29.05.20, 15:14Fot. screenschot: Youtube - SalveTV

Marcin Wolski zabiera nas w nowej książce w 80 podróży dookoła świata. Można z nim odbyć wyprawę życia bez konieczności wychodzenia z domu!

Czy 80 podróży wystarczy, by zwiedzić cały świat? Tego nie wiemy, ale z pewnością jest to wystarczająca ilość ekspedycji, by okrążyć naszą piękną Ziemię i bliżej jej się przyjrzeć. Właśnie o takich niezwykłych podróżach opowiada nowa, porywająca książka Marcina Wolskiego pt. „W 80 podróży dookoła świata” (wyd. Biały Kruk). Przypomina ona ponadto, że świat czeka, byśmy go odkryli – dla siebie. Nawet, jeżeli nie możemy wyruszyć osobiście, to przynajmniej – i aż! – możemy to uczynić śledząc relacje wytrawnego wędrowca. Słynny pisarz i satyryk Marcin Wolski prowadzi nas bowiem po najróżniejszych zakamarkach globu. W charakterystyczny dla siebie sposób, z polotem i humorem, opowiada chociażby o spotkaniu z ludożercami, nurkowaniu z rekinami, dziwnym pięknie i smutku kubańskiej niewoli, czy wiecznej wiośnie na Hawajach. Pasjonują go na równi przyroda i historia. Dzięki niemu dalekie kraje zdają się być nam na wyciagnięcie ręki.

Autora nachodzą też zaskakujące refleksje, dlatego „W 80 podróży dookoła świata” nie jest zwykłym wakacyjnym czytadłem. Książka pobudza Czytelnika do myślenia, dostarcza wiele radości i urozmaica życie w tym nieco ponurym obecnym czasie. Znajdziemy tu opisy krótszych lub dłuższych odwiedzin w ponad stu krajach. Marcin Wolski dotarł na Wyspę Wielkanocną i do źródeł Amazonki. Odwiedził słynne wyspy Galapagos z żółwiami pamiętającymi Darwina. Przeżywał przygody w Nepalu, Kolumbii, Gwinei Bissau, Kambodży, w Omanie, Etiopii, Iranie, na Filipinach. Przemierzył szlakiem polskich misji katolickich Nową Gwineę. Gonił (a może to one go goniły…) goryle w Ugandzie i gepardy w Tanzanii. Pływał po Orinoko, Amazonce, Nilu i pośród norweskich fiordów. Nurkował z akwalungiem na Kajmanach, w Hondurasie, na Jamajce, na Malediwach i w Malezji. „Grzebał” we wrakach i w podwodnych jaskiniach Meksyku. Pielgrzymował po Ziemi Świętej, gdzie, jak wyznaje, przeżył głęboki powrót do wiary. Wśród wielu poznanych w różnych zakamarkach świata ludzi byli też Polacy, o czym również pisze. Czasem łączył pasję wędrowca z pasją satyryka i… koncertował, choćby na Hawajach, w USA czy Australii.

„Wprawdzie nie mogę powiedzieć o sobie, że byłem wszędzie, ale zwiedziłem naprawdę kawał świata – mówi Marcin Wolski. – Zbliżałem się do tajemnic, spotykałem niezwykłych ludzi, a przede wszystkim Polaków pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Powstał z tego dość osobisty pamiętnik, którym pragnę się dziś podzielić z moimi Czytelnikami.”

Pośród licznych talentów Marcin Wolski ujawnia w tej publikacji jeszcze jeden – fotografowanie! Książka jest bardzo bogato ilustrowana; głównie jego zdjęciami, które ubarwiają przekaz i ubogacają treść reportaży. „W 80 podróży dookoła świata” czyta się jednym tchem!

 

Marcin Wolski, „W 80 podróży dookoła świata”, wyd. Biały Kruk, 448 stron, 16,5 x 23,5 cm, twarda oprawa. Więcej na: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/w-80-podrozy-dookola-swiata

 

Marcin Wolski o swoich podróżach opowiada tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=paFRSr75icc

Komentarze

Wiktor2020.05.30 12:17
Komuszy nielot ;obrzydzenie bierze jak ta osoba tuli sie do tej psiej władzy
Andrzej Malik2020.05.29 17:58
...Wolski, Wolski... to ten szef POP w komunistycznej Trójce? To jeszcze go nie zdekomunizowali?
Waingrow2020.05.29 16:51
Głupi whoooy 'Po 11, BĄDŹ OBOJĘTNY' uważa, że w nie można być prawdziwym Polakiem mając w życiorysie sekretarzowanie POP PZPR. DURNY, z a r z y g a n y kmiot udaje, że chce wysłać skqrvyyysyyn 2 mln ludzi do obozu..jako GWniany wróg PRL -przefarbowany antysemita przejmuje inicjatywę... YEAbanny FASZYSTO od pie...loney św. A Dz.ban i jej podobnych od Czuchnowskich... Piotrusiów i innych Michałów Janów w Piach-Bach poyeabbów..walnij się w pusty czerep hehehe
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.29 18:13
Ja? To pisiorki po 30 latach od odzyskania wolności ględzą o dekomunizacji, to pisiorki obniżają emerytury stosując odpowiedzialność zbiorową, to pisiorki tropią komunistów w sądach itp, itd. Ja się tylko śmieję, że równocześnie mają i lansują i hołubią byłych komuchów, sekretarzy POP PZPR. Umieram ze śmiechu :)))
Tylko PO-Prawdziwe2020.05.29 15:54
Jak widać BOLSZEWICKA SWOŁOCZ nie może znieść PRAWDZIWEGO POLAKA MARCINA WOLSKIEGO???
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.29 15:57
W latach 1975–1981 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, od 1980 był sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu III PR Taaaa, prawdziwy Polak ... :))
Formularz zawiera madrosc. Za Bolkiem.2020.05.30 3:50
Aaaa wy przywiezieni na T-34 to co? Zapiwajka? Ja wam dam po 11 ze Marusi już nigdy nie dosiądziecie!
Eustachy Wybranovsky2020.05.29 15:44
Opłacało się jak widzę być Wolskiemu w PZPR. Komuchów w TVPiS jak nie przymierzając karaluchów...
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.29 15:31
Ten Wolski na okładce, to z lewa czy prawa?
Formularz zawiera madrosc. Za Bolkiem.2020.05.30 3:47
jestem za a nawet przeciw