08.05.19, 17:00zdj. screen Youtube

Matka Boża 'w kolorach tęczy'. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz dla Frondy

Fronda.pl: Internet jest zalewany wizerunkami Maryi z tęczową aureolą, plakaty z takim wizerunkiem środowiska LGBT rozprowadzają w miastach, obklejają nimi nawet mury klasztorów. Co myśli Ksiądz Profesor widząc tak sprofanowane przedstawienie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej?

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Oczywiście, czuję ból, bo takie działania bolą. Bolą podwójnie. Najpierw jako człowieka, którego Matkę się bezcześci. To jest właśnie bardzo uderzające – to bezczeszczenie Matki. Dokonywano już w ostatnim czasie aktów wandalizmu i profanacji różnych świętości, ale wydawało się, że dla ludzi o nawet progowej przyzwoitości i wrażliwości postać Matki musi zostać nietknięta. Bo Matka wyraża to, co w nas najpiękniejsze, najbardziej wrażliwe, najbardziej ludzkie. Nie na darmo Lechoń pisał o Maryi – Matce, że Jej wizerunek jest „W ręku tego co umiera, nad kołyską dzieci/I przed którą dniem i nocą wciąż się światło świeci” i że jest to Ta, „W którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy”. Jeżeli uderza się w Matkę, w Jej oblicze, bezcześci się je, plugawi, to znaczy, że schodzi się do poziomu poniżej tego elementarnego progu. Czuję też ból, bo szydzi się z Królowej. Zauważmy, że w dobie ponad stuletniej niewoli, gdy nie było państwa polskiego, rządu, wojska – był w kościołach Jej wizerunek Maryi Królowej. Ktoś, kto w tej chwili profanuje wizerunek Maryi, szydzi z Polski.

Środowiska lewicowo-liberalne twierdzą, że problemu nie ma, bo... przecież to "tylko tęcza". Sam Donald Tusk stwierdził, że tęcza jest także na "Sądzie Ostatecznym" Memlinga... Dlaczego w ocenie Księdza Profesora ktoś próbuje udawać, że nie rozumie, o co chodzi w przypadku obecnej bezbożnej hucpy?

Tak, środowiska lewicowo-liberalne najwyraźniej nie przekraczają progu rozumienia znaków, nie potrafią odczytać pewnego kodu. Zapewne nie widzą różnicy między krzyżem a Hakenkreuzem, między gwiazdką na niebie, a czerwoną gwiazdą. Jest różnica między tęczą jako znakiem przymierza, a tęczą jako zerwaniem przymierza człowieka z prawem naturalnym. Nie chce mi się wierzyć, że faktycznie Donald Tusk nie widzi tej różnicy. Dlaczego zatem wygłasza takie opinie? Te słowa trafiają do określonej grupy odbiorców, o określonym profilu intelektualnym i światopoglądowym. Ich celem jest umocnienie ich w poczuciu bezkarności – dokonują zła profanacji, dokonują bezczeszczenia tego, co dla innych jest święte i słyszą, że nie ma problemu, że nie można ich o nic oskarżyć. Takie słowa umacniają wśród „mądrych inaczej” bądź „myślących inaczej” (a jest ich epidemiologicznie wielu) przekonanie, że spieramy się o wolność i że ta wolność jest zagrożona przez środowiska konserwatywne. My się natomiast spieramy o to, by „nieszczęsny dar wolności” był użyty w celu budowania godności człowieka, a nie jego niszczenia. My, potępiając działania niektórych środowisk czy wypowiedzi z tzw. „wykładów” magistra Tuska na uniwersytetach bronimy powagi myślenia i wartościowania.

Głos w obronie profanacji obrazu Matki Bożej zabrały także środowiska... nominalnie katolickie. Tygodnik Powszechny, Więź, Klub Inteligencji Katolickiej z Warszawy. Ich wszystkich to w ogóle "nie oburza", a Kościół - twierdzą - powinien być bardziej inkluzywny wobec "osób LGBT". Czy taka postawa przystoi katolikom?

Tak, to są środowiska nominalnie katolickie. To, co może zdumiewać to ta uporczywa troska o „dyskryminowanych” przedstawicieli homoterroryzmu. Już samo określanie tych ludzi mianem „osób LGBT” jest splunięciem na karty Biblii, gdzie nie ma nawet cienia wątpliwości, co do tego, że Bóg stworzył człowieka mężczyzną i niewiastą, a nie lesbijką, gejem, biseksualistą, transseksualistą czy quuer… Zdumiewa to, że tych „katolików” nie oburza bezczeszczenie osoby Kobiety i Matki, a czują więź powszechną z nieistniejącymi bytami. Pytanie, które można stawiać, czy przedstawiciele tych środowisk są jeszcze realistami, czy wyznawcami idealistycznego świata iluzji i fikcji…

Jaka powinna być w ocenie Księdza Profesora reakcja państwa polskiego? Czy podobnych profanacji należy zakazać, a może - jak chcą liberalni koryfeusze wolności - to przecież tylko "sztuka"?...

Obawiam się niestety, że dyskusja na temat wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej będzie trwać i będzie wybuchać co jakiś czas. Będą niestety pojawiać się „Golgoty Pikniki”, „Klątwy”, tęczowe bohomazy. Trudno będzie i trudno jest ująć te sprawy – dla mnie jednoznacznie bluźniercze, na dodatek tandetne w formie wyrazu - w ramy norm prawnych. Natomiast nie wiem, czy nie można pójść inną drogą. Wizerunki i symbole religijne są trwałym i konstytutywnym elementem dziedzictwa narodu polskiego. Bezczeszczenie flagi polskiej czy godła nie podpada chyba pod kategorię dyskusji estetycznych. Jest naruszeniem obiektywnych wartości, a nie kwestią smaku. Analogicznie, bezczeszczenie krzyża, czy ikony jasnogórskiej winno być karane nie tyle czy nie tylko z tytułu obrazy uczuć religijnych (choć z pewnością można się o to ubiegać), ale z tytułu godzenie w dobro dziedzictwa narodowego.

Pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę. Wymagana jest – w moim przekonaniu – nie tylko reakcja władz państwowych, ale i kościelnych. Wspomniane środowiska katolewicy powinny zostać orzeczone jako nie mające prawa do używania określenia „kościelny”, „katolicki”, do korzystania z asystentury kościelnej. Wymagany jest także mocny i bardzo dosadny głos Episkopatu. Nie może być tak, że Episkopat wypowiada się błyskawicznie w kwestii ludowej, kontrowersyjnej tradycji związanej z kukłą, a nie zabiera głosu w sprawie obrzydliwej manifestacji pod Radiem Maryja. Tu trzeba mocnego, stanowczego głosu.

Rozmawiał: Paweł Chmielewski

Komentarze

linus2019.05.9 15:45
Ludowe napiętnowanie Judasza, zdrajcy i zaprzańca, który wydał rzymskim okupantom posłanego do Żydów Mesjasza Jezusa, również Żyda, wywołuje syjonistyczną histerię. Opluwanie Maryi z Nazaretu, Matki Mesjasza i najcudowniejszej w historii Żydówki przechodzi niemal bez echa. Gdzie są granice zakłamania, hipokryzji i stawiania świata na głowie??
andrzej2019.05.9 11:38
Episkopat słusznie nie wypowiada się w sprawie manifestacji przed radiem Maryja gdyż radio to od dawna nie ma nic wspólnego z katolicyzmem i chrześcijaństwem..
west2019.05.9 10:30
Pod koniec każdej mszy kapłan wypowiada słowa modlitwy: "nie zważaj na grzechy nasze lecz na wiarę swojego Kościoła" Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? Łk.18.8
anonim2019.05.9 9:36
+
Edi2019.05.9 9:26
Podczas jednego z objawień fatimskich , 13 lipca 1917 r., Matka Boża ukazała dzieciom przerażającą wizję piekła. Następnie zwróciła się do nich z dobrocią i smutkiem: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.
Edi2019.05.9 9:25
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Edi2019.05.9 9:24
LEWACKIE DEMONY ATAKUJĄ - NIE WYPUSZCZAJMY Z RĄK RÓŻAŃCÓW - TO MODLITWA EGZORCYSTYCZNA !
Realista2019.05.9 7:00
Skoro bóg wszystko stworzył, to stworzył też i geja. Nie rozumiem czemu katole z frondy tak nienawidzą innych bożych dzieci;) Tutejsi katole z tą swoją homofobią, antysemityzmem i innymi podobnymi przymiotami prawdziwego katola mają naprawdę narąbane w głowach. Są idealnym przykładem tego jak religia może ogłupić człowieka.
ddd2019.05.9 7:52
Bóg nie stworzył gejów, tak samo, jak nie stworzył kłamców, morderców, czy złodziei. Bóg stworzył człowieka, jako czystą kartę, a człowiek decyduje, czy będzie grzeszył gejostwem, kłamstwem, złodziejstwem czy pijaństwem. Wy, lewaki macie często problem z logicznym rozumowaniem, albo celowo przeinaczacie fakty, bo kogoś trzeba obwinić za swoje grzechy- Boga, księży, katolików i zrobić z nich swoich wrogów.
anonim2019.05.8 22:54
LGBT +RTV +AGD kpi sobie z Boga Ojca tą tęczą
lolek kremowka2019.05.8 22:17
Oto susza spustoszy ten grzeszny kraj Albowiem spory toczą jak głupcy o tęczę Nie spadnie zatem ni kropla na ich ziemię I tęcza nie pojawi się nad głowami tych głupców W proch obrócą się ich plony To mówię ja wasz Pan
krzysztof2019.05.8 21:58
WALKA Z LEWAKAMI BĘDZIE PRZY URNACH I BĘDZIE DLA NICH POGROMEM I W EUROPIE I W POLSCE CZEKA ICH PIEKŁO
Tom.2019.05.8 21:24
To może by tak swastykę umieścić na tęczowej fladze ? Taki performace.
zakłamane dranie2019.05.8 21:13
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/59592535_2140381066031737_7223398027023613952_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=ff48aca188da83ae06054ff4abea7107&oe=5D5B51A6 A ta Maria do tej pory im nie przeszkadzała ?
Jan Radziszewski2019.05.8 20:55
frondowi trole oskarżający X KK o pedofilię Sodoma i Gomorra: Zachodnia cywilizacja na końcowym etapie? Większość ludzi nie chce się z tym zmierzyć, ale społeczeństwo (zachodnie), które zezwala, a nawet promuje te zmiany, znajduje się na końcowym etapie swojego istnienia i wkrótce stanie się jak ze starożytnym Rzymie i znacznie starszej Sodomie i Gomorze, miasta, w których w końcu ludzie mieli niższą moralność niż najdziksze zwierzęta: «Upadł, upadł Babilon – stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu». ..bo grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! … dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, … A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje: towaru – złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru, …. „W ten sposób Babilon zostanie rzucony przemocą … i już nigdy nie zostanie znaleziony … bo wasi kupcy byli władcami ziemi, bo przez wasze czary wszystkie narody zostały zwiedzione; a w niej znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi ”. (z Objawienia 18)
Jan Radziszewski2019.05.8 20:54
frondowi trole oskarżający X KK o pedofilię Przez zdjęcia w mediach społecznościowych do prawdziwego piekła Media społecznościowe, takie jak Facebook i MySpace, ułatwiają sutenerom, kochankom i handlarzom ludźmi wybór spośród ogromnej liczby potencjalnych ofiar. Często są zabierani w autobusie lub na przystanku, w centrum handlowym, na stacji, w szkole, a także w domach zastępczych lub instytucjach młodzieżowych. Po złapaniu, nastolatki często muszą żyć w najstraszniejszych, prawdziwie piekielnych okolicznościach, czasem nawet w klatkach, gdzie dostają tylko karmę dla psów między dziesiątkami gwałtownych gwałtów i najokrutniejszych możliwych ataków. Mogą spać tylko wtedy, gdy osiągną „cel” co najmniej 40 mężczyzn. Niskie kary dla sprawców; „wszyscy są winni” Wtedy powiedzielibyście: jeśli zwierzęta i diabły, które robią to dzieciom, zostaną złapane, natychmiast otrzymają najwyższą karę. Jednak tak nie jest; często znikają za kratkami najwyżej na kilka lat. „Prawda jest taka, że ​​wszyscy jesteśmy winni przyczyniania się do tego ludzkiego cierpienia” – podsumowuje Whitehead. „Handlarze są winni, konsumenci są winni, skorumpowani agenci i urzędnicy są winni. Grupy kobiet (feministki itp.) , Które nic nie robią, są winne … Ale przede wszystkim każda osoba, która nie krzyczy o tych okrucieństwach popełnianych wobec kobiet i dzieci w prawie każdym kraju na świecie. ” Islamska masowa imigracja to objaw legalizacji pedofilii Jeszcze innym, mocno niedoświetlonym, ale ostatecznie decydującym aspektem jest masowa imigracja z krajów islamistycznych. Dlaczego? Ponieważ islam czci proroka, który jest postrzegany przez muzułmanów jako najdoskonalszy człowiek, jaki kiedykolwiek żył, ale który poślubił sześcioletnią dziewczynkę i pochłonął to „małżeństwo”, gdy miała 9 lat. Kryminalizacja krytyki tego proroka jest bardzo zaawansowana w całej Europie, wymuszona atakami terrorystycznymi lub „rasizmem!”. krzyczą islamskie grupy interesów i ich wielu zwolenników w polityce, mediach i sądownictwie. Jeśli ten prorok i jego sposób życia nie mogą być już krytykowane, jak to będzie, gdy dziesiątki milionów muzułmanów zostaną przyjęte do naszych krajów? Jeśli „prorok” uprawiał seks z dzieckiem i nie powinno się go nazywać złym, to automatycznie otwiera ciemną drogę do tolerancji krok po kroku, a na dłuższą metę legalizuje pedofilię. Wtedy „postępowa” lewicowo-liberalna elita w końcu osiągnie cel, którego nie osiągnęli w latach 70. (w tamtych czasach istniał otwarty apel o ograniczenie wieku dla płci do 14 lub 12 lat)
Jan Radziszewski2019.05.8 20:52
frondowi trole oskarżający X KK o pedofilię Zgwałcony przez 6000 mężczyzn w ciągu 5 lat Dziecko może zostać zgwałcone przez średnio 6000 mężczyzn w ciągu 5 lat. Szacuje się, że co najmniej 100 000 amerykańskich dzieci – zarówno dziewcząt, jak i chłopców – jest kupowanych i sprzedawanych do seksu każdego roku. Przestępczość zorganizowana zarabia w samych Stanach Zjednoczonych około 9,5 miliarda dolarów rocznie. Każdego roku 300 000 dzieci ryzykuje, że wpadnie w ręce handlarzy. Każdego roku ginie 800 000 dzieci (2185 dziennie). Niektóre z nich są uprowadzane siłą, inne uciekają lub są sprzedawane w systemie przez krewnych lub znajomych. Ofiary są z pewnością nie tylko z kręgów migrantów lub osób o niskich dochodach. Sprzedawane dziewczęta są coraz młodsze. Średnia wieku wynosi obecnie 13 lat, co oznacza, że ​​są dzieci w wieku od 8, 9 do 10 lat. W międzyczasie handlarze seksualni sprzedają nawet małe dzieci w wieku 4 i 5 lat. „Pornofication pokolenia” Dziennikarz John Whitehead pisze, że szybko rosnąca popularność seksu z dziećmi wynika z seksualizacji społeczeństwa przez media i przemysł muzyczny i filmowy, co nie tylko pobudziło „popyt na młode mięso”, ale także podaż. „Wystarczy spojrzeć na zdjęcia nastolatków z MySpace. „Lateks, gorsety, wysokie obcasy, niegdyś moda gwiazd porno, którą teraz znajdziesz w szkole podstawowej i średniej”. Bennett nazywa to „pornografią pokolenia … Nie musisz być geniuszem, aby zobaczyć, że seks, jeśli nie pornografia, zaatakował nasze życie. Niezależnie od tego, czy go witamy, czy nie, telewizor przenosi go do naszych salonów i internet do naszych sypialni. Według badań uniwersyteckich 90% chłopców i 70% dziewcząt w wieku od 13 do 14 lat oglądało materiały o zabarwieniu seksualnym. ”
Edi2019.05.9 9:31
ciekawe jakie dane są o ROSJI ????
Jan Radziszewski2019.05.8 20:48
frondowi trole oskarżający X KK o pedofilię Handel dziećmi stał się najszybciej rosnącą przestępczością zorganizowaną, tylko narkotyki i broń są jeszcze przestępczością większą – To, co kiedyś było nienormalne i największe tabu staje się nową normą: w samych tylko Stanach Zjednoczonych dziecko sprzedawane jest za seks co 2 minuty – Na Zachodzie, ze Stanami Zjednoczonymi na czele, setki dzieci, często zaledwie 9 letnich (a nawet znacznie młodszych), są sprzedawane i wykorzystywane do seksu każdego dnia. Zorganizowani przestępcy zarabiają ogromne sumy pieniędzy na handlu dziećmi, których średni wiek wynosi 13 lat i stale spada. Jednym z głównych winowajców jest nasza obecna kultura antykonserwatywna, w której firmy i media wykorzystują coraz młodsze i „seksowne” dzieci. Dziennikarz śledczy Amy Fine Collins pisze, że „bardziej lukratywne jest sprzedawanie wrażliwych nastolatków niż narkotyków czy broni. Funt heroiny lub AK-47 można sprzedać tylko raz, ale młodą dziewczynę 10 do 15 razy dziennie, podczas gdy alfons pozostawia 100% jej zarobków w kieszeni. W Ameryce jest już tak źle, że co 2 minuty dziecko jest wykorzystywane seksualnie. Według USA Today dorośli płacą co najmniej 2,5 miliona razy rocznie za seks z dzieckiem. Ich klienci? Normalnie wyglądający mężczyźni ze wszystkich środowisk. „Mogą to być twój kolega, lekarz, pastor lub partner” – powiedział dziennikarz Tim Swarens, który bada tę kwestię od ponad roku. To naprawdę dzieje się wszędzie, w dużych i małych miastach: młode kobiety i dziewczęta są uwięzione , a następnie sprzedawane za jedyne 25 USD. za jeden raz. Ich szefowie, którzy oferują swoje ofiary w Internecie, wzdłuż dróg lub w hotelach, zarabiają od 150 000 USD do 200 000 USD na jednym dziecku.
Lila2019.05.8 21:33
To jeszcze coś dodaj o prostytucji i handlu dziećmi w Afryce i w Ameryce Południowej. USA, tylko dodam, to mały pikuś w porównaniu z tym co tam się dzieje.
www2019.05.8 20:29
W naszym życiu publicznym przez wiele lat będzie funkcjonować wiele zboczeń. Niestety. I co z tego? Nie jest to przecież wyznacznik akceptacji grzechu.
Maria Blaszczyk2019.05.8 20:26
Tak sobie przeglądam gazety... W Hesji otwarto pierwszy odcinek autostrady przystosowany dla ciężarówek elektrycznych zasilanych z trakcji nad tą autostradą biegnącej. Jeśli eksperyment okaże się udany (wkrótce mają być otwarte jeszcze 2 odcinki testowe w innych landach), planuje się cały transport samochodami ciężarowymi zmienićna zasilany w ten sposób - ze źródeł odnawialnych. Może lepiej zamiast ganiać za osobami dodającymi takie czy inne aureole reprodukcjom obrazów, warto się zająć projektami tego typu? Bo wiecie, ludzie umierają z powodu zkażenia powietrza i ocieplania sie klimatu... Ale jeśli Was tylko sztuka interesuje, to też mam ciekawy nius: Muzeum Narodowe w Warszawie odzyskało "Portret Damy" Geldorpa, zrabowany w czasie wojny. Podarowali mu go panowie aktor Craig Gilmore i jego życiowy partner malarz David Crocker, którzy kupili go sobie nie wiedząc o jego losach. Jest tu też drugi powód do radości. Panowie owi zaręczyli się w Warszawie. Dziękujemy za obraz i serdeczne życzymy szczęścia na nowej drodze życia, prawda, Frondo?
www2019.05.8 20:37
Autostrady są ważne i nikt ich nie zastępuje moralnością. Niewielką pociechą jest autostrada, którą podróżują degeneraci. I nie myl nowej drogi życia ze starym i śmierdzącym grzechem, bo naprawdę nie wypada.
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:53
Ja nic z grzechem nie mam możliwości pomylić, bo grzech to dla mnie jak flogiston czy cieplik. Słyszałam o nim. A czemu uważasz kierowców ciężarówek za degeneratów, to naprawdę nie mam pojęcia.
www2019.05.9 6:05
Degeneraci to nie kierowcy, ale ludzie pokroju Marii Błaszczyk, propagujący zboczenia.
Lola2019.05.8 20:48
W tym samym czasie miliony kobiet w normalnych związkach urodziło zdrowe dzieci, ich ojcowie harują na godny byt rodziny, tysiące kapłanów pobłogosławiło normalne związki małżeńskie, udzieliło sakramentu namaszczenia, tysiące oddało krew dla poszkodowanych, setki strażaków z narażeniem życia uratowało ludzi i ich dobytek....... Podziękujmy im i milionom ludzi dobrej woli za to, że są i żyją zgodnie z prawami Bożymi i prawem natury.
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:01
Śpieszę Cię zaskoczyć pewną informacją. Otóż te kobiety w większości nie miały nic wspólnego w Twoim bogiem i "prawami natury" tak, jak rozumie je się na Frondzie. Nie wszystkie dzieci urodziły sie zrowe - i cóż to zmienia? Takoż ci mężczyźni w większości nie mają z bogiem katolików żadnych związków. Większość związków małżeńskich zawarto nie przed kapłanami tej religii. Krew oddawali głównie ludzie z tym bogiem i tymi "prawami natury" nie mający nic wspólnego. Podobnie jak strażacy. Samej zdarzyło mi się w życiu wyjść za mąż, rodzić dzieci, oddawać krew. Bóg mi był do tego zupełnie nie potrzebyn. Ojciec moich dzieci ciężko pracuje, choć w nosie ma bogów, a naturą i jej prawami sobie nie wyciera gęby. Otóż dobre (czy zupełnie zwykłe rzeczy) dzieją się zupełnie niezależnie od wyznawanych religii...
rap2019.05.8 21:07
Lewaczka puściła bąka... a taka była amerykańska. ha ha ha
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:55
A coś na temat? Bo póki co rozumiem, czemu się nie podpisujesz pod swym komentarzem. Rzeczywiście, wstyd straszny coś takiego napisać publicznie...
Ewa2019.05.8 23:10
Kompletny wzór matki "Polki" według wytycznych manifestu komunistycznego Marksa i Engelsa.
Maria Blaszczyk2019.05.9 0:45
To w manifeście Marxa i Engelsa było coś o "Matkach Polkach"? Chyba przeoczyłam. Możesz przypomnieć?
ddd2019.05.9 7:18
Najważniejsze jest to, żeś przeczytała, nic nie przeoczyła i wprowadziła w życie. Manifest jest uniwersalny, a takie ja ty matki "Polki" są jednym z jego podzbiorów.
Albert2019.05.9 10:26
Na temat? Ty od typowego przedstawiciela katolskiego ciemnogrodu oczekujesz rozmowy NA TEMAT? Może jeszcze ma podać jakieś argumenty? Wróć na ziemię.
Oloo2019.05.8 20:05
Matka Boska z tęczową aureolą będzie funkcjonować przez wiele lat w życiu publicznym, nic i nikt tego już nie jest w stanie powstrzymać.
mati2019.05.8 20:22
W waszym życiu publicznym, bo w naszym jest, czym była - Królową Polski. A czas pokaże, co z tego wyniknie. Sama Matka Boża jest poza zasięgiem waszych zbrukanych łapsk i nic Jej nie grozi. "KOBIETA UBRANA W SŁOŃCE", a wy ubabrani w szambie nienawiści do niej, do Boga i do Polaków.
www2019.05.8 19:59
Pederaści czy inni ludzie, będący na bakier z przykazaniami, starają się ze wszystkich sił poprzez rozmaite manipulacje symboli religijnych, sprawić wrażenie, że ich styl życia jest akceptowany przez Boga, a że to Kościół jest niedobry. Niestety dla nich Kościół to głos Boga i to przez Kościół Bóg mówi co jest grzechem, a co nie jest. Podobnym działaniem kręgów pederastów byłoby fałszowanie Katechizmu, czy Pisma Świętego, mówiącego o grzechach homoseksualnego stylu życia. Jest to oczywiście odpowiednio trudniejsze do wykonania, bo przekaz słowa jest łatwiejszy do odczytania, niż język obrazu, słowo jest raczej jednoznaczne w odbiorze. Dlatego ci, którzy chcą deformować przykazania, liczą na brak wiedzy odbiorców obrazu i manipulują go, próbując przemycać zboczoną ideologię do Kościoła. Dlatego powstają Madonny z tęczową aureolą i inne koszmarki. Należy pamiętać, że w żaden sposób nie jest to autoryzowane przez Kościół.
Ben2019.05.8 20:18
Przekaż swą wiadomość do Watykanu, który jest opanowany przez homoseksualistów.
www2019.05.8 20:32
Sam przekaż do Watykanu na co masz ochotę. Co Watykan mówi o grzechach homoseksualnych nie podlega dyskusji.
Ben2019.05.8 20:54
Jest różnica między mową a czynami. Mowę to oni wszyscy mają piękną, gorzej z czynami.
www2019.05.8 21:52
Mówienie co jest grzechem wcale nie jest piękną mową. Żaden ksiądz nie mówi, że jest bez grzechu. Jeśli znasz taki przypadek to go podaj.
Albert2019.05.8 18:59
Kolejny raz Himalaje hipokryzji zostały przekroczone, a mentalność Kalego w pełnej krasie. Katolickim fanatykom nie podoba się tęczowa aureola, ale jak jakiś ścierwojad w sutannie poobkładał krzyż obraźliwymi dla mnóstwa ludzi hasłami, to oczywiście wszystko było w idealnym porządku. I wy się katolicy jeszcze macie czelność dziwić, że normalni ludzie wami po prostu gardzą. Jesteście najpodlejszym ścierwem, jakie chodziło po tej ziemi.
matis892019.05.8 19:05
Ogarnij się człowieku bo nienawiść to jedyne co pokazujesz. To niszczy Ciebie i nic tym nie wnosisz.
Albert2019.05.8 19:09
To raczej obrona przed histerycznymi atakami ze strony katolickich zacofanych przygłupów, czego przykładem jest choćby Bortkowski i jego żenujący w swej bezdennej głupocie artykuł.
frugos2019.05.8 19:52
Albert niejedno ma imię, płodny, wydajny, ale iloraz intelligo poniżej średniej chazarskiej. Lepsi i sprytniejsi latają nocą z plakatami, jeszcze lepsi są w partyjach na różnych szczeblach chazarskiej wieżyczki ala babel, a najlepsi piszą w różnych chazarskich pismach epistoły o skrzywdzonych, albo wyją na każdy odgłos anty... No i są jeszcze guru na szczytach w UE, USA , w bankach i satanistycznych norach. Wszyscy grają do jednej bramki : GLOBALIZACJA. Nie wierzą, że tam, gdzie ich wzrok i wyobraźnia nie sięga, jest Bóg w Trójcy św. i Maryja, której wizerunkiem pomiatają...Ty Alberciku jesteś taka pchła w tym spisku, nawet kąsać nie umiesz, choć bardzo byś chciał i tyrasz na to piekło wieczne, gdzie też będziesz najmniejszą pchłą pieczoną na rożnie bez miłosierdzia.
matis892019.05.8 20:02
Sama lewackoateistyczna nienawiść od Ciebie płynie. Ogaranij się to taka nienawiść niszczy Cię. Do nikogo nie masz poza nienawiścią nic do powiedzenia i samego Cię to niszczy. Czy lewakoateiśći nie potrafią normalnie tylko sama nienawiść ?
Albert2019.05.9 10:24
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Posłuchaj pełnego miłośni bliźniego języka katolików. Ogień należy zwalczać ogniem.
www2019.05.8 20:04
Ależ niech mówi. Przecież tym samym daje dowód na rynsztok, w którym siedzi i który nazywa normalnością. Jeżeli ktoś za normalność chciałby uważać słownictwo w stylu "ścierwo", kierowane do innych, to może się do takich normalnych Albertów przyłączyć.
Albert2019.05.9 10:23
Normalni ludzie nie jedzą ciała faceta zmarłego 2000 lat temu.
Arturo2019.05.8 18:57
Dokonała się przy tej profanacji niezamierzona peregrynacja obrazu Matki Bożej przez wszystkie media. Jednak Bóg Wszechmocny!!!!!!
tyr-tyr2019.05.8 19:35
Twoi przodkowie, czciciele fallusa, przyperegrynowali do nas z azjatyckich stepów i tak im tu dobrze, że ani myślą odperegrynować. Ale przyjdzie czas...przyjdzie czas...
Rey2019.05.8 18:50
Każdy z nas katolików powinien reagować. Nie bądźmy obojętni bo ta zaraza tyko na to czeka.
Edi2019.05.9 9:27
NON POSSUMUS - POLACY, LEWACY OBRAŻAJĄ NASZĄ MATKĘ KRÓLOWĄ POLSKI, MATKĘ JEZUSA CHRYSTUSA NASZEGO PANA - JEST CZAS NA DAWANIE ŚWIADECTWA WIARY - JEST CZAS DLA KAŻDEGO Z NAS - " Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem - Mt 10:33
BoziaZWąsamiJezusekZPejsami2019.05.8 18:36
Klesza morda nalana pasożytniczym dostatkiem, to można sobie bredzić o bozi i tęczy. Normalne życie zwykłych ludzi wygląda inaczej. Trzeba zmusić dewotów, żeby sami utrzymywali tych klero-pasożytów, ich ubezpieczenia zdrowotne i przyszłe emerytury.
tyr-tyr2019.05.8 19:30
Lewacka morda z wściekłym spojrzeniem oddalonego od koryta, pokrywająca nienawiść fałszywym, przyklejonym uśmiechem, gotowa na każde świństwo i każde chamstwo wobec Polaków.
matis892019.05.8 17:57
Lewakoateiśći są dziś najbardziej religijni fanatycznie. Raz że odpowiadają za islamizację UE to jeszcze ewidentnie chcą przejąć Watykan dla swojej Religi Światowej antychrysta. Dziś już nie chcą żadnego ateizmu, chcą przejmować religie. Odpowiadają za islamizację UE i stali się największymi czcicielami Głowy Watykanu Bergoglio.
Sariel2019.05.8 20:29
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.8 17:39
Co za kretyn dla niego matką jest bozia, a nie własna rodzona - ta na drugim miejscu hierarchi... Żal.pl o wstyd synek jej przynosi, ale pewnie już nie żyje i się w grobie przekręca😂
Styk2019.05.8 19:09
Dopiero co mu opadł, a patrzcie, ten już odrodzony. Witaj geju, jak tam jelito ?
lolek kremowka2019.05.8 17:36
Swiat zajmuje sie powaznymi sprawami a w naszej przyklasztornej wiosce...
anonim2019.05.8 17:35
Cogito ergo sum2019.05.8 17:27
Postępowi katolicy istnieli już w PRL. Teraz rolę PRL sprawuje Gazeta Wyborcza i TVN. Tam jest kasa i swoisty prestiż
man woman albo gender2019.05.8 17:24
O "profanacji" można by mówić co najwyżej wtedy, gdyby ktoś pomazał farbą szybę ochraniającą obraz w częstochowskim kościele. Jeśli ktoś ma swoją reprodukcję tamtego obrazu to niby dlaczego nie może sobie z nim robić co mu się podoba? Zresztą przypominam, że sama ikona była przynajmniej trzykrotnie gruntownie przemalowywana.
zegda2019.05.8 19:19
Aj waj, chciał/a by chciał/a, ale rady nie dała.
Prawaczka2019.05.8 17:23
I tak oto ksiądz z Płocka, który chciał się poPISać przy Grobie Chrystusa w kościele -doprowadził do wojny religijnej.
Styk2019.05.8 19:06
Ty chazarska gnido, wojnę to wy dopiero będziecie mieli, a potem wielkie buum w czeluści ognia piekielnego.
jozef2019.05.8 17:23
Przecież państwo jest świeckie, więc dlaczego ma bronić symboli religijnych. Może ktoś odpowiedzieć.
dred2019.05.8 18:59
Ciemny jozef nic nie rozumie, albo rżnie głupa. Jak w synagodze szybka uszkodzona, to cała diaspora wyje, aż na Jowiszu słychać i echo wraca, by rząd reagował. Jak muslinom świński łeb podrzucą, jest to samo, ale jak profanują katolickie świętości, to rząd ma się schować i nic nie mówić ? Wy obrzydliwi hipokryci lewacko-chazarscy.
Albert2019.05.8 19:00
To państwo nie jest świeckie. To katoliban gorszy od Iranu. A, że Konstytucja twierdzi coś innego? Nikt z rządzących nie zwraca na nią uwagi, to dla nich niewarty splunięcia świstek papieru.
barry2019.05.8 19:11
Ty toś konstytucję przez ścianę oglądał, twoje święte to talmud.
Albert2019.05.8 19:46
Talmudem mogę się najwyżej podetrzeć. Tak samo jak Biblią i innymi świętymi księgami. Za to dla mnie Konstytucja to świętość. Tym się właśnie różni Polak od katolika.
frugos2019.05.8 19:58
Polak, frajerze nie podciera się się ani talmudem, ani biblią, Polak ma honor i godność, gdy go nie atakują, szanuje też godność innych i ich wyznanie. Ale w obronie wartości nie masz mu równego. I to chazarze pamiętaj, byś sobie za późno nie musiał przypominać.
anonim2019.05.8 17:23
Myślę, że nie tylko władze, czy kościół powinny reagować, ale każdy katolik. Bezwstydu nie powinno się akceptować bo działa on tak, że nas deprawuje. Początkowo wulgarny język, czy obraz odrzuca, po pewnym czasie przestajemy reagować, zaniżamy poziom.
Prometeusz2019.05.8 17:10
BRACIA KATOLICY, NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ DEMONOM UKRYWAJĄCYM SIĘ W KLERYKALNYCH SZATACH. Ich już dawno zło przejęło. Popatrzcie na wille, bogactwa, złote suknie, oni zapomnieli o naukach Jezusa. Dlaczego współczesny fanatyczny odłam pseudo katolików tak zaciekle chce zwalczać mniejszości, jednocześnie broniąc i tuszując kolejne afery pedofilskie? Przecież każdy wie, że doprowadzi to do upadku kościoła w Polsce, tak samo jak doprowadziło do tego w Irlandii.
dred2019.05.8 18:52
Ty się lewak odtenteguj od kościoła, bo to nie lewacki problem. My wiemy, co mamy robić i takich "życzliwych" doradców mamy wiesz, gdzie ? Mniejszość niech się też zajmuje sobą, a twoja "troska" o kondycję Kościoła to już szczyt Kilimandżaro.
Prometeusz2019.05.8 19:11
Lewakiem też był Jezus czy tego chcesz czy nie.
zegda2019.05.8 19:26
Jakim trzeba być przygłupem, by pisać takie farmazony.