04.03.19, 16:10zdj. screen Youtube/Radio Maryja

Macierewicz: Dziennikarz poczytnej gazety chciał mnie zabić

Były szef MON, Antoni Macierewicz był gościem Radia Wnet. W wywiadzie polityk odniósł się do sytuacji z pewnym dziennikarzem "Faktu". 

Łukasz Maziewski z redakcji wspomnianego wyżej tabloidu miał zadawać pytania znajomym i współpracownikom byłego ministra obrony narodowej. Macierewicz ocenił, że to "wspaniale, znakomicie, że dziennikarze szukają, a jeszcze lepiej gdy je zgodnie z prawdą wykorzystują". W tym momencie poseł przypomniał również o innej sprawie. 

"Ten człowiek, jeżeli dobrze rozumiem, jest osobą, która zapowiedziała, że bardzo chętnie za milion zorganizuje zamach na mnie i mnie zabije. To nie jest specjalnie istotne, że zabije mnie. Za to jest istotne, że zajmuje się jako dziennikarz zapowiedziami i ofertą zabicia człowieka. Tak to jest istotne. I to, że to pismo bardzo popularne i o olbrzymim nakładzie zatrudnia takiego człowieka. Jak rozumiem, realizując to zamówienie czy w jakimś inny celem?"- zastanawiał się gość Radia Wnet. 

O sprawie zrobiło się głośno w maju ubiegłego roku. TVP Info odkryła wpis dziennikarza sprzed kilku lat. Maziewski, który wówczas nie pracował jeszcze dla "Faktu", miał napisać na portalu społecznościowym w 2010 r., że gdyby miał milion dolarów, oprócz wspomagania schronisk dla zwierząt i kupna Bugatti EB 110 chętnie "zorganizowałby zamach na Antoniego Macierewicza". Wywołany do tablicy przez Samuela Pereirę z TVP Info ówczesny redaktor naczelny "Faktu" Robert Feluś zarzucił Pereirze manipulację i sugerowanie, że "głupi, niedojrzały wpis kibica na klubowym forum" powstał niedawno, podczas gdy pochodzi sprzed kilku lat, gdy Maziewski nie był jeszcze zatrudniony w "Fakcie". 

Dlaczego Macierewicz powrócił do tego wpisu teraz, po dziewięciu latach od momentu, kiedy został opublikowany i po prawie roku od artykułu na portalu TVP Info?

"Na pewno powinno to być przedmiotem reakcji polskich mediów jak i stosownych władz. Ten pan ostatnio rozsyła pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej, dot. mojej osoby i katastrofy smoleńskiej. Można podejrzewać, że te jego intencje związane są z tym kierunkiem naszych działań"- podkreślił były szef MON. 

Poseł PiS wskazał, że "mamy do czynienia z groźbami karalnymi", które w dodatku związane są bezpośrednio z działalnością mającą wyjaśnić katastrofę smoleńską. 

yenn/Radio Wnet, Fronda.pl

Komentarze

o2019.03.5 11:29
Ten gość to przykład jak strugając Janusza można przez całe lata budować polityczną karierę.
anonim2019.03.5 7:39
Zastanawia mnie ta Smolenska cisza na frondzie. Kiedy dojdziecie do prawdy?
Czort2019.03.4 23:10
Z wiekiem choroby psychiczne się mocno nasilają, strach się bać co będzie dalej!
Azazel2019.03.4 19:05
OSTRZEŻENIE PRZED POTWOREM* Nazywającym siebie "słowiczek poznański", pojawiającym się pod różnymi artykułami. Sądząc po nienawiści do Polaków, Żydów, gejów i lewicy - nieodrodna córka gestapowca lub SS-mana z załogi obozu koncentracyjnego bądź członka Einsatzgruppen. Oceniając zaś po chamstwie, prostactwie i wulgarności - owoc nieformalnego związku posłanki Pawłowicz z posłem Tarczyńskim i Wojciechem Cejrowskim. Podobno - niestety - kobieta (raczej "stwór podeszły wiekiem, Co kobietą być już przestał, A nigdy nie był człowiekiem (..)"), która dała życie naukowcom. Cóż, wykładanie chemii... w Biedronce to jeszcze nie nauka. Bogowie, brońcie nas przed dziećmi i wnukami tego czegoś (chyba że się mateczki wyrzekły i wolały sierociniec). Swoją drogą zapłodnić ją mógł tylko pijany i ślepy degenerat, bo cóż innego na jej wdzięki mogłoby polecieć? No i degeneracja poszła dalej. A sądząc po wyjątkowo parszywych poglądach, rzadko spotykanym chamstwie, co nawet pod budką z piwem by raziło, to może być to również zamaskowany Ziemkiewicz. Tertium non datur. * nie dotyczy Anny. Tu już tylko lekarz.
Albert2019.03.4 20:32
Nie przesadzaj. To po prostu przygłup pośledniego sortu jest i tyle. Taka typowa beneficjentka 500+.
Grizzly2019.03.4 21:48
Chyba Niemcy nie zdążyli nauczyć cię kultury?
Alojzy Cedzidlo2019.03.4 22:58
Jesteś ,,Azazelku " Kochany, jak by powiedział pan Szczerba , który moze mieć prawo do pouczeń kogoś o kulturze . Ba , nie jestem lekarzem ,ąle ten elaborat mało logiczny budzi moje obawy o Twoje zdrowie. Bo czymże ten,( lub ta ) tak potwornie wyprowadził Ciebie z równowagi . Dwa zdania . Widocznie mówiące prawdę .Dwa zdania , a wzbudziły u Ciebie takie natchnienie , taka wenę twórczą .
Azazel2019.03.5 9:44
Do Cedzidły: ten "słowiczek" wsadza swoje chamskie, prostackie i wulgarne komentarze pod wieloma tekstami. A ja wszędzie tam będę przed "nią" ostrzegał.
Anna2019.03.4 18:15
Zginęło sporo osób związanych z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, np technik Jaka Remigiusz Muś, który słyszał rozmowę pilotów Tu 154 z wieżą. Tak KGB zblatowane z polskimi postkomunistycznymi służbami pozbywa się niewygodnych ludzi i jednocześnie zastrasza innych. Bardzo żal tego młodego człowieka. A diabelskie skrzeki upodobały sobie "poświęcony portal" i straszą tu głupawymi komentarzami. Przypominają gęby rzygaczy na katedrach.
rdaneel2019.03.4 19:01
Bredzisz od rzeczy
Jaromir2019.03.4 18:11
A kto by tam chciał zabijać Antka??? Chyba tylko zdradzony Bartuś. Ale on akurat ogania się od wielbicieli w więziennej łaźni.
Janek2019.03.4 18:09
Pan minister wczoraj nie wziął leków
MitomanOdznaczonyOrderemUśmiechuWariata2019.03.4 17:26
Przypomnijcie mi jakieś wielkopomne czyny Antoniego MONcierewicza za jego pontyfikatu w polskiej armii. Poza zrobieniem z aptecznego pomagiera Bartusia Misiewicza faktycznego zwierzchnika sił zbrojnych. Ogólnie pan Antoni od wielu lat wart jest zabicia. Śmiechem.
anonim2019.03.4 17:01
Pan Minister zapomniał dodać, że wielu dziennikarzy go śledzi.
słowiczek poznański2019.03.4 17:00
Albert - blogowy workaholic. Masz pracowity dzień "u brata".
Albert2019.03.4 17:14
Pisałem ci już, że twoje komentarze są nietrafione. Płacą mi za używanie mózgu, a nie mięśni. Przykro mi - nie każdy jest niskich lotów fizolem jak ty.
Alojzy Cedzidlo2019.03.4 19:24
Ale Cię zrobili w konia . O mięśnie chodzi , nie o głowę . Nie kapłeś się ? > Gdyby o głowę chodziło , to by Ci kazali myśleć , a nie pisać
Naczelny2019.03.4 19:28
Piotrowski, nadal tu pajacujesz?
Albert2019.03.4 20:31
Pisz po polsku, albo nie pisz wcale.
Albert2019.03.4 16:55
Proponuję zrobić symulację tego zdarzenia za pomocą parówek. Ale najbardziej rozwaliło mnie to: " związane są bezpośrednio z działalnością mającą wyjaśnić katastrofę smoleńską." W to już chyba sam Antek nawet nie wierzy. Ciekawe, jak długo będą jeszcze doić pieniądze z budżetu na te swoje urojenia?
Grizzly2019.03.4 16:55
No to odwracając pytanie: ile kosztowałby psi uj Maziewski? Flaszkę?