14.11.20, 21:03fot. yt/telewizja republika

Macierewicz: Polska nie pozwoli na powrót czasów Zwiąku Sowieckiego. Nie damy się skolonizować UE

- Polska nie da się sprowadzić do roli kolonialnej. Polska w żadnym wypadku nie pozwoli na to, żeby wróciły czasy Związku Sowieckiego z próbami narzucania antyludzkiej, antypatriotycznej, antynarodowej ideologii jako narzędzia, które ma kształtować naszą rzeczywistość - stwierdził marszałek senior Antoni Macierewicz podczas panelu dyskusyjnego "Bezpieczeństwo Polski".

W ramach VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", który odbywał się dzisiaj miała miejsce wideokonferencja na temat bezpieczeństwa Polski. Uczestniczyli w niej marszałek senior Antoni Macierewicz, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz Ryszard Kapuściński, prezes Klubów "GP".

Jednym z poruszanych tematów były próby narzucenia przez Komisja Europejska strategii wzmocnienia praw osób LGBTQI w krajach Unii Europejskiej, co wiąże się z pozatraktatowymi próbami narzucania krajom członkowskim ideologii niezgodnych z decyzjami suwerennych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Antoni Macierewicz w odniesieniu do takich działań Komisji Europejskiej powiedział:

- Słusznie pan premier Orban nazwał te próby, dążenie do takich decyzji, budową nowego Związku Sowieckiego, na co Węgry, jak powiedział, nigdy się nie zgodzą. Myślę, że w tej sprawie mamy wszyscy w Polsce takie samo zdanie. Z tej perspektywy wydarzenia ostatnich lat miały na celu rozbicie polskiej jedności narodowej, przeciwstawienie środowisk patriotycznych, młodzieżowych - aparatowi rządowemu, który jest w rękach Zjednoczonej Prawicy. To dążenie do rozbicia Zjednoczonej Prawicy i osłabienia struktury narodowej i obywatelskiej państwa polskiego. Tak na to trzeba patrzeć

Dodał także:

- Gdyby doszło do dyktatu ze strony Komisji Europejskiej, to myślę, że będziemy mieli identyczne stanowisko jak to, które wyraził pan premier Viktor Orban, a przedtem na łamach "Gazety Polskiej" przedstawił pan prezes, wicepremier Jarosław Kaczyński. Polska nie da się sprowadzić do roli kolonialnej. 

Macierewicz podkreślił:

- Polska w żadnym wypadku nie pozwoli na to, żeby wróciły czasy Związku Sowieckiego z próbami narzucania antyludzkiej, antypatriotycznej, antynarodowej ideologii, jako narzędzia, które ma kształtować naszą rzeczywistość. To jest podstawowy problem. Wszystko inne jest drugorzędne, musimy sobie zdawać sprawę. Dzisiaj wszyscy musimy skupić się na obronie Polski

Odnosząc się natomiast do ewentualnej wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA stwierdził, że to „nie grozi w żaden sposób polskiemu bezpieczeństwu militarnemu i geopolitycznemu dlatego, że w tej sprawie obie strony w Stanach Zjednoczonych mają takie samo zdanie - wschodnia flanka musi być chroniona i broniona, a interesy gospodarcze związane z eksportem gazu ziemnego do Polski są takie same dla Demokratów, jak i Republikanów.

Stwierdził też, że „tęczowa otoczka” niektórych współpracowników Bidena oraz niektórych środowisk, z którymi jest on w bliskich kontaktach nie na wpływu na geopolitykę.

Podkreślił także:

- Stany Zjednoczone będą nadal naszym sojusznikiem bez względu na to, czy dalej będzie kontynuowana prezydentura, czy też przyjdzie administracja demokratyczna.

 

mp/niezalezna.pl/pap

Komentarze

Krakus2020.11.18 20:08
Kto dopuszcza tego oszołoma wymagającego leczenia psychiatrycznego do głosu? Nawet Jarosław Kaczyński się na niego wypiął i pozbawił wszelkich funkcji...
kryst632020.11.17 5:03
Ci którzy głosowali na PO i lewactwo po wygranej odwracają politykę o 360 stopni i myślą ,ze w USA też tak będzie.Zdeklarowali zasypanie Mierzei Wiślanej i rozwiązanie WOT.
Anonim2020.11.15 12:43
Reakcja policji na Marszu. Stankiewicz: Nie spodziewałam się tego po tej władzy. Kto ogarnie służby? ........ https://www.youtube.com/watch?v=IeVGgl-G8H8
Glaudiusman2020.11.15 12:13
Jednak niebezpieczeństwo utworzenia czwartej rzeszy jest ogromne, skoro tylko Polska i Węgry przeciwstawiają się polityce UE. A co z resztą. Kraje bałtyckie. Słowacy. Czesi, Bułgarzy, Rumuni i inni ? Dno, brak odwagi, słabość ogromna i zepsucie społeczne. O zachodniej lepiej nie wspominać, bo to bagno skończone. A UE tylko na śmietnik.
Felek2020.11.19 20:33
To się wyprowadz z Unii i żryj sowieckie ziemniaki.
typowe dla PIS2020.11.15 11:56
Antoni obłąkańcu smoleński, nigdy nie było takiego państwa jak Związek Sowiecki, tu zaczyna się zakłamywanie pisowskie historii, pisior jak nie skłamie to żyć nie może a i żydowsko-judesejski pan nie poklepie po plecach,
moskale won !2020.11.15 18:50
Tak sądzisz , kacapie moskiewski ?
Myślałem, że ci dwaj młodziankowie to jego synowie2020.11.15 11:33
Ale on przecież nie ma dwóch synów.
Szybka Randka2020.11.15 10:48
= Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- http://exslove.com.pl ---- Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Władimir Władimirowicz2020.11.15 11:57
zarażasz qrwo kiłą
"Kto liczy na tygodnie, ten sieje trawę,2020.11.15 10:20
Kto liczy na lata, sadzi drzewa, Ale kto liczy na stulecia, Ten wychowuje i kształci dzieci"
Foster2020.11.15 10:17
Skąd oni biorą takich idiotów ?
hehehe2020.11.15 11:41
Mówisz o tym w lustrze ?
T.2020.11.15 9:46
Ech, wychodzi, że Macierewicz mógł wyjść z PRLu, ale PRL z niego już nie. Dalej wszędzie spiski zachodnich mocarstw ("zgniłego Zachodu", dziś "gejropy"), dalej jedyne zbawienie w Moskwie i jej antyzachodniej agendzie.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.11.16 0:25
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to pisz do Pravdy. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara. Zaraz po porodzie 😅
Marian2020.11.15 8:09
Szkoda że Macierewicz jest jeszcze starszy od Kaczyńskiego. Byłby doskonałym jego następcą. Działania rządu PIS godzą w gospodarcze interesy Niemiec i długofalowo są przeszkodą w kolonizacji Polski i całego regionu. Niemcy jeszcze nie mogą pozwolić sobie by formułować to otwarcie więc używają"praworządności" do maskowania swoich prawdziwych intencji.Gdyby nasz rząd cofnął swój sprzeciw do budowy Nord Stream 2, gdyby zerwał kontrakty na zakup gazu z Ameryki, zrezygnował z budowy CPK, czyli skapitulował i poddał się dominacji Niemiec praworządność wróciłaby natychmiast. Nawet strefy wolne od zboczeńcow nie byłyby przeszkodą w "pojednaniu". Niezależnie od tego jaki rząd jest w Berlinie, cele jakie dla polityki Niemiec wyznaczył Bismarck nadal są aktualne i realizowane. Tu trzeba przypomnieć że Bismarck w swoich planach nie widział istnienia Polski ale też Polacy mieli zniknąć jako naród. Niemcy nie mogą otwarcie negować istnienia Polski więc chcą ją skolonizować . To jest i nadal będzie przeszkodą we wzajemnych stosunkach chyba że władzę w Polsce przejmie na stałe Stronnictwo Pruskie. Sprawa jest jasna, tak długo jak rząd w Warszawie będzie prowadził politykę niezależna, będą problemy z praworządnością z pedałami czy jakieś inne. Polaków trzeba uświadamiać że zdominowana przez Niemcy UE będzie zawsze dla nas wrogiem i trzeba ją opuścić.
jp22020.11.15 8:29
Antek ty naprawde jestes chory
Alojzy Cedzidło2020.11.15 9:18
Ej panie "Marianie " Wyłożył Pan doskonale naszą sytuację . Przykro mi tylko ,że nic odkrywczego Pan nie napisał .Każdy NORMALNY UCZCIWY Polak , w sposób mniej lub bardziej dokładny to widzi. Jak dotrzeć do tych ,którzy tego nie widzą ? . Nie wiem . Nie wiem też co zrobić z tymi , którzy jawnie dążą do podpisania tej " dojczelist ". mając Polskę i Polaków w jednym symbolicznym miejscu.Już słyszę :" a bo ten PiS nic w tej sprawie nie robi . " Tu mam wątpliwości . Sposób w jaki uczczono w Warszawie dzień 11 listopada , a głównie komentowanie tego tematu przez ważniejszych od mojej osoby , a i podobno mądrzejszych, dużo , dużo mówi .Na różne tematy . W tym możliwości PiS - w wyciagnięciu wniosków i konsekwencji.
Marian2020.11.15 12:30
Panie Alojzy!Trudno jest coś odkrywczego napisać o polityce Niemiec, skoro ona od lat jest niezmienna i jeżeli nie wezmą się za nich silniejsi od nas, to nic się nie zmieni. Jednak tu u nas, można coś robić by zmieniać Polaków na lepszych. Ja myślę większość nie jest zła ale niedoinformowana, często też obojętna. Czytając komentarze na Frondzie to naprawdę wygląda to katastrofalnie ale tak naprawdę jest to mniejszość, tyle że bardzo krzykliwa, wygadana, po tych "nowoczesnych " szkołach. Komuna oddając władzę odsadziła swoimi ludźmi wymiar sprawiedliwości by stał na straży"praworządności" i uczelnie.To twarda komuna, często pochodzenia żydowskiego "wychowuje" nam młodzież i skutki tego widzimy. Zmiany zachodzą ale bardzo wolno. Jeżeli koalicjantem PIS-u i ministrem edukacji został ktoś taki jak Gowin to być inaczej nie mogło.Tak więc Panie Alojzy trzeba czekać na lepsze i chociaż troszeczkę w miarę swoich możliwości też starać się coś robić.
Alojzy Cedzidło2020.11.15 14:19
Trochę się bałem ,że ta moja szczerość .może być przez Pana żle odebrana . Teraz już się nie boję . Pozdrawiam.
Lennon2020.11.15 7:39
Nie dając się "skolonizować" UE, czyli de facto z niej wychodząc, właśnie staniemy się kolonią Rosji. Мацеревич, молодой человек, сколько рублей вы за это получили?
Japa2020.11.15 14:27
Towarzyszu "Lennon " a może " Leonnow " Nie mierz wszystkich swoją miarą . Macie na utrzymaniu tych 200 generałów , którzy się sami ujawnili . Macierewicza wśród nich brak.
to jasne2020.11.15 7:22
Niemcy i Unia zmienili ton wobec Polski bo widzą kto może być Prezydentem USA oczywiście o ile nic się nie zmieni i że teraz będą sobie mogli na więcej pozwalać dlatego takie zaostrzenie kursu.
o co chodzi2020.11.15 7:33
Oni będą chcieli teraz całe koszty np. lockdownu na zachodzie czy przyjmowania imigrantów przerzucić na Państwa Naszego Regionu i o to im chodzi a nie o jakieś prawa dla kogokolwiek. Tak to jest tonący się brzydko chwyta. To taki wygodny temat żeby mieć pretekst.
jedyne wyjście2020.11.15 7:34
Tylko blokować.
Anonim2020.11.15 1:49
Każdy wie że Orban to przyjaciel Putina. Już 5 razy odwiedził Moskwę ze swoimi raportami na temat UE. Oczywiście Macierewicz się cieszy z tej współpracy z Putinem.
Moly2020.11.15 0:37
Polska, oprocz Wegier nei ma zadnych przyjaciol. I jest najlepsze zawsze i we wszystkim
Roman2020.11.14 23:48
Mało jest w polskiej polityce ludzi równie niewiarygodnych co Macierewicz, a jednak Kaczyński go toleruje. Albo Macierewicz ma na Kaczyńskiego haka, albo Kaczyński boi się utraty radiomaryjnego elektoratu. Czasami wydaje mi się, że Macierewicz jest ruskim agentem. Mam to samo przypuszczenie odnośnie Rydzyka, który być może trzyma w aszachu polski kościół, podobnie jak Macierewicz trzyma w szachu Kaczyńskiego.
Anonim2020.11.14 23:55
Macierewicz wie dużo o Jarosławie Rajmundowiczu...
Anonim2020.11.14 23:47
Za czasów Związku Sowieckiego jedliśmy zdrową żywność a teraz żremy świństwa i chorujemy .
polio2020.11.14 22:56
Po tym jak okazało się, że Jankowski i Gulbinowicz to byli zboczeni współpracownicy Bezpieki na serio zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem u nas nie było lustracji, bo władza komusza tak się świetnie dogadywała z klerem. Przecież to nie może być przypadek, że stara lewica tak czapkowała czarnym. Ze sukienkowi dostali tyle władzy. To w większości chyba nie są prawdziwi kapłani, tylko pomiot szatana. Kościół się musi oczyścić. Ale czemu obecna władza też czapkuje?
Anonim2020.11.14 23:32
Dziwisz się?
Moly2020.11.14 22:43
" Mysle ze wszyscy w Polsce mamo takie samo zdanie..." Skad on takie przekonanie wyciagnal.... Chyba ze ma na mysli " prawdziwych " Polakow. Ale tak tez powinnien napisac
AAAtomek2020.11.14 22:11
Na lewo do Unii, na prawo do Rosji. Polko i Polaku, wybór należy do ciebie.
kol2020.11.14 22:00
jak tam macierewicz twój raporcik, zapomniałeś czy zgubiłeś ?
Anonim2020.11.14 22:10
Aż taki głupi nie jest. Raport=koniec komisji=koniec wypłat. On to będzie ciągnął do końca świata i jeden dzień dlużej.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.11.16 0:28
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to pisz do Pravdy. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara. Zaraz po porodzie 😅
Figo Fago2020.11.14 22:17
Znowu siadasz do kompa na bani ? Przeciez tu o czym innym mowa .
kol2020.11.14 22:21
no to co z tym raporcikiem ?
Po 11 ...2020.11.14 21:55
Naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy życiem ludzi w UE, a życiem ludzi w Rosji??? Naprawdę chcecie Polski pod rządami Putina? Polska ma historyczną szansę wyrwać się z pisowskich kajdan i skopać doopę Putinowi. ***** ***
Po 11 ...2020.11.14 21:51
Ten debil nie widzi różnicy między Putinem, a UE. Dlaczego nie widzi? Bo jest płatnym agentem Moskwy.
Anonim2020.11.14 22:01
Dokładnie, Antkowi emeryturę to w rubelkach będą wypłacać.
Japa2020.11.14 22:04
" Po11 , nie rób z siebie matoła . Jesteś przecięz inteligentny . Jeśli nie robisz matoła z siebie to robisz z nas , a to nie honorowe . Z naszej głupoty nie wypada się naśmiewać . Przynajmnie lepiej uzasadnij swoję zapatrywania .
Po 11 ...2020.11.14 22:12
Antek=agent Moskwy. Od lat kryje zamach smoleński. Od lat kryje ruskich sprawców. Od lat nie publikuje raportu. Wszystko za nasze podatki.
Sorki do do tego de bila, po 112020.11.16 0:29
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to pisz do Pravdy. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara. Zaraz po porodzie 😅
Oficer prowadzący2020.11.14 21:22
Antoni - choroszij parień..
Figo Fago2020.11.14 21:57
Da zdrastwój tawariszcz .Gienirał " Kak zdarowie ? A teraz po Polsku . To ,że Was " generały' szkolone w moskiewskich akademiach w Aneksie MACIEREWICZ wyliczył a macie się nadal bardzo dobrze , z pensjami i orderami nie znacz ,że was teraz obroni . Szukacie kłopotów ?. 200 Was pokazało swoje przywiązanie do CCCP
Oficer prowadzący2020.11.14 21:59
Figo, ty nie agient, ty tolka nastajaszczij durak.
Figo Fago2020.11.14 22:08
No kanieczno , ja durak . A po polsku . " ALE NIE SZMATA "
Anonim2020.11.14 22:46
Antka ty astaw w pokoje. On nie „szmata” tolka choroszij malczik i nastajaszczij agient.
Do dychajacych ledwie, ledwie bolszewickich onuc2020.11.16 0:31
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to pisz do Pravdy. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara. Zaraz po porodzie 😅