13.08.19, 19:49

Mariusz Błaszczak: WOT kontynuuje tradycję Armii Krajowej

Wojsko Polskie musi być liczniejsze, mieć bardziej nowoczesny sprzęt i być silniej osadzone w realiach paktu NATO - mówił Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 polityk zapowiadał zbliżającą się defiladę wojskową "Wierni Polsce", która odbędzie sie 15 sierpnia w Katowicach.

W Wojsku Polskim odwołujemy się do wiktorii z 1920 roku. To jedna z wielkich bitew, która zdecydowała o losach świata. Pamiętamy przesłanie naszych dziadków, wspominających te czasy. Ten mit jest wciąż żywy, mimo że przez lata komunistyczne ta pamięć była zacierana. Wojsko Polskie wówczas było złożone z ochotników, którzy sięgali po broń z potrzeby serca. Oni wiedzieli, że niepodległa Polska jest zagrożona przez Rosję. Oni chcieli zrobić wszystko, by uratować Polskę - powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON przyznał, ze wojska operacyjne, wojska zawodowe to wyszkoleni profesjonaliści.

Odznaczają się dużym zaangażowaniem. Chwalono ich w USA za udział w misjach zagranicznych. Ważne są także Wojska Obrony Terytorialnej, kontynuujące wspaniałą tradycję Armii Krajowej - mówił.

Budujemy potencjał polskiej armii. Moje cele, jako szefa MON, sprowadzają się do trzech zagadnień: po pierwsze, Wojsko Polskie musi być liczniejsze. Dzisiaj przekraczamy niewiele ponad 100 tys. żołnierzy. Wspólnie z WOT, to ok. 120 tysięcy. Powinniśmy mieć ponad 200 tys. żołnierzy. Po drugie Wojsko Polskie musi mieć nowocześniejszy sprzęt – dlatego kupujemy F-35. Wreszcie, Wojsko Polskie musi być silniej osadzone w realiach paktu NATO - przyznał.

mor/PR24/Fronda.pl

 

Komentarze

Botis2019.08.14 13:44
WOT jest symbolem upadku i tak marnej polskiej armii...
Generał Jeżyk2019.08.14 13:41
"Wojska Obrony Terytorialnej, kontynuujące wspaniałą tradycję Armii Krajowej" "Wojsko Polskie musi być (...) silniej osadzone w realiach paktu NATO" Czyli rzad uznaje że "realia NATO" oznaczają że sojusznicy znowu nas zostawią i będziemy musieli kryć sie po lasach i walczyć z okupantem jako partyzanci ?
ostry pedal2019.08.14 10:42
polska armia ssie pale ostro
pisia cenzura2019.08.14 9:01
Niewiele brakowało, aby tegoroczna promocja oficerska w Akademii Wojsk Lądowych się nie odbyła – podał Onet. Prezydent Andrzej Duda miał podpisać patenty oficerskie, jednak na wiele tygodni utknęły one w kancelarii premiera, bo zostały tam wysłane do kontrasygnaty. Do Wrocławia dowieziono je dosłownie w ostatniej chwili. Spowodowało to bunt podchorążych.Nocą – w przeddzień promocji – w kampusie zapłonęły ogniska, wybuchały petardy, w ruch poszły słoiki z moczem – piszą w portalu Onet Edyta Żemła i Marcin Wyrwał. Gdy okazało się, że patenty oficerskie utknęły w kancelarii premiera, na uczelni doszło do dantejskich scen. Uczelnia straciła kontrolę nad wydarzeniami, ale nie wezwano Żandarmerii Wojskowej. Według informatora portalu, próbowano wyciszyć sprawę i ukręcić jej łeb.
7772019.08.14 7:08
Pieprzenie o patriotyźmie ,a w rzeczywistość skrzeczy! Nic sie nie zmieniło ! Kto przy korycie tylko gada a na lewo chapie ile się da .Lotnik marszałek to wierzchołek góry lodowej !
Polak2019.08.14 6:47
Czyli okrada i morduje Polaków? Cóż, jakie wytyczne Moskwa wysłała, takie PiS pokornie realizuje.
Hak Ci w smark2019.08.14 1:31
Hej frondelek :) Możecie zajmiecie się tym co się działo na promocji oficerskiej w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu :) Dajcie znać jak MONowie "dobrze" idzie :)
Wit19502019.08.14 0:27
Czemu tu tak dużo różowych i putinowskich trolli? Tak, o wartości armii decyduje patriotyzm żołnierzy oraz nowoczesność sprzętu. Kaczyści i to bdb zrobią!!!
JanP2019.08.13 22:00
Błaszczaka już całkiem porąbało.
kalinka2019.08.13 21:46
propaganda, propaganda, propaaaaganda,
jozef2019.08.13 20:20
Dzisiaj nie potrzeba mięsa armatniego, szczególnie u nas, bo obojętnie kto nas napadnie to będzie nas zawsze za mało. WOT nie ma nic wspólnego z wojskiem profesjonalnym.
anonim2019.08.13 20:14
PiSdziaki w koło jedno i to samo! musi być liczniejsze, mieć bardziej nowoczesny sprzęt! a prócz pier*olenia farmazonów nic w tym kierunku nie robią...
skopiowane z Frondy2019.08.13 20:02
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 3 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - prawie 100% pedofilia pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał najmniejszej skruchy. Inaczej mówiąc, są pozbawieni wszelkiej ludzkiej empatii wobec swych ofiar. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen. Możesz być z siebie dumny", dumny geju-pedofilu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 20:15
już się pode mnie nie podszywasz poznańska ściero cwela Putina? smuteczek!😂
emeryt2019.08.13 20:25
???
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.08.13 19:55
WOT kojarzy się z Volkssturmem.
Stop debilowi2019.08.13 20:40
Ale wymyśliłeś bolszewiku POstępowy !
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 19:54
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
dyzma2019.08.13 21:16
Zacięła ci się płyta kałowy amatorze?queer.pl kolejny spedalony portalik,bardzo wiarygodny a jakże :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 19:53
Polska "armia" leży i kwiczy od czasu nierządu PiSdzielców
Moskale won za Ural2019.08.13 20:40
Tak sądzisz , kacapie moskiewski ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.14 0:34
засранец