13.06.20, 18:10Antoni Macierewicz, Marszałek Senior/YT/Telewizja Republika

Macierewicz dla Klubów Gazety Polskiej: Nie ma „obcego wojska” w Polsce

Trwa XV Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Uczestniczy w nim już po raz kolejny Marszałek Senior Antoni Macierewicz w wywiadzie z Tomaszem Sakiewiczem, red. naczelnym Gazety Polskiej Macierewicz mówił m.in. o wojskach obrony terytorialnej i ich znaczeniu, o obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju oraz o zagrożeniach ze strony Federacji Rosyjskiej.

Macierewicz powiedział:

- Poza Stanami Zjednoczonymi, nie ma w Europie państwa, które byłoby zdolne przeciwstawić się siłom militarnym Federacji Rosyjskiej. Stąd taka waga sojuszu polsko-amerykańskiego

Marszałek Senior zwrócił uwagę na rolę, jaką odegrały jednostki WOT w walce z epidemią koronawirusa:

- Spójrzmy na Wojska Obrony Terytorialnej. Ci sami ludzie, którzy dziś stoją za Rafałem Trzaskowskim, nie chcieli ich powstania. Tych jest ciągle za mało. Musimy wspierać tę inicjatywę, Sztab Generalny, szefa tego Sztabu. To, jak wielką pracę wykonują Wojska Obrony Terytorialnej, widać po epidemii koronawirusa

Antoni Macierewicz odniósł się także do formacji politycznej, jaką jest Konfederacja:

- Tak naprawdę chodzi o wspieranie fundamentalnego kierunku działania Federacji Rosyjskiej, której zasadniczym celem jest wyrzucenie USA z Europy i wyrzucenie stąd ich sił. To pozwoliłby Rosji na dominację militarną całego kontynentu. Poza Stanami Zjednoczonymi, nie ma w Europie państwa, które byłoby zdolne przeciwstawić się siłom militarnym Federacji Rosyjskiej. Stąd taka waga sojuszu polsko-amerykańskiego


mp/niezalezna.pl

 

 

 

Komentarze

Polak2020.06.14 13:43
Antoś, w takim razie za co płacimy USA paręnaście milionów miesięcznie?
b 522020.06.14 12:27
Na Moskwę najlepszym środkiem są ładunki nuklearne !
moskale won2020.06.14 12:23
Ale kacapskie syny zaktywizowały się tu na forum . Jest pewnym , że sojusznicy Polski czyli USA w bazach w Polsce to przeszkoda do realizacji imperialnych planów Moskwy , która rozpoczęła ich realizację agresją na Gruzję i Ukrainę !!
Rex2020.06.14 12:22
O wszystkim mowa a o raporcie z zamachu smoleńskiego ani słowa...
Lech Keller-Krawczyk2020.06.14 11:36
A ARMIA WATYKAŃSKICH PEDOFILÓW DARMOZJADÓW????
won2020.06.14 12:23
Stul pysk , moskalu !
cal.502020.06.14 10:12
Macierewicz ma rację, kiedy mówi, że wojska USA są jedynymi w Europie, które są w stanie podjąć się obrony Europy. Dysponują potencjałem, który jest w stanie przeciwstawić się Rosji. Niemcy jako siła militarna są słabe. Do tego namawiane są przez Rosję do przeciwstawiania się USA i wypychania ich z kontynentu po to, żeby potem Rosja mogła zdominować militarnie kontynent. Dla Polski jest to niebezpieczne. Dlatego władze Polski dobrze robią, że starają się ściągać do Polski jak najwięcej wojsk USA. A sowieckie trolle i ich "polscy" pożyteczni idioci jak np. "katolicka kretynizacja polski" vel "Polacy to homofobi i rasiści" vel ZDJĘCIE ANTKA MÓWI WSZYSTKO" vel ROMAN" itp. mogą tylko wyć. Tak sowieckie trolle: jedyne co wam zostało to wycie.
Szybka Randka sex2020.06.14 9:46
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
won2020.06.14 12:25
NAUCZ SIĘ PO POLSKU PISAĆ , MOSKALU!
ala wilk2020.06.14 8:19
Dla Kanfiedieracyji wojska USA są obce bo w USA jest demokracja. Oni by chcieli wojsk rosyjskich w Polsce (JKM wychwalający PRL i Jaruzelskiego) albo chińskich (Braun)
czekista2020.06.14 9:53
Juz niedlugo, to nawet takiej tfu-demokracji nie bedzie. Rzadzic beda liberalowie.
czekista2020.06.13 22:47
Za PRL - u tez mowino, ze nie wojsk obcych, byli same swojaki.
ROMAN 2020.06.13 22:03
Za jakich przygłupów Macierewicz musi uważać wyborców PiS, aby po tak często zapowiadanej publikacji raportu z badania katastrofy smoleńskiej nie tylko nic nie opublikować, lecz dodatkowo być aktywnym w mediach ? Prawdopodobnie musi go to utwierdzać w poczuciu absolutnej bezkarności.
Niejestemrobotem2020.06.13 19:19
Pojedynczego państwa, zgoda, nikt nie dorównuje sile armii rosyjskiej, aczkolwiek łącznie siły europejskich krajów NATO są do tego wystarczające. Podejrzewam, że jeśli by rządy bały się wojny i podniosły budżety armii do poziomu Rosji to Francja i Niemcy wspólnie by starczyły. Wojska obrony terytorialnej a koronawirus, cóż trafiały one na najbardziej eksponowane miejsca, żeby pokazać, że są potrzebni, chociaż tak naprawdę wojska operacyjne mogły wypełnić ich rolę, zwłaszcza, że i tak uczestniczyły i chyba były istotniejsze niż WOT nawet tutaj. A no i od tego powinna być obrona cywilna, której nie ma. Zaś co do przydatności WOTu w realnym konflikcie. Cóż. Jest to lekka piechota. Lekka piechota może być bardzo skuteczna, pod warunkiem, że jest dobrze uzbrojona i wyszkolona. Wyszkolenie WOTu będzie co najwyżej średnie w porównaniu z zawodowcem. A uzbrojenie. Tego brakuje nawet w armii operacyjnej. Czy w związku z tym lepiej przeznaczać pieniądze na WOT, czy na armię zawodową?
Klapaucjusz2020.06.13 19:01
Pawlik: Jak to na grzybach czas leci... Ale czekaj pan opalimy to spotkanie - wojna była, skończyła się i co? I kto wygrał?? Kobuszewski: MY! Pawlik : (śmiech) Oczywiście...! Głupio pytam! Silni, zwarci i gotowi, najlepsza kawaleria świata! Kobuszewski: Ooo... Dobre. Zagraniczne... Pawlik: Skąd?? Nasze...! Egipskie... ...... Kobuszewski: Mamy nowe domy wczasowe, sanatoria. Sam, co roku sobie do Międzyzdrojów jadę. To jest koło Szczecina, mamy teraz pięćset kilometrów wybrzeża... Tysiąc szkół na tysiąclecie! Szóstą na świecie pozycję w eksporcie!! Eksportujemy do dziewięćdziesięciu krajów świata! Mamy nowe domy! Nowe osiedla! Codziennie program TV, "Kobrę", "Eurekę", Nowe fabryki! Panie!! ...Panie!? ...Panie, co pan, gdzie pan idzie...?? Pawlik: ........na grzybki
ZDJĘCIE ANTKA MÓWI WSZYSTKO2020.06.13 18:36
SCHIZOFRENIA PARANOIDALNA, MANIA PRZEŚLADOWCZA PLUS PSYCHOTROPY. JESTEM ZDZIWIONY ŻE KARTOFEL GO NIE ZAMKNĄŁ NA CZAS WYBORÓW W TWORKACH (A MOŻE ZAMKNĄŁ ALE ANTEK SP.IERDOLIŁ?)
Polacy to homofobi i rasiści2020.06.13 18:24
"jak wielką pracę wykonują Wojska Obrony Terytorialnej" pomoc przy wypisywaniu mandatów za nienoszenie maseczek! Qirwa Antek, jest moc!
katolicka kretynizacja polski2020.06.13 18:18
Weekend! szMacierewicz na przepustce z psychiatryka! ale jak widać znowu nie wziął psychotropów bo majaczy...