03.07.15, 13:55

Mahomet kradł, napadł i mordował. Oto źródło przemocy w islamie!

Odpowiedzią na pytanie o źródło przemocy w islamie jest sama postać Mahometa. Koran przedstawia go muzułmanom jako doskonały wzór, a tym czasem dopuszczał się on przemocy i to z różnych, często najniższych pobudek, jak grabież czy chęć zdobycia niewolników.

Mówi o tym w wywiadzie dla agencji Zenit o. Samir Khalil Samir SJ, egipski islamolog, prorektor Papieskiego Instytutu Wschodniego w Rzymie. Przypomina on, że biografie Mahometa wyliczają aż 60 rabunków i napadów na karawany, jakich dopuścił się on  w ostatnich latach życia. Do przemocy i zabijania niewiernych „gdziekolwiek ich znajdziecie” podżega również Koran (4, 89.91). Egipski jezuita twierdzi zatem, że powołując się na świętą księgę mahometan można prowadzić wojny i to nie tylko obronne, ale również podboje. W tym islam radykalnie różni się od chrześcijaństwa, a Mahomet od Chrystusa.

Wypowiadając się na ten sam temat dla Radia Watykańskiego o. Samir zaznaczył, że islam potrzebuje dziś wewnętrznej rewolucji, reinterpretacji Koranu i zmiany stosunku do samego Mahometa. W najbliższym czasie jest to jednak mało prawdopodobne. Za takimi przemianami, obok prezydenta Egiptu, generała Al-Sisi, opowiada się bowiem jedynie garstka intelektualistów, która ma przeciw sobie miliony imamów, optujących za dosłowną interpretacją Koranu.

Radykałowie mają też do dyspozycji ogromne zasoby finansowe. Zdaniem o. Samira to Arabia Saudyjska i Katar łożą dziś na wojny dżihadystów. Zapewniają im nie tylko uzbrojenie, dostarczane przez USA i Europę, za pośrednictwem Turcji, ale również dostatnie życie. W takich warunkach ekonomiczny sojusz z Arabią Saudyjską i Katarem jest hańbą dla Zachodu – uważa prorektor Orientale.

Egipski jezuita zauważa również, że przemiany we współczesnym islamie idą w złym kierunku, czego przykładem jest otwarcie dżihadu na kobiety w postaci tak zwanego dżihadu seksualnego. Za oddawanie się bojownikom również i one mogą teraz liczyć na pewną drogę do raju, która do tej pory była zarezerwowana dla umierających w walce z niewiernymi.

bjad/radio watykańskie

Komentarze

anonim2015.07.3 15:54
Jak wielokrotnie pisałem Mahomet nie powinien był wskazywać na swoich poprzedników Abla, Abrahama tj sprawiedliwych ST i Jezusa Chrystusa Boga-człowieka tylko jego protoplastami powinni być Kain pierwszy morderca , Ismael , Ezaw ect. a więc ci wszyscy co do bogactwa rośli na zdobyczy - jak np teraz wilki europejskie-Niemcy i Rosja
anonim2015.07.3 16:42
Niejedna świnia upasła się na przemocy. Najgorszymi świniami są te, które nie tknęły szabli, a żarły z zorganizowanej przez siebie wojnie.
anonim2015.07.3 16:54
Żydostwo również nie odmówi sobie stosowania przemocy - ileż to dóbr posiedli za sprawą stworzonego przez siebie komunizmu. Co my sobie będziemy głowy zaśmiecać jak nie gudłajami to pustynnymi szajbusami. My zajmijmy się sobą, aby nasze rosło. Zajmując się "pokojowymi i bezbronnymi" przybłędami tracimy powagę podejścia do natury i dajemy sobie wejść na głowę. Przybłędy włażą nam na głowę za pomocą stworzonej przez siebie wiary i tak jak pająk łapie w sieć i zatruwa, aż do śmierci. Taką technikę przyjęli. Nie zganiajcie na mahometa, bo świętsi w wierze mają łapy umazane we krwi po uszy. Nie zagłuszycie prawdy o żydowskim rasizmie mahometem - teatrzyk pt. "wszelkie zło na jedynego winnego" nie wypali, nie odciągnie wzroku od gudłajskiej mafii.
anonim2015.07.3 17:27
@@betonowy lolek Niem myśl że za tym nie stoją ILLUMINATI - to oni korzystając z dóbr bogini Junony moneta fortuna - rozpętali także w świecie Islamu demony wojny
anonim2015.07.4 8:19
" Zdaniem o. Samira to Arabia Saudyjska i Katar łożą dziś na wojny dżihadystów. Zapewniają im nie tylko uzbrojenie, dostarczane przez USA i Europę, za pośrednictwem Turcji, ale również dostatnie życie. " To jest wierutna bzdura. Jeżeli już, to dżihadystów wspierają niektóre osoby z rodów saudyjskich i katarskich, ale nie rządy jako takie. Jest też czystym idiotyzmem teza, jakoby broń islamskim terrorystom dostarczały USA i państwa z UE. Turcja wspiera islamskich rebeliantów, ale nie dostarczaniem broni - ostatnio przepuścili islamskich bojowników na teren Kurdystanu, a dokładnie do miasta Kobane i okolic. Ten ksiądz, jak każdy neofita, radykalnie odwrócił się od swojej poprzedniej religii. Identycznie postępują byli katolicy, którzy "nawrócili się" na protestantyzm. Równie gorliwie zwalczają Watykan i prawdy katolickiej wiary.
anonim2015.07.4 9:14
@Klara: ojciec Samir wyrósł w tej kulturze i zna ją od podszewki. Poza tym to jego praca. Myślisz, że się myli a my lepiej znamy muzułmanów?
anonim2015.07.4 11:51
@Klara ale jesteś naiwna. W biznesie handlu bronią nie ma sentymentów. Poczytaj sobie książek o wywiadach różnych państw. Biznes to biznes. @kszychu: co do tych zarzutów że krucjaty były złe, tylko kretyn i ignorant nieznający historii może opowiadać takie dyrdymały. Nie byłoby krucjat to dzisiaj nie byłoby Europy jaką znamy. Wolę wieże kościołów niż minarety z wyciem imama co parę godzin. Jak w każdym systemie religijnym czy społecznym są ludzie którzy religie i władzę wykorzystują do własnych celów np. zakon krzyżacki. Czynienie zarzutów religii że jest złą religią bo jej wyznawcy byli źli jest z gruntu fałszywe. W Nowym Testamencie nigdzie nie jest napisane morduj i zabijaj w koranie jest. Życie Jezusa Chrystusa było święte a mahometa całkowicie odwrotnie. Po prostu oszust mahomet zamiast podszywać się pod religie już istniejące założył własną sektę, by móc realizować swoje złodziejskie i zboczone wizję, a że ludzie kochają grzech to poszli za fałszywym prorokiem który obiecał raj bez wysiłku.
anonim2015.07.4 13:17
@MichaBoom Dobrze napisane! ! Od siebie dorzucę jeszcze że ten "prorok" Poślubił dziewczynkę imieniem Aisha kiedy miała 8 lat, a rok później zaczął z nią współżyć seksualnie. To Się nazywa pedofilia! ! Ale dla tych dzikusów to wzór cnót wszelakich. Jeśli jest on prorokiem to może reprezentować tylko lucyfera. .
anonim2015.07.4 16:02
+++bjad/radio watykańskie - teoretycznie to słuszne sedno sprawy. ---krzychu za mało myślisz, za dużo pleciesz. Fajnie że piszesz: Jezus jest bogiem, szkoda tylko, że napisałeś przez małe "b", i jestem pewny, że to nie przez przypadek. krzychu! Jezus jest BOGIEM! ---betonowy_lolek 1. Twój cyt. ""Nie zganiajcie na mahometa, bo świętsi w wierze mają łapy umazane we krwi po uszy"". To prawda, ale nie usprawiedliwia ona żadnego innego złego czynu przed Bogiem. 2. Twój cyt. ""Nie zagłuszycie prawdy o żydowskim rasizmie mahometem"". To co islamscy radykałowie wyprawiają obecnie, może Ty to usprawiedliwiasz ale zrozum, u Ojca Chrystusa nikt jeszcze za zło nie był wynagrodzony; zawsze sprawa ma się odwrotnie. ---ANOVA a Ty zacznij uczyć się rozróżniac Kościół od kościoła katolickiego, a te dwa jescze od Pana Jezusa samego - odróżniać zanim zabierzesz się do wypowiedzi na takie tematy. ---Klara (oporna uczennica Pańska) Pierwsza część Twojej wypowiedzi ok. Ale druga? Klaro, (oporno uczennico Pańska), czy nie jesteś ty oporna za bardzo? Coś mi się wydaje że tak. pozdrowienie.vgh.pl
anonim2015.07.5 17:30
Klara (oporna uczennica Pańska) - znawczyni polityki i islamu mądrzejsza od islamologa i wszystkich pro-muzłumańska europejka dla której wszystko co oibraża islam i wykazuje źródła finansowania to "wierutna bzdura". Pytanie którego "Pana" jest uczennicą bo obrażanie nawróconych "Ten ksiądz, jak każdy neofita, radykalnie odwrócił się od swojej poprzedniej religii." ..hmm może od razu napisz że jest "niewierny"