27.07.19, 17:45(fot. youtube)

Matka Kurka: Kuchciński musi się odróżniać od Owsiaka i Nitrasa, bo wszystko się upodobni do PO

Rytualne salwy oburzenia zawsze są odpalane w systemie monofonicznym, czy jak kto woli według kodeksu Kalego. Gdy „nasz” sięga po cudze, to nie ma sprawy, gdy obcy robi to samo, wtedy świat się wali. Nie powiem, że zawsze mam czyste sumienie, też mi bliższa koszula ciału i pewnie parę razy zdarzyło się być zezowatym na jedne oko, ale staram się unikać tej słabości. Proponuje też, aby z ludzkimi słabościami powalczyli politycy PiS, a mają przecież z kogo brać przykład. W odpalonej przez Nitrasa aferze z lotami marszałka Kuchcińskiego jest kilka przykrych i irytujących kwestii.

Zacznę od najmniej istotnej, choć dołującej okoliczności. Fakt, że ktoś taki, jak Nitras, czyli Durczok PO, odpalił granat podparty konkretnymi dokumentami, co czyni Nitrasa wiarygodnym, jest przygnębiający. Rozumiem, że człowiek prawy domaga się prawości, ale Kuchcińskiego przyparł do muru… Nitras. Świadczy to o tym, że się polityk PiS podłożył jak dziecko i żadnym PR-em tego nie połata. Klasyczny syndrom, większość polityków w pewnym momencie traci kontakt z rzeczywistością, a przecież wystarczy sobie przypomnieć czasy opozycyjne. Czy Kuchcińskiemu przyszłoby do głowy, aby z Rzeszowa do Warszawy lecieć klasą biznes… Ba! Nie biznes tylko VIP i to z całą rodziną? Mało prawdopodobne, o ile nie bierzemy pod uwagę, że w taki sposób miała być uczczona 30 rocznica pożycia małżeńskiego albo osiemnaste urodziny córki.

Dlaczego podobne pomysły nie wpadają opozycyjnym politykom do głowy? Kasa, misiu, kasa! Naturalnie za fantazje trzeba wyłożyć kasę i to nie małą, cen biletów nie sprawdzałem, ale domyślam się, że o parę ładnych tysięcy portfel staje się chudszy. Lot polityka rządowego jest „za darmo”, w takim sensie, że my wszyscy zrzucamy się na bilet. W tym miejscu mała dygresja i potępienie populizmu. Istnieją tacy obywatele, którzy nieustannie krzyczą, że coś tam jest finansowane z ich podatków i najczęściej ci obywatele wykonują tysiąc kreacji księgowych, czytaj kombinują jak politycy, aby za nic nie płacić. Marszałek Sejmu jest wysokim przedstawicielem państwa, powinien mieć złotem haftowany kontusz i karetę zaprzęgniętą w śnieżnobiałe konie. Tak to działało od wieków, bo z dziadem i dziadowskim państwem nikt się liczy, tylko przerabia na ziemie podbite.

 

Współcześnie zmieniło się to o tyle, że poddani postawili bardzo wyraźną granicę pomiędzy reprezentowaniem królestwa i prywatą. Nic tak nie kłuje w oczy i nie irytuje „zwykłego człowieka”, jak polityk sięgający po luksusy, dla zaspokojenia swoich i rodziny kaprysów. Wielu przedstawicieli „lepszego towarzystwa” dawno zatraciło granicę pomiędzy dobrem wspólnym i osobistą korzyścią, są nawet tacy, jak Owsiak, którym „się należy”, do tego stopnia, że „jakby nawet połowę kradł”, to „przecież uratował tysiące dzieci”. Kuchcińskiemu w ocenie niektórych komentatorów też się należało, bo rekordowo niskie bezrobocie, 500+, zyski w spółkach skarbu państwa i obrona interesów Polaki. Droga do nikąd, kariera Nikodema Owsiaka i nawet nie o to chodzi, że zbiedniejemy po lotach z Rzeszowa do Warszawy. Chodzi o to, że ludzie przyzwoici przy takich eskapadach tracą argumenty w polemice z Nitrasami i Owsiakami.

Marszałek Kuchciński jest VIP-em od czterech lat, co w wieku 63 lat stanowi niewielką część życia. Jak się domyślam przez 59 lat Kuchciński raczej jadał rosół i raz na tydzień schabowego, kawiorem i szampanem został poczęstowany dopiero w kwiecie wieku. Rozumiem, że posmakowała nowa dieta, każdy ma swoje słabości, niemniej w życiu prawie wszystkie procesy i stany są przejściowe. Za parę lat można skończyć w opozycji, między innymi przez brak umiaru w jedzeniu, piciu i po innych grzechach głównych. W tej chwili loty Kuchcińskiego nie mają żadnej siły politycznej, kolejny temat, który umrze za parę dni, ale dla dobra wspólnego i higieny, Kuchciński musi się odróżniać od Owsiaka i Nitrasa, bo inaczej wszystko zamieni się w PO. Życzliwie zwracam uwagę na ten elementarz polityki i przyzwoitości również.

Matka Kurka

kontrowersje.net

Komentarze

Max Fiend2019.07.28 17:11
Owsiak nigdy nie przewalił cudzych pieniędzy dlatego Kuchciński nigdy nie upodobni się do Owsiaka. Wysoki poziom moralny Owsiaka jest dla niego nieosiągalny.
l2019.07.28 16:07
zwykły pidowaty złodziej!
Jan2019.07.28 14:45
Przypomina mi się nocna zmiana i rozmowa Pawlaka dłubiącego paznokcie z Bolkiem ...a czy będę mógł wyczyścić sobie UOP tak będziesz mógł.Teraz obraz obecny Kuchciński zachowuje się podobnie jak Pawlak taki przestraszony staruszek obejmiesz stanowisko Marszałak SEJMU RP a czy będę mógł sobie latać samolotem tak bedziesz mógł....zapomniał dopytać czy z rodziną.
Foster2019.07.28 10:36
Jaki ten Kuchciński napompowany - pycha i głupota kroczy przed upadkiem.
edyta2019.07.28 7:13
Ten Matkakurka zszedł juz na samo dno.Przypomina propagandystów Gazety Wyborczej,którzy jak krytykuja kogos ze swojego srodowiska,to robia to tak,by go nieco wybielic odwracajac uwage od istoty sprawy.Typowa marksistowska propaganda rodem z GW.Bełkot.Jak mozna sie tak zeszmacic.
UwagaNaGejówPedofilówPrzebranychWSutanny2019.07.28 6:10
Lgbt to moralne bagno i szambo !!! Sekta obłudników, oszustów zboczeńców z pedofilią na czele. Najwyższy czas skończyć z tolerowaniem tego bagna w Polsce. Należy zerwać z tolerancją i wyrzucić lgbt z publicznej przestrzeni. Czas najwyższy aby Polska była wolnym od dewiacji i przyjaznym każdemu krajem !
OfiaraSeksualnegoDewiantaGejaPedofila2019.07.28 6:01
piniendzy nima i nie bendzie
OfiaraSeksualnegoDewiantaGejaPedofila2019.07.28 5:58
Te piniondze dać latarnikom w Warszawie niech uczą dzieci masturbacji, pedofilia to prawo każdego homoseksualisty/listki , precz z dyskryminacją lgbt,
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.07.28 5:51
latając samolotem za pieniądze podatnika z rodziną
OfiaraSeksualnegoDewiantaGejaPedofila2019.07.28 6:03
Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny
MasturbatorzyWszystkichKrajówŁączcieSię!!!!2019.07.28 5:40
A propos Biedronia, kiedyś było głośno, że za pieniądze magistratu Słupska zwiedzał świat i gejowskie zloty. Należało mu się
MasturbatorzyWszystkichKrajówŁączcieSię!!!!2019.07.28 5:26
Larumm!!!! Wzorce cnót obywatelskich Nitras i Nojman z arcyuczciwej platformy , nie wiem czemu popularnie zwanej platformą oszustów, wrzeszczą > Łapać złodzieja!!!! Więc sprawdziłem co na ten temat dają posthitlerowskie szczekaczki na Polskę np wirtualna. A tam czarno na białym że marszałek latał samolotem rządowym a nie klasą bisnes czy vip. A więc wydatek to nie kilka tysięcy za bilety ale podbno kilkadziesiąt za przelot . A więc pytanie takie. Czy Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej , chyba trzecia osoba w naszym państwie , ma prawo lecieć do domu rządowym samolotem? A jeśli tak , to czy może ze sobą zabrać najbliższą rodzinę? Osobiście nie mam nic przeciwko. Oczywiście wzorce cnót obywatelskich Nitras i Nojman uważają że nie i powinien się tłuc godzinami samochodem lub pociągiem , i te zaoszczędzone pieniądze lepiej przekazać np Czaskoskiemu na propagację pedofili w warszawskich szkołach. A za resztę zbudować ze starych palet drugi pałac kultury. Ba , jeśli by się tak zdarzyło że marszłkiem lub vice zostanie np Rober Biedroń i będzie chciał odwiedzić mamę w Rzeszowie i pogłaskać po złamanej szczęce, to też ne będę miał nic przeciwko . Może zabrać ze sobą swojego Śmiszka .Spoko. A więc cały wywód jak i wnioski Matki Kurki są jak najbardziej prawidłowe i logiczne , jednak oparte na nieprawdziwej informacji. Zdarza się. PS . Lubię styl MAtki Kruki więc pozwoliłem sobie w tym samym klimacie
Urszula2019.07.28 6:46
No przestań, facet. Kurek jaki jest to każdy widzi, pisane ma całkiem, całkiem. Daleko ci do jego stylu i nie sadzę abyś był zdolny go osiągnąć. Mamy wysokie o sobie mniemanie? :D
skoki2019.07.28 2:53
Wielgucki skąd ty bierzesz takie porównanie, Kuchciński i Owsiak? to Kuchciński okrada Polaków a nie Owsiak debilu.
tadek2019.07.27 22:55
Przeciez samolot jest duzy i co w tym zlego, ze wziol ze soba Rodzine? Dlaczego nikt nie kaze placic dziennikarza za pr zrelot z Prezydentem w Rzadowym samolocie? Czy Bolek Walesa zaplacil za lot Rzadowym samolotem z Prezydentem do Ameryki? Czy Tusk zaplacil za wycieczke Rzadowym samolotem z rodzina do Peru?
Papierz2019.07.28 5:47
Czyli jak są wolne miejsca w pociągu do Warszawy, to mogę pojechać za darmo? Pociąg jeszcze większy niż samolot. Bzdurzysz Tadziu, bzdurzysz.
Jarek XXL2019.07.27 20:50
Cóż - PiS to takie nie niemieckie, a ..... izraelskie PO ??????
M.2019.07.27 20:14
No przeciez sie rózni: Kuchciñski to nieudolny oraz niezbyt rozgarniety karierowicz i niezrownowazony psychicznie idiota. Owsiak i Nitras zasluguja na szacunek.
xx2019.07.27 20:11
Krótko ujmując Marszałek Sejmu RP jest złodziejem. Pewnie "mu się to należało" ?
mao2019.07.27 19:33
następny awiator w klubie
JONASIK2019.07.27 19:30
To, że sobie latał z rodziną, to pikuś w porównaniu z tym, że skłamał odpowiadając na pytania dziennikarzy (ws. lotów), no i kancelaria Marszałka też kłamała. A to jest już gruba afera.
Urszula2019.07.28 6:42
A co z tym molestowaniem małolaty? Jakoś cisza na ten temat.
JONASIK2019.07.28 7:33
N szczęście to nie była zwykła małolata, tylko młodociana ukraińska prostytutka z agencji towarzyskiej. "Na pewno" biednego marszałka wcześniej odurzono narkotykami, więc myślał, że to jego żona.
TWOJASTARA2019.07.27 19:01
RAZ KRZYZEM RAZ KOTEM PISDOWSKĄ HOŁOTE!!!
JONASIK2019.07.27 19:38
Dobre, dobre... Muszę też coś wymyślić.... Już mam. Raz błotem z chlupotem w pisowską hołotę!!!
Taca2019.07.27 18:59
Kurak, jeden dowód, że Jurek Owsiak ukradł jakieś pieniądze WOŚP i idę na kolanach do tego twojego zapyziałego Biskupina.
Urszula2019.07.27 18:42
Ogrodnikowi Kuchcińskiemu daleko do Owsiaka. I o ile wiem to tekst: "bo nam się należało", to nie słowa Owsiaka tylko Szydłowej. Ależ ten kurek nienawidzi Owsiaka. Posuwa się nawet do oczerniania i kłamstwa byle tylko Jurkowi dowalić. Jesteś, kurak, tak wstrętny jak całe to złodziejskie PiS.
Taca2019.07.27 18:57
Kliknąłem łapkę zieloną od razu zmieniło się na 3 ale czerwona również 3. Fronda szkolenie z uczciwości by się przydało.
xx2019.07.27 19:59
To nie tak. Po prostu fronda używa serwerów opalanych węglem, a programistów karmi surowymi obierkami z ziemniaków. Stąd takie opóźnienie
realista2019.07.27 18:08
Poza tym że tamci nie kradną jak Kuchciński to jeszcze mają swoje zdanie a to jest tylko pisia MARIONETKA
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.27 18:03
"Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą" siedzę i płaczę ze wzruszenia przypominając sobie te słowa Szydło z jej expose...
Oloo2019.07.27 18:00
Hahaha Wrócił Najgorszy Koszmar Kurki czyli Owsiak na tapecie
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.27 17:58
Czyli można oszukiwać, kraść! a jak ktoś się połapie to wystarczy oddać pieniądze z przeznaczeniem na cele charytatywne np. dla następnego oszusta rydzyka! Do więzienia powinni wsadzić bydlaka za wykorzystywanie swojej pozycji do prywatnych celów!
ebe ebe2019.07.27 17:50
Czy złodziej, przyłapany na gorącym uczynku kradzieży, deklarujący, że skradzione pieniądze przekaże na cel dobroczynny - prowadzony przez swojego mocodawcę - może liczyć na bezkarność - a nawet na ogłoszenie go wzorcem uczciwości i moralności???? Tak powtarzam pytanie po Giertychu.