29.01.14, 15:24Marek Jurek (fot. Fronda.pl)

Marek Jurek o ataku Dworaka na ojca Rydzyka: Gwałt zadany prawu natury

Atak Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady RTV, na dyrektora Radia Maryja to kolejny akt zaangażowania obecnych władz państwowych w raz bardziej, raz mniej otwarte - ale konsekwentne wspieranie rewolucji społeczno-obyczajowej. Zakaz wypowiedzi wyrażających po prostu chrześcijańskie zasady etyczne to otwarty atak na wolność i akt tyranii moralnej. Nie jest bowiem istotne czy homoseksualizm będziemy nazywać chorobą, perwersją czy obiektywnym nieuporządkowaniem. Istotne jest, czy zgodnie z całym naszym dziedzictwem etycznym będziemy mogli wyrażać moralną dezaprobatę dla takich aktów (a tym bardziej ich propagandy), czy też będziemy zmuszani, by zachowania homoseksualne uważać za normę. A właśnie taki przymus forsuje wypowiedź przewodniczącego Dworaka.

Przymus ten oznacza gwałt zadany nie tylko etyce katolickiej, ale prawu natury potwierdzonemu również przez zasady etyczne innych wyznań chrześcijańskich, ortodoksyjnego judaizmu, islamu, a także całe dziedzictwo prawne europejskiej demokracji aż po rewolucję obyczajową lat 1960-tych. Bo to co dziś sporne - było do tamtej pory bezspornie uznawane za zło moralne.

Oczywiście, ten atak na wolność jest w szczególności wymierzony w wolność debaty publicznej, stanowi więc sprzeniewierzenie się przez Krajową Radę RTV jej konstytucyjnej roli. Zwolennicy uznawania homoseksualizmu za normę powołują się na decyzje WHO, Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego itp. Ale właśnie to, że decyzje te podejmowano większością głosów, po debacie - najlepiej świadczy, że nawet dla tych instytucji były to kwestie sporne. A wolność słowa dotyczy właśnie przede wszystkim prawa do zajęcia stanowiska w takich kwestiach.

Przy tej okazji warto zapytać, co Krajowa Rada RTV zrobiła ze słynną już wypowiedzią Katarzyny Bratkowskiej w programie "Tak czy nie" Agnieszki Gozdyry (16 XII ub.r.). Tamta wypowiedź - w której pani Bratkowska najpierw podżegała do łamania prawa, a potem wręcz to zapowiedziała - angażuje przecież odpowiedzialność zarówno nadawcy, jak i prowadzącego program. Mam nadzieję, że w tej sprawie albo przewodniczący osobiście, albo rzecznik, poinformują w końcu opinię publiczną zarówno o reakcji Krajowej Rady, jak i o przyczynach dlaczego do tej pory tej reakcji nie usłyszeliśmy.

Rozmawiała Agata Bruchwald

Komentarze

anonim2014.01.29 15:32
Dworak ma zbyt małe pojęcie i dał się zmanipulować lub też wspiera homoseksualną chorobę gdyż lobby gejowskie dysponuje olbrzymimi finansowymi zasobami więc takiemu Dworakowi mogą pewną kwotę na konto wpłacić aby krytycznie się odniósł do ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka który powiedział prawdę.
anonim2014.01.29 15:51
To przecież oczywiste! Kolejny etap walki z TV Trwam, czyli walki z Kościołem.
anonim2014.01.29 15:52
Jasno i dobitnie trzeba rozmawiać z degeneratami.
anonim2014.01.29 15:53
Nie rozumie pewnych wypowiedzi i czemu maja służyć? Chcieliśmy być w unii.Podpisaliśmy pewne zobowiazania..W unii jest tolerancja dla homoseksualistów..Co mnie obchodzi kto z kim śpi. Nie wchodzcie ludziom do łóżek Obowiązek to był PRZYMUSOWY wstąpić do PZPR-u. My nie jesteśmy już tylko krajem jednego kościoła i jego nauki..Są ateiści inne religie , są homoseksualiści..Zajmowanie się tym tematem polityków i Koscióła na forum jest poprostu brakiem zajęcia u w/w. Ludzie weźcie się za robotę tyle biedy, korupcja, dzieci wychowujcie, młodzież pracy nie ma ,Prezydent emerytury kradnie .... Jest tyle do zrobienia!! A tu bawią się w kotka i myszkę.... Do pracy bezroby.....
anonim2014.01.29 16:03
Sworak to dziwka systemu okrągłego koryta.
anonim2014.01.29 16:08
Dworaka niech jasny szlag trafi
anonim2014.01.29 16:18
@Habakuk- Tylko się nie zdziw, gdy ktoś ciebie nazwie chorym.
anonim2014.01.29 16:26
Naprawdę nie widzicie, że jest różnica pomiędzy nazwaniem człowieka grzesznym, a nazwaniem człowieka chorym? Ja się z panem Dworakiem zgadzam. Wytykanie grzeszności jest obowiązkiem duchownego, ale wmawianie choroby już nie.
anonim2014.01.29 16:29
Dworak powinien natychmiast stracić swoje stanowisko za łamanie konstytucji.
anonim2014.01.29 16:33
Homoseksualizm jest albo wyleczalny i wtedy jest chorobą (objawem wyleczalnej choroby, jak w DSM stoi) albo nieuleczalnym kalectwem (jak człowiek bez nóg). Oczywiście bywa też zachowanie homoseksualne zwykłą rozwiązłością ale wtedy nie jest homoseksualizmem lecz zdziczeniem.. .
anonim2014.01.29 16:54
zibi33 tak waszą wspólnotę katolicką której sponsorem jest wyborcza lub inne nędzne liberalne wężowisko dlatego przeszkadza wam ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk przedstawiający normalnym ludziom z czym mają do czynienia i aby się zwieść nie dali propagandowym sloganom jakie zaprezentowałeś w swej wypowiedzi bezczelnie jeszcze odwołując się do Papieża Franciszka.
anonim2014.01.29 17:19
Kobiety prawo głosu uzyskały w I połowie XX ( w Szwajcarii w latach 70) i niewątpliwie "Przymus ten oznacza gwałt zadany nie tylko etyce katolickiej, ale prawu natury potwierdzonemu również przez zasady etyczne innych wyznań chrześcijańskich, ortodoksyjnego judaizmu, islamu, a także całe dziedzictwo prawne europejskiej demokracji "
anonim2014.01.29 17:27
AnnaMs: Czy jest obowiązek być heteroseksualnym czy może każdy ma prawo mieć wybór?Czy można mieć wybór być katolikiem to wtedy jest się prawym człowiekiem?Czy poprostu uczciwy jest prawym?Będąc ateistą też można być prawym człowiekiem. Jeśli homoseksualizm jest chorobą to trzeba płacić rentę chorobową.... Jesteśmy narodem nietolerancyjnym . co dziwnie bo przykazanie miłości mówi kochaj bliźniego swego...I nie ma że to jest inny...w jakimkolwiek znaczeniu bliźni...
anonim2014.01.29 17:28
Tak, o. Rydzyk przeszkadza wszystkim wrogom Kościoła i "pożytecznym idiotom", którzy gładko łykają kłamstwa na jego temat.
anonim2014.01.29 17:43
@temida Brednie wypisujesz, jakbyś była dzieckiem lub osobą upośledzoną intelektualnie. Heteroseksualizm jest normą, zaś homoseksualizm (podobnie jak inne zboczenia) dewiacją seksualną - nie można go "wybrać", ponieważ jest to schorzenie psychiczne, którego przyczyny zostały opisane przez specjalistów. Nigdzie nie jest powiedziane, że "katolik jest dobrym człowiekiem", lecz powinien takim być - katolicy również grzeszą. Prawym człowiekiem może być również ateista, aczkolwiek jest bardzo mała szansa, że takim będzie - brak mu determinanty moralnej. Renta chorobowa powinna być wypłacana w sytuacji, gdy schorzenie które dany człowiek posiada uniemożliwia mu znalezienie pracy. Homoseksualista nie posiada takich ograniczeń, może pracować nawet w kamieniołomach, podobnie jak pedofil. Kochać bliźniego oznacza pragnąć jego dobra, a największym dobrem jest pozyskanie zbawienia i życia wiecznego w niebie, nie osiągnie się tego jednak, gdy jest się w grzechu śmiertelnym, do którego prowadzi pederastia. Zatem miłość bliźniego polega w tym wypadku na powstrzymywaniu pederasty przed zboczeniem, któremu ulega.
anonim2014.01.29 18:11
@Zibi33- Taką nadzieję wyrażano już wobec bł. Jana Pawła II. Okazała się ona płonna, bo on poparł RM mówiąc ,,Codziennie dziękuję Bogu za to, że w Polsce istnieje takie radio- Radio Maryja".
anonim2014.01.29 18:27
@ex-vitro To prawda, że natura "tworzy" wszystkich ludzi, zarówno zdrowych, jak i chorych - w tym kontekście możemy uważać, że pederaści są wytworem natury, podobnie jak pedofile, zoofile i inni.
anonim2014.01.29 18:40
enrique111 +++
anonim2014.01.29 19:15
@Llover W jaki sposób Jurek obraża "ludzi homoseksualnych" ?
anonim2014.01.29 20:03
enrque111 W 1973 r. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualizm z listy schorzeń psychicznych, a w 1991 roku uczyniła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Jakiś pseudo katolik dał mi przykład "kochaj bliżniego swego.......... "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 13, 34).Nie musisz nikogo kochać lecz szanuj go bezwzględnie na rasę i upodobanie.....TOLERANCJA SIĘ KŁANIA...
anonim2014.01.29 20:26
@temida Tolerancja oznacza cierpliwe znoszenie jakiegoś zła, ze względu na wyższe wartości, np. spokój społeczny - nie jest to w żadnym razie akceptacja zła, jak to perfidnie sugerujesz. Co do ATP i WHO, to już się wypowiadałem, że wykresliły homoseksualizm z listy chorób psychicznych pod wpływem terroru psychicznego i fizycznego homolobby i to jedynie niewielką ilością głosów - 8%. Oparte to było poza tym na zafałoszowanych badaniach psychiatrów przychylnych pederastom.
anonim2014.01.29 20:35
enrque111, na Frondzie na razie zanotowałem sobie takie osoby jak: habukak, Schikaneder, Kuciborski, janwod. Z tymi osobnikami nie warto rozmawiać. Czy Ty jesteś sobie w stanie wyobrazić, że dla jednego z tych osobników życie dziecka w łonie matki to uzurpacja ??? Czy można podejmować z takim typem jakąkolwiek dyskusję ??? Czy są słowa które mogą wyrazić jak to jest plugawe ??? Są tutaj tylko po to aby obrażać, znieważać i pluć na Kościół Katolicki. Daj sobie spokój z nimi. To prymitywy udające, że mają coś do powiedzenia. Nie mają poglądów tylko przesądy i cały czas to samo. Czy normalnemu człowiekowi chciałoby się wchodzić na jakiś portal ( dajmy na to cerkiewny) aby cały czas siać jad ? Nie, bo normalnym ludziom szkoda na to czasu. Trzeba być zaślepionym nienawiścią albo przez taką osobę być wynajętym aby oddawać się temu zajęciu z taką zawziętością....
anonim2014.01.29 21:42
@Mohero Masz w zupełności rację, zdaję sobie sprawę, że są to szumowiny moralne i zakłamane gnomy, jednakże bawi mnie czasami ich rozpaczliwe zwijanie się w krętactwach, jak robaków na widelcu :)
anonim2014.01.30 12:34
@enrque111- Czy oby czasem nie przesadzasz nazywając ich szumowinami?
anonim2014.07.26 12:08
Gender Diabeł i Bóg wykluczenie! wykluczenie! wykluczenie! cyfro siłę nam daj i mocą swoją rządź szyszynką mózgową masturbacja! masturbacja! masturbacja! cyfro siłę nam daj i mocą swoją gwałć ją gwałć scientio! potężna a za i wżdy policzysz mrówki na Ziemi?