27.01.20, 19:00(fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

Matka Kurka: ,,Agent Tomek'', czyli ,,Masa przerywa milczenie''

Dla startego wyżeracza, który już nie jedno w polskiej polityce widział, najnowsze sensacja z „Agentem Tomkiem” w roli głównej, to wyjątkowo słaba komedia, a na pewno bywały lepsze. Na przykład zeznania świadka koronnego wywołujące powszechne rozbawienie i gangów i policji, bo jak inaczej nazwać obciążenie śmiercią Papały złodzieja samochodów niejakiego „Patyka”, co to się miał napalić na Daewoo Estero komendanta KG Policji. Prawdziwy serial komediowi zapewnia słynny „Masa”, który co i rusz przerywa milczenie, ale sama instytucja świadka koronnego już taka zabawna nie jest - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

 

Zamysł może i dobry, w końcu kto jeśli nie skruszony gangster ma największą wiedzę o przestępstwach gangu, problem w tym, że „koronni” rzadko kiedy tę wiedzę sprzedają, częściej opowiadają bzdury, żeby ratować własny tyłek. Prawdę mówiąc nie znam przypadku, aby zeznania takiego świadka doprowadziły do spektakularnych sukcesów prokuratury i sadownictwa, nie twierdzę, że takich nie było, po prostu jakoś głośno o nich nie jest. Za to pamiętam uniewinnienie mafii prószkowskiej w pierwszej instancji, pomimo zeznań wspomnianego „Masy”. Niestety świadkowie koronni w polskim systemie więcej wprowadzają zamieszania i odwracają bieg spraw w idiotycznych kierunkach, niż przynoszą pożytku. Taką opinię usłyszymy od wielu ludzi, którzy się tym zajmują na co dzień, gangsterzy znaleźli sobie doskonały sposób na unikniecie lub złagodzenie kary, a ich „rewelacje” albo są nie do zweryfikowania albo zawierają stek bzdur, który upada przed sądami.

 

„Agent Tomek” wpisuje się w ten krajobraz i czyni to w wyjątkowo amatorski sposób. Gdy się wyciśnie z najnowszej sensacji wszystkie sensacyjne wątki, to pozostanie jeden zarzut. „Agent Tomek” zarzuca Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi, że kazali mu na siłę wciągnąć Kwaśniewskich w nielegalny zakup wilii. I to wszystko, nie ma tam żadnych dowodów, nawet poszlak, po prostu i jak to się mówi „słowo przeciw słowu”. W dodatku, co to znaczy, że „naciskali”, że „za wszelką cenę” i tak dalej? Czysta publicystyka, ani jednego faktu, który da się uformować w konkretny paragraf. Mamy do czynienia z klasyczną „wrzutką” i szyciem spadochronu. „Agent Tomek” nie należy do wybitnych postaci, intelektualistą nie jest, ale też swój rozum ma i wie w jaki sposób funkcjonują media oraz konkretne środowiska. Z tej wiedzy wysnuł jeden wniosek i przerobił na strategię.

 

Nie ma przypadku w tym, że wybrał akurat sprawę Kwaśniewskich, czym od razu zainteresują się TVN i GW, obojętnie jakie głupoty zostaną sprzedane. Sprawa natychmiast się pozycjonuje politycznie, wiadomo znany polityk i stojące za nim siły. SLD i POKO zwołują konferencje, „autorytety” opowiadają o „państwie policyjnym”, dzieje się, jest zabawa. Wprawdzie gdzieś tam w didaskaliach media wspominają, że „Agent Tomek” ma serię zarzutów za pospolite oszustwa, ale po sporej dawce emocji wywołanej „mrocznym kulisami władzy”, takie teksty z gwiazdką gubią się w „narracji”. Odpalenie sensacji z użyciem głośnego politycznego nazwiska to samograj, tutaj się wszystko dzieje samo, wystarczy puścić płytę i nieważne jak bardzo jest to zdarta płyta. Takimi topornymi mechanizmami prowadzi się całą operację i tylko jedno w tym wszystkim ma spore znacznie.

Po co „Agent Tomek” wyskoczył ze swoimi zeznaniami to wiemy, ale dlaczego TVN i GW grzeją ten śliski temat, to oddzielna zagadka. Nie jest to najlepszy czas na odwracanie uwagi od spraw zasadniczych. Trwa walka o Sad Najwyższy i nagle jakieś głupoty sprzed kilkunastu lat stają się tematem numer jeden? O co chodzi? Na moje oko i ucho nie ma tu nadzwyczajnej strategii i motywów, zwykły „dziennikarski” pęd. Dostał TVN ochłap, no to robią kolejną „aferę” jak z „dwoma wieżami”, Banasiem i tak dalej. Wdrukowuje kalki swoim odbiorcom, które doskonale znany: „reżim”, „szósta rano”, „motywy polityczne”, „wykańczali Kwaśniewskiego, teraz wykańczają Grodzkiego”. I to jeden wielki przypadek, nie zaplanowana operacja. Trafił się „Agent Tomek”, to żal było nie skorzystać. W ten sposób nowy „Masa przerwał milczenie” i wiadomo czym się za chwilę skończą te zabawy. Znudzeniem i kupą śmiechu.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Noelek2020.01.29 0:05
Nastąpiło u agenta Tomka ogólne zmęczenie materiału. Sława, przekręty, zmanierowały chłopaka i szajba odbiła jak u wielu młodziaków, po prostu we łbie zaszumiało.
Topek2020.01.27 22:37
Można z większym prawdopodobieństwem przyjąć że to prawda bo oskarża przestępce wcześniej już skazanego za podobne przestępstwo tylko nielegalnie ułaskawionego przez Adriana ponieważ wyrok jeszcze nie był prawomocny
Klapaucjusz2020.01.27 21:35
Cytuję za Wikipedią: Mariusz Kamiński... publicznie chwalił pracę Tomasza Kaczmarka, oceniał go jako jednego z najlepszych agentów CBA, a jego działania uznał za prawidłowe, twierdząc m.in., że sprawa w Kazimierzu Dolnym mogła doprowadzić do przedstawienia Jolancie Kwaśniewskiej zarzutów o oszustwa podatkowe (18 marzec 2011).
TAK Z INNEJ BECZKI.....2020.01.27 21:32
https://24legnica.pl/bloger-matka-kurka-wraca-na-lawe-oskarzonych/#comment-101872
Z.M2020.01.27 21:31
Przystojny ten Tomek "agent" nic dziwnego że wywłoka Sawicka beczała jak dzidzius a tyle sobie obiecywała a tu bec
Mosdorfa wyznawca2020.01.27 20:29
Czy to jet lans czy jakaś nowa moda sobie trymuje czy wycina te pióra i kozią dupę
Alojzy Cedzidło2020.01.27 19:34
Ilu też ,,speckomentatorów ' Frondy ,zauważy temat strony
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.27 19:32
Kurka! naPiSz coś o zdefraudowanych 15 mln z kasy CBA!
Gerwazy 2020.01.29 3:48
Co za idiotyczny wpis !!!! Lecz sie juz na nogi bo na glowe jest za pozno !!!!
Super illius specula2020.01.27 19:31
"nagle jakieś głupoty sprzed kilkunastu lat stają się tematem numer jeden" Jeśli łamanie prawa przez CBA to głupota, to żyjemy w totalnie, totalitarnym kraju.
jozef2020.01.27 19:20
Jak można być takim ignorantem jak Matka Kurka, użyj chociaż wazeliny, a ty wchodzisz bez niczego. Ciekawe co będziesz pisał jak to będzie prawda.
lady chapel2020.01.27 19:19
PiS to krysztal.
TAK Z INNEJ BECZKI.....2020.01.27 19:19
"Agent Tomek" Człowiek Roku Gazety Polskiej....:)))
Fif2020.01.27 19:13
Nie Daewoo Estero, tylko Daewoo Espero ! Co za ignorancja "koreańskich klasyków" na polskim rynku z "tamtej epoki"...A ci młodzi współcześni to już wogóle...--"zero poczucia tamtej epoki "...
acotomadorzeczy2020.01.27 19:05
Samoloty, który rozbił się dziś w Afganistanie to mały wojskowy samolot, należący do USA - podaje Reuters, powołując się na amerykańskich urzędników. Wcześniej nie było wiadomo, czy jest to maszyna wojskowa czy cywilna. Pentagon nie komentuje sprawy.
Felek2020.01.27 19:04
Ubaw po pachy. Szczegolnie ze Kaminski to taki kolejny krysztal z PiSu. Z wyrokiem na koncie, uniewinniony przez Dude, ktory nigdy by nie dopuscil do nagonki sluzb na opozycje.
ten tego2020.01.27 19:18
ty Felek weź nie świruj. Za co wam tam płacą?
Felek2020.01.27 19:21
Nikt mi nie placi. Po prostu lubie czytac artykuly na Frondzie ktora za PiSem skoczy w ogien i musi bronic ich kazdego przekretu snujac rozne fantasmagorie. Sprawia mi to niezmierna radosc i poprawia humor.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.01.27 19:42
Felek ty sie nie zadawaj z Pietrkiem bo ciem wydmucha jak mniem. Polub co innego czytaj prawdem i oglonaj TVN24
Z.M2020.01.27 19:39
brudne łapy precz od M.Kaminskiego!!!
Karol2020.01.27 20:22
Ze tez sa jeszcze tacy debile jak ty !
stm.2020.01.27 20:35
Felek zastanów się co on ma za uszami. Normalna kanalia okradała ludzi niepełnosprawnych... Grodzki też nie brał łapówek za operacje czy przed...Same aniołki...