22.03.16, 18:30

Marszałek Sejmu wysłał kondolencje Belgom

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesłał depeszę kondolencyjną do swojego belgijskiego odpowiednika w związku z dzisiejszymi zamachami w Brukseli. 

W związku z serią ataków terrorystycznych w Brukseli marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesłał w imieniu Sejmu depeszę kondolencyjną do przewodniczącego Izby Reprezentantów Królestwa Belgii Siegfrieda Bracke.

Marszałek Sejmu podkreślił, że "Polacy w pełni solidaryzują się ze społeczeństwem belgijskim w tych niezwykle trudnych dla niego chwilach i życzą mu niezachwianej wiary w ideały leżące u podstaw demokracji i pokojowego współistnienia". Jak dodał, "wolność i bezpieczeństwo stanowią dla narodu polskiego święte wartości, które wielokrotnie w swej historii tracił i odzyskiwał za cenę własnej krwi".

W depeszy Marek Kuchciński przekazał również "wyrazy żalu i współczucia rodzinom i bliskim Ofiar zamachów" oraz życzył wszystkim rannym szybkiego powrotu do zdrowia.

ds/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.03.22 19:35
W Belgii demokracja potrzebuje KOD bojowników, Platforma destabilizując kraj razem z KOD przeszkadza w przeciwdziałaniu dla rzeczywistych zagrożeń.