19.07.11, 11:41

Malezyjski sąd: płci nie można zmienić

Sprawa dotyczy 26-letniego Malezyjczyka, Ashraf Hafiz Abdul Aziza. W 2008 roku wyjechał on do Tajlandii, gdzie przeszedł operację zmiany płci. Po powrocie do kraju władze lokalne odmówiły mu wprowadzenia zmian dot. płci w dowodzie osobistym.

 

W związku z tym Aziz skierował sprawę do sądu, domagając się oficjalnej zmiany swojej płci. Jednak sąd uznał, że zmiana, jakiej dokonano w Tajlandii, jest tylko zewnętrzna. Sąd uznał, że płeć determinowana jest przy urodzeniu i nie można jej zmienić.

 

- Boję się o nią w związku z codziennymi trudnościami jakie przed nią stoją. Co ta osoba teraz zrobi? Czy może pójść do męskiej toalety? - mówił Horley Isaacs, adwokat reprezentujący Malezyjczyka. Dodał, że Aziz ma pełne poparcie swojej rodziny, która była za zmianą płci mężczyzny, a teraz pomaga mu w zmianie danych na nazwisko Aleeshya Farhana. - Według relacji matki, już od dziecka miała ona cechy kobiece. Zawsze była pruderyjna i przyzwoita – dodał adwokat.

 

żar/Thejakartaglobe.com

Komentarze

anonim2011.07.19 13:13
<p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">\"już od dziecka miała ona cechy kobiece. Zawsze była pruderyjna i przyzwoita\"</span></p> <p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">&nbsp;</span></p> <p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">Dobry żart.</span></p> <p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">Tak, jakby nie było przyzwoitych mężczyzn. </span></p>
anonim2011.07.19 17:48
<p>Ja bym nigdy nie zmienił płci, chociaż absolutnie nie czuję się mężczyzną.</p>
anonim2011.07.20 21:06
<p>Od razu widać, że mahometańska społeczność Malezji to nieuki, skoro nawet sędzia (domniemam że człowiek z wyższym wykzstałceniem) stwierdza, że \"<span \" : verdana, geneva; line-height: 19px; font-size: small;\"><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\">płeć jest determinowana przy urodzeniu\".</strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"></strong><strong \"padding: 0px; margin: 0px;\"> U nas nawet dzieci wiedzą, że dzieje się to przy połączeniu gamety męskiej i żeńskiej.</strong></span></p>