09.08.17, 16:02Screenshot YouTube

Macierewicz: Bez nowych kadr nie nastąpi realna zmiana

Antoni Macierewicz rozmawiał z Redakcją Informacyjną Radia Maryja na temat wczorajszej decyzji prezydenta Dudy o odwołaniu uroczystości wręczenia nominacji generalskich, które miały się odbyć 15 sierpnia.

Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta” - powiedział Macierewicz.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało wczoraj o decyzji prezydenta Dudy, że uroczystość wręczenia nominacji generalskich 15 sierpnia nie odbędzie się. Stwierdzono, że brak warunków do właściwej oceny przedstawionych kandydatur w związku z trwającymi pracami oraz brakiem uzgodnień dot. nowego systemu dowodzenia oraz kierowania armią. Resort obrony również wystosował oficjalny komunikat w tej sprawie. Minister Macierewicz powiedział o nim:

Komunikat bardzo obszernie pokazuje, jaka jest rzeczywiście sytuacja w polskim wojsku i jak bardzo potrzebne są nowe kadry generalskie i oficerskie w Wojsku Polskim. Bez nowych kadr nie nastąpi realna zmiana, która jest niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii. Wszystko to zostało bardzo jasno w komunikacie sformułowane i wyłożone, także w odniesieniu do Strategicznego Przeglądu Obronnego i nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, który od początku był jednym z priorytetów ministra obrony narodowej”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl