27.11.20, 20:28

Marszałek Grodzki wygłasza orędzie i straszy Polexitem

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił dziś orędzie do Polaków ws. unijnych negocjacji dot. pakietu budżetowego. W czasie swojego wystąpienia zwrócił się do rządzących, apelując o wycofanie się z groźby weta.

Rządy Polski oraz Węgier zablokowały negocjacje w Unii Europejskiej dot. unijnego budżetu na lata 2021-2027 i Funduszu Odbudowy. Powodem tej decyzji jest próba powiązania wypłat z tzw. mechanizmem praworządności. Wczoraj we wspólnym oświadczeniu premier Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban podtrzymali swoje stanowisko, zapowiadając zawetowanie budżetu, jeżeli nie uda się osiągnąć kompromisu ws. spornego rozporządzenia.

Popartemu większością sejmową stanowisku polskiego rządu sprzeciwia się mająca w Senacie większość opozycja. W środę przewagą jednego głosu w Senacie przegłosowano uchwałę, która wzywa Radę Ministrów do wycofania się z groźby zawetowania budżetu UE. Dziś orędzie w tej sprawie wygłosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

- „Jesteśmy w punkcie zwrotnym naszej historii. Polski rząd chce zawetować nowy budżet Unii Europejskiej, a tym samym fundusz odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa” – stwierdził marszałek.

Podkreślając, że pieniądze pochodzące z unijnego budżetu to „nasze pieniądze – podatników z Polski i całej Europy”, prof. Grodzki mówił:

- „Rząd chce je zawetować, gdyż nie chce powiązać budżetu z przestrzeganiem prawa. Nie możemy zrozumieć dlaczego, a raczej w imię czego rząd dzisiaj chce zrezygnować z pieniędzy, które należą się Polakom. A przecież to proste - wystarczy być praworządnym, przestrzegać konstytucji, trójpodziału władzy, niezależności sądownictwa, poszanowania praw człowieka i godności ludzkiej. Rozumieją to wszystkie kraje Unii Europejskiej poza dwoma, które lekceważą praworządność i reguły demokratyczne, a fundamentalne wartości zapisane w dokumentach unijnych zdają się być obce. To bardzo niebezpieczne”.

Grożąc rzekomą próbą wyprowadzenia Polski z UE marszałek Grodzki zwrócił się do rządzących:

- „Wzywam rządzących do opamiętania. Jeszcze nie jest za późno. Zapewniam, że Senat dołoży wszelkich starań, by zwyciężył interes Polski, w której praworządność, fundamenty demokracji, równość obywateli wobec prawa nie są kwestionowane. W naszym najgłębszym interesie jest Polska suwerenna, praworządna, w centrum zjednoczonej Europy”.

- „Apeluję do rządzących, wróćcie do przestrzegania praworządności, a konflikt z Unią Europejską sam się rozwiąże, ale jeśli spowodujecie, że Polska straci gigantyczne pieniądze na dalszy rozwój i odbudowę, jeśli jeszcze do tego wyprowadzicie nas z europejskiego domu, historia i ludzie wam tego nie wybaczą” – dodawał.

kak/polsatnews.pl, Fronda.pl

Komentarze

Anonim2020.12.1 12:56
On dawno juz mial siedziec, co robi w knesecie
Jn2020.11.30 10:00
Idiota. Jego władza przerosła. Czy ten osioł dostał jakiś przydział czynności? Czy zapoznał się z prawem i obowiązkami marszałka senatu? Już od dawna bezprawnie uzurpuje sobie prawo do czego prawa nie ma!
Kazimierz Skoczen2020.11.28 14:28
Niby mądry człowiek. Umie mówić. Krasomówca podobny w swoich umiejętnościach żonglowania obłudnym słowem do samego Kwaśniewskiego, Tomasza Lisa, albo i samego Donalda Tuska. A jednak oni wszyscy sprzedaliby naszą Polskę, za garść brzęczących złotych monet Euro, lub nawet Rubli, byleby tylko na tym osobiście skorzystać lub zarobić. Nie możemy się im poddać! Porządnych Polaków i narodowych patriotów niczym nie przekupią. Praworządność mówią!!! Cóż oni wiedzą o praworządności, kiedy przez cały okres swoich rządów naszą Polskę rozprzedawali za bezcen i nabijali sobie przy tym łapówkami swoje własne kieszenie. Nie rozumiem tylko jak ta druga połowa, niby to równie bardzo porządnych, a czasem nawet i przyznająca się do bycia katolikami, obywateli, ta właśnie połowa polskiego narodu głosująca w ostatnich wyborach za powrotem dawnej lewicy do władzy, dała się tak łatwo tej obłudnej totalnej opozycji i jej propagandy zmanipulować? Nie dajmy się uczynić z nas na nowo wasalami wrogich nam od zarania dziejów mocarstw, które pod płaszczykiem ideologii zjednoczonych państw Europy, próbują nam na siłę narzucić swoje obyczaje i zasady prawne jakże bardzo obce naszym wolnościowym pragnieniom i tradycjom. Za dużo w historii narodu polskiego zostało przelanej niewinnej krwi by odzyskać tę upragnioną wolność, by teraz grupa bezideowych, sprzedajnych pseudo-Polaków i Europejskich posłów, oddała tę naszą wolność bez walki za „czapkę gruszek na wierzbie”. Lepiej nam będzie żyć biedniej, niż szlifować ich buty, jak kiedyś naszych zaborców, i płaszczyć się i wylewać poty naszej ciężkiej pracy dla ich nierównych zasad partnerskiej współpracy. To oni wywożą od nas więcej materialnych dóbr naszej ciężkiej pracy niż od nich otrzymujemy. Jestem całym sercem za exitem Polski z takiej Unii, niż za byciem w niej ze statusem państwa „poddańczego”.
F 162020.11.28 14:08
Kiedy zobaczymy to cos w kaftanie bezpieczenstwa? Czy ten pajac dlugo bedzie bral kase podatnikow za swoje wystepy? Za koperty powinien juz siedziec.
klawisz2020.11.28 19:55
Będzie siedział to tylko kwestia czasu, w szpitalu Szczecin-Zdunowo ABW już drugi miesiąc trzepie wszystkich i wszystko
man.of.Stagira2020.11.28 12:54
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...Co to będzie?!.. Co to będzie?!..
Zemsta2020.11.28 9:27
Zamilcz Rejencie Milczek i spłać swoje długi i zdrady przed resetem.
Marian2020.11.28 8:06
"Czecia" osoba w państwie a taki gudłaj.
Anonim2020.11.28 7:19
Słuchałem tego przemówienia i poczułem się tak , że oto przemawia Niemiecki polityk do Polaków .
Anonim2020.11.28 6:57
jemu się zdaje , że przemawia do ograniczonych umysłowo idiotów. On w ogóle nie rozumie tego że niemcy i tak będą nam zabierać te pieniądze bo mamy w Polsce w.g nich wprowadzić "pełną rewolucję obyczajową + emigrantów + wyrzec się narodowości i tak dla niemca będzie to dale mało.
z Mowy ciała" Maximmusa odczytałem2020.11.28 4:19
strzeliłem se w stopę- strzeliłem se w kolano- strzeliłem se w potylice- środkowy palec wyjąłem z ########
ogarnij się i opamiętaj się2020.11.28 4:05
Beko
to tłumacz kopertowy na język migowy2020.11.28 3:48
w GW i TVN na pewno wytłumaczą, co to jest strona werbalna i oznajmią że Maximus Grodzki stworzył "esperanto migowe" i każdy lewak i POplatfus z IQ do 30 zrozumie
JANOSIK2020.11.27 23:56
A jutro wozny ma miec bardzo wazne oredzie o toksycznosci dzieci jak sa w szkole ,projekt UE sponsorowany przez najwieksze koperty swiata i fundacje Batorego.Prosze nie zapomniec,ku..a jak za komuny.Pozdro
Zygfryd2020.11.27 23:32
Żałosna i totalna opozycja juz nawet nie potrafi mówić nie łżąc na potęgę , każde słowo to sypia sie takie łgarstwa i kalumnie w sumie na Polske i Polaków koperciarz grodzki wali poprostu głupote za głupotą i mysli ze powiedział mądrości zajmmij sie moze leczeniem chorych ludzi w szpitalu bo moze na tym sie choc troche znasz?
Oficer2020.11.28 10:24
ten debil ciecia osoba w państwie na leczeniu tyle się zna co kamasz i Budka na polityce.Wszyscy są nierobami.
Za Polexitem2020.11.27 23:21
W dzisiejszej sytuacji Polexit to NAJLEPSZE rozwiazanie! Do tego trzeba dazyc, a nie tym straszyc. Unia kosztuje nas krocie ! DOBRZE policzcie. Te wszystkie plakaty w calej Polsce o "dobroci" uni to czysta sciema.
Anonim2020.11.27 23:24
Spadaj trollu Putina...
jle_ffm2020.11.27 23:11
Tak jest pisowcy - zapamietajcie to że takiej zdrady to historia i ludzie wam nie wybaczą!
joanna2020.11.27 23:02
Szkoda nawet czasu na komentowanie tego 'orędzia'. Jeszcze parę miesięcy temu zdenerwowałyby mnie te kłamstewka, insynuacje, uproszczenia, wypowiadane uroczystym tonem, z miną 'męża stanu'. Dziś, znając już działalność marszałka Grodzkiego, właściwie śmieszna wydaje się ta komedia czy kabaret, jaki zaprezentował z tvp.
Eliza Beck2020.11.27 23:00
Marszałek Grodzki zapomniał jeszcze dodać ,że Unia Europejska w Traktatach Aksesyjnych ZOBOWIĄZAŁA SIĘ SZANOWAĆ CUDZE PRAWA . SZANOWAĆ PRAWO USTANOWIONE NP. W POLSCE , NIEMCZECH , NA WĘGRZECH ITD. Grodzki idzie na Prezydenta specjalista Czaskoski obtrzaskał się już w ściekach to będzie w wodociagach robił a Grodzki szykuje sie na Prezydenta.
jle_ffm2020.11.27 23:21
Po pierwsze, do Unii przystąpiliśmy dobrowolnie, po drugie zobowiązaliśmy się przestrzegać prawa, demokracji i swobód obywatelskich a nie krok po kroku robić z tego kraju Białoruś. To tak jak w związku małżeńskim - są prawa ale i obowiązki i nie można robić skoków w bok... bo może się to skończyć rozwodem.
Irena2020.11.28 8:05
[email protected]_ffm: Bycie w Unii Europejskiej - to nie "małżeństwo":( W dobrym małżeństwie nie działa zasada trzymania słabszego za twarz i traktowania go w charakterze chłopca/dziewczyny do bicia. Takie "małżeństwo" - to patologia.
M.2020.11.27 22:57
PAN Marszalek Grodzki, frondo-sci*erwa. Nie ma za co. Z bogiem.
Anonim2020.11.27 22:41
z mowy ciała wynikało że domaga się wielkiej i grubej koperty
Wojtek Polak2020.11.27 22:40
czemu akurat straszy Polexitem ja tam się nie boję a wręcz był bym pełen radości z opuszczenia bolszewickiego zamordystycznego burdelu pełnego obrzydliwości i upadku moralno- kulturowego. im szybciej rozpadnie się ZSRU (komuszy burdel) tym lepiej dla ludzi.
ala2020.11.27 22:39
Dlaczego ten typ jeszcze nie siedzi?
Nina2020.11.27 22:30
Świr cieć w Senacie myśli, że jest kimś ważnym, a to wielkie gawno.
Tomasz KOpertfield2020.11.27 22:00
Tylko amoralne bydlę i POdła świnia może żądać w publicznym szpitalu łapówek od ciężko chorych ubezpieczonych pacjentów za należne im tam bezpłatne leczenie !
Alojzy Cedzidło2020.11.27 22:43
A ja znów po staremu . mimo że nie pochwalam , mówiąc bardzo delikatnie , " diagnoz "pana Marszałka Senatu ,.nie będę go odsadzał od czci i wiary. W tej chwili praktycznie jest podejrzany o szpetny charakter jako, lekarz .O moralności nie wspomnę Uzasadniam . Ma ta moja ostrożność kilka zalet (moim zdaniem) Pierwsza . Okaże się wartość naszych organów ścigania . Ich skuteczność , a moze i chęci do rozwiązania , czy udowodnienia winy Marszałka .Druga . Już widać jaką wartość moralną ma nasza "' totalna" Senat się trzyma pana Marszałka jak tonący brzytwy. A jak nie będzie uniewinnienia ? To jaki będzie wstyd ! A może i nie, Nie w takich sprawach totalni biją brawo. I trzecia . Dzisiejsze ordzie pana Marszałka . Słabą wiedzę w sprawach Unijnych i prawa z nimi związanych, nasz Doktor medycyny wykazał . Przemawiał w stylu brukselskich kapunków swoich adoratorów. Nie był przyznania racji aktualnemu Rządowi w walce o sprawiedliwość To była modlitwa do św, Brukselki. No to tyle wg.obserwacji nie obytego z polityką .
Ada2020.11.27 21:48
Wziął koperty od Makreli? Wstrętny postkomuszy staruch.
witia2020.11.27 21:38
Albo głupi albo mu płacą.
Pytanie2020.11.27 21:35
Czy to prawda, że marszałek Senatu ma zmienić nazwisko na Bęgowska?
Obiektywny2020.11.27 21:29
To by było wspaniale gdybyśmy zrzucili kajdany szwabskich okupantów oni sami przyznają że nas wzieli bez wojny teraz :(
Oficer2020.11.27 21:19
niech ten palant wygłosi orędzie do łapówkarzy,czyli do swoich!
Anonim2020.11.27 21:17
dlaczego rządzący pisowcy mają taki kompleks Niemców? To nie jest nawet śmieszne, to jest wstyd na całą EUROPĘ
Viking2020.11.27 21:25
Jak można mieć kompleksy przed świniami ?
rabin juh2020.11.27 21:12
dlaczego wrzucacie tą mordę złodziejsko-lapówkarską na tym portalu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prawda2020.11.27 21:17
ALE JAJA Grodzki a Orendzie ===mówił że bedzie odawał KASE co brał w Szpitalu ===
Anonim2020.11.27 21:08
A te palce u góry to " czary mary " ? No tak . Szaman . Zna historię , która się jeszcze nie wydarzyła bo już wie , że ona nie wybaczy PiS--owi przeciwstawienia się kolonistom . Czego się boi , że jest w takiej desperacji ? Że PiS posunie się za daleko ? Nie posunie się dalej niż to dozwolone . Przyszłość jest zagadką .
Anonim2020.11.27 21:06
Rząd ani krok w tył bo już więcej nie zagłosuje. Ciecia osoba mnie nie interesuje Grodzki w*********j mówiąc waszym językiem.
dr2020.11.27 21:02
straszy tumani przestrasza ... wysłać go kogutem na księżyc ..tyle z niego pożytku czyli nic.. ściemniacz ..akurat prowizorjum lepiej się nam opłaca ..a fundusze odbudowy ? to pożyczka ? (bardzie potrzebna krajom z południa) pożyczka ? to se możemy pożyczyć gdziekolwiek bez pośrednictwa UE , nie by marszałkowi powinien być należny szacunek ale w mojej opinii to kompletne dno .. co występ to głupszy "spawca" tylko czego ? ano interesów Niemieckich , a Polskich obywateli to ma za durniów ?
Uśmiałam się!!!!2020.11.27 21:16
"Wysłać go kogutem na księżyc."
bolszewicy unijni , won !2020.11.27 21:02
Szanujmy tego jegomościa , w końcu to ciecia osoba w III RP .
Anonim2020.11.27 21:01
istny kabaret w wykonaniu tego folksdojcza
kat2020.11.27 21:00
Ostanie tak czołobitne peany, które ostatni raz słyszałem były wygłaszane ku chwale ZSRR i przestrodze polskiej reakcji. Groteskowy występ Grodzkiego dowodzi, że nic w tej materii się nie zmieniło, no może za wyjątkiem obiektu uwielbienia. Reszta, tzn. wasalsko-poddańczy ton wobec nowego obiektu i mentorska poza co do reakcji pozostały te same. - Wielki balon nadmuchany hipokryzją - tak dzisiaj wygląda polska opozycja totalna. Panie Grodzki, jest pan mistrzem farsy.
dr2020.11.27 21:41
"mistrzem frazy" to są jego i PO wyborcy .. kto tego kopertowego wybrał do senatu ? i na marszałka ?
CH3OH2020.11.27 20:58
Polexit zawsze i wciąż !!!
V2020.11.27 20:58
Przemówienie błazna czyli kolejna odsłona komedii granej przez Targowicę, było by komiczne gdyby nie było tragiczne.
Anonim2020.11.27 21:02
to się nazywa tragikomedia
Golfstrom2020.11.27 20:53
Kłamca, błazen, kabotyn, pajac.
jurek2020.11.27 20:57
Dodałbym też do twojego opisu Kaczyńskiego że to tchórz i gej!
Eden2020.11.27 21:01
Nie pisz wciąż o sobie.
ala2020.11.27 22:42
Pan Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem i ma wygląd lichy. Niejeden europejski, pachnący, dobrze ubrany może mu "dowalić", wyśmiać go. Ale ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
jurek2020.11.27 20:51
On jest tajnym agentem pisu
POLEXIT !!!2020.11.27 20:51
DOSĆ JEWROKOŁCHOZU POEXIT I TYLE W TEMACIE DOSC KOMUNY !!!! Z CZERWONEJ NA NIEBIESKA PIEPZRONE KOMUCHY TYLKO KOLOR SIĘ ZMIENIA !!!!!!
Anonim2020.11.27 20:49
Jak już wcześniej napisałam ......ja wybaczę PiS --owi to jak wyprowadzi Polskę z UE . A to już o kawałek niewybaczającego społeczeństwa mniej . Są inne rzeczy których PiS -- nie wybaczę . I to , że na nich głosowałam nic nie znaczy . Po prostu nie było innej ( i nadal nie ma ) alternatywy a nie z sympatii bądź szacunku czy podziwu . Lepszy PiS niż inne partyjniactwo . Na razie . To może się zmienić gdy pojawi się coś właściwszego . Hołownia mnie " uwiódł " tylko na 5 minut .Kosiniaki Kamysze to parodia i kompromitacja , PO to lenistwo i kompromitacja , PSL to śmiech , Konfederacja to odchylenia od normy .
jAM JEST III KopertMistrz RP2020.11.27 20:48
powiadam wam, dawać kasę
Ciekawe kiedy doktor Koperta....2020.11.27 20:46
ogłosi się Napoleonem?
Beno2020.11.27 20:44
Patrzcie, patrzcie, łapówkarz mówi o praworządności o równościach obywateli i pewnie jeszcze o uczciwości. Na tego sprzedajczyka Judasza nie można już patrzeć.
Grizzly2020.11.27 20:43
Tak mogły gadać tylko największe łajdaki w czasach Targowicy!
Thunder2020.11.27 20:49
A więc nie Grodzki tylko Targowicki.
Anonim2020.11.27 20:43
Niech lepiej już zbiera te łapówki w szpitalu, zamiast nas ośmieszać i kompromitować służalczością!
Anonim2020.11.27 20:42
Robi z nas ten człowiek takiego wiszącego u pańskiej klamki ubiegającego się, co za wstyd!
astm.2020.11.27 20:41
Oszust, błazen i łapówkarz. Takich ludzi na stanowiska ? Największą pretensję mam do tego suk-na taką, że leczenie uzależniał od wysokości łapówki. To jest sk- jska kanalia. Pfu..
Göwna żydowskie "w pracy"...2020.11.27 20:39
AAAtomek, Natalja Siwiec, Göwno z Nilu, MT (‿ˠ‿), Po 11..., MaxFiend, ladychapel, jle_ffm, Krakus, Suweren, Darek, Jonasik, okazyjnie "kretynizacja", Anonim.... itp. To duet parchów Tadziu i Jasiu Hertrich-Woleński. . . . .
Onyx2020.11.27 20:54
Grodzki,wypad do Izraela !!!
AAAtomek2020.11.27 21:28
Dobry wieczór hrabio, antysemito oraz potomku straconego wielopokoleniowego majątku. Czy owczarek hrabiego zdrowy? Martwię o niego na tle niejasnych waszych relacji (...) hrabia-pies?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.27 20:38
Ciekawe, ze PiSdowate chüje przestali już oczerniać Pana Marszałka. Zobaczyły kacze kütasy że nic nie wskórają. Ale to najlepiej pokazuje metodę ich UBeckich działań...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.27 20:52
Brońcie Polski
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.27 20:53
cześć rusku kocham leżeć na tobie
Qwerty2020.11.27 21:04
Chyba UB-cka kretynizacja Polski
polacke2020.11.27 20:37
Czy ktoś jeszcze w naszym kraju poważnie traktuje tego błazna?.
AAAtomek2020.11.27 20:35
Albo Unia albo Rosja? Wybór należy do ciebie Polaku i Polko!
polacke2020.11.27 20:41
Przecież nikt tak nie kocha Ruskich jak unijni politycy, w szczególności Niemcy. Ktoś kto myśli,że państwa starej Unii będą bronić i dbać o interesy Polski jest po prostu , delikatnie mówiąc naiwny.
Onyx2020.11.27 20:43
Ani Unia ani Rosja. Polska samorządna,niezależna.
Arsen2020.11.27 20:46
I Unia komuna i Rosja komuna.
Ruten2020.11.27 20:47
Unia i Rosja jedno licho.