Przedsmak tego mieliśmy już w uwaleniu polskich interesów w Traktacie Ryskim, szczególnie, pozostawienie za kordonem na Białorusi ok. 2 mln Polaków, których rosyjska komunistyczna władza w latach trzydziestych rozpędziła po całych sowietach a ok. 200 tys. z nich wymordowała. Donbasowcy, Dmowszczanie, sKórwini, Brauniarze, pachołkowie i wielbiciele ukryci i jawni zmongolizowanej kacapii kłamią i mącą (ostatnie pomysły sKórwina by zmodyfikować polską historię, również o traktowaniu powstańców listopadowych przez "najłagodniejszy i dobroduszny" carat), ogłupiają łatwowiernych ludzi i starają się tak jak ich poprzednicy wybielać rasieję a jej zbrodnie np. w Powstaniu Warszawskim przypisują Ukraińcom, którzy w walkach w 1944r w Warszawie nie uczestniczyli, podczas gdy rosyjskie oddziały na służbie Niemiec i owszem (Wola, Ochota), wykazując się, jak zwykle oni, niebywałym okrucieństwem wobec słabych (rannych, kobiet, dzieci i nieuzbrojonych mężczyzn różnego wieku). Ludzie mający tworzyć nowe struktury polskich władz powinni być wolni od chęci pomagania kacapom w wasalizowaniu Polaków (jak po II WŚ komuniści i ich sojusznicy) a na co obecnie wyraźną ochotę mają liderzy Targowicy 2. Powinno się również wynegocjować z USA i UE status Polski i/lub grupy V+ (jeśli kraje grupy V+ będą też chciały mieć taki status) podobny do Arabii Saudyjskiej, gdzie żadni zboczeńcy nie straszą na ulicach a ekodupki bez uzasadnionej potrzeby 'nie łażą po drzewach i nie tylko po drzewach'. Powinna zostać zagwarantowana Polsce i natowskim krajom graniczącym z kacapami, nuklearna odpowiedź USA na nuklearny atak Kacapski. To tylko mała część koniecznych dla Polski spraw do rozwiązania.
Anonim2020.09.20 14:36
Jakubiak a może Konfederacja , Gowin i Ziobro ze sporą częścią PiSu utworzyli by prawdziwą katolicką prawicę i razem za 6 miesięcy poszli do wyborów.
Jakub2020.09.21 3:36
A w głowie coś nie uciska?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 14:33
Konfederxcjx przyjelxby txkx propozycje,xle tylko po to,zeby dokonxc zniszczenix Pxnstwx Polskiego do koncx.