21.06.20, 18:07fot. P. Tracz/ KPRM

Manipulacje TVN i Agory. Ministerstwo Sprawiedliwości prostuje fake newsy ws. aborcji

Przepisy tarczy antykryzysowej 4.0 nie zaostrzają kar za nielegalną aborcję – stanowczo podkreśliło Ministerstwo Sprawiedliwości. Jest to odpowiedź na fake newsy „Faktów” TVN oraz Gazety.pl. W sprawie zostaną podjęte konsekwencje prawne.

Kara za nielegalną aborcję pozostaje w zgodzie z prawem uchwalonym w 1997 roku. W oświadczeniu czytamy: „Ministerstwo nie planuje żadnych zmian legislacyjnych w tym zakresie. Pociągnięty do odpowiedzialności karnej może być lekarz, który przeprowadzi zabieg z naruszeniem przepisów ustawy. Kara wynosi do 3 lat pozbawienia wolności i Tarcza antykryzysowa 4.0 nic w tym zakresie nie zmieniła”.

Ministerstwo jednocześnie przypomina, że jeszcze nikt nie został aresztowany z tego powodu. „Skoro przepis się nie zmienił, manipulacją jest twierdzenie, że na podstawie ustawy o Tarczy ta sytuacja ma się zmienić”.

W oświadczeniu przypomniany został także fakt, że za nielegalną aborcję nie grożą wyłącznie kary bezwzględnego więzienia. „Sąd będzie mógł, jak do tej pory, zawieszać karę pozbawienia wolności, albo – jeśli oceni, że są ku temu podstawy – zamiennie stosować grzywnę lub karę ograniczenia wolności” – czytamy.

Przy tej okazji resort sprawiedliwości zwrócił się do mediów o „niepowielanie nieprawdziwych informacji”.

ks/ PAP

Komentarze

Jan Radziszewski2020.06.22 5:35
Niestety Min Sprawiedliwości zapomniał dodać że obok tzw Sprawiedliwości Ludzkiej Państwowej istnieje jeszcze Druga Sprawiedliwość Wieczna Boża w której wszyscy dopuszczający się aborcji tj matka i ojciec Lekarz ect. i inni tzw popierający Przekraczanie V Przykazania poniosą skutki z tego czynu w najlepszym przypadku doczesne tzn trafią do czyśćca u bram Piekła z którego po odbyciu pokuty w czyśćcu mogą trafić do NIEBA lub wieczne wpadną na zawsze do PIEKŁA z którego nie ma wyjścia tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) w tzw ciemności zewnętrzne /Ap 22,15) I tzw wszelkie gówna żydowskie jak TVN i G W popierające ten mord dzieci niewinnych - redaktorzy czy tym bardziej ich właściciele również do PIEKŁA wpadną na wieczną wieczność bez końca wiecznej męki tzn radochy w słynnym Raju cezara żydów /J 19,15) czego im życzymy aby cieszyli diabłów którym za życia na ziemi niewolniczo służyli
AAAtomek2020.06.22 7:50
A w jakim oleju będą smażeni? Wolę z pestek winogron zamiast rzepakowym, na który mam uczulenie.
Jan Radziszewski2020.06.22 14:48
Będą w najbliższym otoczeniu swojego cezara /J 19,15) ci najbardziej zasłużeni dla PIEKŁA tzn będą wśród cherubów piekielnych z których jest cezar tj Lucyfer Ez 28:14-18 14. Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. 15. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. 16. Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cię z góry Bożej i jako cherub opiekun zniknąłeś spośród błyszczących kamieni. 17. Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię na ziemię, wydałem cię królom na widowisko. 18. Mnóstwem twoich przewin, nieuczciwością twego handlu zbezcześciłeś swoją świątynię. Sprawiłem, że ogień wyszedł z twego wnętrza, aby cię pochłonąć, i obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach tych wszystkich, którzy na ciebie patrzyli.
verizanus2020.06.21 18:58
W kraju gdzie większość jest katolikami aborcja powinna być CAŁKOWICIE zakazana. Podobnie jak zabójstwo JAKIEGOKOLWIEK człowieka. Nie powinno być żadnych podludzi niższych ras czy czegokolwiek podobnego.
ala wilk2020.06.21 19:06
A co z kontrolami na granicach? Przecież jestesmy w lewackiej UE, granic nie ma, każda kobieta w ciąży może bez kontroli pojechać do Budapesztu.
Jan Radziszewski2020.06.22 6:01
ale zapomniałeś i tak Sprawiedliwej kary Bożej nie unikną i jak nie będzie żadnych okoliczności łagodzących czeka je wieczna męka w PIEKLE tj jeziorze ognia i siarki /Ap 20.15
AAAtomek2020.06.22 7:49
Twój Bóg jest inny niż mój Bóg.
Styki2020.06.21 18:46
Czy kobiety ,ktore stosuja srodki antykoncepcyjne wiedza ,ze zanieczyszczaja wode do picia?
Z życia wzięte2020.06.21 18:24
Dlaczego duduś albo krzywousty nie powiedzą otwarcie, że wszystkie te tarcze nie służą pracownikom??? W każdej, zawarte są przepisy, które ograniczają prawa pracownicze, a co chwilę krzywousty krzyczy, że dzięki tarczom pracownicy czują się bezpiecznie. Kolejna propaganda w którą wierzy ciemny lud żyjący tylko z 500+. Dlaczego poprawki do tarcz, są głosowane w blokach, a nie pojedynczo, tak aby można było te złe odrzucić? Dlaczego pismafia tworząc tarcze które mają pomagać przedsiębiorstwom i niby pracownikom w związku z pandemią, przepychają w nich przepisy nie mające nic wspólnego z pandemią???
KAZIMIERZ2020.06.21 18:39
ŁŻESZ JAK PIES! SKOŃCZ ! LECHU, NIE DA SIĘ JUŻ TWOJEGO JADU CZYTAĆ ! TO ZBIERA SIĘ NAM NA OGROMNY ROZSTRÓJ ŻOŁADKA, A NIE TYLKO NA SKROMNE WYMIOTY! PRZESYAŃ TE PSYCHOTROPY BRAĆ! NIE WIESZ CO PISZESZ!???
anonim2020.06.21 18:56
Obok "Kazimierza" to ty hamurczyku w życiu nawet nie stałeś.
Styki2020.06.21 19:03
Mam własną firmę i jestem beneficjentem rządowego wsparcia. Przedsiębiorcy z natury nie chcą się chwalić tym, że otrzymali jakieś pieniędze, ale prawda jest taka, że otrzymaliśmy, i to sporo. A co najważniejsze, zadziało się to bez większych problemów i formalności administracyjnych. Tak więc reakcja na ten ogromny kryzys (szok podażowy - brak towarów, bo stanęła produkacja, szok popytowy - ludzie przestają kupować, szok płynnościowy - firmy nie mają pieniędzy) była błyskawiczna i skuteczna. Mało tego, rząd pokazał daleko idącą elastyczność, dostosowując tworzone szybko prawo do głosów płynących ze środowiska biznesu. Uznajemy to za coś normalnego, za coś naturalnego, co się nam należy, nawet nie brakuje wciąż głosów krytycznych - że za mało, że za wolno, że jakieś problemy - ale brakuje kluczowego wniosku i spostrzeżenia: otóż taka reakcja rządu nie jest czymś oczywistym. Kraje o wiele bogatsze od nas przeznaczyły na walkę ze skutkami koronawirusa znacznie mniejsze środki, niż Polska. Uczciwość nakazuje docenić i pochwalić to, jak najwyższe organy władzy zareagowały na ten bezprecedensowy i największy od 100 lat światowy kryzys. Kto wie, czy gdyby u władzy była ekipa z PO nie usłyszelibyśmy, że "pieniędzy nie ma!", dokładnie tak samo, jak o środkach na program 500+ mówił swego czasu minister finasów z PO pan Rostowski.
anonim2020.06.21 19:08
GWno dostałeś. Zapomniałeś podać linka do tego wpisu, hamburczyku: https://www.salon24.pl/u/raczek/1056447,wsparcie-przedsiebiorcow-przez-rzad-morawieckiego-trzeba-uczciwie-docenic
Styki2020.06.21 19:35
To jest odpowiedz na Twoje wypociny ,ktore napisales pod "Z zycia wziete".Teraz wiesz ,ze klamstwo ma krotkie nozki..
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 18:23
Skoro ludzie głosują na PIS, to widać Polska zasługuje na to by wrócić do czasów komuny, w której karano surowo za wszystkie przejawy oporu wobec linii partii. Swoją drogą jak trzeba być wyrachowanym i przebiegłym by pod pozorem walki z kryzysem zmieniać inne prawa. Tylko patrzeć jak się okaże, że z powodu epidemii jakieś byle rozporządzenie pozbawi nas praw konstytucyjnych, a pani magister z TK ogłosi, że tak może być.
anonim2020.06.21 18:16
"Jeżeli przestępstwo jest zagrożone tylko karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 8 lat, a wymierzona za nie kara pozbawienia wolności nie byłaby surowsza od roku, sąd może zamiast tej kary orzec karę ograniczenia wolności nie niższą od 3 miesięcy albo grzywnę nie niższą od 100 stawek dziennych, jeżeli równocześnie orzeka środek karny, środek kompensacyjny lub przepadek." http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/3451_u.htm To nie gazwyb, to projektu nowelizacji na stronie Sejmu.
IGA2020.06.21 18:31
Stachu! Weź na luz i przestan wszystkich pouczać ! Nikt cię o to nie prosi! A tym bardziej Ministerstwo ! Ot, znalazł się "wszystkowiedzący", wylazł ze swojego szamba i krzyczy! Tylko jakoś nie w tym kierunku wrzeszczy co trzeba, tylko do nas, zamiast do nich! PRZECIEŻ CHŁOPIE, TY NAS WOGÓLE NIE INTERESUJESZ! OLEWAMY CIEBIE! A TY Z UPOREM MANIAKA CIĄGLE TU PISZESZ !
anonim2020.06.21 18:55
Obok "Igi" to ty hamburczyku w życiu nawet nie stałeś.
Maria Blaszczyk2020.06.22 10:59
Jakbyś sprawdziła ten projekt, to byś wiedziała, co jest prawdą, a co kłamstwem. Ale Tobie prawda nie przeszkadza, co?
Jan Radziszewski2020.06.22 5:56
zapomniałeś że obok tzw Sprawiedliwości ludzkiej istnie wyższa Boża Sprawiedliwość - wieczna a tam na ostateczne wyroki nie mają wpływu media diabelskie tj żydowskie dbające o to aby diabłów było jak najwięcej na ziemi - bo one na ziemi pozostają natomiast Anioł dziecka zamordowanego idzie z nim do miejsca dla dzieci zamordowanych bo do Nieba Nie - ponieważ to są dzieci Nieochrzczone podobnie jak żydzi muzułmanie ect. tj bałwochwalcy
Dam2020.06.22 6:15
Ta sama sprawiedliwość, wg której wydanie swoich córek na gwałt, uprawianie z nimi seksu i sprzedanie owoców tegoż w niewolę jest czymś dobrym?