21.10.14, 17:39Koran uważa małżeństwa dzieci za coś normalnego (fot. media)

Małżeństwo (nie)dozwolone. Koran uważa małżeństwa dzieci za coś normalnego

Informacja wywołała wielkie oburzenie w Norwegii, poprzez portale społecznościowe dotarła także do Polski. Okazało się jednak, że cała historia to kampania społeczna przeprowadzona przez fundację Plan Norge. Organizator akcji Olaf Thommsen tłumaczył, że chciał zwrócić uwagę na praktykę wydawania bardzo młodych dziewcząt za dojrzałych mężczyzn. O ile w Europie takie sytuacje budzą oburzenie, to w krajach islamskich są codziennością.

Robert Spencer, autor Niepoprawnego politycznie przewodnika po islamie i krucjatachpodaje, że Koran uznaje małżeństwa dzieci za coś zupełnie normalnego. Słowa Koranu przewidują nawet sytuację, w której dziewczyna nie tylko może być zamężna przed okresem dojrzewania – może być już nawet rozwódką.

Mahomet, któremu taki werset został „objawiony” również miał małoletnią żonę. Poślubił Aiszę, gdy była sześcioletnią dziewczynką a skonsumował małżeństwo, gdy miała dziewięć lat. Według prawa islamskiego nie ma wyznaczonej dopuszczalnej granicy do małżeństwa. Ajatollah Chomeini powiedział wiernym, że poślubienie dziewczyny, zanim ta osiągnie wiek menstruacyjny, jest „boskim błogosławieństwem”.

Powszechnie przyjął się pogląd, który obecnie traktuje się niemal jak aksjomat, a mianowicie, że złe traktowanie kobiet w krajach muzułamńskich jest kwestią kulturową i nie wynika z zasad Koranu. Powtarza się, że islam w rzeczywistości oferuje kobietom lepsze życie niż to, które mają na Zachodzie.(…) Zdarzają się, oczywiście, muzułamnie, którzy szanują kobiety, ale islam jako religia nie gwarantuje przedstawicielkom płci pięknej czci ani szacunku.

Irańskie dziewczęta mogą wychodzić za mąż w wieku dziewięciu lat, pod warunkiem że ich rodzice wyrażą zgodę, lub w wieku trzynastu lat bez konieczności uzyskania takiej zgody. Małżeństwa dzieci pociągają za sobą, niestety, przemoc domową: „W Egipcie 29% zamężnych młodych kobiet jest lub było bite przez mężów; z tej grupy 41% było bite nawet podczas ciąży. Badanie przeprowadzone w Jordanii wykazało, że 26% zgłoszonych przypadków przemocy domowej miało miejsce w sytuacji, gdy żona nie skończyła jeszcze osiemnastu lat”.

Więcej znajdziecie w książce Roberta Spencera „Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach”.

Książka do nabycia w Księgarni Ludzi Myślących (TUTAJ)

Oprac. M

Komentarze

anonim2014.10.21 17:45
Trudno żeby było inaczej, skoro sam "prorok" Mahomet był pedofilem.
anonim2014.10.21 18:04
@Marek Nie chrzań. Mahomet gwałcił Aishę - ona nawet jak na standardy ludów wschodnich była dzieckiem. Małżeństwo "skonsumował" jak mała miała 9 lat... a wcześniej dopuszczał się z nią czynów uznanych powszechnie za gwałty pedofilskie. Jak masz takiego "proroka" to ciężko samemu postępować inaczej. To pokazuje, że duch który objawił mu Koran jest po prostu demonem.
anonim2014.10.21 18:08
Przypomnijcie ile lat miała Jadwiga gdy wychodziła za Jagiełłę?
anonim2014.10.21 18:15
@kasia Jadwiga miała 12 lub 13 lat ... z pewnością nie było to 6 ! Marek - opacznie zrozumiałem twój wpis o pedofilskich praktykach w islamie ... dla dobra pokrzywdzonych.
anonim2014.10.21 18:39
@LiczbaPi Owszem, również w Nowym Testamencie: "Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, który z duszy pełnią wolę Bożą. Z ochotą służcie, jak gdybyście [służyli] Panu, a nie ludziom" Ef 6:5-7
anonim2014.10.21 18:42
@Marek22 Jadwiga w wieku 4 lat została zaręczona z Wilhelmem, a nie wydana za mąż.
anonim2014.10.21 18:43
Marek22 Tak samo śluby dzieci w kulturze plemiennego islamu lub hinduistycznej były i są aranżowane przez rodziny z powodów ekonomicznych. Związek zostaje skonsumowany później. Skoro Ci przykład Jadwigi nie odpowiada jako polityczny, sprawdź ile lat miała wybranka pastora Dogsona szerzej znanego jako Lewis Caroll, kiedy oficjalnie oświadczył się o jej rękę. I jaki był jeszcze w na początku XX w najniższy wiek zdolności do zawarcia małżeństwa dla kobiet w Europie, nie wyłączając Polski. A jeśli ktoś tak bardzo lubi szukać takich beznadziejnych religijnych smaczków jak pan Rober Spencer to Talmud określał zdolność do małżeństwa dla płci żeńskiej na 3 lata i jeden dzień.
anonim2014.10.21 19:04
@ Grzechol W wieku 4 lat Jadwiga zawarła z W Habsburgiem "małżeństwo na przyszłość" Ślub już zgodny z prawem kościelnym miano powtórzyć kiedy skończy 12 lat, jednak chcąc go przyśpieszyć wystarano się o półroczną dyspensę. Podobno młodzi bardzo się mieli ku sobie, a Jadwiga kiedy jej powiedziano że jednak ma iść za dobijającego 40-stki Jagiełłę wpadła w rozpacz. Czy Jadwiga i Wilhelm odbyli pokładziny nie ma wśród historyków zgody.
anonim2014.10.21 19:12
@Marek22 Rzecz nie w tym jakie skłonności miał Dogson, lecz że takie małżeństwo było jak najbardziej możliwe nawet w pooświeceniowej Europie. Wydawało się dość ekscentryczne, ale Jak pisze Robert Stiller tłumacz Carrolla nie stanowiło by żadnego zgorszenia ani nawet większego zdziwienia. Tak po prostu wówczas było w naszej kochanej Europie. Zapomniał wół jak sam cielęciem był...
anonim2014.10.21 22:41
Nienormalna księga to i prawa nienormalne.